Článek

Poslední nezávislé časopisy a noviny: Druhý ročník Prague Zine festival představil mladé umělce

 
Kreslené, malované nebo plné tematických fotografií. Originální autorské nízkonákladové časopisy od umělců z celého Česka oživily v sobotu 23. dubna prostory Veletržního paláce prodejní výstavou Prague Zine festival.
24.04.2016 16:55 |

podobné články

Podobné články

10. ročník Prague Food Festivalu: Blesk.cz pro vás sestavil hitparádu jídel

 
Slavnost dobrého jídla Prague Food Festival se koná už podesáté, v neděli 29. května je poslední možnost ji navštívit. „Hnacím motorem jsou lidé, kteří si o něj neustále píšou a inspirují nás, jak udělat další ročník,“ uvedl zakladatel Pavel Maurer. Na letošní ročník pozval restaurace z celého Česka. Největší hity a zajímavá jídla Prague Food Festivalu za vás ochutnal reportér Blesk.cz. Jak dopadly na stupnici od jedné do deseti (nejlepší) v ochutnávce?
29.05.2016 07:10 |

podobné články

Antipetice Týdnů občanského neklidu

 
Občané, řada umělců v čele s Bartoškou a Dykem Vás vyzvala k týdnu neklidu, bojkotujte tuto výzvu tím, že budete bojkotovat tyto umělce. Umělec se vždy připojuje k něčemu z čeho má sám společenský, finanční či jiný osobní profit.. proto každý z Vás máte více možností jak se k bojkotu připojit: Můžete odstřihnout umělce od příjmů - nekupovat DVD a CD a stahovat je z Internetu, poškozovat umělce a jejich vydavatele... a nebo tyto umělce a díla na kterých se podíleli bojkotovat, nevyhledávat, odmítat. Nechodit na koncerty, filmy a do divadel. Odmítat díla i samotné umělce. Každý z nás představuje obrovský vliv - nejen voličský hlas, ale i kupní sílu ekonomiky.
15.11.2016 07:35 |

podobné články

V souvislosti s akcemi Prague Metronome festival a United Islands of Prague čekejte dopravní omezení

 
Od pátku 24. do neděle 26. června 2016 proběhnou v Praze dvě kulturní akce - a to Prague Metronome festival a United Islands of Prague, na kterých se očekává celková návštěva několika desítek tisíc návštěvníků. Obě akce budou doprovázet dopravní opatření, která mají jednak zajistit bezpečnost návštěvníků i provozu na komunikacích a jednak usnadnit dopravu na uvedené akce.
24.06.2016 11:55 |

podobné články

Festival Nouvelle Prague udělí ceny

 
Vyhledávací festival a konference Nouvelle Prague, které se uskuteční 7. a 8. listopadu v prostorách pražského pivovaru Staropramen, vyhlásí letos první ročník Cen Nouvelle Prague.
29.10.2014 15:25 |

podobné články

Konzervativci z D.O.S.T. vyzývají ČT: Nepodporujte pochod Prague Pride

 
Iniciativa D.O.S.T. žádá Českou televizi, aby odstoupila od mediálního partnerství festivalu Prague Pride. Konzervativci již dříve uvedli, že budou protestovat proti duhovému pochodu hrdosti homosexuálů, jímž 18. srpna festival vyvrcholí. Festival Prague Pride podle nich propaguje "ostře vyhraněnou ideologii homosexualismu". Podle ČT ale festival pomáhá odstraňovat společenské předsudky a podporovat jej bude.
27.07.2012 16:05 |

podobné články

Na pražském Výstavišti se koná první ročník Prague City Festivalu

 
Na pražském Výstavišti v Holešovicích se dnes koná první ročník nového hudebního festivalu Prague City Festival. Hlavní scéna bude umístěna na Bruselské cestě s kapacitou až 20.000 diváků, kde už byly koncerty Radiohead, Green Day a nedávno metalový festival Sonisphere.
23.06.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Green Day (60 článků)

V Praze začíná festival o komunitě leseb a gayů Prague Pride

 
V Praze dnes začíná festival Prague Pride, který se zaměřuje na komunitu leseb, gayů, bisexuálů a translidí. Třetí ročník přehlídky, která vyvrcholí v sobotu karnevalovým pochodem hrdosti homosexuálů, nabízí skoro stovku akcí. Divadelní představení, diskuse, promítání, výstavy či koncerty tentokrát spojuje téma coming outu, tedy zveřejnění a přijetí odlišné sexuální orientace. Na ně odkazuje i letošní slogan: Jdeme s barvou ven. Festival pobuřuje konzervativce, podle organizátorů ale protesty postupně slábnou. 
12.08.2013 08:25 |

podobné články

Peake: Radniční noviny a časopisy i pro opoziční zastupitele

 
Vláda schválila jeden z bodů protikorupční strategie – novelu tiskového zákona, kterým se povinně zpřístupňují radniční noviny a časopisy také opozičním zastupitelům.
02.02.2012 15:40 |

podobné články

Poslanci přehlasovali Zemanovo veto. Noviny a časopisy čeká menší daň

 
Sněmovna přehlasovala veto prezidenta Miloše Zemana a prosadila novelu zákona o dani z přidané hodnoty, která od letošního roku přeřazuje noviny a časopisy do desetiprocentní sazby DPH. Má to podpořit jejich prodej. Nyní jsou v sazbě 15 procent. Změna zákona měla platit již od 1. ledna, takto vstoupí v účinnost až 15. dnem po vyhlášení ve sbírce.
10.01.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Prague City Festival s Blink-182, New Order i Amonem Tobinem

 
Událostí nadcházející festivalové sezóny bude zřejmě druhý ročník Prague City Festivalu. Pořadatelé jej pro letošek rozprostřeli do dvou dnů (loni byl pouze jednodenní) a k americké skupině Blink-182, která loni svou přislíbenou účast odmítla s tím, že na festival dorazí letos, přibyla nově další zajímavá jména.
08.02.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: New Order (14 článků)

Prague Coffee Festival je tady! Ochutnejte stovky káv z celého světa

 
To nejlepší ze současného světa kávy chce nabídnout druhý ročník akce Prague Coffee Festival, která se dnes uskuteční v Novoměstské radnici v Praze. Součástí festivalu bude ochutnávka více než stovky druhů káv z celého světa, přednášky, workshopy i výstava fotek. 
05.10.2013 08:25 |

podobné články

Festival Nouvelle Prague hlásí první jména

 
Mezinárodní hudební showcaseový festival Nouvelle Prague, jehož druhý ročník proběhne ve dnech 7. a 8. listopadu v prostorách pražského pivovaru Staropramen, oznamuje první jména hostů.
01.06.2014 07:10 |

podobné články

V pondělí začíná druhý ročník pochodu Prague Pride

 
V Praze v pondělí odstartuje druhý ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který vyvrcholí v sobotu duhovým průvodem hrdosti homosexuálů. Akce gayů, lesbických žen, transsexuálů a bisexuálů stejně jako loni vyvolala odpor konzervativců, kteří se proti ní chystají protestovat v ulicích.
12.08.2012 22:15 |

podobné články

Druhý ročník Nouvelle Prague nabídne i křest alba skupiny Zrní

 
Druhý ročník vyhledávacího hudebního festivalu Nouvelle Prague se letos uskuteční 7. - 8. listopadu opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen v Praze.
18.09.2014 16:30 |

podobné články

V metropoli oficiálně začal festival sexuálních menšin Prague Pride

 
V Praze ve středu oficiálně začal festival sexuálních menšin Prague Pride. Pětidenní přehlídka s koncerty, diskusemi i večírky, jejíž program se naplno "rozjede" až ve čtvrtek, vyvrcholí v sobotu vůbec prvním pražským "průvodem hrdosti". Podle šéfa pořádajícího sdružení Prague Pride Czeslawa Walka tak česká metropole nyní "zažívá svůj coming out".
10.08.2011 19:25 |

podobné články

Festival Prague Pride oficiálně začal

 
V Praze dnes oficiálně začal festival sexuálních menšin Prague Pride. Pětidenní přehlídka s koncerty, diskusemi i večírky, jejíž program se naplno "rozjede" až ve čtvrtek, vyvrcholí v sobotu vůbec prvním pražským "průvodem hrdosti". Podle šéfa pořádajícího sdružení Prague Pride Czeslawa Walka tak česká metropole nyní "zažívá svůj coming out".
11.08.2011 13:35 |

podobné články

V metropoli oficiálně začal festival Prague Pride. Naplno se "rozjede" až ve čtvrtek

 
V Praze dnes oficiálně začal festival sexuálních menšin Prague Pride. Pětidenní přehlídka s koncerty, diskusemi i večírky, jejíž program se "rozjede" ve čtvrtek, vyvrcholí v sobotu vůbec prvním pražským "průvodem hrdosti". Podle šéfa pořádajícího sdružení Prague Pride Czeslawa Walka tak česká metropole nyní "zažívá svůj coming out".
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Prague wine festival poprvé startuje v Praze!

 
Všichni milovníci vína, jídla a dobré zábavy se tento víkend (17-19.9.2010) sejdou na pražském Slovanském ostrově. Právě tady se bude konat zahajovací ročník akce Prague Wine Festival.
13.09.2010 18:40 |

podobné články

Prague City Festival přivítá i britské Hadouken

 
Pořadatelé nové letní hudební přehlídky Prague City Festival, jejíž první ročník se odehraje 23. června na Výstavišti v Praze, oznámili jména dalších skupin.
26.01.2011 12:30 |

podobné články