Článek

Poslední federální premiér: Česká politika je zklamáním, odráží ovšem společnost

 
Vývoj české politické scény za posledních několik let je zklamáním pro posledního předsedu federální vlády Jana Stráského. Podle něj vítězí u politiků osobní ambice nad obecným prospěchem. Poslední československý premiér Stráský slaví letos na Štědrý den 75. narozeniny, o návratu do aktivní politiky i vzhledem ke svému věku už neuvažuje.
24.12.2015 12:30 |

podobné články

Podobné články

Poslední federální Miss Lakatošová: Na botox jezdím do Milána

 
Devětatřicetiletá Silvia Lakatošová se nechává vylepšovat u plastických chirurgů. Federální Miss z roku 1993 více důvěřuje italským lékařům a kvůli botoxovým injekcím cestuje až do Milána. Další články k tématu: Poslední federální Miss porodila syna České krásky se utkaly se Slovenkami Lesk a bída slovenské miss: drahá korunka a obnošené šaty
16.01.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Silvia Lakatošová (22 článků)

Krize v USA: Federální vláda je v platební neschopnosti

 
Federální vláda Spojených států nemá k dispozici peníze pro financování běžného rozpočtu. Na vině je Senát, jenž se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu právě pro federální vládu. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
20.01.2018 09:20 |

podobné články

PAPEŽ ROZČÍLIL RODNÉ NĚMECKO! Návštěva vlasti byla pro věřící ZKLAMÁNÍM!

 
První oficiální návštěva papeže Benedikta XVI. v jeho rodném Německu skončila zklamáním pro oběti sexuálního zneužívání kněžími i pro věřící, kteří usilují o otevřenější a tolerantnější církev. Informuje o tom v pondělí agentura AFP, která vychází z reakcí v německém tisku.
26.09.2011 12:35 |

podobné články

Pro kouče Hlasu Michala Davida je kariéra Bagové zklamáním

 
Muzikant Michal David byl jedním z koučů první řady pěvecké soutěže Hlas ČeskoSlovenska a jeho svěřenkyně Ivanna Bagová celou soutěž vyhrála. Vývoj po ní byl ale pro Davida zklamáním.
21.02.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1287 článků) , Ivanna Bagová (53 článků)

Pasivita Západu v roce 1956 byla pro nás velkým zklamáním, vzpomíná na maďarskou 'kontrarevoluci' Josef Mašín

 
Byli příslušníky speciálních složek americké armády a těšili se na nasazení v týlu nenáviděného nepřítele, za "železnou oponou". Aby se jednou vrátili bojovat proti komunismu, bylo pro bratry Josefa a Ctirada Mašínovy hlavním důvodem dramatického odchodu do Berlína a za oceán. A pak přišel rok 1956: zejména krvavé potlačení revoluce v Maďarsku, od kterého na přelomu října a listopadu uplyne 60 let, ale i konec revolty v Polsku. Chladný přístup západních mocností byl pro mnohé zklamáním. "Naděje na porážku komunistického systému v dohledné době zmizela," vzpomíná Josef Mašín.
25.10.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (96 článků)

Československé Miss po letech: Lakatošová a Christová v jedné kuchyni

 
Obě se pyšnily tituly královen krásy a ani po letech neztratily nic na svém půvabu. První novodobá československá Miss Ivana Christová a poslední federální Miss Silvia Lakatošová si změřily své síly a sešly se při natáčení kulinářského pořadu. Další články k tématu: VIDEO: Musíte tonizovat, radí Miss Christová Krausovi, jak omládnout Miss Christová se cítí být Českoslovenkou Ivana Christová vystřídala u Diora Monicu Bellucci Ivaně Christové kila navíc nevadí Poslední federální Miss Lakatošová: Na botox jezdím do Milána
16.02.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Monica Bellucci (86 článků) , Ivana Christová (149 článků) , Silvia Lakatošová (22 článků) , Ivan Kraus (83 článků)

Takhle teď vypadá poslední federální Miss: Ukázala bříško, protože ve čtyřiceti konečně čeká holčičku

 
Poslední federální Miss Silvia Lakatošová vypadá i dvacet let poté, co získala titul Miss Československa, skvostně. A teď navíc září štěstím. Je totiž na konci pátého měsíce těhotenství a s manželem, moderátorem a podnikatelem Paĺo Chovancem, s nímž už má syna Christiana, se dočkají vytoužené holčičky.
19.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvia Lakatošová (22 článků)

Poslední federální Miss se po čtyřicítce stala dvojnásobnou maminkou: Má rozkošnou holčičku a je zase krásně šíhlá

 
Poslední federální Miss Silvii Lakatošovou jsme potkali naposledy před rokem na velkém plese v Brně. S manželem, moderátorem a podnikatelem Paľo Chovancem, s nímž už měla syna Christiana, zářili štěstím. Sylvia byla v pátém měsíci a ve čtyřiceti čekala své druhé dítě.
01.02.2015 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Silvia Lakatošová (22 článků)

Petr Drobný: Sport pouze odráží stav společnosti

 
doslova s hrůzou sledujeme výsledky našich sportovců v poslední době, zejména pokud jde o kolektivní sporty. Chtě nechtě se musíme se postavit plně za názor Filipa Pešána vyslovený v rozhovoru uveřejněném v měsíčníku Coach, ročník 2, číslo 3. Ano, sport pouze odráží stav společnosti a není žádný autonomním jevem.
12.09.2017 21:00 |

podobné články

Stráského vývoj české politiky v posledních letech zklamal

 
Vývoj české politické scény v posledních letech je pro posledního předsedu federální vlády Jana Stráského zklamáním. Podle něj současní politici neberou svou práci jako službu lidem, ale vítězí u nich osobní ambice. Stráský, který dnes slaví 75. narozeniny, to řekl v rozhovoru pro ČTK. Uvedl, že o návratu do aktivní politiky už neuvažuje, a to i vzhledem ke svému věku.
24.12.2015 12:40 |

podobné články

Londýnský mrakodrap nebezpečně odráží slunce: Zapaluje okolí!

 
Nový mrakodrap za 6 miliard korun v centru Londýna měl být architektonickým skvostem, místo toho ale znepříjemňuje lidem v okolí život. Jeho skleněný plášť v kombinaci se zaoblením totiž odráží sluneční svit tak silně, že je schopen zapálit!
08.09.2013 22:45 |

podobné články

Životní trumf i předzvěst úpadku: 9 muzikálových rolí Ivety Bartošové symbolicky odráží její cestu ke dnu

 
Na domácí muzikálové scéně zanechala Iveta Bartošová nesmazatelnou stopu. Její divadelní kariéra však smutně odráží příběh popové princezny a její proměnu z pracovité zpěvačky pro nezodpovědný stín její dřívější slávy.
09.05.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6675 článků)

V USA natírají zdi 'antimočícím' lakem. Moč odrazí na kalhoty

 
Kalifornské San Francisko bojuje proti močení na veřejnosti speciálním nátěrem, který odpuzuje tekutiny. Úřady doufají, že "pachatelé" si příště močení na veřejnosti rozmyslí, protože natřená zeď moč odráží zpět na boty. Nátěr úspěšně používá například německý Hamburk.
28.07.2015 10:05 |

podobné články

Město natírá domy barvou, která prudce odráží moč vandalů na jejich kalhoty

 
Sanfranciská radnice si dlouhodobě stěžuje na neukázněnost občanů a turistů, kteří si ulevují přímo v ulicích. Čištění močí nasáklých omítek na mnoha budovách stojí ročně dva miliony dolarů. Tak teď tuto sumu investují do speciální barvy, která močícímu způsobí nepříjemné překvapení. Je hydrofobní a moč se od ní prudce odráží.
05.08.2015 11:10 |

podobné články

Temný metal nebo veselý pop? Hudbu vybíráme podle toho, jací jsme

 
Jakou hudbu máte nejraději? Schválně se zamyslete, jestli odráží vaši osobnost. Výběr hudby se totiž podle odborníků řídí tím, jací jsme, a odráží také specifické rysy charakteru a způsob uvažování. 
20.12.2015 15:35 |

podobné články

Andrej Babiš se všem vysměje a Čapí hnízdo mu politický vaz nezlomí. Jak ministr financí odrazí útok ČSSD?

 
ČSSD tvrdě útočí na ministra financí Andreje Babiše. Prý má do středy vysvětlit nepříjemnou kauzu kolem luxusního zemědělského objektu Čapí hnízdo. Jenže se zdá, že Babiš tento útok lehce odrazí. Doba, kdy musel Standa Gross odstoupit kvůli svému bytu, je dávno pryč. Nyní se hraje podle jiných pravidel.
12.03.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Stanislav Gross (715 článků)

Jan Bureš: Český rozpočet v rekordním přebytku

 
Český rozpočet v roce 2016 hospodařil s rekordním přebytkem 61,8 miliard korun. Celkově se dá tedy říci, že dobrý výsledek hospodaření odráží primárně dobrý výkon ekonomiky (vyšší daňové příjmy) a nižší vládní investice (nižší výdaje). Rychlejší růst daňových příjmů táhly především daně z příjmu právnických a fyzických osob (obě vzrostly skoro 12%). Překvapivě méně se naopak dařilo vybírat daň z přidané hodnoty, kde byl meziroční nárůst o poznání nižší. Na výdajové straně pomohla rozpočtu do přebytku slabé kapitálové výdaje vlády (-51,2%), které odráží pomalý rozjezd nových investic financovaných z veřejných zdrojů.
03.01.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (320 článků)

Pehe k událostem posledních dnů: Hrozí tu totální rozpad pravice

 
POLITOLOGOVÉ Ačkoli je léto, prázdniny, česká politika přináší stále celou řadu zvratů. A to se odráží i v preferencích politických stran, jak potvrzují aktuální průzkumy veřejného mínění. „Nastávající podzimní volby mohou být nepříjemným zúčtováním, se vším, co se v poslední době děje,“ varuje politolog Jiří Pehe.
17.07.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (341 článků)

Federální úřady vyšetřují údajný doping cyklisty Armstronga

 
Americké federální úřady neberou vyšetřování údajného dopingu a finančních podvodů slavného cyklisty Lance Armstronga na lehkou váhu. Podle listu The New York Times už před velkou porotu předvolaly několik svědků.
15.07.2010 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Lance Armstrong (130 článků)