Článek

Poslední dva dny školy: volno i záplava omluvenek

 
Školní rok letos končí až příští týden v úterý, ale spousta škol bude rozdávat vysvědčení už tento pátek. Na ostatních se hromadí omluvenky od rodičů, aby se svými ratolestmi mohli vyrazit na dovolenou už o víkendu. V tom případě ale musí pro vysvědčení zajít babička nebo si ho rodiče vyzvednou později.
26.06.2015 03:31 |

podobné články

Podobné články

Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání

 
Stává se už skoro zvykem, že se v Poslanecké sněmovně ve čtvrtek nepracuje. Docházka na pravidelné interpelace nebývá valná, a tak se jednání přeruší. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy víc času než samotné jednání zabralo čtení omluvenek poslanců a členů vlády.
08.06.2017 10:55 |

podobné články

Přehled svátků a prázdnin: Chcete si vzít volno v roce 2016? Podívejte se, kdy to pro vás bude nejlepší

 
Nový rok 2016 je za dveřmi a po vánočních svátcích už budeme pomalu a jistě plánovat dovolené na příští rok. Kdy je ale nejvhodnější doba si vzít volno? Podívejte se na přehled státních svátků a prázdnin, abyste si mohli vzít volno v ty pro vás nejvhodnější dny.
04.12.2015 18:06 |

podobné články

Britská královna Alžběta II. má i v 91 letech volno jen dva dny v roce

 
Královna Alžběta II. (91) zůstává i ve svém věku jedním z nejvíc pracujících členů britské královské rodiny. Existují totiž jen dva dny v roce, kdy má volno, na Boží hod vánoční 25. 12. a o velikonoční neděli.
16.02.2018 12:30 |

podobné články

Kvůli stávce si vezměte raději dovolenou, neplacené volno si vnutit nenechte

 
Pokud uvažujete o tom, že byste čtvrteční stávku využili ke dni volna, zvolte raději dovolenou než neplacené volno. Za neplacené volno budete muset navíc odvést poměrnou část ze zdravotního pojištění.
15.06.2011 13:00 |

podobné články

Začínají podzimní prázdniny, někde bylo volno od pondělka

 
Na základních a středních školách ve čtvrtek začínají dvoudenní podzimní prázdniny. Díky státnímu svátku, který se oslavuje 28. října, měly všechny děti volno od středy. Na některých školách se neučí od začátku týdne, protože jejich vedení vyhlásilo ředitelské volno. To se využívá například k dalšímu vzdělávání učitelů.
29.10.2015 06:15 |

podobné články

Zaměstnanci budou mít nárok na placené volno k péči o příbuzného, schválila sněmovna

 
Lidé zřejmě dostanou možnost dostat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Sněmovna v pátek schválila vládní novelu o nemocenském pojištění, která zavedení volna umožňuje. Poslanci zmírnili jednu z podmínek pro jeho čerpání, naopak nezúžili okruh lidí, kteří by mohli volno využít. Předlohu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident.
14.07.2017 11:20 |

podobné články

Piráti: Školy by měly umožnit studentům zúčastnit se akce #Vyjdiven

 
Piráti vyzývají ředitele středních škol, aby zítra umožnili svým studentům zúčastnit se akce #Vyjdiven a nechali žáky vyjít v danou dobu před školu i bez omluvenek a jiných překážek.
14.03.2018 13:50 |

podobné články

Rok 2014: Naplánujte si volno včas! 
Za 2 dny dovolené, 9 dní volna!

 
Vánoční a novoroční volno skončilo, musíme už zase makat... Útěchou nám budou jarní prodložené víkendy. Sice letos »přijdeme« o tři svátky (na víkend vycházejí 5. 7. Cyril a Metoděj, 6. 7. Mistr Jan Hus a 28. 9. Sv. Václav), ale když si dobře naplánujeme dovolenou, přesto si užijeme. Nejvíc se můžeme těšit na Vánoce, kdy dvěma dny dovolené získáme devět dní relaxu v kuse.
03.01.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (144 článků)

Horké tipy na valentýnské dárky

 
Svátek zamilovaných je za dveřmi a ti, kterým dochází inspiraci, hledají tipy na valentýnské dárky, kterými by svého milého potěšili. Možná i vy letošní rok bojujete s nedostatkem nápadů. Den sv. Valentýna se nezastavitelně blíží a vaše polovička vám naznačila, že pro vás něho chystá. Je logické, že nechcete zůstat pozadu! Do dnešního článku jsme pro vás ukryli tipy na valentýnské dárky, na které můžete letošní rok vsadit svou horkou kartu. Najdete mezi nimi nejen starou dobrou klasiku, ale možná i něco, co překvapí vás i partnera. Užijte si svátek zamilovaných se vší parádou! Tipy na valentýnské dárky Slavíte sv. Valentýna? Víte, že si pro vás manžel, přítel nebo partner něco přichystal, zatímco vy stále ještě nemáte v záloze vůbec nic? Nezoufejte! Do zaškrtnutého dni v kalendáři ještě dva dny zbývají, tak se pojďte honem inspirovat, ať to nezmeškáte! Klasický: kosmetika Kdo nechce riskovat nebo zacházet do experimentů, ten může sáhnout po klasice ověřené léty. Žádný muž neodolá voňavému kosmetickému balíčku. Nemusíte se nutně spoléhat na již vytvořené balíčky, které jsou dostupné v obchodech. Klidně zapojte fantazii a vyrobte mu balíček po svém – sama ho přeci nejlépe znáte, tak určitě víte, co má rád. Každopádně i když to možná zní nudně, s tímto dárkem nemůžete nic zkazit. Příjemný: pobyt pro dva Není nic příjemnějšího, nežli nechat všechny starosti a povinnosti doma a odjet si užívat. Kam? To záleží jen a jen na vás! Vylentýnské pobyty pro dva jsou velice populární a hotely, wellness centra nebo penziony mají v tomto období doslova pré! Letošní rok svátek vychází na úterý, tak si se svým milým udělejte volno a o dva dny si prodlužte víkend. Společně si můžete vyjet za odpočinkem, masážemi, relaxací nebo klidně aktivním pobytem! Originální: voucher na zážitek Pokud je vaše drahá polovička do něčeho zapálená – ať už... Čtěte více Příspěvek Horké tipy na valentýnské dárky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.02.2017 21:35 |

podobné články

V Hodoníně se mají: Dětem už začaly prázdniny kvůli opravě záchodků

 
O dva dny dříve, než ve zbytku republiky, začaly ve středu letní prázdniny žákům ZŠ Očovská v Hodoníně. Ředitel školy totiž vyhlásil volno z důvodu rekonstrukce školy.
28.06.2017 15:45 |

podobné články

Zonyga: Volno je pro mě úplný luxus

 
Zpěvák a vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga (44) se už nemohl dočkat prázdnin. Poslední dva měsíce měl samá divadelní představení a slovo volno už mu nic neříkalo. Teď si to ale hodlá vynahradit. Chystá se i s rodinou do Chorvatska.
21.07.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zonyga (42 článků)

Rok 2012: 5 šancí na volno! Naplánujte si odpočinek včas! 3 dny dovolené = 11 dní doma!

 
Pláčete, že vám skončilo dlouhé vánoční volno? Netruchlete! V letošním roce bude díky prodlouženým víkendům podstatně líp než loni!
03.01.2012 05:05 |

podobné články

Šetřete s dovolenou! Poradíme, kdy vám musí dát zaměstnavatel placené volno!

 
Šetříte si pečlivě každý den dovolené, ale stejně máte pocit, že vaše volné dny doslova mizí? Možná je to tím, že dovolenou využíváte i tehdy, kdy nemusíte. Na volno vám v některých případech totiž dává nárok zákon.
08.04.2013 11:15 |

podobné články

28. října mají pokladní volno, jiní ale do práce musí. Má na to firma právo?

 
Příští pátek, na který připadá svátek 28. října, Češi poprvé po mnoha letech nebudou moct vyrazit na nákupy do velkých obchodů. Díky novému zákonu budou mít prodavači a pokladní volno podobně jako většina ostatních zaměstnanců. Přesto však existuje řada profesí, kterým se práce o svátcích nevyhne. Jaké to jsou? A jak musí zaměstnavatelé odpracované sváteční dny kompenzovat?
22.10.2016 06:35 |

podobné články

Školy rozdaly vysvědčení, miliónu dětí začínají prázdniny

 
Školy v pátek rozdávaly vysvědčení, výsledky celoročního snažení se tak dozvědělo více než 1,1 miliónu žáků základních a středních škol i konzervatoří. S předáváním vysvědčení pomohl i ministr školství Petr Fiala, který se vydal do Základní školy Grafická na pražském Smíchově. Od soboty začíná dětem dvouměsíční volno.
29.06.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků)

Hokejovou reprezentací nedoplní Polák, Frolík, Irgl, přijede ale Rozsíval

 
Trenér národního týmu Vladimír Růžička obdržel několik omluvenek od hráčů kvůli jejich zdravotním potížím.
15.04.2010 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (316 článků) , Vladimír Růžička (312 článků)

Překročí Růžičkova družina bojovníků očekávaný výkonnostní stín?

 
Po skoro třech desítkách omluvenek se od českého výběru na nadcházejícím MS mnoho nečeká. Na následujících řádcích ale najdete potřebnou porci optimismu.
04.05.2010 14:35 |

podobné články

Odvoláním Sparty se bude ORK zabývat až v březnu

 
Odvolací a revizní komise ČMFS nebude kvůli odvolání Sparty proti trestům v aféře kolem omluvenek Václava Kadlece a Tomáše Pekharta z reprezentační jednadvacítky svolávat mimořádné zasedání.
23.02.2011 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Pekhart (57 článků) , Václav Kadlec (132 článků) , Václav Kadlec (131 článků)

Sparta chce po odvolací komisi, aby rozhodla dříve než v březnu

 
Fotbalová Sparta se nechce smířit s tím, že odvolací a revizní komise (ORK) ČMFS hodlá řešit její odvolání proti pondělnímu trestu disciplinární komise v kauze omluvenek z reprezentační jednadvacítky až 16. března.
24.02.2011 12:55 |

podobné články