Článek

Poslanec kritizoval, sám se uklikl: Mladí nevědí, že „samet“ začal 1987

 
Každý občas chybuje, nehledě na neúmyslné překlepy či přeřeky. Ale když se člověk splete zrovna ve chvíli, kdy sám za něco podobného kritizuje jiné, je to poněkud nepříjemné. Stalo se to poslanci za hnutí ANO Martinu Kolovratníkovi, když huboval na mladé, že nevědí, co se stalo 17. listopadu 1987. Svou chybu pro Blesk.cz „chlapsky“ přiznal.
19.11.2015 10:25 |

podobné články

Podobné články

Sony se ukleplo a zveřejnilo cenu Premium pro Battlefield 3

 
Před pár dny se objevily ne zcela ověřené spekulace ohledně prémiové služby k Battlefieldu 3 (co v něm najdete si přečtěte zde), která by měla kráčet ve stopách úspěšného Call of Duty Elite. Nyní se asi definitivně profláklo, že se tato věc stane realitou, ačkoliv už zase nemáme jasné důkazy. Někdo na PSN se totiž asi uklikl a nahodil na stránky cenu této služby...
30.05.2012 18:40 |

podobné články

V Česku ubývá ptáků. Experti nevědí, jak to zastavit

 
Už přes 15 let v Česku ubývá ptáků, ornitologové nevědí, čím to je. A tedy ani nevědí, jak to zastavit.
31.12.2011 18:45 |

podobné články

5 zvláštních nemocí, se kterými si nevědí rady ani lékaři!

 
Dokonce i v době, kdy je medicína na vysoké úrovni, a to jak ta západní, tak ta východní, existují nemoci, se kterými si stále lékaři nevědí rady. Pokud tedy onemocníte jednou z takto tajemných nemocí, přichází na řadu bezmoc a nekonečné kolečko zjišťujících vyšetření. Víte, se kterými nemocemi si lékaři stále nevědí rady? Doufejte, že jednou z nich neonemocníte, jinak je s vámi amen.
18.08.2016 09:05 |

podobné články

Politické mládeže založily asociaci

 
Mládeže ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09 a Strany zelených dnes založily Asociaci mládežnických politických organizací (AMPO). Cílem spolku, ve kterém spojí síly Mladí konzervativci, Mladí sociální demokraté, Mladí křesťanští demokraté, Mladí lidovci, TOP Tým a Mladí zelení, je být platformou pro dialog mezi mladými lidmi napříč standardním demokratickým politickým spektrem.
20.11.2015 14:56 |

podobné články

Politická mládež založila platformu. Bez ANO a komunistů

 
Společně táhnout za jeden provaz se v pátek rozhodli Mladí sociální demokraté (MSD), Mladí konzervativci (MK), Mladí zelení, TOP tým, Mladí lidovci a Mladí křesťanští demokraté (MKD). I když mají na politiku rozdílné názory, jejich zástupci podepsali memorandum a zavázali se společně vést mladé k zájmu o politiku.
15.05.2015 23:06 |

podobné články

Před 25 lety vyšlo nulté číslo samizdatových Lidových novin

 
V roce 1987 začaly v Československu samizdatově vycházet Lidové noviny [viz archiv Lidovek z let 1987 až 1989]. Tehdejší měsíčník, jehož nulté číslo vyšlo 11. září, měl rozsah zhruba 25 stran formátu A4 a náklad kolem 300, respektive 10 tisíc výtisků, neboť jejich obliba u veřejnosti byla taková, že si lidé jednotlivá čísla kopírovali nebo i přepisovali.
10.09.2012 09:55 |

podobné články

Tajemství Tatiany Drexler: V roce 1987 jsem utekla z Československa!

 
Tatiana Drexler (51) je známá jako porotkyně v taneční soutěži Stardance. Její životní příběh ale zná jen málokdo. Když v roce 1987 utíkala z Československa se svým přítelem a tanečním partnerem Peterem, netušila, kde a hlavně jak skončí. A co všechno má sympatická porotkyně za sebou?
20.12.2013 06:27 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Drexler (10 článků)

Školy řeší problém. Nevědí co s učiteli důchodci, výpověď jim dát totiž nemohou

 
Školy napříč republikou řeší problém. Nevědí, co si počít s učiteli, kteří už jsou v důchodovém věku, ale stále učí a podle ředitelů už na to nestačí. Výpověď jim totiž dát nemohou a záleží jen na samotných kantorech, kdy skončí. Mladí učitelé jsou přitom bez práce.
27.02.2014 07:15 |

podobné články

Slovenský poslanec kritizoval oceněné za jejich původ a práci

 
Poslanec krajně pravicové slovenské strany Kotleba - Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Stanislav Mizík kritizoval slovenského prezidenta Andreje Kisku za udělení vysokých státních vyznamenání vícerým osobnostem včetně režiséra Juraje Herze či hudebníka Michaela Kocába. Svou kritiku Mizík zdůvodnil židovským původem nebo aktivitami oceněných. Slovenská ministryně spravedlnosti Lucia Žitňanská vyjádření poslance odsoudila.
12.01.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (646 článků) , Juraj Herz (126 článků) , Andrej Kiska (187 článků) , Michael Herz (2 články)

Radek John kritizoval odměny. A pak na jeho úřadě létaly statisíce víc než kdy jindy

 
Ještě jako předseda Věcí veřejných Radek John velmi hlasitě kritizoval přemrštěné odměny státních úředníků. Deníku Právo se však podařilo zjistit, že po nástupu do funkce ministra vnitra převzal návyky, které předtím kritizoval. V porovnání se svými nástupci ve funkci ministra Janem Kubicem a Martinem Pecinou byl totiž John zdaleka nejštědřejší. Jednotlivcům dával bezmála půlmilionové odměny.
09.11.2013 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Martin Pecina (406 článků) , Jan Kubice (679 článků)

Madonnino narozeninové překvapení pro dceru Lourdes

 
Zpěvačka pro svou dceru Lourdes připravila k narozeninám překvapení. Narozeninovou party. Jak probíhala? Podle New York Daily News popstar údajně objednala lahůdky v restauraci SoHo, která se nachází na Manhattanu. Byly určeny na oslavu třináctých narozenin její dcery. Na narozeninový mejdan byla pozvána rodina. Otec Lourdes Carlos Leon a pak náctiletí nejbližší přátelé oslavenkyně. V průběhu oslavy předala Madonna dceři i narozeninový dárek. Dort, který vypadal jako červený samet.
02.11.2009 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Carlos Leon (4 články)

To jsou ikony revoluce. Bez nich by nešlo o "samet"

 
Vznik Občanského fóra a podpora revoluce některými zpěváky patřily ke klíčovým okamžikům sametové revoluce.
06.11.2009 06:25 |

podobné články

Dnešní tisk: dvacetiletý "samet" a protest policistů

 
Máme se lépe, říkají v porevolučním průzkumu Češi. Policisté a hasiči možná budou stávkovat.
16.11.2009 07:30 |

podobné články

Pro chodidla hladká jako samet

 
Nastal čas sandálků a páskových střevíčků. Pokud jste v zimě zanedbávali péči o chodidla, je nejvyšší čas to napravit. Tvrdá a rozpraskaná kůže na patách nikoho neokouzlí.
22.04.2010 12:55 |

podobné články

Za kolik pořídíte zahrádkářské minimum?

 
Ať už jste majitelé domku, chaty nebo chalupy a staráte se o menší či větší zahradu, určitě ji chcete  mít  jako ze žurnálu. Trávník jako samet, pestrobarevné záhony, truhlíky přeplněné muškáty a živý plot jako když střelí…
02.06.2010 17:50 |

podobné články

Chantal Poullain: V 54 pleť hladká jako samet

 
Herečka Chantal Poullain za několik dní slaví pětapadesátiny. Šarmantní Francouzce by ale její věk hádal málokdo. Za jeden den klidně vykouří třicet cigaret a její pleť je stále jako z alabastru! Že by Chantal využila služeb botoxových injekcí, jež jsou tolik populární? Komentovala módní redaktorka Markéta H.
09.08.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (218 článků)

To je proměna: Víme, jak dnes vypadá hvězda Modrého sametu Isabella Rossellini

 
Italská herečka Isabella Rossellini (59) umí na rozdíl od mnohých svých kolegyň stárnout s grácií, a tak se nesnaží svůj vzhled uměle zdokonalovat pomocí nejrůznějších plastických zákroků. Herečka, jež vynikala svou noblesní tváří a plnými rty byla k herecké kariéře předurčena. Její maminkou byla totiž švédská herečka Ingrid Bergman a otcem režisér Robert Rossellini. Filmovým nadšencům je Isabella jistě dobře známá například z filmu Modrý samet z roku 1986.
28.11.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Isabella Rossellini (9 článků) , Ingrid Bergman (3 články) , Ingrid Bergman (3 články)

Babiš ve Zlíně: Havel je mrtev, nastupuje ANO. Další samet ale nečekejte

 
Nechci kandidovat, senátora ze mě nikdo neudělá, celou kampaň ale zaplatím a povedu - to jednoznačně sdělil lidu miliardář Andrej Babiš při návštěvě Zlína. V pátek večer na mítinku v kině Květen působil jako vždy: sebevědomě a s jasnou vizí úspěchu v parlamentních volbách.
22.04.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10209 článků)

Fotbalista Nedvěd je metrosexuál každým coulem: Nohy má hladké jako samet

 
Léta strávená v šatně s vymydlenými italskými fotbalisty se na fenomenálním českém reprezentantovi Pavlu Nedvědovi podepsala. Nejenže má hezčí účes než leckterá modelka, ale na prezentaci nových běžeckých bot se ukázalo, že si Nedvěd dokonce holí nohy.
06.03.2013 15:05 |

podobné články