Článek

Poslanci z rozpočtového výboru poprvé zasednou nad návrhem rozpočtu

 
Poslanci z rozpočtového výboru dnes poprvé zasednou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Jejich úkolem bude připravit doporučení poslancům pro první čtení rozpočtu ve Sněmovně. V něm Sněmovna schvaluje základní parametry: příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání.
14.10.2015 06:31 |

podobné články

Podobné články

Rozpočtový výbor bude jednat o balíčku a státním rozpočtu

 
Poslanci ze sněmovního rozpočtového výboru dnes poprvé zasednou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Zabývat se také mají vládním stabilizačním balíčkem, který zejména zvyšuje daň z přidané hodnoty od příštího roku a zavádí další daňové i jiné změny.
10.10.2012 07:00 |

podobné články

Kalousek ve středu představí poslancům návrh státního rozpočtu

 
Poslanci ze sněmovního rozpočtového výboru ve středu zasednou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Představit jim ho přijde osobně ministr financí Miroslav Kalousek, který se kvůli tomu dokonce omluvil z jednání vlády.
12.10.2010 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5801 článků)

Poslanci budou v rozpočtovém výboru hledat peníze na nečekané zvýšení poslaneckých platů

 
Sněmovní rozpočtový výbor se dnes opět sejde nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Projednávat bude doporučení sněmovních výborů k jednotlivým kapitolám rozpočtu a už má i řadu návrhů na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. „Je tam návrh na podporu sportu ve výši jedné miliardy," řekl ve čtvrtek novinářům předseda výboru Václav Votava (ČSSD). Dalším návrhem je například navýšení peněz na záchranu památek.
21.11.2014 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (38 článků)

Poslanci se začnou zabývat návrhem rozpočtu pro příští rok

 
Poslanci by se dnes měli začít zabývat návrhem státního rozpočtu pro příští rok. V úvodním kole sněmovna schvaluje jeho základní parametry, tedy příjmy, výdaje a výši schodku. Ještě před tím budou poslanci například potvrzovat nově zvolené předsedy výborů a zřizovat sněmovní komise.
06.12.2013 06:40 |

podobné články

Poslanci se budou zabývat interpelacemi, zasednou i výbory

 
Poslanci se budou dnes zabývat hlavně interpelacemi na členy kabinetu. Zasednou také některé výbory. Rozpočtový se bude zabývat návrhy rozpočtů prezidentovy kanceláře, Senátu, sněmovny a několika dalších institucí pro příští rok. Sejde se rovněž vyšetřovací komise k případu pražské karty Opencard.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

Šéf sněmovního výboru debatoval o rozpočtu ve vichřici. Kalousek se mu smál, ale pak se rozčílil

 
Návrh státního rozpočtu pro příští rok, který v pátek prošel ve sněmovně prvním čtením, je pro naši republiku lepší, než kdyby v lednu chybějící rozpočet zastoupilo rozpočtové provizorium. To v diskusním pořadu Události, komentáře tvrdil šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a předseda rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava. Naopak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by považoval za pro stát výhodnější, kdyby poslanci uložili vládě přepracování rozpočtu tak, aby se plánovaný schodek snížil o 12 miliard korun.
06.12.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (38 článků) , Miroslav Kalousek (5801 článků)

ČSSD řeší nárůst poslaneckých platů, její poslanci však nejsou jednotní

 
Poslanci z klubu ČSSD budou mít zřejmě problém s tím, aby hlasovali pro doporučení sněmovního rozpočtového výboru, které počítá s nárůstem platů zákonodárců o zhruba 14 procent. Proti takovému zvýšení se v pátek postavilo předsednictvo strany. Jak dnes ČTK sdělil předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD), rozhodnutí předsednictva je závazné pro všechny členy strany, tedy i pro poslance. O růstu platů by měla jednat ve čtvrtek koaliční rada a příští týden se bude řešit i v poslaneckém klubu ČSSD.
24.11.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (38 článků)

Sněmovna odvolala z rozpočtového výboru Doktora i Paroubka

 
Poslanci dnes hlasovali o tom, aby jejich nezařazení kolegové Michal Doktor (dříve ODS) a Jiří Paroubek (dříve ČSSD, dnes NS-LEV 21) byli odvoláni z rozpočtového výboru. Návrhy prošly a tak je nahradili Radim Jirout z ODS a Jiří Zemánek z ČSSD.
09.02.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3031 článků) , Michal Doktor (161 článků) , Radim Jirout (3 články) , Jiří Zemánek (30 článků)

Exministry Kalouska a Lišku nevzali poslanečtí kolegové do výborů

 
Poslanci ve středu rozhodovali o personálních změnách v rámci sněmovních výborů. O práci se ucházeli i někteří bývalí ministři, ne všichni však uspěli. Bývalý správce státní kasy Miroslav Kalousek se nedostal do rozpočtového výboru, někdejší ministr školství Ondřej Liška zase nebyl vzat do výborů pro vzdělávání a školství.
04.11.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Liška (362 článků) , Miroslav Kalousek (5801 článků) , Miroslav Liška (16 článků)

V čele sněmovního výboru pro bezpečnost bude „překvapivě“ John

 
AKTUALIZACE Překvapení v čele sněmovních výborů? Tak to rozhodně ne. V čele sněmovního výboru pro obranu bude totiž nově Jan Vidím z ODS a v čele výboru bezpečnostního bude předseda VV a exministr vnitra Radek John. Přitom o tom, že budou právě oni šéfové těchto výborů, které vznikly rozdělením výboru branně-bezpečnostního, se již několik dní vědělo a ParlamentníListy.cz psaly o tom již minulý týden jako první. A nakonec dnes poslanci Vidíma a Johna do čela skutečně zvolili.
14.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2455 článků) , Jan Vidím (72 článků)

Tanec mezi vejci. Poslanci stále řeší své platy

 
Poslanecké platy by měly od ledna vzrůst o osm tisíc. Místo nynějších 55 900 hrubého by tak poslanci dostávali 64 000 plus náhrady. Vyplývá to z pozměňovacího návrhu rozpočtového výboru, který ve čtvrtek podpořili i poslanci z výboru pro sociální politiku. Jednání provázela debata o přípustnosti navyšování vlastních platů.
27.11.2014 12:37 |

podobné články

Paroubek míří do rozpočtového výboru sněmovny

 
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek byl na úterním jednání poslaneckého klubu strany navržen na jednoho ze členů vlivného rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.
29.06.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3031 článků)

Šéf rozpočtového výboru z ODS jel s lobbisty do Dubaje na golf

 
Předseda vlivného sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS) byl v minulých dnech ve Spojených arabských emirátech společně s významnými českými podnikateli ze státních i soukromých firem. Účelem cesty bylo hraní golfu.
23.02.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (75 článků)

ČSSD neodvolá Paroubka z rozpočtového výboru. Zůstane mu 11 tisíc měsíčně

 
Jiří Paroubek zůstane místopředsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. ČSSD, za kterou byl zvolen, prý nepodá návrh na jeho odvolání, ačkoliv její bývalý předseda ze strany odešel a založil novou.
11.10.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3031 článků)

Nečase rozčílily výlety šéfa rozpočtového výboru Suchánka

 
Premiér Petr Nečas (ODS) je nespokojen s výkonem svého stranického kolegy a šéfa vlivného sněmovního rozpočtového výboru Pavla Suchánka. Dokonce se rýsovala jeho výměna za poslance a horkého kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu Michala Doktora.
19.11.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (75 článků) , Petr Nečas (9162 článků) , Michal Doktor (161 článků) , Pavel Nečas (425 článků)

Paroubka odvolali z rozpočtového výboru. Přijde o jedenáct tisíc měsíčně

 
Šéf NS-LEV 21 Jiří Paroubek byl odvolán z rozpočtového výboru sněmovny. V praxi to pro něj znamená ztrátu jedenácti tisíc z jeho měsíčního platu. Bude tak nadále brát už "jen" necelých 56 tisíc korun.
09.02.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3031 článků)

Vilímec (ODS): Díky za schválení RUD

 
Chtěl bych na závěr jednak poděkovat zástupcům předkladatele, členům rozpočtového výboru, podvýboru pro financování územních samospráv, a též nesmím zapomenout na předsedy koaličních klubů, za spolupráci ve sněmovně při úpravě tohoto vládního návrhu, a také ocenit, že nějakými dalšími konkurenčními pozměňovacími návrhy mimo ten návrh rozpočtového výboru se nekomplikuje schvalování této hodně vydiskutované novely.
13.07.2012 21:00 |

podobné články

Asociace společností provozujících casina v ČR varovala členy Rozpočtového výboru PSP ČR před populistickým a líbivým řešením při projednávání novely Zákona o loteriích

 
Ve středu Asociace společností provozujících casina v ČR požádala před zasedáním Rozpočtového výboru PSP ČR jeho členy, aby věnovali zvýšenou pozornost novele Zákona o loteriích, kterou předložil poslanec Jan Volný (ANO).
01.09.2015 15:21 |

podobné články

Hrozí posílení šedé ekonomiky. Z parametrické změny loterijního zákona budou místo státu těžit podvodníci a mafiáni

 
Za zcela neprofesionální označil při jednání rozpočtového výboru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) novelu loterijního zákona, který před pěti lety prosadil. Kritizoval především chybějící odbornou diskusi a analýzu dopadů novely. Členové rozpočtového výboru umožnili vystoupit i Ivo Valentovi, senátorovi a majiteli společnosti Synot, která se zabývá loterním průmyslem. Ten upozornil, že přijetím novely by jen posílila šedá ekonomika a z loterií by místo státu těžili podvodníci a mafiáni.
02.09.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5801 článků)