Článek

Poslanci už jsou v bezpečí. Před sebevrahy i projektily je chrání sklo

 
Zákonodárci se už nemusejí obávat, že by jim v jednacím sále sněmovny někdo skočil na hlavu. Anebo po nich hezky zpříma někdo něco hodil. Na galerii pro veřejnost, která se nachází nad lavicemi poslanců ČSSD a KSČM, totiž vyrostlo ochranné sklo.
17.09.2015 08:00 |

podobné články

Podobné články

Filmové premiéry - Záblesky chladné neděle, Obchod pro sebevrahy, Občan K a Patrola

 
Režisér Ivan Pokorný (Expozitura, Kriminálka Anděl) natočil psychothriller Záblesky chladné neděle. Mezinárodně úspěšnou knihu Jeana Teulého Potřeby pro sebevrahy adaptoval do podoby svérázného animovaného muzikálu Obchod pro sebevrahy francouzský režisér dosud výhradně hraných filmů Patrice Leconte. Dokument režiséra Michala Dvořáka a skupiny Ztohoven zachycuje přípravy, průběh a vyvrcholení jejich projektu. Jake Gyllenhaal hraje hlavní roli v akčním filmu Patrola.
08.11.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jake Gyllenhaal (75 článků) , Patrice Leconte (1 článek) , Michal Dvořák (151 článků) , Michal Dvořák (149 článků)

Přejel čtyři sebevrahy. Strojvůdce promluvil o smrti na kolejích

 
Profese strojvedoucích je stresující a nebezpečné povolání. Každý, kdo se rozhodne řídit vlak, musí počítat s tím, že bude mít časem před očima smrt. V rozhovoru pro Blesk.cz o tom otevřeně mluví prezident Federace strojvůdců ČR Jindřich Hlas, který sám už přejel čtyři sebevrahy.
31.08.2015 05:35 |

podobné články

Lidé budou buď mezi debily, nebo sebevrahy, píše publicista

 
Český lid si prý musí vybrat. Buď bude patřit mezi „ekonomické debily“, nebo mezi sebevrahy. Publicista a televizní režisér Jan Dvořák v tomto komentáři naráží na výroky premiéra Petra Nečase a jeho spolustraníků.
18.08.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků) , Jan Dvořák (87 článků) , Honza Dvořák (87 článků)

Známý most láká sebevrahy, dostane proto proti skokanům ochranu

 
Známý most Golden Gate v San Francisku zřejmě přijde o svou pověst místa vyhledávaného sebevrahy.
24.06.2014 06:45 |

podobné články

V Belfastu létaly vzduchem zápalné lahve i gumové projektily

 
Policisté během čtvrté noci nepokojů v severoirském městě Belfastu v noci na čtvrtek stříleli gumové projektily do davu výtržníků z řad proirských katolíků, kteří ve čtvrti Ardoyne podpálili automobil a házeli zápalné láhve.
15.07.2010 11:25 |

podobné články

Bezpečnostní služba ČEZu v Rumunsku postřelila gumovými projektily čtyři lidi

 
Střet starosty a obyvatel rumunského městečka Cogealac s bezpečnostní službou rumunské pobočky české energetické společnosti ČEZ si v pondělí vyžádal zranění čtyř lidí, které zasáhly gumové projektily. Informovala o tom rumunská agentura Mediafax.
26.07.2010 18:50 |

podobné články

Jihoafrická policie střílela gumovými projektily do davu stávkujících

 
Policie též proti stávkujícím státním zaměstnancům použila vodní děla. Střelbou gumovými projektily chtěla rozptýlit dav, který zablokoval cesty a bránil lidem ve vstupu do nemocnic.
19.08.2010 15:40 |

podobné články

Policie v JAR nasadila proti davu vodní děla a gumové projektily

 
Jihoafrická policie dnes nasadila vodní děla a použila gumové projektily proti demonstrantům, kteří zablokovali jednu z hlavních silnic na předměstí Johannesburgu.
19.08.2010 20:30 |

podobné články

Maledivská armáda střílela gumovými projektily do policistů

 
Maledivští vojáci se dnes střetli s protestujícími policisty v hlavním městě Malé. Několik set příslušníků bezpečnostních sil armáda rozháněla střelbou gumovými projektily poté, co se policisté odmítli podřídit nařízení prezidenta a ukončit protest proti tomu, co považují za nelegální příkazy nadřízených. Informovala o tom agentura AP.
07.02.2012 08:15 |

podobné články

Policie rozháněla demonstranty gumovými projektily!

 
Policie rozháněla demonstrující gumovými projektily. Stříleli je do země, od níž se odrážely a strefovaly protestující do nohou. Španělé protestují proti novému zákonu, který usnadní propouštění.
29.03.2012 22:00 |

podobné články

Policie použila proti neonacistům slzný plyn i gumové projektily

 
Polské oslavy svátku nezávislosti provázely v centru Varšavy potyčky přívrženců krajní pravice s policejními těžkooděnci. Demonstranti podle agentury Reuters házeli po policistech petardy a kameny a zapalovali auta, zatímco policisté odpovídali slzným plynem i gumovými projektily.
11.11.2013 20:11 |

podobné články

Sklo znali v subsaharské Africe už před příchodem evropských kolonizátorů

 
Historikové se domnívají, že národy v subsaharské Africe začaly používat sklo a skleněné výrobky až po příchodu evropských kolonizátorů či obchodníků. Ale nové vykopávky v Nigérii dokazují, že sklo tam lidé vyráběli dávno předtím, než moderní Evropané do těchto oblastí doputovali.
25.01.2018 22:20 |

podobné články

Sklo znali v Africe už před příchodem evropských kolonizátorů

 
Historikové se domnívají, že národy v subsaharské Africe začaly používat sklo a skleněné výrobky až po příchodu evropských kolonizátorů či obchodníků. Ale nové vykopávky v Nigérii dokazují, že sklo tam lidé vyráběli dávno předtím, než moderní Evropané do těchto oblastí doputovali.
26.01.2018 13:45 |

podobné články

Protipovodňové zábrany chrání i pražskou Zbraslav

 
Protipovodňové zábrany chrání před záplavami i pražskou Zbraslav. Část z nich tvoří betonové zdi, zbytek mobilní zátarasy, které budou postaveny v případě hrozby povodně. Kvůli technickým obtížím ale chrání obytnou zástavbou pouze před stoletou vodou, zbytek zábran v metropoli počítá se záplavami srovnatelnými s rokem 2002, které byly větší. ČTK to řekl náměstek primátora Pavel Klega (ODS).
10.09.2010 15:40 |

podobné články

Zapomeňte na psy. V těchto vesnicích chrání bezpečnost vlci!

 
Pes provází člověka už přes deset tisíc let. Chrání jeho bezpečí i majetek a dodnes na tyto čtyřnohé přátele spoléháme v mnoha lidských oborech a odvětvích. Kazašští venkované se ale vrátili do doby kamenné před domestikaci vlka, z něhož se domácí pes vyvinul. Obyvatelé středoasijské země začali chovat přímo divoké vlky. Jsou prý v ochraně jejich horských vesnic mnohem lepší.
26.12.2014 10:15 |

podobné články

Moderní spotřebiče pomáhají a chrání: Žehlička, která zabrání požáru, vysavač bez šňůry?

 
Pohodlí a bezpečí pro každý věk nabízejí moderní spotřebiče, malé i velké. Na trhu jsou např. žehličky, které se po určité době nečinnosti samy vypnou, podobně varné desky, které zastaví činnost, pokud na ně vyteče polévka nebo mléko. Většina moderních spotřebičů nejen pomáhá, šetří čas, peníze a námahu, ale také chrání, protože disponuje pojistkami a moderními funkcemi, které zabrání nehodám z nepozornosti.
22.02.2018 16:40 |

podobné články

Vždy připravení poslanci: Chrání si zadky! Před pádem, nebo proti chladu?

 
Proč si poslanci nosí do práce polštářky? Pojišťují se proti bolestnému pádu z politických výšin? Případný pád vlády byl sice na čas odložen, ale kdyby k němu kvůli rozhádané ODS došlo už příští týden, můžeme se chystat na brzké předčasné volby. A ty bezesporu znamenají pro neoblíbené či nevýrazné poslance konec velmi dobře placeného zaměstnání. A také pořádný pád na zadek. Samotní zákonodárci ale tvrdí, že se polštářky chrání proti nachlazení.
01.11.2012 12:15 |

podobné články

Návod: Jak ochránit svůj účet na Facebooku

 
Být v bezpečí i v online světě je něco, co bychom všichni měli brát zcela vážně. U nás ve Facebooku je naší nejdůležitější zodpovědností udržet lidi v naší komunitě v bezpečí a dobře chráněné. Neúnavně pracujeme na vytvoření těch nejlepších bezpečnostních a zabezpečovacích nástrojů, které chrání uživatele našich služeb.
25.10.2017 09:45 |

podobné články

Pane Klausi, tady máte bodyguardy: Přes ochranku Lopezové neproklouzne ani myška

 
Hlavně bezpečí! Tak zní hlavní heslo bodyguardů, kteří se starají o bezpečí zpěvačky Jennifer Lopez (43) a její rodiny. Osobní strážci se při odchodu z hotelu v Lisabonu o bezpečí dcery Emmy (4) postarali tak, že ani nebyla mezi těly bodyguardů vidět, natož aby ji hrozilo nebezpečí. Co by za takovou ochranu dal Václav Klaus...
20.10.2012 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (729 článků) , Václav Klaus (8976 článků)