Článek

Poslanci ústavně právního výboru jednali se slovenskými protějšky

 
Poslanci ústavně právního výboru v čele s jeho předsedou Jeronýmem Tejcem se ve čtvrtek 29. října v Poslanecké sněmovně setkali s delegací ústavně právního výboru Národní rady Slovenské republiky, kterou vedl jeho předseda Róbert Madej.
30.10.2015 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků)
Podobné články

Ruská propaganda, nenávist... Významný politik ČSSD na zasedání ústavně-právního výboru ostře napadl "nebezpečné" ParlamentníListy.cz

 
Na pátečním zasedání sněmovního Ústavně právního výboru, na které dorazilo ale jen málo členů výboru, se probírala otázka takzvaných „fake news“ (falešných zpráv) a „hate speech“ (nenávistné mluvy) a v této souvislosti zde přítomný předseda Výboru pro bezpečnost Roman Váňa z ČSSD dle informací redakce ostře napadl ParlamentníListy.cz a označil je za bezpečnostní riziko.
03.03.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Roman Váňa (59 článků)

Nechodí, nekomunikuje, ignoruje výbor. Poslanci si stěžují na ministra Pelikána

 
Pracuje pomalu, své plány sděluje dřív médiím než kolegům a na jednání svého gesčního ústavně-právního výboru Sněmovny ještě ani jednou nepřišel. S takovými poznámkami na adresu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) hodlají jít ve středu někteří poslanci za šéfem ústavně-právního výboru Sněmovny Jeronýmem Tejcem (ČSSD). Výbor zřejmě předvolá ministra ke zvláštnímu jednání a není sám.
14.10.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků)

Poslanci jednali s vyjednavačem USA pro TTIP Shermanem E. Katzem

 
Předseda výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Ondřej Benešík, předseda zahraničního výboru PSP ČR Karel Schwarzenberg, předseda ústavně právního výboru PSP ČR Jeroným Tejc a další poslanci se v pátek 27. května setkali s vyjednavačem USA pro smlouvu TTIP Shermanem E. Katzem.
29.05.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3715 článků) , Jeroným Tejc (657 článků) , Karel Schwarzenberg (513 článků)

Ombudsmanka Šabatová: Návštěva ústavně právního výboru

 
Ve čtvrtek 6. března se část ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny setkala v Brně s ochránkyní, zástupcem ochránkyně a jejich spolupracovníky.
10.03.2014 09:35 |

podobné články

Exministr Dienstbier se stal členem ústavně-právního výboru

 
Senátor Jiří Dientsbier (ČSSD), jenž ve středu skončil jako ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády, se stal členem senátního ústavně-právního výboru a také ústavní komise. O jeho zařazení dnes rozhodla horní parlamentní komora.
01.12.2016 10:55 |

podobné články

Jourová prošla, získala podporu všech výborů europarlamentu

 
Všechny čtyři zainteresované výbory Evropského parlamentu souhlasí s působením české zástupkyně Věry Jourové ve funkci evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. ČTK to sdělily zdroje informované o dnešní schůzce zástupců výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, právního výboru, výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a výboru pro práva žen, kteří o kandidatuře Jourové jednali.
08.10.2014 11:02 |

podobné články

Marek Benda bude po Peake dočasně šéfovat ústavně právnímu výboru

 
VÍME PRVNÍ Místopředseda Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marek Benda z ODS bude zatím dočasně řídit tento výbor po Karolíně Peake z VV. Potvrdil to redakci ParlamentníchListů.cz.
30.06.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (501 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Senátorka Wagnerová podává Ústavně-právnímu výboru návrh proti věkovým výjimkám ze služebního zákona

 
Senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová na jednání Ústavně-právního výboru Senátu v úterý 5. 1. 2016 hodlá předložit pozměňovací návrh odstraňující výjimky z horní věkové hranice v zákoně o státní službě. Pokud by byl v Senátu návrh schválen v původním znění, vedoucí zastupitelských úřadů by byli vyňati z obecné zákonné úpravy a podrobeni libovolné úvaze exekutivy nevázané žádnými zákonnými mezemi. To jde proti původnímu účelu služebního zákona.
05.01.2016 11:21 |

podobné články

Do vedení sněmovního právního výboru se dostal Jan Chvojka

 
Novým místopředsedou sněmovního ústavně právního výboru se dnes stal sociální demokrat Jan Chvojka. Nahradil bývalého stranického kolegu Stanislava Křečka, jenž se stal minulý týden zástupcem ombudsmana.
10.04.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (244 článků) , Jan Chvojka (175 článků)

Exministryně Válková zamířila do dvou sněmovních výborů

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) zamířila ve Sněmovně do ústavně-právního výboru a do výboru pro bezpečnost. O změnách dnes na návrh klubu hnutí ANO rozhodli poslanci.
11.03.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (338 článků)

S kandidaturou Věry Jourové souhlasí všechny výbory EP

 
Všechny čtyři zainteresované výbory Evropského parlamentu souhlasí s působením české zástupkyně Věry Jourové ve funkci evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. ČTK to sdělily zdroje informované o dnešní schůzce zástupců výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, právního výboru, výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a výboru pro práva žen, kteří o kandidatuře Jourové jednali.
07.10.2014 14:15 |

podobné články

Poslanci v prvním čtení podpořili církevní restituce, opozice vzdala noční řečnění

 
Poslanci koaličních stran v úterý poslali k projednání do ústavně-právního výboru zákon o církevních restitucích. Podle něj by se církvím měl vrátit majetek v hodnotě 134 miliard korun. Koalice prosadila, aby zákon projednal ústavněprávní výbor, i když opozice jej chtěla poslat i do jiných výborů, do zemědělského nebo rozpočtového.
07.02.2012 20:40 |

podobné články

Senát představuje právní pomoc v nesnázích

 
Ústavně-právní výbor Senátu pořádá dnes odbornou konferenci Systém právní pomoci v ČR, oběti trestných činů, mediace – a legislativa. Vlastní konferenci předcházela tisková konference za účasti předsedy Ústavně-právního výboru Senátu Miroslava Antla, ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a Hynka Kalvody z Asociace občanských poraden.
05.06.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Miroslav Antl (114 článků)

Zemanovy kandidáty na ústavní soudce podpořil další senátní výbor

 
Čtveřici kandidátů na ústavní soudce, které navrhl prezident Miloš Zeman, ve čtvrtek doporučil zvolit i senátní ústavně-právní výbor. Jednohlasně je ve středu doporučil zvolit výbor pro lidská práva, tentokrát získala plný počet hlasů od členů ústavně-právního výboru v tajném hlasování pouze soudkyně Nejvyššího správního soudu Milada Tomková.
18.04.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Senát zřejmě zvolí Zemanovy adepty na ústavní soudce

 
Čtveřici kandidátů na ústavní soudce, které navrhl prezident Miloš Zeman, dnes doporučil zvolit i senátní ústavně-právní výbor. Zatímco výbor pro lidská práva ve středu podpořil všechny kandidáty jednohlasně, plný počet hlasů od členů ústavně-právního výboru dnes získala v tajných volbách pouze soudkyně Nejvyššího správního soudu Milada Tomková. 
18.04.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20493 článků)

Benda (ODS): Ústavně právní výbor se odmítl zabývat zákonem o EET

 
Zástupci vládní koalice se dnes na jednání ústavně právního výboru odmítli zabývat návrhem zákona o elektronické evidenci tržeb. Projednávání navrhovala ODS společně s TOP 09.
02.09.2015 17:36 |

podobné články

Ombudsman by mohl dostat pravomoc podávat žaloby kvůli diskriminaci

 
Veřejnému ochránci práv by se mohly rozšířit pravomoci tak, že by směl podávat žaloby v případech týkajících se diskriminace. Tuto variantu podporují členové sněmovního ústavně-právního výboru, kteří s ombudsmanem jednali během svého výjezdního zasedání v Brně.
10.03.2014 18:25 |

podobné články

Ombudsmanovi se možná rozšíří pravomoci. Kvůli diskriminaci by mohl podávat žaloby

 
Veřejnému ochránci práv by se mohly rozšířit pravomoci tak, že by směl podávat žaloby v případech týkajících se diskriminace. Navrhují to členové sněmovního ústavně právního výboru, kteří s ombudsmanem jednali během svého výjezdního zasedání v Brně. Zprávu přinesl server Novinky.cz.
10.03.2014 20:25 |

podobné články

Omezení imunity podpořili ve výboru i poslanci opozice

 
Návrh vládní koalice na omezení imunity poslanců, senátorů a ústavních soudců by mohl být bez problémů schválen. Na jednání ústavně-právního výboru získal podporu i opoziční ČSSD a KSČM.
13.10.2010 12:00 |

podobné články