Článek

Poslanci se postavili za Izrael, odmítli označování zboží ze židovských osad

 
Sněmovna ve čtvrtek řešila rozhodnutí Evropské komise, podle kterého bude muset být izraelské zboží z palestinských území označováno upozorněním, že jde o produkt pocházející z židovské osady. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát prohlásil, že ČR by se měla za Izrael postavit. Dolní komora nakonec přijala usnesení, ve kterém krok EU označila za politicky motivovaný.
17.12.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (221 článků)
Podobné články

Izrael nachystal pro EU odvetu za označování zboží z židovských osad

 
Zastavením spolupráce s evropskými vyjednavači, kteří se podílejí na zprostředkování mírových rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci, reaguje vláda Benjamina Netanjahua na spor olem označování zboží z židovských osad na okupovaném území.
29.11.2015 20:41 |

podobné články

Izraelský prezident do Evropského parlamentu nakonec nepřijede

 
Izraelský prezident Reuven Rivlin zrušil návštěvu Evropského parlamentu plánovanou na 2. prosince. Stalo se tak poté, co Evropská komise ve středu schválila pokyny k jasnému označování zboží pocházejícího ze židovských osad. Izrael toto rozhodnutí považuje za diskriminační. Krok Evropské komise kritizoval již ve středu izraelský premiér Benjamin Netanjahu a další činitelé; dnes se ke kritice připojilo mimo jiné izraelské velvyslanectví v Česku, které vyslovilo naději, že vzhledem k "mimořádným vztahům mezi oběma zeměmi Češi diktát EU odmítnou".
12.11.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (30 článků)

Poslanci se možná vzepřou rozhodnutí Evropské unie

 
Poslanci se dnes budou zabývat pravidelnými interpelacemi na členy vlády. Budou taky schvalovat návrh rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu. Mohli by se zabývat rozhodnutím Evropské komise o označování zboží pocházejícího ze židovských osad.
17.12.2015 06:25 |

podobné články

Uznejte náš stát a zmrazíme výstavbu osad, vzkázal Izrael

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí prohlásil, že zváží obnovení zmrazení výstavby židovských osad na západním břehu Jordánu, pokud Palestina splní několik podmínek. Jednou z nich je uznání židovského státu Palestinci, informují agentury Reuters a AFP.
11.10.2010 19:25 |

podobné články

Izrael pokračuje ve výstavbě osad neobyčejně rychle

 
Izraelci pokračují v rozšiřování židovských osad na západním břehu Jordánu čtyřikrát rychleji než před dvěma lety. Během tří týdnů, které uplynuly od vypršení moratoria na výstavbu, tam začali stavět 544 nových domů, informuje ve čtvrtek webový portál televize Fox News.
21.10.2010 10:00 |

podobné články

PALESTINA nepřistoupí na mírová jednání, pokud Izrael nezastaví výstavbu osad

 
Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás v neděli prohlásil, že nepřistoupí na mírová jednání s Izraelem, pokud se zcela nezastaví výstavba židovských osad na okupovaných územích. Informuje o tom agentura AFP.
25.09.2011 17:10 |

podobné články

Benda (ODS): Rozhodnutí Evropské komise je naprosto šokující

 
Jsem absolutně šokován zprávou, která nedávno proběhla českými médii. Evropská komise podle ní schválila označování zboží pocházející ze židovských osad.
19.11.2015 10:51 |

podobné články

Izrael je pod tlakem. I USA jsou proti osadám v Palestině

 
Blízkovýchodní kvartet chce zatlačit na Izrael, aby prodloužil moratorium na výstavbu židovských osad.
21.09.2010 08:50 |

podobné články

Rada OSN je pokrytecká, řekl Izrael a pohrozil jejím bojkotem

 
Izrael v neděli pohrozil, že bude bojkotovat Radu OSN pro lidská práva, protože schválila vyšetřování výstavby židovských osad. Organizaci označil za pokryteckou.
25.03.2012 14:40 |

podobné články

Izrael se snaží manipulovat svými hranicemi a legalizovat celé město

 
Izrael si bude stěžovat u Evropské unie proti jejímu rozhodnutí zahrnout město Modiin Makkabim Reut na seznam židovských osad v okupovaném Předjordánsku. Dnes to oznámil izraelský ministr informatiky Juli Edelstein. Rozhodnutí podle serveru jpost.com znamená, že na výrobky z této lokality bude při vývozu do EU uvaleno clo.
15.08.2012 11:30 |

podobné články

Konečná (KSČM): Proč by měl mít Izrael v EU výsady

 
V minulých dnech vyvolalo diskuse rozhodnutí Evropské komise o jasném označování zboží pocházejícího z izraelských osad na palestinském Západním břehu.
14.11.2015 06:35 |

podobné články

Izraelská rada osad oznámila po atentátu obnovení výstavby

 
V reakci na úterní atentát, při němž ozbrojenci Hamasu zastřelili na západním břehu Jordánu čtyři Izraelce, ve středu Rada židovských osad v Judeji, Samaří a v Gaze (Ješa) oznámila předčasné ukončení moratoria na výstavbu v izraelských kolonií na okupovaných palestinských územích.
01.09.2010 10:15 |

podobné články

ČR, Slovensko a Izrael si připomínají 25 let od obnovení diplomatických styků

 
Česká republika, Slovensko a Izrael si v těchto dnech připomínají čtvrt století od chvíle, kdy jim pád smutně proslulé Železné opony konečně umožnil znovu navázat přerušené diplomatické styky a následně je posunout na vysokou úroveň, která plně odpovídá hlubokým historickým kořenům česko-židovských a slovensko-židovských vazeb.
11.02.2015 20:12 |

podobné články

Izrael trvá na budování osad v Předjordánsku

 
Budování osad v Předjordánsku Izraelem odmítají palestinci. Označují to za překážku jakékoli budoucí dohody.
01.10.2010 16:10 |

podobné články

Netanjahu prý souhlasí s moratoriem na výstavbu židovských osad

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu podle panarabského listu Aš-Šark al-Avsat přistoupil na americký návrh na dvouměsíční prodloužení moratoria na výstavbu v židovských osadách na palestinských územích výměnou za rozsáhlé americké záruky.
04.10.2010 15:05 |

podobné články

Izrael ignoruje USA, Netanjahu schválí nové byty pro osadníky

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu schválí výstavbu stovek nových bytů v židovských osadách na západním břehu Jordánu, než přistoupí ke zpomalení rozvoje osad.
04.09.2009 14:50 |

podobné články

Izrael nabízí, že na rok zastaví výstavbu osad

 
Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu navrhl desetiměsíční zmrazení výstavby v židovských osadách v Předjordánsku. Tímto krokem chce zjevně přimět Palestince k obnově mírových jednání.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Palestinci přerušili přímá mírová jednání s Izraelem

 
Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) v sobotu oznámila, že přímé mírové rozhovory mezi Palestinci a Izraelci nebudou pokračovat, dokud Izrael nezastaví výstavbu židovských osad na západním břehu Jordánu.
02.10.2010 16:00 |

podobné články

Izrael se snaží legalizovat 26 ilegálních usedlostí ortodoxních židů v Palestině

 
Gilat Salit je jednou ze 26 ilegálních židovských osad na palestinském západním břehu Jordánu, které se izraelská vláda zavázala zrušit už před bezmála deseti lety. V osadě ale stále žije kolem 20 rodin a izraelské ministerstvo obrany nedávno dokonce najalo architekta, který má obnovit její výstavbu. O svém zjištění dnes na internetu informoval izraelský list Haarec.
17.07.2012 12:50 |

podobné články