Portugalci znemožnili Němce 5:0, ve finále se utkají se Švédy

Fotbalisté Portugalska si v prvním semifinále mistrovství Evropy do 21 let doslova pohráli s Německem, nasázeli mu pět branek a mohou se těšit na bitvu o zlato. O osudu olomouckého utkání rozhodl už první poločas, ve kterém padly do sítě Ter Stegena tři góly. Ve večerním duelu Švédové v severském derby také překvapivě jasně zdolali Dánsko 4:1. Finále je na programu v úterý.
27.06.2015 20:21 |

Gomez zařídil Německu výhru, Portugalci trefovali jen břevna

To už mohli vést Portugalci, ale Pepe v závěru první půle trefil jen břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru a zpět do hřiště. Horní tyč branky trefil v závěru i Nani. Pro Německo jde teprve o pátou výhru ze 13 utkání na ME od triumfu v roce 1996. Portugalci letos ještě nevyhráli [...]
09.06.2012 23:35 |

Šach mat domácí Francii! Euro ovládli Portugalci, a to i bez zraněného Ronalda

Portugalci jsou poprvé v historii mistry Evropy. Ve finále šampionátu porazili v St. Denis domácí Francii 1:0 po prodloužení gólem střídajícího Édera ze 109. minuty. Výběr galského kohouta měl přitom většinu času víc ze hry, ale doplatil na špatnou koncovku.
11.07.2016 00:50 |

Přejedou teď Češi se svými bouráky Švédy?

Vyřídili jste Němce 8:1, teď přejeďte i Švédy ve čtvrtfinále MS! Káry na to máte slušný. Na silnici byste je určitě rozšmelcovali jako nepozorného ježka. Kabina českého hokejového nároďáku se jen hemží motoristy. Rychlá, silná a krásná auta, to je jejich libůstka. Snad největší slabost pro sportovní káry má útočník Jiří Novotný (28).
16.05.2012 12:20 |

Osobnosti: Jiří Novotný (146 článků) , Jiří Novotný (146 článků)

Česko předběhli v žebříčku blahobytu Portugalci

Ještě během roku 2009 patřila České republice 17. příčka v přepočtu hrubého domácího produktu na obyvatele v rámci Evropské unie tvořené sedmadvaceti členy. Nyní však jsme klesli až na 19. příčku. Vyplývá to ze zveřejněných odhadů Eurostatu za rok 2010. Předběhli nás Portugalci a Malťané.
21.06.2011 16:10 |

Češi zaplatili za stejné pandury čtyřikrát víc než Portugalci

Česká armáda nakoupila obrněné transportéry Pandur čtyřikrát dráž než Portugalci, aniž by se výrazně lišily výbavou. Píše to deník Mladá fronta Dnes (MfD), který získal utajovanou smlouvu mezi portugalskou vládou a rakouskou zbrojovkou Steyr. Z té plyne, že portugalské pandury jsou stejně, či dokonce lépe vybaveny než ty české.
09.07.2011 10:40 |

Češi po gólu Ronalda prohráli s Portugalci 0:1 a na ME skončili

Čeští fotbalisté se s mistrovstvím Evropy loučí ve čtvrtfinále po porážce 0:1 s Portugalskem. Favoritovi zápasu zajistil postup mezi nejlepší čtyři mužstva turnaje gólem v 79. minutě hvězdný útočník Cristiano Ronaldo. Odmítl tak opakování scénáře z roku 1996, kdy Češi přes Portugalce na Euru v Anglii prošli dál. Týmu kouče Michala Bílka se dnes rozplynul sen o medaili, Portugalci si ve středu zahrají semifinále v Doněcku se Španělskem, nebo Francií.
21.06.2012 23:50 |

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (450 článků) , Michal Bílek (364 článků)

Cesta chilli kolem světa: Jak ho Portugalci dovezli zpět do Ameriky

To, že díky výpravám Kryštofa Kolumba přišly do Evropy brambory a kukuřice, ví každý školák. Už méně se ale ví, že díky jeho druhé cestě se po celém světě během necelého půlstoletí rozšířila obliba pálivých chilli papriček. A to přesto, že je při svých cestách po koloniích nerozšířili Španělé, ale Portugalci.
15.01.2016 16:35 |

Polský střelec selhal při penaltě. V semifinále jsou Portugalci, i když ještě na ME nevyhráli

Prvními semifinalisty ME ve Francii jsou Portugalci a zahrají si jej na 4. z posledních 5 evropských šampionátů. A to přesto, že na turnaji ještě v základní hrací době ani jednou nevyhráli. Ve čtvrtfinále v Marseille udolali Polsko až na penalty, když v rozstřelu jako jediný selhal Jakub Blaszczykowski. Po 90 minutách i prodloužení skončil zápas nerozhodně 1:1. Portugalce čeká vítěz zápasu mezi Walesem a Belgií. Poláci po osmifinálové výhře na penalty nad Švýcarskem tentokrát střelbu pokutových kopů nezvládli a na premiérové semifinále Eura nedosáhli.
01.07.2016 09:00 |

Finále MS hokejistů do 18 let si zahrají Američané se Švédy

Přemožitelé českého celku ve čtvrtfinále turnaje opět neinkasovali a zahrají si o titul se Švédy.
21.04.2010 17:55 |

Finové v poslední třetině rozstříleli Švédy, jsou mistry světa

Finská hokejová reprezentace získala na mistrovství světa na Slovensku teprve druhý titul v historii. Po neuvěřitelné gólové smršti ve třetí třetině porazili Finové v nedělním večerním finále Švédy 6:1.
15.05.2011 23:15 |

Čeští atleti se v elitě na ME družstev neudrželi, opory byly zraněné

Čeští atleti skončili v Superlize mistrovství Evropy družstev ve Stockholmu desátí a po roce opět sestoupili do první ligy společně s Portugalci a Švédy. Titul bez problémů obhájili atleti Ruska, druzí skončili Němci, třetí místo obsadila Ukrajina.
19.06.2011 19:10 |

Ve finále poháru ČMFS se plzeňští fotbalisté utkají s Jabloncem

Fotbalisté Plzně a Jablonce se 18. května utkají ve finále Ondrášovka Cupu. V evropských pohárech tak bude po 19 letech chybět pražská Slavia, která sice Jablonec v dnešní odvetě v Edenu zdolala 2:1, to jí ale po prohře 0:1 na soupeřově hřišti nestačilo. Plzeň si po domácí remíze 2:2 zajistila postup vítězstvím 3:1 v Olomouci.
28.04.2010 22:00 |

Wozniacká a Clijstersová se utkají ve finále Turnaje mistryň

Belgická tenistka Kim Clijstersová a světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska se utkají ve finále Turnaje mistryň.
30.10.2010 20:30 |

Osobnosti: Kim Clijstersová (72 článků)

Ve finále Wimbledonu se utkají Djokovič a Murray

Ve finále tenisového Wimbledonu se utkají první a druhý hráč světového žebříčku Novak Djokovič a Andy Murray. Srbský čtvrtfinálový přemožitel Tomáše Berdycha dnes zdolal Argentince Juana Martína del Potra po pětisetové bitvě 7:5, 4:6, 7:6, 6:7 a 6:3 a může turnaj vyhrát podruhé. Domácí miláček Murray porazil 6:7, 6:4, 6:4 a 6:3 Poláka Jerzyho Janowicze a bude usilovat o premiérový titul.
05.07.2013 20:30 |

Osobnosti: Andy Murray (181 článků) , Novak Djokovič (532 článků) , Tomáš Polák (10 článků) , Tomáš Polák (10 článků) , Tomáš Polák (8 článků)

To bude bitva! Federer a Djokovič se utkají ve finále v Indian Wells

Novak Djokovič a Roger Federer se dnes utkají o titul z turnaje Masters v Indian Wells. Druhý nasazený srbský tenista prošel do prvního letošního finále přes domácího Američana Johna Isnera, kterého porazil 7:5, 6:7 (2:7), 6:1. Čtyřnásobný šampion turnaje Švýcar Roger Federer v semifinále přehrál hladce 6:3, 6:1 Ukrajince Alexandra Dolgopolova.
16.03.2014 10:00 |

Osobnosti: Roger Federer (474 článků) , Novak Djokovič (532 článků) , John Novak (3 články) , John Wells (8 článků)

Ronaldo vs. Bale. Hvězdy Realu Madrid se večer utkají o finále ME

Dva nejdražší hráči fotbalové historie proti sobě. Anebo také parťáci z útoku Realu Madrid. Dnes však soupeři: Portugalec Cristiano Ronaldo a Velšan Gareth Bale se večer utkají o místo ve finále mistrovství Evropy.
06.07.2016 13:20 |

Osobnosti: Cristiano Ronaldo (450 článků) , Gareth Bale (35 článků)

Mistři světa končí, Francii vystřílel finále Griezmann. Při penaltě jsem nebyl nejjistější, přiznal

Francie si na mistrovství Evropy na domácí půdě zahraje po 16 letech o titul. V semifinále v Marseille porazila světové šampiony Němce 2:0. Obě branky vstřelil Antoine Griezmann, který nejprve v nastavení 1. poločasu proměnil penaltu a 20 minut před koncem využil selhání soupeřovy obrany. V nedělním finále se vítězové utkají s Portugalskem.
07.07.2016 23:40 |

Osobnosti: Antoine Griezmann (4 články)

Lakers vyřadili Phoenix a jsou potřetí za sebou ve finále NBA

Basketbalisté Los Angeles Lakers postoupili třetí rok po sobě do finále NBA. Obhájci titulu vyřadili ve finále Západní konference 4:2 na zápasy Phoenix a v repríze souboje z roku 2008 se utkají s Bostonem. Finále začíná ve čtvrtek v Los Angeles.
30.05.2010 17:15 |

Mladí Angličané se ve finále fotbalového ME do 21 let utkají s Němci

Favorizovaný anglický celek do jednadvaceti let vedl v semifinále ME nad domácími Švédy po poločase 3:0, přesto o jeho postupu musely rozhodnout penalty.
26.06.2009 21:25 |