Článek

Porošenkova garnitura už má menší důvěru, než měl kdy uprchlý Janukovyč. V Kyjevě se prý schyluje k velkým věcem

 
Vzhledem k tomu, že současní ukrajinští vládní činitelé ztratili důvěru veřejnosti, chystá se na Ukrajině vznik nové proamerické strany. Na serveru Literarky.cz o tom píše analytička Tereza Spencerová.
30.12.2015 18:01 |

podobné články

Podobné články

Vdala se proti vůli matky, manžela skoro nevidí. Marina Porošenková prozradila detaily ze života

 
Marina Porošenková (52), manželka ukrajinského prezidenta, neodolala nabídce a nechala se vyfotografovat na titul nejnovějšího vydání ukrajinského vydání magazínu Elle. Časopisu současně poskytla rozsáhlý rozhovor, v němž prozradila některé detaily ze života s Petrem Porošenkem (48), čokoládovým oligarchou a současným prezidentem Ukrajiny.
23.08.2014 13:45 |

podobné články

Janukovyč přeje Tymošenkové svobodu, ale nechce nařizovat soudu

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč by si přál svobodu pro vězněnou vůdkyni opozice Juliji Tymošenkovou, nicméně je přesvědčen, že "za zločiny je třeba nést odpovědnost". Janukovyč to dnes prohlásil na tiskové konferenci v Kyjevě. Dodal, že do pravomoci ukrajinské justice se nehodlá vměšovat.
21.12.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Jsem dál prezidentem Ukrajiny, tvrdil sesazený Janukovyč

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč nepožádá Moskvu, aby na Ukrajině vojensky zasáhla. Prohlásil to na tiskové konferenci v ruském Rostově na Donu, kde se poprvé od svého útěku z Ukrajiny objevil na veřejnosti. Janukovyč se nadále považuje za prezidenta a odmítá, že by byl zbaven moci. Nynější vládu v Kyjevě označil za nelegální a květnových mimořádných prezidentských voleb se zúčastnit nechce. 
28.02.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Příkaz ke střelbě v Kyjevě vydal podle prokuratury Janukovyč

 
Příkaz ke střelbě do demonstrantů v Kyjevě, která si vyžádala přes sto mrtvých, vydal v únoru ukrajinskému ministerstvu vnitra a tajné službě SBU prezident Viktor Janukovyč. Oznámila to ukrajinská agentura Unian s odvoláním na slova generálního prokurátora Oleha Machnyckého. Na demonstranty prý stříleli příslušníci pohotovostních policejních jednotek Berkut, kteří používali odstřelovačské pušky a automatické zbraně. Zatčeno bylo devět z nich.
03.04.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč: Nejsem mrtvý, jsem naživu! Kyjev prý ovládla banda fašistů

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč opět předstoupil před novináře v ruském Rostovu. Popřel tak spekulace, že leží v nemocnici po srdeční příhodě, nebo že zemřel... Nadále se považuje za legitimní hlavu státu, dobře se však prý kvůli dění na Ukrajině necítí. A tvrdí, že Kyjev ovládla nacionalistická a fašistická banda. "Vy jste zapomněli, co je fašismus?," bouřil Janukovyč.
11.03.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Po Janukovyčovi se po nepovedeném útěku slehla zem

 
Ukrajinské ministerstvo vnitra nemá žádné informace o tom, kde by po svém nepovedeném sobotním útěku mohl pobývat prezident Viktor Janukovyč. Ministr vnitra Arsen Avakov dnes poslancům ukrajinského parlamentu řekl, že Janukovyč se v sobotu s doprovodem vzdálil z letiště v Doněcku na východě země, kde mu celní a pasová kontrola neumožnila odlet charterovým letadlem. Janukovyč měl podle Avakova namířeno do Ruska. 
23.02.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč se skrývá v Soči, tvrdí ruská média

 
Viktor Janukovyč, bývalý ukrajinský prezident, se pravděpodobně skrývá v ruské Soči. Podle ruských médií by tam měl pobývat už od února. Ukrajina o jeho vydání zatím nepožádala, protože v Rusku je Janukovyč doposud považován za oficiálního ukrajinského prezidenta, a proto u něho stále platí politická imunita.
19.04.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč prý z Ukrajiny vyvezl miliardy a platí jimi proruské separatisty

 
Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč mohl při svém únorovém útěku ze země vyvézt desítky miliard dolarů, jimiž nyní financuje akce východoukrajinských separatistů. Oznámila to dnes kyjevská generální prokuratura. Janukovyč se po revoluci na Ukrajině uchýlil do Ruska, přesné místo jeho pobytu ale není známo. 
29.04.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Uprchlý ukrajinský prezident Janukovyč se skrývá v Soči. Žije prý skromně

 
Sesazený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč se po celou dobu od svého útěku ze země nachází v ruském černomořském letovisku Soči. Informovala o tom ukrajinská agentura Unian s odvoláním na tvrzení ruských médií.
19.04.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

K výročí Majdanu promluvil v ruské televizi uprchlý prezident Janukovyč. Dnešní vláda prý jen ničí zemi a páchá bezpráví

 
Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který byl svržen tzv. Majdanem právě před rokem, v rozhovoru pro ruskou televizi prohlásil, že se vrátí na Ukrajinu hned, jak to bude možné. Informoval o tom server iDnes.cz. Ten ale upozornil, že kvůli zpronevěře je na exprezidenta vydán mezinárodní zatykač.
22.02.2015 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Zaorálek: Janukovyč by měl učinit vše pro zastavení násilí

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč by měl učinit vše pro to, aby bylo v Kyjevě zastaveno násilí. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek. Situace na Ukrajině, kde dnes při střetech bezpečnostních složek s opozicí zahynulo devět lidí, je podle Zaorálka mimořádně vážná. Ministr kvůli aktuálnímu vývoji chystá usnesení pro středeční jednání vlády. 
18.02.2014 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2395 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč by měl udělat vše pro zastavení násilí, vyzval Zaorálek

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč by měl učinit vše pro to, aby bylo v Kyjevě zastaveno násilí. Novinářům ve sněmovně to řekl ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek.
18.02.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2395 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Jako v '68: Janukovyč požádal dopisem Rusko o zásah na Ukrajině

 
O zásah ruských vojáků na Ukrajině dopisem požádal ruskou hlavu státu Vladimira Putina svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Dnes to podle agentury Reuters na zasedání Rady bezpečnosti OSN řekl ruský zástupce při světové organizaci Vitalij Čurkin. Janukovyč přitom v pátek na tiskové konferenci v jihoruském Rostově na Donu prohlásil, že ruská vojenská intervence státní krizi na Ukrajině nevyřeší.
03.03.2014 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3011 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč navrhl, aby ho ukrajinská prokuratura vyslechla v Rusku

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který se po loňském prozápadním převratu uchýlil do Ruska, se z obavy o svůj život odmítá na Ukrajině osobně zúčastnit výslechu. Podle agentury TASS to Janukovyč uvedl v prohlášení, ve kterém navrhl výpověď pomocí videokonference či cestu ukrajinských vyšetřovatelů do Ruska. Janukovyčovo nynější prohlášení je reakcí na žádost ukrajinské prokuratury, která ho před týdnem v tisku vyzvala, aby se výslechu v souvislosti se svým připravovaným procesem podrobil.
12.08.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Příkaz ke střelbě na demonstranty vydal Janukovyč. Odstřelovači zabili přes 100 lidí

 
Příkaz ke střelbě do demonstrantů v Kyjevě, která si vyžádala přes sto mrtvých, vydal v únoru ukrajinskému ministerstvu vnitra a tajné službě SBU prezident Viktor Janukovyč. Oznámila to dnes ukrajinská agentura Unian s odvoláním na slova generálního prokurátora Oleha Machnyckého. Na demonstranty prý stříleli příslušníci pohotovostních policejních jednotek Berkut, kteří používali odstřelovačské pušky a automatické zbraně. Zatčeno bylo devět z nich.
03.04.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč odmítl povolební spolupráci s Tymošenkovou

 
Viktor Janukovyč, šéf opoziční ukrajinské Strany regionů, v Kyjevě vyloučil jakoukoli možnost spolupráce s ministerskou předsedkyní Julijí Tymošenkovou při sestavování budoucí ukrajinské vlády.
27.01.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Ukrajinský prezident i přes demonstrace v zemi odletěl do Číny

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes navzdory masovým protivládním demonstracím v Kyjevě odletěl na několikadenní plánovanou návštěvu Číny. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na své zdroje z úřadu hlavy státu. Janukovyč dříve opakovaně prohlásil, že své cestovní plány měnit nehodlá.
03.12.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč telefonicky ubezpečil šéfa Evropské komise o nevyhlášení výjimečného stavu

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes v telefonickém rozhovoru ujistil šéfa Evropské komise José Barrosa, že neuvažuje o zavedení výjimečného stavu v zemi. Novinářům to v Bruselu řekl mluvčí Evropské komise. Ukrajinský prezident podle něj také uvítal chystanou páteční návštěvu eurokomisaře pro rozšíření Štefana Füleho v Kyjevě, příští týden by zemi měla navštívit šéfka evropské diplomacie Catherine Ashtonová. Do ukrajinské krize se dnes vložila i německá kancléřka Angela Merkelová nebo bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov.
23.01.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2083 článků) , José Barroso (124 článků) , Štefan Füle (104 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Janukovyč nabízí reogranizaci vlády, opozice chce okamžitou demisi

 
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes ohlásil přebudování vlády, ke kterému má dojít na mimořádné schůzi parlamentu v Kyjevě v úterý 28. ledna. Opozice však vzápětí podle agentury Interfax dala najevo, že tento krok považuje za nedostatečný a že nyní již požaduje demisi hlavy státu.
24.01.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)