Článek

Populismus vesele bují, píše politolog. Díky Věcem veřejným i Babišovi

 
Politolog Lukáš Jelínek se v komentáři uveřejněném na serveru Českého rozhlasu zamýšlí nad tím, jak se daří populismu. Spirálu, kterou ve velkém roztočily Věci veřejné, dál udržuje v chodu Andrej Babiš (ANO) se svými nic neříkajícími sliby. Bohužel se ale přidávají další a další politici. Stačí se podívat na Miroslava Kalouska (ANO) nebo politiky z ODS, kteří se děsí uprchlíků.
17.07.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)
Podobné články

Společnost Médea stáhla návrh na insolvenci proti Věcem veřejným

 
Společnost Médea v pátek odpoledne vzala zpět svůj návrh na insolvenční řízení proti Věcem veřejným Agenturu Mediafax o tom informoval za Médeu Stanislav Švarc.
04.03.2011 17:35 |

podobné články

Premiér pohrozil Věcem veřejným, že půjdou z vlády

 
Premiér Petr Nečas (ODS) pohrozil Věcem veřejným, že budou muset opustit vládu, pokud se koalice do týdne neshodne na reformě zdravotnictví. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz s tím, že výhrůžka zazněla na středečním jednání K9 o reformách.
27.05.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

TOP 09 je obyčejná strana zapojená do korupce, píše politolog

 
Politolog Josef Mlejnek mladší ukazuje, že ani založení nové strany s Karlem Schwarzenbergem v čele nestačilo ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (oba TOP 09) k tomu, aby napravil svou politikou reputaci. TOP 09 se začíná podobat Věcem veřejným. Kauza CASA totiž ukazuje, jak strana funguje.
09.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

TOP 09 je obyčejná strana zapojená do korupce, píše politolog

 
Politolog Josef Mlejnek mladší ukazuje, že ani založení nové strany s Karlem Schwarzenbergem v čele nestačilo ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (oba TOP 09) k tomu, aby napravil svou politikou reputaci. TOP 09 se začíná podobat Věcem veřejným. Kauza CASA totiž ukazuje, jak strana funguje.
09.07.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Ve státních rezervách možná bují po kauze ztracené nafty další průšvih

 
EXKLUZIVNĚ Ještě se ani pořádně nerozběhl případ se ztracenou naftou u německé firmy Viktoriagruppe a na Správě státních hmotných rezerv v tichosti bují další problém. Tentokrát se týká těžkých topných olejů, které správa léta skladuje. Jejich kvalita ale poklesla, tudíž bude velký problém tuto, v podstatě zbytečnou komoditu, prodat.
14.06.2015 14:11 |

podobné články

Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni? To už neplatí, zločin bují jinde

 
Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni. Tato hláška, která varuje před městskými částmi, v nichž významně bují kriminalita, už pozbyla platnosti. K mnohem více trestným činům totiž dochází jinde.
17.01.2016 15:15 |

podobné články

Schwarzenberg nad pivem: Mám kladnější vztah k domům veřejným než k Věcem veřejným

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg pokračoval v úterý v předvolební kampani, kterou zčásti vede po tuzemských hospodách a restauracích. V pražských Kunraticích na něj čekal zaplněný sál podniku U Bezuchů. Diskutoval nejenom o programu vlastní strany, ale i o politických konkurentech.
28.04.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Hrabě? Kníže, vole!, směje se Facebook

 
Do politiky šel Karel Schwarzenberg z čiré naštvanosti, spíš než Věcem veřejným je nakloněn domům veřejným a Miloš Zeman prý podle něj byl inteligentní premiér, jenže moc chlastal. Tyto i další výroky lídra TOP 09 sesbírali fanoušci facebookové stránky s názvem Hlášky Karla Schwarzenberga.
04.05.2010 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20447 článků)

Politolog: John s Bártou svými kroky zklamali, proto VV ztrácejí

 
Dva volební průzkumy zveřejněné v rozmezí jediného týdne se shodly na propadu přízně voličů k Věcem veřejným. Podle politologa Zdeňka Zbořila je to důsledek toho, že se nečitelná strana začala u moci zviditelňovat.
30.09.2010 16:20 |

podobné články

VV začal poločas rozpadu. Měly jednat tvrdě, hodnotí politolog

 
Není na světě člověk, tím méně politická strana, která by se zavděčila lidem všem. Vypjaté manévrování a napínání struny důvěry vůči kabinetu Petra Nečase do posledních chvil se Věcem veřejným podařilo, ale...
24.12.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

John čeká další nášlapné miny. Hraje se taky o Nečase?

 
Kampaň proti Věcem veřejným nekončí. Bude mít další mediální pokračování. ParlamentnímListům.cz to potvrdil ministr vnitra Radek John. Myslí si to i mediální odborník Petr Žantovský. Ten přišel s překvapivou teorií, cílem není Vít Bárta, ale premiér Petr Nečas. To si myslí rovněž i politolog Zdeněk Zbořil.
12.04.2011 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Kasírování asistenta poslancem VV: Prasklo to, ale nic nového

 
Otto Chaloupka, kterého jeho asistent obvinil z toho, že po něm vyžadoval "desátky" ze mzdy se v tiskovém prohlášení proti obvinění ostře ohradil. Podle něj jde o záměrně vykonstruovanou kauzu vůči němi i Věcem veřejným. Domnívá se, že veškerá činnost asistenta v klubu VV v Hodoníně mohla být cíleným nasazením jeho osoby do strany kvůli získání kompromitujících materiálů. Politolog Zdeněk Zbořil však upozorňuje - poodbné věci se dějí zcela jistě i v jiných stranách.
22.04.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Otto Chaloupka (169 článků)

Veverky posílají na Babiše policii. To je mi fuk, odvětil Schwarzenberg

 
Věcem veřejným už došla trpělivost. Nelíbí se jim, že se do nich opakovaně naváží podnikatel Andrej Babiš. Kvůli jeho výrokům o straně prorostlé korupcí na něho dokonce podaly trestní oznámení. Miliardář tak zřejmě bude v následujícím období nejen v hledáčku médií, ale i policie. Véčkařskému vládnímu partnerovi, straně TOP 09, je ale spor mezi partají a Babišem jedno. "Je mi to fuk," prohlásil pro ParlamentníListy.cz doslova její šéf, Karel Schwarzenberg. To komunisté mají ve věci jasno: Véčka jsou podle nich podvodníci. Podle lidovců zase trestní oznámení podávají proto, že v Babišovi vidí konkurenci.
10.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Expremiér Topolánek o Babišovi: Chutná mu moc, bude chtít další volby!

 
Současný ministr financí toho zanedlouho bude mít dost a bude chtít nové volby, řekl expremiér Mirek Topolánek (57, ODS) Hospodářským novinám. Hnutí ANO pak přirovnal k nechvalně proslulým Věcem veřejným.
13.02.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Jiří Babica pro čtenáře Aha! Udělejte si 3 veselé moučníky!

 
Speciálně pro čtenáře deníku Aha! připravil kuchař Jiří Babica (54) tři »veselé« moučníky. „Nemám rád tmavé a smutné moučníky. Musí být veselé, usmívat se na mě a udělat mi dobrou náladu,“ prozradil Babica s tím, že se snaží používat hodně ovoce. Což dokazují i tři recepty od lidového kuchtíka: „Doufám, že si na nich čtenáři pochutnají.“
16.05.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (154 článků)

Shakespearovské slavnosti v Brně navštívilo 13 tisíc lidí, znovu uvedou Veselé paničky windsorské

 
Pořadatele i diváky Letních shakespearovských slavností v Brně letos párkrát potrápilo počasí, jedno představení se kvůli dešti rušilo. Celkem organizátoři na pět inscenací přilákali asi 13 500 lidí. Pokračovat chtějí na Špilberku i příští rok, znovu u toho budou Veselé paničky windsorské jakožto brněnská programová stálice. "Pokaždé si říkáme, že letos hrajeme Veselé paničky naposledy, a pokaždé když vidíme nadšení publika, řekneme si, že to zkusíme ještě příští sezonu – ale už opravdu naposledy. Letos si to říkáme už po osmé," uvedl ředitel spolupořádající agentury Ogilvy & Mather Morava Roman Valla. V inscenaci hrají Boleslav Polívka a Simona Stašová.
18.08.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Simona Stašová (334 článků)

Tipy na originální vánoční SMS přání

 
Také se už nemůžete dočkat? Čeho? No přece Vánoc, které tu budou co nevidět! Už jste se možná pustili do pečení, máte za sebou gruntování celého kvartýru a teď sedíte s kávou v ruce a čtete tento článek, ve kterém hledáte inspiraci na vánoční SMS přání. Vánoční SMS přání slouží k tomu, abychom blízkým a kamarádům ukázali, že na ně i během nejkrásnějších svátků v roce myslíme. Chystáte se je i vy letos posílat? V tom případě u nás najděte inspiraci! Vánoční SMS přání Přejeme ti k Ježíšku, ať jsi v teplém kožíšku a všude kolem tebe sněží – podívej, tam štěstí běží! Přímo za ním spěchej a další rok bude nej.   Ať láska světu vládne a nejen dnešní den, ať všechno špatné padne a život je krásný sen. Šťastné a veselé Vánoce. Chci ti popřát ze srdce co nejkrásnější vánoce, bohatého Ježíška a dobrou mňamku do bříška. Celý příští nový rok pak kopu zdraví a lásky žok. Sníh padá z oblohy, přichází chvíle pohody, Vánoce jsou stále blíž a blíž, brzy zlaté prasátko uvidíš. Šťastné a veselé. Ať jeden zázrak za druhým je vánoční svět, po starostech zbyde dým a nevrátí se zpět. Maminka smaží a vaří, a všechno se jí daří. My pečeme cukroví, ale tiše, ať se to nikdo nedoví. Přejeme pohodové Vánoce. Už jsou tu zas po roce naše krásné Vánoce. Užijte si vánoční svátky, ať jsou jako z pohádky. A taky Nový rok, udělejte správný krok. Ať ta duše němá žádné kosti nemá a vánoční stromeček skrývá krásný dáreček. Šťastné a veselé Vánoce. Ať láska pohladí všechen lid a o Vánocích zavládne klid, který jen tak neskončí, ani když se starý rok rozloučí. PF 2018 Příspěvek Tipy na originální vánoční SMS přání pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Barack Obama s ohledem na muslimy a židy přestal přát Veselé Vánoce!

 
Ve Spojených státech amerických se momentálně řeší, zda přát lidem "Veselé Vánoce". Prý to může vadit muslimské a židovské komunitě. Barack Obama už "Veselé Vánoce" raději nepřeje.
26.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Profesorka Dvořáková: Vynuťte dodržování zákonů. Jinak se rozkrade, co ušetříte

 
Bude pro občany lepší variantou to, když padne vláda, nebo naopak? Zatímco různé iniciativy i odbory mají v tomto směru jasno a volají po demisi vlády, která se i sama o sobě chvěje díky napjatým vztahům v koalici hlavně díky Věcem veřejným, objevují se i zcela opačné názory.
05.04.2012 16:00 |

podobné články