Článek

Poprockové Horizonty s Pavlíčkovou kytarou

 
Dobrý nápad měli organizátoři cyklu Nové horizonty, když v šesti koncertech prostřednictvím orchestru rozhlasových symfoniků (SOČR) představili v pražské Smetanově síni hudbu s více žánrovými přesahy.
22.04.2015 10:31 |

podobné články

Podobné články

Sekce Horizonty nabídne ve Varech výlety do Benátek i Berlína

 
Sekce Horizonty tradičně uvede hlavně filmy oceněné na světových filmových festivalech. Návštěvníci tedy uvidí snímky z Berlinale, Benátek nebo Toronta. 45. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začne tento pátek 2. července. V lázeňském městě potrvá do 10. července.
28.06.2010 12:21 |

podobné články

Nové horizonty se třemi premiérami

 
Koncertní řada orchestru rozhlasových symfoniků (SOČR) s názvem Nové horizonty přivádí druhým rokem do pražské Smetanovy síně publikum, které na běžných koncertech moc nevidíme. Především mladé lidi přitahuje vícežánrová zaměřenost řady, jež spojuje symfonickou hudbu s jazzem a rockem.
02.02.2016 16:35 |

podobné články

IV. konference „Ruské inovační projekty a vědecké technologie pro český a evropský obchod: nové horizonty vědecko-technické a podnikatelské spolupráce“

 
Ve dnech 15. - 16. listopadu 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskuteční IV. konference na téma: „Ruské inovační projekty a vědecké technologie pro český a evropský obchod: nové horizonty vědecko-technické a podnikatelské spolupráce“.
10.10.2017 16:25 |

podobné články

Ministr Bendl se pochlubil atraktivní manželkou a válel na kytaru s čerstvě ženatým Romanem Horkým

 
„Kdyby to uměl každý politik ve své profesi jako Bendl s kytarou a za mikrofonem, tak bude v naší zemi blaho,“ i takový názor se ozval poté, co se postavil k mikrofonu s kytarou ministr zemědělství Petr Bendl. Ten byl jedním z významných hostů spolu s Ilonou Csákovou  (41) a některými dalšími v podnikatelských sférách důležitými lidmi na nedávné svatbě zpěváka a muzikanta Romana Horkého.
11.08.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (483 článků) , Roman Horký (25 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Ministr Bendl se pochlubil atraktivní partnerkou a válel na kytaru s čerstvě ženatým Romanem Horkým

 
„Kdyby to uměl každý politik ve své profesi jako Bendl s kytarou a za mikrofonem, tak bude v naší zemi blaho,“ i takový názor se ozval poté, co se postavil k mikrofonu s kytarou ministr zemědělství Petr Bendl. Ten byl jedním z významných hostů spolu s Ilonou Csákovou  (41) a některými dalšími v podnikatelských sférách důležitými lidmi na nedávné svatbě zpěváka a muzikanta Romana Horkého.
11.08.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (483 článků) , Roman Horký (25 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Téměř padesátiletá Courtney Love vyjela na turné: Takhle to rozjíždí s kytarou a odhaluje vnady

 
Zpěvačka a frontmanka skupiny Hole Courtney Love vyjela i s kapelou na letní turné. Jejich první zastávkou se stala koncem týdne Filadelfie a Courtney ze sebe před tamním obecenstvem vydala všechno. Ačkoli jí už pomalu táhne na padesátku a za sebou má velmi bujarou minulost, energie má na rozdávání stále. Na pódiu to roztočila s kytarou v ruce a během hraní a zpívání si stihla i připalovat cigarety.
01.07.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Courtney Love (165 článků)

Pospíchal (SPOZ): Kytarou proti zlodějům!

 
Místní organizace Zemanovců Brno-Slatina uspořádala petiční akci za přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného, tedy nakradeného majetku, netradičně...kytarou. ...
14.07.2013 14:05 |

podobné články

Ve filmu Všichni ostatní se nehází talíři ani hrnci, je to horší

 
Snímek Všichni ostatní, který vypráví o dennodenním soužití mladého páru, má jednu protivnou vlastnost. Je tak moc ze života, až z toho mrazí. Vidět ho můžete v rámci sekce Horizonty na letošním MFF Karlovy Vary.
17.06.2009 14:05 |

podobné články

Diváci ve Varech uvidí vítěze Berlinale, býka, žirafu i koně

 
46. MFF Karlovy Vary uvede v sekcích Horizonty a Jiný pohled řadu filmů, které během posledního roku zaujaly na významných zahraničních festivalech. Mezi nimi na Berlinale vítězné íránské drama nebo velkolepý globální snímek Život v jednom dni.
08.06.2011 10:00 |

podobné články

Venuše se pokusila o zatmění Slunce, no, moc to nevyšlo

 
V loňském roce došlo k spektakulárnímu tranzitu Venuše, našeho planetárního sourozence, přímo mezi Sluncem a naší planetou. Je to mimořádně vzácné událost, neboť znovu nastane až v roce 2117, a to je tak trochu mimo běžné časové horizonty. Ale co přesně je tranzit Venuše? V jistém smyslu je to jen opravdu špatně umístěné zatmění Slunce.
28.08.2013 12:45 |

podobné články

Jarní sérii koncertů SOČRu v Obecním domě zahájí fenomenální klavírista Ghindin

 
V probíhající sezoně se SOČR odhodlal ke kurážnému kroku – v Obecním domě otevřel abonentní řadu s podtitulem Nové horizonty, ve které uvádí jak díla klasiků, tak i hudbu jiných žánrů, třeba jazzovou nebo filmovou, a nejednou ji staví do kontrastu, popř. ukazuje, jak na sebe rozmanité skladby navazují, odkazují a že dělení hudby na dobrou a špatnou je vlastně jediné možné.
12.02.2015 10:26 |

podobné články

Český rozhlas: Bach-a! Pavlíček

 
Za Michalem Pavlíčkem a jeho tvorbou byste se nejspíš nevydali na koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu. A vidíte – představitelé zdánlivě protichůdných hudebních oblastí se sejdou na pódiu Smetanovy síně Obecního domu v pondělí 20. dubna. Však také abonentní cyklus „Nové horizonty“ od počátku lákal publikum na nezvyklé kombinace a kontrasty.
16.04.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)

Epoque Quartet, Dan Bárta a SOČR ve večeru premiér

 
První abonentní koncert z cyklu Nové horizonty v novém roce nabídne v pondělí 1. února hned tři světové premiéry.
28.01.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (213 článků)

Salon – jazz – klasika… v podání SOČRu

 
Další várku neotřelých a možná i překvapivých skladeb uvede SOČR na posledním koncertu z cyklu „Nové horizonty“ v této sezoně.
21.04.2016 13:45 |

podobné články

Daněk (SPO): Sněm Strany práv občanů a nové horizonty...

 
Volební sjezd SPO; strana se stala silnější, lépe organizovaná a hlavně omlazená o nové politiky! Samozřejmě s podporou Prezidenta Miloše Zemana: "můj hlas má SPO".
12.02.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20901 článků)

Exkluzivní horoskopy od Jany Naděždy: Co přinese rok 2018?

 
Je tady další rok a s ním i nové životní výzvy, horizonty, radosti, výhry, ale pochopitelně i nejedna prohra. Chcete vědět, co vás během nadcházejících dní čeká a nemine? Jak si věci naplánovat? Přečtěte si unikátní horoskop, který pro čtenáře Nedělního Aha! připravila kartářka Jana Naděžda z Prahy! A potěšíme i ty z vás, kteří věří spíše starodávným naukám: máme také horoskop aztécký či keltský!
31.12.2017 05:10 |

podobné články

Jaroslav Štefec: „Nové horizonty“ islamistického terorismu

 
Pevně věřím, že si lidé, odpovědní za činnost českých bezpečnostních služeb a za připravenost armády a policie zajišťovat bezpečnost nás, občanů ČR, alespoň částečně uvědomují důsledky (odvráceného) útoku bezpilotních letounů, vybavených speciálními „minibombami“ a sofistikovanými systémy velmi přesné navigace, na základnu ruského letectva Hmeimim v Sýrii.
19.01.2018 15:35 |

podobné články

Tohle se ze Sýrie z médií nedozvíte. Islámský stát předvedl v Sýrii revoluci ve využití techniky

 
Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec se zamyslel nad novými horizonty islamistického terorismu. Hovořil o útoku bezpilotních letounů na základnu ruského letectva Hmeimim v Sýrii.
19.01.2018 22:05 |

podobné články

Charlie Straight: Nejdřív předskakovali Kryštofům, teď bodují na MTV!

 
Třinecké poprockové kvarteto Charlie Straight je na světě už přes tři roky, ale překvapivě se svým debutovým albem She's A Good Swimmer zaujalo více Evropu než Česko.
11.08.2009 08:05 |

podobné články