Článek

Popel z chilské sopky uzavřel letiště v Argentině a Uruguayi

 
Sopečný prach z chilského vulkánu Calbuco, který vybuchl v noci na čtvrtek, doputoval do hlavního města Santiaga de Chile, ale i do Argentiny a Uruguaye, kde komplikuje leteckou dopravu. V okolí výbuchu leží až půl metru silná vrstva popílku.
25.04.2015 12:20 |

podobné články

Podobné články

Erupce islandské sopky může opět ochromit leteckou dopravu nad Evropou

 
Island vydal varování před erupcí sopky Bárdarbunga a z jejího okolí evakuoval turisty. Varování je především pro letecké společnosti, protože výbuch menší sopky Eyjafjallajökull před čtyřmi lety ochromil leteckou dopravu nad Evropou. V současnosti vytéká ze sopky láva, která rozpouští led. Není tedy jisté jestli, a pokud ano kdy se led rozpustí a vyvalí do vzduchu páru a popel.
23.08.2014 18:10 |

podobné články

Copa América: Chile remizovalo s Uruguayí

 
Fotbalisté Peru porazili v noci na sobotu v zápase skupiny C šampionátu Copa América v Argentině tým Mexika 1:0 a mají v tabulce stejně bodů jako vedoucí Chile, které remizovalo 1:1 a Uruguayí.
09.07.2011 09:25 |

podobné články

Pražské letiště začne s pracemi na pojmenování letiště po Havlovi

 
Pražské letiště začne se změnou názvu na Letiště Václava Havla Praha v příštím týdnu. Od pondělí by se měly začít měnit obří panely nesoucí název letiště. Nový název se objeví nad halami všech tří terminálů, nově bude jméno letiště směrované i na letištní plochu, aby bylo viditelné při příletu. Veškeré stavební práce by měly hotové do konce září. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Oficiálně se název letiště změní 5. října v den výročí narození bývalého prezidenta.
14.09.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4813 článků)

Popel z chilské sopky omezuje lety až na Novém Zélandu

 
Sopečný popel z chilského vulkánu Puyehue omezuje už lety i na druhé straně Pacifiku, v Austrálii a na Novém Zélandu. Australská letecká společnost Qantas zrušila kvůli popílku asi 56 letů včetně veškerých linek z Melbourne a novozélandského Aucklandu. Novozélandská letecká společnost oznámila, že mění trasy některých linek a snižuje jejich letovou hladinu.
12.06.2011 13:40 |

podobné články

Popel z chilské sopky může přerušit leteckou dopravu na měsíce

 
Sopečný popel z chilského vulkánu Puyehue může způsobit výpadky letecké dopravy trvající několik měsíců. Sopka je stále aktivní a nic nenaznačuje tomu, že by erupce měly ustat, píše ve středu agentura Reuters.
15.06.2011 03:40 |

podobné články

Letiště na Bali začíná fungovat. Popel ze sopky tam uvěznil i Čechy

 
Po třech dnech byl dnes odpoledne místního času (ráno SEČ) obnoven provoz na mezinárodním letišti na indonéském ostrově Bali. Letiště bylo uzavřeno kvůli popelu ze sopky Agung. Na ostrově kvůli uzavírce uvízlo až 120.000 turistů, uvedla agentura AFP. Otevření dopravního uzlu umožnila skutečnost, že oblaka popela změnila směr. V oblasti však stále platí nejvyšší stupeň varování před případnou velkou erupcí.
29.11.2017 10:15 |

podobné články

Popel ze sopky drží na zemi letadla v Argentině, Brazílii a Uruguaji

 
Mezinárodní a vnitrostátní lety z většiny letišť v Argentině, Uruguaji a na jihu Brazílie byly v pátek již druhý den za sebou rušeny. Příčinou je sopečný prachu z chilského vulkánu, informuje agentura AFP.
10.06.2011 22:15 |

podobné články

Islanďan prodává popel ze sopky na internetu

 
Popel z islandské sopky nevyslovitelného jména Eyjafjallajökull lze koupit v internetové dražbě. Ampulku s 160 gramy popela, který v dubnu na týden ochromil leteckou dopravu nad Evropou, lze koupit až za 108 dolarů (přes 2100 korun).
05.05.2010 11:15 |

podobné články

Za děsné počasí může popel z islandské sopky!

 
Za naprosto úděsné počasí může popel z islandské sopky! Ten totiž nad námi vytvořil jakousi pokličku, kterou propuští jen déšť a sluneční paprsky odráží zpět do atmosféry! Kvůli tomu nás už dnes zase čekají silné bouřky, vichr a krupobití... A pršet má podle meterologů celé další dva týdny!
25.05.2010 16:45 |

podobné články

Uklízečky a uklízeči do akce: Japonsko likviduje popel ze sopky!

 
Chrlila popel do výšky pěti kilometrů. Není se čemu divit, že v japonském městě Kagošima to nyní po erupci sopky vypadá jako ve filmovém Silent Hillu. Všichni uklízeči a uklízečky ve městě i z okolí, se nyní pustili do náročného úklidu.
19.08.2013 08:35 |

podobné články

Popel z islandské sopky opět komplikuje dopravu nad Evropou

 
Letadla na transatlantických linkách se musejí vyhýbat obřímu oblaku popela z islandské sopky Eyjafjallajökul, zpoždění kvůli tomu dosahuje až dvou hodin. Ve Španělsku se navíc opět uzavírají letiště.
08.05.2010 14:50 |

podobné články

Vulkán Etna chrlí lávu a popel. Soptící Etna zastavila provoz na letišti

 
Kvůli dalším erupcím sicilské sopky Etna se zastavil provoz na mezinárodním letišti v Catanii. Sloupec popílku a kouře, který z kráteru sopky stoupá, by mohl podle leteckých úřadů ohrozit bezpečnost letů. Už v neděli kvůli tomu bylo zrušeny dvě desítky letů, dalších 26 letadel bylo odkloněno na jiná letiště. 
16.12.2013 12:15 |

podobné články

Vybuchla sopka Fuego: chrlí popel a kameny. Evakuováno 100 000 obyvatel

 
Guatemalská sopka vybuchla. Vulkán de Fuego chrlí žhavé kameny a popel, ten pokryl okolní vesnice. Vláda musela evakuovat zhruba sto tisíc lidí, kteří žili poblíž sopky. Zavřené je i mezinárodní letiště.
08.02.2015 09:50 |

podobné články

Další problémy kvůli SOPCE! Nelétá se v Argentině

 
Lety z dvou nejvýznamnějších letišť v argentinské metropoli Buenos Aires byly ve čtvrtek zrušeny kvůli sopečnému mraku z chilské sopky Puyehue. Informovala o tom agentura AFP.
09.06.2011 16:00 |

podobné články

V ráji steaků Uruguayi i děti krmí kravskou krví

 
V Uruguayi dostávaly ještě v 70. letech děti v kojenecké strav i kravskou krev. Místní obyvatelé jsou hrdí na své kvalitní hovězí maso, ročně ho sní každý téměř 60 kilo a neobejde se bez něj žádná z jejich tradičních národních pokrmů. A tak není ani nic neobvyklého, že ženy vybírají na seznamkách muže podle velikosti jejich grilu.
16.11.2015 13:25 |

podobné články

Ničivé bouře v Uruguayi a Chile: Nejméně deset obětí a tisíce lidí bez domova

 
Nejméně deset lidí zemřelo v důsledku prudkých víkendových bouří a záplav, které zasáhly část Uruguaye a Chile. V Uruguayi udeřilo v tomto regionu zřídka vídané tornádo, které zabilo pět lidí. Se záplavami se potýkala i chilská metropole Santiago. Informovala o tom stanice BBC.
18.04.2016 21:50 |

podobné články

Vaše věc: V Uruguayi konopí dostanete v lékárnách

 
Revoluce v omamných látkách pokračuje v Uruguayi. Od 20. července t.r. lze konopí koupit ve všech lékárnách v zemi. Prodej je pod kontrolou státu.
26.07.2017 10:15 |

podobné články

Argentinu ZASYPAL SOPEČNÝ POPEL! Lidé se v něm doslova brodí

 
Mezinárodní i domácí lety ze dvou nejrušnějších letišť v argentinské metropoli Buenos Aires byly v úterý zrušeny nebo odloženy, informuje agentura AFP. Příčinou je vulkanický popílek z chilské sopky Puyehue.
07.06.2011 17:30 |

podobné články

Lidé z celého světa sledovali nejdelší zatmění Měsíce v 21. století

 
Páté nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století, které bylo k vidění v noci na dnešek SELČ, mohl pozorovat téměř každý kromě obyvatel Severní Ameriky. Zejména v Asii zabarvil popel z aktivní chilské sopky nebeskou podívanou do krvavě rudé, napsala dnes agentura AP.
16.06.2011 09:05 |

podobné články