Článek

Pomáhají openspace kanceláře skutečně stmelovat kolektiv? Vědci mají jasno

 
Vypadá to, že módě takzvaných openspace kanceláří odzvonilo. Sílené pracovní prostory tak nějak nesplňují očekávání, že pořádně stmelí kolektiv. Efekt mají totiž leckdy zcela opačný a jejich negativní účinek nedávno potvrdili i vědci.
17.09.2016 17:20 |

podobné články

Podobné články

Nebezpečí ve školních lavicích: Jak řešit šikanu, nový kolektiv? Ptejte se dětského psychologa

 
Šikana, přetížení dětí, nový kolektiv – to vše může vašemu dítěti způsobovat velké trable. Na vaše otázky odpovídal zkušený dětský psycholog PhDr. Miloslav Čedík.
01.09.2014 10:35 |

podobné články

ČPS: Celostátní fórum pirátské strany

 
Chete-li poznat Pirátskou stranu a její členy, a případně se zapojit do našich aktivit a podílet se na tvorbě Pirátského programu, neváhejte a přijeďte. Formát konference je tzv. Openspace.
29.05.2011 13:35 |

podobné články

Čím méně jíme, tím déle žijeme? Vědci mají konečně jasno

 
O blahodárném účinku omezení příjmu na lidské zdraví se mluví už delší dobu. Potvrdila to řada studií, jenže kolem jejich výsledků panovaly určité nejasnosti a s jistotou potvrdit, že snížení množství potravy ovlivňuje dlouhověkost, dlouho nikdo nedokázal. Vypadá to však, že to konečně v tom začíná být jasno. Ačkoli ještě musí upřesnit některé detaily, vědci potvrdili, že omezení příjmu člověku skutečně prospívá.
18.02.2017 17:35 |

podobné články

Láska (SZ): Chceme s veřejností hledat cesty a osobnosti, které budou ve zjitřené atmosféře skutečně stmelovat

 
Senátor Václav Láska bude ve Zlínském kraji debatovat s veřejností i studenty.
14.04.2016 09:25 |

podobné články

Server: Uprchlíci nám pomáhají. Vážně, to není vtip. Přečtěte si, jak

 
Uprchlíci pomáhají Čechům, Moravanům a Slezanům. Nevěříte? Tak se podle serveru Faktor S Týdne.cz máte zeptat našich zemědělců. Právě těm prý uprchlíci pomáhají, protože mají zájem o české maso. Nejen pro uprchlíky nakupují především hovězí maso Turci a neváhají přitom pořádně provětrat peněženky.
23.12.2016 20:10 |

podobné články

Půl roku se zákonem o zadávání veřejných zakázek – jasno nebo skoro jasno?

 
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala dne 15. června v Praze 7. ročník odborné konference nazvané „Půl roku se zákonem o zadávání veřejných zakázek – jasno nebo skoro jasno?“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj. Konference se zúčastnilo bezmála 150 zástupců z řad odborné veřejnosti.
20.06.2017 15:35 |

podobné články

Nový český velvyslanec při EU chce stmelovat vládní strany

 
Nastupující velvyslanec při EU Martin Povejšil očekává, že bude hrát stmelovací roli mezi koaličními stranami TOP 09 a ODS, které mají rozdílné pohledy na míru další integrace unie. V rozhovoru s ČTK Povejšil řekl, že jejich debatu ale nehodlá kormidlovat. Je připraven prosazovat politiku vlády, ať je jakákoli. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) před časem uvedl, že vládu kvůli EU může čekat velký koaliční spor.
08.08.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Karel Nový (153 článků)

Pomluvy mají svůj význam, tvrdí vědec. Jaký?

 
Pomluvy, drby a klevety jsou typicky lidskou vlastností. Probírání druhých za jejich zády provází lidstvo od jeho počátků dodnes a nezdá se, že by se tento trend nějak měnil. Podle profesora Robina Dunbara z Oxfordské univerzity však nemají jen sociálně negativní vliv. Drby můžou lidi naopak stmelovat a dokonce jim prodlužovat život.
10.06.2015 14:05 |

podobné články

Pavel Šporcl: Prezident by měl být vzorem pro mladé, mít vizi, kam náš národ vést, a stmelovat společnost

 
Český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl se řadí k několika málo uznávaným hudebním umělcům, kteří mají odvahu veřejně prezentovat své politické názory. Neskrývá proto svůj kritický postoj k EET, ani zděšení z výsledku voleb. „Není to dobrá situace, že nás povede menšinová vláda s tichou podporou komunistů a extremistů jsem si opravdu nedokázal představit,“ říká.
24.12.2017 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (134 článků)

Babičky z vnoučat preferují dcery synů, vědci už vědí proč

 
Vědci mají jasno, babičky jsou prý doslova naprogramované, aby zbožňovaly dcery svých synů před ostatními vnoučaty. Studie publikovaná v magazínu Proceedings of the Royal Society B zjistila, že láska babiček k vnoučatům je částečně zakořeněna v DNA. Stojí si za tím aspoň vědci z britské univerzity v Cambridge. Informoval o tom Daily Telegraph.
30.10.2009 08:05 |

podobné články

Zeman nebo Schwarzenberg? Sázkové kanceláře mají jasno!

 
Sázkové kanceláře mají jasného favorita v boji o Hrad. Miloši Zemanovi dávají s nižším kurzem vyšší šance.
26.01.2013 07:20 |

podobné články

Tak ale lidi! Přestaňte jíst ty rostliny. Bolí je to, tvrdí vědci

 
Tohle je vážná věc! A tvrdí to i američtí vědci. A "američtí vědci mají vždycky pravdu":http://www.extra.cz/konecne-potvrzeno-vedci-prokazali-ze-majitele-kocek-jsou-mnohem-inteligentnejsi-nez-majitele-psu, víme?
18.11.2014 12:56 |

podobné články

Zika skutečně způsobuje mikrocefalii a nejspíš i další vady, potvrdili američtí vědci

 
Dosud se mluvilo pouze o pravděpodobném spojení viru zika a mikrocefalie, která děsí matky nejen v Latinské Americe, ale po celém světě. Američtí vědci ale mají konečně jasno a považují spojitost ziky a těžké vývojové poruchy za potvrzenou. Tím to ale nekončí.
14.04.2016 12:15 |

podobné články

Byl nad námi vysloven rozsudek smrti, řekl člen zrušené organizace ODS

 
Starosta Prahy 4 Pavel Caldr, jenž byl členem zrušené organizace ODS na Praze 4, doufal, že nové vedení občanských demokratů bude stranu spíše stmelovat. Aktuální dění však svědčí o opaku a Caldr si připadá jako muž popravený bez možnosti se hájit. Podle něj není v žádném případě pravda, že by v jeho zrušené organizaci docházelo k "velrybaření". V Českém rozhlase promluvil také o démonizovaném podnikateli Ondřeji Palounkovi.
05.03.2013 18:25 |

podobné články

Gazdík: Premiérem by mohli být Stanjura, Němcová, Pospíšil. Kubu nezmínil

 
Podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Petra Gazdíka si jeho strana za premiéra přeje někoho, kdo bude poslance stmelovat, nikoli rozdělovat. Gazdík v té souvislosti jmenoval Zbyňka Stanjuru, Miroslavu Němcovou či Jiřího Pospíšila (všichni ODS), případně ministři Petr Fiala a Pavel Blažek.
17.06.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Miroslava Němcová (1376 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků) , Pavel Blažek (550 článků) , Petra Němcová (543 článků) , Jiří Fiala (124 článků) , Jiří Fiala (124 článků) , Jiří Kuba (77 článků) , Pavel Fiala (91 článků)

Poslanci ANO se budou stmelovat na Babišově Čapím hnízdě

 
Poslance hnutí ANO čeká o víkendu pracovní soustředění. Zabývat se budou mimo jiné zákonnými opatřeními, které by měla sněmovna projednat. Zasedání se bude konat na farmě Čapí hnízdo u středočeských Olbramovic, kterou před lety koupil šéf hnutí a miliardář Andrej Babiš. Už v pátek večer na stejném místě jednalo předsednictvo, které mimo jiné rozhodlo o vytvoření tří nových místních organizací, a výbor hnutí ANO.
16.11.2013 06:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12438 článků)

Gross dokázal lidi stmelovat a za chybu zaplatil, říkají bývalí kolegové

 
Na Stanislava Grosse vzpomínají především v dobrém. Kdysi velmi oblíbený politik a nejmladší český premiér zemřel po dlouhodobé těžké nemoci. Aféra se splácením bytu mu ukončila jeho politickou kariéru. Za svou chybu zaplatil, tvrdí bývalí kolegové ze strany.
16.04.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků)

Pijte vodu a nepijte rum! Studenti z Prahy 6 si udělali mejdan u cisterny

 
Pražské čtvrti Dejvice a Bubeneč jsou už od neděle bez vody. Ta z kohoutku způsobila stovkám lidí střevní potíže. V ulicích jsou proto rozestavěny cisterny, kam si lidé chodí s nádobami pro vodu. Jde o nevídanou kalamitu, která začala Pražany sousedsky stmelovat. Studenti si u jedné z cisteren udělali improvizovaný koncert.
26.05.2015 11:25 |

podobné články

Hrozivá slova Petra Žantovského k dění kolem Horáčka a dalších: Snaha zahrát si znovu na Listopad 89. Výzva k politickému či státnímu převratu za aktivní účasti ČT!

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Případ Jiřího Bradyho je ukázkou mediálně-politického zneužití osudu jednoho člověka, jehož jméno bylo u české veřejnosti totálně zneváženo a pošpiněno tím, že musel hrát hru někoho jiného. Petr Žantovský si ve svém pravidelném hodnocení všímá i toho, jak se i díky České televizi ukázalo, že místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík chce stmelovat jen vulgární hlupáky. Už se ani nediví, že za velmi aktivní účasti veřejnoprávní televize se tu nastoluje jednoznačná výzva k politickému nebo státnímu převratu.
29.10.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků) , Jiří Brady (77 článků)