Článek

Polsko obnoví vyšetřování tragédie ve Smolensku. Podezírá Rusko z atentátu

 
Nová polská konzervativní vláda se rozhodla obnovit vyšetřování letecké katastrofy, při které v roce 2010 v ruském Smolensku zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński. Oznámilo to ve středu polské ministerstvo obrany. Ve Varšavě kvůli tomu ve čtvrtek vznikne nová vyšetřovací komise. Krok vlády nejspíš obnoví napětí mezi Varšavou a Moskvou.
03.02.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)
Podobné články

Ruský trapas ve Smolensku: Krádeže, lži a b*rdel!

 
Pád polského vládního letadla v ruském Smolensku provází neskutečná řada skandálů. Okrádání obětí, opilí navigátoři, vylhané informace o počasí, pozůstatky po obětech, válející se v bahně ještě měsíc po katastrofě. Stále se objevují další šokující informace, odhalující neuvěřitelné poměry, které ve Smolensku panovaly.
17.06.2010 05:05 |

podobné články

Únik záznamů z tragédie ve Smolensku: V kabině se pilo pivo a piloty nutili přistát v mlze

 
Polsko si připomíná pět let od tragické havárie vládního letounu u ruského Smolensku, na jehož palubě zahynul mimo jiné tehdejší prezident Lech Kaczyńsky. Nové přepisy rozhovorů z kabiny ukazují, že v době nehody byli v kokpitu prezidentovi muži, kteří se snažili přimět posádku k přistání i přes mlhu na letišti.
07.04.2015 15:45 |

podobné články

Kaczyńského exhumují z hrobu. Polsko znovu „rozpitvá“ nehodu ve Smolensku

 
V rámci vyšetřování katastrofy polského vládního letadla v ruském Smolensku před šesti lety se v pondělí uskuteční exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského a jeho chotě Marie, pochovaných v katedrále na krakovském hradu Wawel. Opětovné uložení rakve do sarkofágu je plánováno na 18. listopadu.
14.11.2016 07:45 |

podobné články

Polsko kvůli konferenci OSN obnoví hraniční kontroly v Schengenu

 
Polsko v listopadu během konference OSN o změnách klimatu dočasně obnoví hraniční kontroly v rámci schengenské zóny volného pohybu. Oznámilo to dnes podle agentury AFP polské ministerstvo vnitra, podle něhož jde o bezpečnostní opatření.
12.10.2013 14:35 |

podobné články

VIDEOGALERIE: tryzna za polské oběti nehody u Smolensku

 
Podívejte se, jak Polsko a Česko uctilo památky obětí havárie letadla u Smolensku při které zahynulo 96 představitelů Polska včetně prezidenta.
17.04.2010 20:35 |

podobné články

Polsko ke TRAGÉDII ve SMOLENSKU: Uznáváme VINU, piloti NEMĚLI DOSTATEČNÝ VÝCVIK

 
Polská vyšetřovací komise v pátek představí zprávu o příčinách letecké katastrofy v ruském Smolensku. Deník Gazeta Wyborcza ve čtvrtečním vydání píše, že komise ve zprávě uzná vinu Poláků.
28.07.2011 15:05 |

podobné články

Smolenská tragédie: Vyšetřování pokračuje, teroristický útok je ale vyloučen

 
Vyšetřování dubnové tragédie u Smolensku stále není u konce. Poláci se dočkali alespoň záznamů z černých skříněk havarovaného letadla.
01.06.2010 10:40 |

podobné články

Rok od tragédie ve Smolensku: Nezodpovězené otázky!

 
Armádní hřbitov Powonzki v polské Varšavě je v neděli více než kdy jindy zahalen do tajemného smutku. Lidé si tu připomínají první výročí tragické letecké nehody v západoruském Smolensku, při které zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński (†60) s chotí Marií (†67) a 94 dalších osob, především představitelů veřejného života.
09.04.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Kontroloři ve Smolensku: Neměli tam co dělat!

 
Během vyšetřování tragického pádu polského vládního letadla v ruském Smolensku se objevil další skandál! Pracovníci kontrolní věže neměli potřebné certifikáty, aby mohli polské letadlo navigovat!
12.07.2010 18:40 |

podobné články

Carnajev se přiznal k atentátu! Šlo mu zabránit?! FBI i CIA měly bratra dříve v hledáčku

 
K atentátu v Bostonu možná vůbec nemuselo dojít. Rusko už dříve na Tamerlana Carnajeva upozorňovalo FBI i CIA, agentury ho tedy zařadily na seznam sledovaných osob, to ale bylo asi vše. K atentátu už se v nemocnici přiznal jeho bratr Džochar Carnajev (19).
25.04.2013 07:00 |

podobné články

Po vlně solidarity se Polsko vrací k negativnímu postoji vůči Rusům

 
Tragické úmrtí prezidenta Lecha Kaczyńského a dalších polských představitelů při dubnové letecké katastrofě u Smolensku vyvolalo v Polácích a Rusech vlnu vzájemné solidarity. Ta ale po pár měsících polevila a Polsko se vrací k negativnímu postoji vůči svým sousedům, píše agentura Reuters.
25.09.2010 02:30 |

podobné články

Polsko zveřejní rozhovory z věže smolenského letiště

 
Polsko příští týden zveřejní záznam rozhovorů kontrolorů z věže letiště v západoruském Smolensku, u kterého se loni v dubnu zřítilo letadlo s polským prezidentem Lechem Kaczyńským na palubě. Poláci odmítají, že by vina byla jednoznačně na straně posádky letadla.
13.01.2011 12:15 |

podobné články

Polsko si připomíná třetí výročí leteckého neštěstí u Smolenska

 
Polsko si dnes sérii pietních shromáždění a bohoslužeb připomíná třetí výročí leteckého neštěstí u Smolenska na západě Ruska, při kterém zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński spolu s téměř stovkou předních vládních, církevních a armádních představitelů. Havárie a její vyšetřování dodnes Polsko hluboce rozděluje, což podle agentur dokládají i "konkurenční" vzpomínková setkání organizovaná vládou a opozicí. 
10.04.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Rusové ve Smolensku zfalšovali údaje pro piloty!

 
Rusové z kontrolní věže ve Smolensku dali posádce polského Tupolevu chybné údaje o viditelnosti! Snažili se je tak odradit od přistání! Šokující svědectví se podařilo získat polskému serveru Fakt.pl.
07.06.2010 12:45 |

podobné články

Navigátoři ve Smolensku byli opilí?

 
Polská média začínají spekulovat, zda ruští inspektoři, kteří naváděli ve Smolensku na přistání polský vládní speciál, byli střízliví. To prý mohlo zapříčinit tragickou havárii.
11.06.2010 13:00 |

podobné články

Další okradená oběť ze Smolensku: Zmizely luxusní hodinky

 
Pawel Wypych (†42) je další obětí katastrofy ve Smolensku, který byl okraden! Vdova po vládním úředníkovi tvrdí, že se záhadně ztratily jeho luxusní hodinky.
03.07.2010 11:40 |

podobné články

Pilot polského letadla na záznamu: Když nepřistanu, tak mě zabijí!

 
Havárii polského letadla 10. dubna ve Smolensku předcházelo drama v pilotní kabině. Pilota letadla podle všeho nutili přistát dva muži, kteří byli těsně před tragédií přítomni v kabině. A to bez ohledu na to, že byla v té chvíli ve Smolensku hustá mlha.
14.07.2010 18:41 |

podobné články

Jarosława Kaczyńského vyslechnou v souvislosti s katastrofou ve Smolensku

 
Dvojče polského prezidenta, který zahynul při letecké katastrofě v ruském Smolensku, a předsedu polské strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského čeká v úterý výslech u vojenské prokuratury. Informoval o tom polský portál Gazeta.
27.07.2010 00:50 |

podobné články

U Smolensku přežil jeden člověk! Zavolal a zemřel

 
Jeden člověk údajně přežil tragickou havárii polského prezidentského letadla Tupolev, které havarovalo 10. dubna u Smolensku. Pokoušel se údajně bezprostředně po tragédii volat ze svého telefonu, ale během chvíle zemřel.
29.07.2010 10:40 |

podobné články