Článek

Političky koalice se dostaly do sporu kvůli mzdám pečovatelů

 
Do vyhroceného sporu se dnes kvůli nízkým výdělkům pečovatelů a pečovatelek dostaly političky vládní koalice. Poslankyně hnutí ANO Radka Maxová ostře kritizovala šéfku resortu práce Michaelu Marksovou (ČSSD) za to, že se nesnaží hledat peníze na přidání v sociálních službách. Ministryně se proti tomu důrazně ohradila a označila to za nehorázné lži a „účelovku“. Podle ní prostředky nechce poskytnout Ministerstvo financí pod správou ANO.
19.05.2017 16:45 |

podobné články

Podobné články

Političky si vjely do vlasů: „Nehorázné lži,“ čertí se Marksová na Maxovou

 
Různé pohledy na problematiku nízkých výdělků pečovatelek a pečovatelů v pátek dostaly do sporu političky vládní koalice. Poslankyně hnutí ANO Radka Maxová ostře kritizovala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD) za to, že se nesnaží hledat peníze na přidání v sociálních službách. Marksová se proti tomu důrazně ohradila a označila to za nehorázné lži. Problém je podle ní v ministerstvu financí a hnutí ANO, pod jehož správou resort je.
19.05.2017 16:35 |

podobné články

Kdo se postará o staré a nemocné? V Česku chybí tisíce pečovatelů

 
V zařízeních pro seniory a postižené chybí napříč republikou několik tisíc pečovatelů. Situace je natolik vážná, že Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) a odbory upozornily na nucené omezování péče o seniory.
25.04.2017 13:30 |

podobné články

Viděli jste řidiče autobusu s vestou? Tiše protestoval proti nízkým mzdám

 
Po republice usedlo ve čtvrtek zhruba 4000 řidičů za volanty svých autobusů v reflexních vestách. Jablonečtí odboráři, které tiše podpořili šoféři z celé republiky, upozorňují na poměry ve veřejné dopravě. Vyzvali k boji proti dumpingovým cenám a nízkým mzdám. Podle průzkumu ČTK jsou mzdy řidičů ve většině dopravních podniků v Česku pod průměrnou mzdou.
15.10.2015 08:30 |

podobné články

Ministr dopravy Ťok se vyjádří ke mzdám řidičů kamionů v cizině

 
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes na tiskové konferenci vyjádří k situaci českých dopravců v Evropě a mzdám řidičů kamionů v zahraničí. S europoslankyní Martinou Dlabajovou vysvětlí na případu českého řidiče v Německu, kterému soud přiřkl nárok na doplacení tamní minimální mzdy, jaké dopady může mít prosazení protekcionistických opatření na českou ekonomiku.
15.02.2018 10:00 |

podobné články

Nové političky se dostaly do vlády sexem, píše Paroubková

 
"Političky stávající koalice se dostaly na svá místa intimním stykem“ a kreslíř Štěpán Mareš je „duševní onanista“. I to najdeme ve vyjádření Petry Paroubkové, které poslala Reflexu. Časopis ji o reakci požádal, protože v úterý s námi prohrála soudní spor. Chtěla po Reflexu omluvu za karikaturu v komiksu Zelený Raoul, v němž ji Štěpán Mareš zobrazil při milostném styku s manželem.
22.07.2010 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Petra Paroubková (486 článků)

Nové političky se do funkcí dostaly sexem, tvrdí Paroubková

 
"Političky stávající koalice se dostaly na svá místa intimním stykem,“ napsala Petra Paroubková ve vyjádření pro týdeník Reflex.
22.07.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (486 článků)

Koaliční političky získaly funkce intimním stykem, napsala Paroubková

 
Manželka expředsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra napsala ve čtvrtek v esemesce zaslané časopisu Reflex, že političky stávající koalice se na vysoké posty a do úřadů dostaly intimním stykem. Napsala to jako odpověď na otázku časopisu ohledně soudního sporu, který s Reflexem vede.
22.07.2010 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Petra Paroubková (486 článků)

Bakalovy noviny odhalují, jak se pozná „politicky nekorektní člověk“

 
Komentátor Petr Honzejk na serveru IHNED.cz prozradil, jak se pozná politicky nekorektní člověk a čím se liší od občana politicky korektního. Politicky nekorektní člověk se podle Honzejka snaží nově pojmenovat skutečnost, aniž se příliš trápí tím, co tato změna slovníku může vyvolat. Právě proto je prý třeba dávat si na „politicky nekorektní hlasatele pravdy“ pozor.
07.03.2017 21:25 |

podobné články

Pražská koalice se kvůli odlišnému hlasování o odpadu nerozpadne

 
Pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se kvůli čtvrtečnímu hlasování o tendru na svoz odpadu nerozpadne. Koalice si potvrdila, že je jednotná, a další jednání by mělo být v úterý, sdělili ČTK nezávisle na sobě dva z členů koalice. Zástupci koalice se dnes sešli kvůli čtvrtečnímu hlasování zastupitelstva o desetiletém tendru na svoz odpadu za skoro 13 miliard korun, kdy náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ) nepodpořil koaliční návrh na jeho vypsání. Důvod svého postupu Stropnický médiím neřekl.
23.01.2015 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (444 článků)

Paroubková: Nové političky dostaly místa za soulož

 
Manželka exšéfa ČSSD Petra Paroubková (36) šokovala. Poté, co jí soud nepřiznal omluvu za karikatury v časopisu Reflex, rozlíceně pozurážela jak autora karikatur Štěpána Mareše, kterého označila za duševního onanistu, tak současné koaliční političky. Pro server reflex.cz napsala, že se na dobrá místa dostaly doslova přes postel.
22.07.2010 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Petra Paroubková (486 článků)

Nečas ve sporu o Dopravní podnik podpořil primátora. Strana je však stále rozdělená

 
Ve sporu o oprávněnosti odvolání šéfa pražského dopravního podniku Vladimíra Liche získal primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, který za Lichem stojí, podporu předsedy ODS a premiéra Petra Nečase. Ten především varoval před tím, aby se kvůli tomuto sporu rozpadla magistrátní koalice, kterou dlouhodobě podporuje.
18.08.2012 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků)

Pilný vyzve resorty, aby přidaly na mzdy, navýšení příjmů nestačí

 
Mzdové nároky pracovníků veřejné sféry ve vztahu ke státnímu rozpočtu na příští rok budou dnes ráno řešit špičky vládní koalice. Ministr financí Ivan Pilný (ANO) v neděli řekl, že i přes zvednutí příjmů navrhovaného rozpočtu o 21 miliard korun oproti červnovému návrhu chybí na platy, jak si je přejí zvýšit odbory, osm miliard korun. Odbory hrozí v době před říjnovými sněmovními volbami kvůli mzdám protesty.
11.09.2017 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (899 článků)

Paradox: 20 milionů žádá Úřad práce po firmě, kde sedí ministryně práce

 
Budoucí ministryně práce a sociálních Michaela Marksová-Tominová (44) se dostala do prekérní situace. Sedí ve správní radě firmy, po které však Úřad práce vymáhá skoro 20 milionů. A to kvůli dotacím na sít pečovatelů. Firma shrábla peníze, ale skončila vlikvidaci! Jak to členka ČSSD vysvětluje? A opět hrozí střet zájmů?
27.01.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (452 článků)

Nečas nevidí na rozpadu pražské koalice nic dobrého

 
Rozpad koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici by nepřinesl nic dobrého ani Praze a Pražanům, ani oběma politickým stranám, řekl po dnešním jednání vlády premiér a předseda ODS Petr Nečas. Premiér doufá, že se spory brzy vyřeší. Pražská koalice se ocitla v další vážné krizi, primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v úterý kvůli neshodám předčasně ukončil jednání rady. TOP 09 hrozí odchodem z koalice. ODS ale vášně tlumí. Podle šéfa klubu ODS Ondřeje Pechy koalice normálně spolupracuje. 
24.04.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Bohuslav Svoboda (699 článků) , Ondřej Svoboda (55 článků)

Reakce na Paroubkovou: Sexistický útok!

 
Tak tohle se Petře Paroubkové (36) nepovedlo. Svým výrokem, že se političky koalice dostaly k funkcím přes postel, naštvala skoro každého. Snad nejsmířlivěji na útok reagují samotné jeho oběti - nové političky.
23.07.2010 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (486 článků)

Kariéra přes sex? Paroubková je hloupá, reagují političky

 
Jedna textová zpráva Petry Paroubkové vyvolala mediální bouři. "Političky stávající koalice se dostaly na vysoké posty a do úřadů doslova a do písmene intimním stykem," napsala choť poslance ČSSD Jiřího Paroubka Reflexu.
23.07.2010 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Petra Paroubková (486 článků)

Koalice má chaos v politických náměstcích

 
Služební zákon je účinný teprve týden, a koaliční strany se už dostaly do sporu kvůli jeho výkladu. Co nejdříve musí vyřešit tzv. politické náměstky, kvůli nimž prezident Miloš Zeman zákon poslal k Ústavnímu soudu. Vybublal totiž spor kvůli náměstkovi na obraně.
13.01.2015 03:47 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Agresivní opice pokousala 120 lidí, druhý teror už nastolit nestihla

 
Makak ze zoo v japonské Šizuoce využil v minulém týdnu nabídku k nabytí svobody se vším všudy. Jeden z jeho pečovatelů při čištění výběhu zapomněl zamknout a makak Lucky se rychle chopil své šance opustit zoo. Do ní byl zavřen po své spanilé cestě městem loni v říjnu, kdy zaútočil během dvou měsíců celkem na 120 lidí. Teprve poté se ho záchranářům podařilo chytit. Tentokrát byl odchyt snazší.
28.01.2011 09:10 |

podobné články

Gorila Shinda oslavila 20. narozeniny! Bavila se celá její parta

 
Gorila Shinda oslavila své 20. narozeny. Jako dárek dostala od svých pečovatelů strom plný dobrot. Shinda je totiž známá mlsounka.
17.06.2011 19:35 |

podobné články