Článek

Politické strany umí „podojit“ stát. Komunisté v tom jsou nejzdatnější

 
Když se občan stane českým zákonodárcem, může čerpat také celou řadu náhrad – na ošacení, na ubytování, na pronájem kanceláře a tak podobně. Řada členů Sněmovny si to ale umí zařídit tak, že peníze z kapes českých poplatníků končí ve stranických kasách. Zdaleka nejzdatnější v tom jsou komunisté.
29.04.2016 07:35 |

podobné články

Podobné články

Nevyšlo jim to. Budvar se ale pokusí znovu podojit, tvrdí o ODS hejtman

 
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola z ČSSD je spokojen. Ministr zemědělství Petr Bendl provedl v Budějovickém Budvaru audit, ale ten dopadl dobře. Podle hejtmana se ale Bendl zřejmě znova pokusí firmu nějak „podojit“.
15.08.2012 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

John a Bárta: Šetří peníze VV, dojí stát

 
Před sněmovními volbami to kandidáti Věcí veřejných opakovali jako kolovrátky: Zamezíme zneužívání poslaneckých náhrad. Stačila chvíle, a i oni už umí Sněmovnu správně podojit. Konkrétně: Ministr vnitra Radek John (55) a ministr dopravy Vít Bárta (36) si zřídili poslanecké kanceláře v pražském sídle své strany. Nájem za ně platí Sněmovna. Jejich Věci veřejné tak mohou ušetřit přes 700 tisíc za rok.
11.10.2010 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní

 
Komunisté zaměří svůj program na prosazování lidských práv. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zaznívalo toto téma na dnešní neveřejné ideologické konferenci strany v Praze opakovaně. Komunisté se připravují na rok 2014, kdy lidé budou volit obecní zastupitele a české i evropské poslance. Dnes si ale straníci hlavně "vyměňovali názory", řekl ČTK Dolejš. Konkrétní volební programy budou komunisté schvalovat na podzim.
25.05.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (457 článků)

Šéf ČSA Radomír Lašák: Muž, který umí podojit stát

 
Představte si, že jste šéfem ve státem ovládané firmě. Je krize, ztráty podniku jdou do milionů. Co uděláte? Šéf ČSA Radomír Lašák (43) to vyřešil šalamounsky. Propustí až 800 zaměstnanců, ostatním včetně sebe snížil a zmrazil platy. Jenže...
10.08.2009 05:15 |

podobné články

Nejstrašidelnější jeskyně Anglie děsí dobrodruhy, potápěčům se tam zjevuje lebka

 
Jen ti nejzdatnější speleologové jsou schopni poprat se s mrazivými vodami jeskyně u lomu Hodge Close nedaleko britské vesnice Coniston. A pokud pochybujete o tom, že jsou prostory opuštěného břidlicového lomu strašidelné, asi byste si neměli příliš prohlížet snímek, který v jeskyni pořídil potápěč Peter Bardsley.
12.12.2011 11:30 |

podobné články

Politické strany dostaly od státu miliardu, nejvíc inkasovala ČSSD

 
Politické strany si loni na příspěvcích od státu rozdělily téměř miliardu korun. Největší podíl z částky dostali sociální demokraté a komunisté. ČSSD inkasovala téměř čtvrt miliardy, komunisté 150 miliónů, uvedlo ministerstvo financí.
28.01.2014 15:15 |

podobné články

Utajené manželky diktátorů: Která dojí krávy a která je jako perla?

 
O jejich politice toho víme dost, ale své soukromí si chrání a je plné záhad. Co ale nejvíc střeží, jsou jejich manželky. Víte například, že manželka běloruského diktátora Lukašenka umí podojit krávu, protože vyrostla v JZD?
18.08.2014 18:50 |

podobné články

Ministr Herman: Je třeba dodržovat smlouvy, ke kterým jsme se zavázali, ale ne na úkor bezpečnosti vlastní země

 
ROZHOVOR Ministr kultury, bývalý šéf Úřadu pro studium totalitních režimů Daniel Herman pokládá za hanbu české politiky, že komunisté stále sedí v českém parlamentu. Ukazuje to podle něj jistou neúroveň politické kultury, že po tom všem, co v minulosti u nás spáchali, a co i dnes páchají v zemích, kde jsou u moci, jsou stále lidé, kteří je volí. „To je fakt, se kterým je třeba žít, ale já vynaložím veškeré své politické síly na to, aby komunisté nezískali ani o milimetr víc vlivu, než jim na základě demokratického hlasování bude přisouzeno,“ slíbil nedávno zvolený místopředseda KDU-ČSL v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
24.06.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (591 článků) , Daniel Herman (1046 článků)

Strany loni dostaly od státu přes půl miliardy, nejvíc ČSSD a komunisté

 
Politické strany loni od státu v příspěvcích na činnost a za volby inkasovaly přes půl miliardy korun. Nejvíce získala ČSSD, které stát poslal přes 150 miliónů a komunisté, kteří obdrželi téměř 88 miliónů. Plyne to z údajů, které ve středu zveřejnilo ministerstvo financí.
21.01.2015 17:17 |

podobné články

Volební lídři mají často politiku jako "vedlejšák" k byznysu

 
Ve sněmovních lavicích by měli zasednout jen ti nejzdatnější, kteří mají za sebou kus práce. Tak navenek obvykle partaje argumentují při sestavování volebních kandidátek. Kdo jsou tedy lídři? Právo zmapovalo aktivity několika lídrů občanských a sociálních demokratů, kteří v říjnových volbách chtějí svůj poslanecký mandát obhájit.
21.07.2009 05:45 |

podobné články

Ruce máme stále čisté, svědomí i cíle - komunisté mají neoficiální hymnu voleb

 
Politické písně jsou již nedílnou součástí letošních předčasných voleb do Sněmovny. Po skladbě Tomáše Úlehly, kterou exposlanec složil pro blok Hlavu vzhůru!, a znělce Evy a Vaška pro hnutí Úsvit mají svou neoficiální hymnu také komunisté. Jmenuje se Komunisté, to je jisté.
08.10.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Politické strany vymírají. A zdaleka prý ne jen komunisté...

 
Politické strany v Česku mají problém. Český rozhlas přináší informace o tom, že se vylidňují nebo v některých případech vymírají. Tato alternativa se týká především komunistů, ale nesmíme zapomínat ani na lidovce. Své pozice prý vyklízejí v podstatě všechny zavedené strany. S výjimkou ČSSD.
23.04.2016 17:00 |

podobné články

Prolhaná Agáta Hanychová: Svou autonehodu si vymyslela!

 
Podle úsloví „kdo lže, ten krade“, by modelka Agáta Hanychová měla na sto procent být nejzdatnější lupičkou v Česku.
04.06.2009 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2529 článků)

Nejlepší Eskymák se s lodí otočil 14krát za půl minuty. VIDEO

 
Nejzdatnější vodáci se v Šumperku utkali v "eskymování"
28.02.2010 08:10 |

podobné články

Kdo nakopal »zadek« Ronaldovi? TOHLE je nejzdatnější sportovec světa!

 
Jako by těch žebříčků, anket a cen nebylo už tak dost, rozhodl se magazín Sports Illustrated vytvořit zbrusu nový. Letos tak poprvé vyhlásil žebříček nejzdatnějších atletů světa. A v čele padesáti mužů s nejlepší fyzickou kondicí stanul basketbalista LeBron James. Získal jako jediný plný počet bodů ve čtyřech kategoriích: rychlost, síla, mrštnost a výdrž.
12.08.2014 08:25 |

podobné články

Maximální délka lidského života je 115 let, zjistili vědci

 
Lidstvo nejspíš dosáhlo hranice délky života, zjistili francouzští výzkumníci. Předmětem zkoumání byli ti nejzdatnější sportovci a osoby, které se dožily více než 110 let. Zatímco sportovci umírali průměrně v 80. až 85. roce života, tzv. 'superstoletí' zpravidla nepřekonali věk 115 let, což je podle vědců 'fyziologický věkový strop'.
22.08.2014 20:25 |

podobné články

Prolistujte nejzáhadnější knihu historie

 
Její stránky už několik staletí nedají spát všem milovníkům záhad. Zuby si na ní vylámali nejzdatnější luštitelé kódů i nejvýkonnější kryptografické počítače. Chcete zkusit své štěstí a přijít na kloub záhadě, která možná vůbec nemá řešení?
01.11.2014 17:00 |

podobné články

Filipiová (ODS): Pozitivní diskriminace škodí

 
Zavádění kvót pro ženy (zatím) jen ve vybraných firmách je krátkozraký nesmysl. Každý zaměstnavatel se přeci snaží mít ve své firmě ty nejkvalitnější a profesně nejzdatnější lidi, a to bez ohledu na pohlaví.
30.01.2015 14:36 |

podobné články

Oktorberfest 2015: Je tohle ten nejzvrhlejší festival na světě? Galerie jen pro DOSPĚLÉ!

 
Oktoberfest je už několik týdnů za námi, takže i ti nejzdatnější účastníci festivalu měli (doufejme) dost času na vystřízlivění. Logicky je proto na čase, abychom se ohlédli za vrcholy této "rodinné" zábavy.
23.10.2015 13:06 |

podobné články