Článek

Politici nás upozornili na další problém starosty z TOP 09 a jeho parťáků. Ti však mlčí a mlčí

 
Zcela bez uzardění se prý řada komunálních politiků v Praze dopouští podvodu na voličích a vědomě obchází zákon. Ve volbách kandidují do radnic městských částí, ve kterých reálně nebydlí. Skutečné bydliště mají někde úplně jinde, nicméně úředně mají trvalý pobyt na městské části, kde se ucházejí o zastupitelský mandát. Právě na toto jednání upozornily ParlamentníListy.cz opakované informace od „insiderů“ nejen na Praze 5.
20.08.2015 13:26 |

podobné články

Podobné články

Bez zkušených a schopných osobností nepostavíte vítězný tým, říká exprimátor Jan Kasl

 
Bývalý pražský primátor, architekt Jan Kasl se vrací po letech do komunální politiky. Domlouval na spolupráci se Starosty a nezávislými, nakonec však přijal nabídku Andreje Babiše, aby vedl pražskou kandidátku hnutí ANO. Ale z plánu spojit v metropoli síly ANO s Gazdíkovými starosty sešlo kvůli odmítavé reakci TOP 09 a padla i další možná spolupráce - se Starosty pro Prahu.
25.02.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7404 článků)

Kalousek řval, že jsou zrádci, říká exprimátor Kasl. Hovoří o odpadu ODS, loutkách a Babišovi

 
Bývalý pražský primátor, architekt Jan Kasl se vrací po letech do komunální politiky. Domlouval se na spolupráci se Starosty a nezávislými, nakonec však přijal nabídku Andreje Babiše, aby vedl pražskou kandidátku hnutí ANO. Ale z plánu spojit v metropoli síly ANO s Gazdíkovými starosty sešlo kvůli odmítavé reakci TOP 09 a padla i další možná spolupráce - se Starosty pro Prahu.
25.02.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7404 článků)

Benešov povede koalice Volby pro město starosty Hlavničky s ODS, TOP 09 a STAN

 
V Benešově bude i v dalších čtyřech letech vládnout Volba pro město dosavadního starosty Jaroslava Hlavničky. Koaliční smlouvu uzavře s ODS, TOP 09 a STAN. Dohromady budou mít 14 z 27 křesel. Místo starosty připadne Volbě pro město, řekl dnes Hlavnička ČTK. ČSSD, ANO a KSČM se tak ocitnou v opozici. Sociální demokraté přitom měli ambice sestavit v Benešově koalici a uzavřeli kvůli tomu spojenectví s ANO.
16.10.2014 10:55 |

podobné články

Politici mlčí a strůjce privatizace Škody je spokojen, píše šéfredaktor

 
Problematika privatizace Mostecké uhelné společnosti v posledních měsících plnila stránky novin i zpravodajských serverů. Jde však jen o jednu z mnoha českých privatizací, nad kterou se vznáší otazníky. Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský si ve svém komentáři všímá toho, že všechny privatizační kauzy mají jedno společné – politici o nich svorně mlčí. Je přitom jedno, zda jde o politiky zleva či zprava.
04.02.2012 13:30 |

podobné články

Vaňhová: Ústecký kraj připravil další „MANUÁL“ pro starosty

 
Ústecký kraj připravil pro starosty v pořadí již druhý manuál, tentokrát určený pro starosty obcí ohrožených sociálními nepokoji.
01.10.2012 15:40 |

podobné články

Analytik Schneider: Natvrdlí politici uklouzli na slupce Putinových motorkářů, lidé řvou smíchy. Problém přistěhovalců? Bude to pro nás drsné a nepříjemné, ale lepší řešení není

 
Předlistopadový signatář Charty 77, někdejší pracovník BIS a nyní bezpečnostní analytik Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz rozebírá problém migrace a uprchlictví do Evropy. Hovoří též o stranách, které Evropanům slibují, že tento problém vyřeší, například o Národní frontě Marine Le Penové. Schneider se též vrací k otázce „průjezdu-neprůjezdu“ motorkářského gangu Noční vlci, blízkého Vladimiru Putinovi. Čeští politici si dle něj na této věci utrhli obrovskou ostudu.
11.05.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2488 článků)

Sobotka si před Vánoci rýpl do parťáků z ANO. Na radnicích prý dopadli nevalně, a jestli je pustí na hejtmanství...

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zavítal do úterní Kauzy Rádia Impuls. Ještě jednou se vyjádřil k roztržce s prezidentem Zemanem okolo novoročního oběda. Nemá prý smysl komentovat, co vypouští pánové Forejt a Ovčáček. Pár slov padlo i na adresu Řecka, které odvolalo svého velvyslance z Prahy, nebo o úspěších současné vlády. Sobotka si však také rýpl do hnutí ANO a jeho předsedy a ministra financí Andreje Babiše.
22.12.2015 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7404 článků) , Bohuslav Sobotka (7371 článků)

Opilého mladíka strážníci upozornili, že nesmí za volant, chvíli poté boural

 
Svým nezvyklým chováním upoutal pozornost autohlídky Městské policie Brno mladý muž, stojící v neděli večer ve vozovce v ulici Křenová. Mladík byl opřený o osobní motorové vozidlo a nekoordinované kývání jeho těla naznačovalo nedávnou konzumaci alkoholu. Strážníci tedy s mužem krátce pohovořili a mimo jiné jej upozornili na povinnost zdržet se v tomto stavu řízení vozidla.
28.10.2014 02:50 |

podobné články

Příhodová (ODS): Laguny v Ostravě smrdí dál. Firma mlčí a mlčí i stát

 
Ostravské laguny měly být odtěženy do prosince 2010. Termín, který společnost nestihla, vláda nepochopitelně posunula o rok, s tím, že pak již vše bude hotové. Jak se dalo předpokládat, opět není termín splněn. A jak se tváří zástupci státu? Mlčí!
04.06.2012 21:05 |

podobné články

Odvolání starosty Jančíka z Prahy 5 žádá pětitisícová petice

 
Pod petici strany Věci veřejné (VV) požadující odvolání starosty Prahy 5 Milana Jančíka (ODS) se podepsalo 5 188 občanů, z toho 3 357 obyvatel městské části, jíž Jančík vládne. Opoziční strany a občané viní Jančíka z korupčních praktik a "neúcty k občanům a k přírodě". Díky petici bude muset zastupitelstvo o svržení starosty jednat.
16.07.2009 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (156 článků)

ČSSD Praha 11: Vyzýváme starostu Štylera a 1. zástupce starosty Kose k okamžité rezignaci

 
ČSSD Praha 11 se distancuje od výroků starosty Štylera, 1. zástupce starosty Kose a zastupitele HMP Mikuláše Ferjenčíka o klientelismu. Pevně stojíme za našimi kolegy zastupiteli hl. m. Prahy za ČSSD.
05.03.2016 10:05 |

podobné články

Hlasovali pro konec vlastního starosty a byli vyloučeni z TOP 09

 
Krajský výbor TOP 09 v pondělí s okamžitou platností vyloučil ze strany pět členů, kteří v zastupitelstvu Prahy 5 podpořili odvolání vlastního starosty Radka Klímy. Důvodem je poškození dobrého jména TOP 09, sdělil Tomáš Kopečný.
29.10.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klíma (7 článků)

VERDIKT: Porušili zákon, když upozornili na hýření šéfa NKÚ

 
Členové kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu podle rozhodnutí porušili zákon, když upozornili na rozhazovačnost svého šéfa. Obvinění je ale zprostili.
30.07.2009 12:10 |

podobné články

Upozornili na tunelování na ministerstvu obrany. Teď jim chodí výhrůžky

 
Kauza důmyslného tunelování peněz z ministerstva obrany má pokračování. Podnikatelé, kteří na podvody upozornili, nyní tvrdí, že jim někdo vyhrožuje, a proto raději tajně zmizeli do zahraničí.
25.08.2010 23:15 |

podobné články

Pancová ke Kottovi: David bude rád, že je to v eurech

 
Sedmi miliony v krabici od vína exhejtman David Rath zdaleka nekončil! Už předtím totiž od svých dvou parťáků převzal 9 011 186 korun. Blesk.cz přináší další záznam, který svědčí, jak "podnikala" trojice Kott, Rath, Pancová.
19.07.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4198 článků)

Změnit volební systém nestihneme, vzkazují politici Zemanovi

 
Návrhy prezidenta Miloše Zemana, který ve čtvrtek v Senátu zopakoval svůj pohled na možnou změnu volebního systému, přijali politici rezervovaně. Shodli se na tom, že není reálné, aby se systém změnil ještě v tomto volebním období a upozornili i na další problematické body Zemanova návrhu. Prezident mj. navrhuje zvýšit počet volebních obvodů a zavedení tzv. panašování, tedy vybírání kandidátů napříč stranami.
21.03.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15212 článků)

ODS a TOP 09 se neshodnou na rozpočtovém určení daní, debata se odkládá

 
O rozpočtovém určení daní budou ještě politici ODS, TOP 09 a VV jednat v koalici. Vláda dnes podle informací ČTK přerušila debatu o přidělení peněz menším obcím do 15. ledna. Jak by měly vypadat změny v rozpočtovém určení daní, vidí rozdílně hlavně dvě větší vládní strany - ODS a TOP 09. Politici TOP 09 viní ODS, že prosazuje stranické zájmy ve čtyřech velkých městech, za něž lobbují i někteří vlivní podnikatelé. ODS pak chování TOP 09 a STAN označuje za "jánošíkovské".
07.12.2011 19:50 |

podobné články

Krádež století! Galerie v Rotterdamu přišla o 7 obrazů za víc než 3 miliardy! Na zakázku?!

 
Je to snad dílo Dannyho Oceana a jeho parťáků? Skoro to tak vypadá... Neznámí pobertové totiž s neuvěřitelnou chladnokrevností v úterý nad ránem odnesli z galerie Kunsthal v nizozemském Rotterdamu sedm vzácných pláten. Nezbyla po nich jediná stopa, jen škoda v odhadované výši přes 3 miliardy korun! Jde tak o jednu z největší krádeží umění v dějinách!
18.10.2012 12:11 |

podobné články

Fešnému policistovi z Komisaře Rexe vrásky nevadí: Je stejně přitažlivý jako před 15 lety

 
Německý herec Gedeon Burkhard (44) patří k nejvýraznějším postavám seriálu Komisař Rex, v němž se vystřídalo několik parťáků legendárního psího detektiva. Pro krimi sérii je ovšem jeho pohledná tvář stejně výrazným symbolem jako Rexův dobrácký psí pohled.
24.10.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Gedeon Burkhard (8 článků)