Článek

Politici mají přiznávat majetek už při nástupu do funkce

 
Vláda ve středu schválila novelu zákona o střetu zájmů, na základě které mají politici a úředníci přiznávat veškerý svůj majetek už při nástupu do funkce. Novinkám to potvrdil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
29.07.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)
Podobné články

Politici budou ode dneška přiznávat majetek hned při vstupu do funkce

 
Majetková přiznání politiků a dalších veřejných funkcionářů hned po vstupu do úřadu zavádí novela zákona o střetu zájmů, která dnes nabývá účinnosti. Dosud je podávali průběžně jednou za rok bez vstupních dat. Přiznávat majetek jich nově bude víc než dřív, píše ČTK.
01.09.2017 06:40 |

podobné články

Politici možná budou přiznávat majetek i při vstupu do funkce

 
Politici možná budou podávat majetková přiznání taky při nástupu do funkce. Předávat by je měli do sjednoceného registru, který povede ministerstvo spravedlnosti. Předpokládá to novela zákona o střetu zájmů, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Předloha, jež taky zvyšuje největší možnou pokutu za porušení zákona na desetinásobek, míří do třech výborů. Měla by být účinná od ledna 2017.
16.12.2015 21:26 |

podobné články

Politici se majetkově vysvléknou už při nástupu do funkce

 
Politici možná budou podávat majetková přiznání taky při nástupu do funkce. Předávat by je měli do sjednoceného registru, který povede ministerstvo spravedlnosti. Předpokládá to novela zákona o střetu zájmů, kterou ve středu v prvním kole jednání podpořila Sněmovna. Předloha míří do třech výborů. Měla by být účinná od ledna 2017.
16.12.2015 20:05 |

podobné články

Dienstbier: Majetkové přiznání by měl politik podat hned při nástupu do funkce

 
Politici by měli podávat majetková přiznání už při nástupu do funkce. Předávat by je měli do sjednoceného registru, který má vést ministerstvo spravedlnosti. Počítá s tím novela zákona o střetu zájmů, kterou dnes schválila vláda. Na Twitteru to dnes oznámil ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Novela, kterou nyní posoudí zákonodárci, by měla platit od ledna 2017.
29.07.2015 17:36 |

podobné články

Politici ve státních firmách lžou, kradou, utajují. Ucpěte konečně ty díry ve vědru, burcuje šéf Pirátů

 
„Není důležité, kolik se vybere nebo kolik se kam komu pošle. Důležité je, kolik se z již vybraných peněz rozkrade. Ty peníze nám pak chybí. Netřeba většího vědra na vodu. Stačí zacpat díry,“ tvrdí předseda Pirátů Ivan Bartoš ve svém příspěvku na sociálních sítích. „Politici a úředníci chtějí po občanech vědět 100 a 1 věc, vyplňovat formuláře, přiznávat to či ono. Stát sbírá údaje o všem možném, kontroluje, pokutuje a daní. Pokud se ‚obecně ví, že politici berou‘, pojďme tomu klást alespoň nějaký odpor,“ zdůrazňuje.
22.10.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (857 článků)

Manažer napsal do novin, proč vůbec nemá cenu nutit bohaté přiznávat majetek

 
Zástupci sociální demokracie a hnutí ANO se během povolebního vyjednávání předběžně dohodli, že v případě, že občan vlastní majetek nad dvacet milionů korun, bude muset podat majetkové přiznání. Podle ředitele digitální agentury Roberta Němce půjde ale v řadě případů o zbytečnou byrokracii, která ničemu nepomůže.
25.11.2013 09:37 |

podobné články

Gazdík (TOP 09): Plošná majetková přiznání podporují udavačství ve společnosti

 
Přiznávat veřejně majetek by měli především politici a státem placení vysocí úředníci, ne všichni občané. Vyjádření k předložené novelw zákona o střetu zájmů, která občany této povinnosti na rozdíl od vládního návrhu zbavuje.
20.06.2015 14:16 |

podobné články

Soudci i žalobci zřejmě budou přiznávat majetek

 
Soudci a státní zástupci by měli stejně jako politici odevzdávat majetková přiznání. Na rozdíl od volených zástupců však jejich oznámení o majetku nebude moci veřejnost či finanční úřad bez důvodu kontrolovat.
06.04.2016 22:50 |

podobné články

STEM: Klausovi věří nejméně lidí od nástupu do funkce

 
Prezidentu Václavu Klausovi důvěřuje 55 procent lidí, což je nejméně od jeho nástupu do funkce v roce 2003. Uvedla to agentura STEM na základě svého červnového výzkumu.
26.06.2009 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8976 článků)

Zeman navštíví poprvé od nástupu do funkce prezidenta sněmovnu

 
Před poslanci promluví dnes odpoledne poprvé od nástupu do funkce prezident Miloš Zeman. Měl by je informovat mimo jiné o složení sboru svých poradců. Sněmovna by potom měla opětovně projednávat nově podanou novelu zákona o odpadech, do jejíhož původního znění se nedopatřením dostala úleva pro solárníky.
07.05.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20125 článků)

Mynářův první úkol: Hned po nástupu do funkce se pustil do rekonstrukce

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl hned po nástupu do funkce plné ruce práce. Místo svého nového zaměstnání ovšem dříve řešil bydlení a úpravu kancelářských prostor. Podle zjištění MF Dnes dohlížel na rekonstrukci státních bytů, které jsou určeny právě pro prezidentské kancléře.
26.07.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (897 článků)

Filip (KSČM): Blahopřeji Andeji Kiskovi k nástupu do funkce prezidenta Slovenské republiky

 
Blahopřádní předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa Andreji Kiskovi k nástupu do funkce
15.06.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (956 článků)

Proč uspěl Zeman? Profesorka Dvořáková mu ke třetímu výročí nástupu do funkce věnovala obsáhlou analýzu

 
U příležitosti třetího výročí nástupu Miloše Zemana do prezidentské funkce se politoložka Vladimíra Dvořáková zamýšlí nad vývojem politického systému u nás i v dalších postkomunistických zemích. První část své analýzy zveřejnila na svém blogu na serveru iDnes.cz, její podrobnější verzi pak v časopise Listy.
05.03.2016 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20125 článků)

Sobotka zpražil Dienstbiera za nápad, aby politici hlásili dary nad tři stovky

 
Premiér Bohuslav Sobotka musel rázně zchladit elán ministra pro lidská práva a legislativu Jiřího Dienstbiera (ČSSD), který chtěl do připravované novely o střetu zájmů vsunout nařízení, podle něhož by politici museli přiznávat každý přijatý dar nad tři sta korun.
04.05.2015 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Na vládu přijde návrh TOP 09 na majetková přiznání. Jak může dopadnout?

 
Návrh opozičních TOP 09 a Starostů, aby politici a další veřejní funkcionáři přiznávali svůj majetek i při nástupu do funkce, u vlády patrně narazí. Kabinet předloze podle předběžného stanoviska vytkne údajně příliš nízké limity majetku, nejasné určování hodnoty nebo legislativní nedostatky. V nejbližší době hodlá předložit zákonodárcům vlastní novelu zákona o střetu zájmů, v němž řešení nabídne.
12.07.2015 13:31 |

podobné články

Vláda odmítla úpravu majetkových přiznání politiků, kterou chtěla TOP 09

 
Návrh opozičních TOP 09 a Starostů, aby politici a další veřejní funkcionáři přiznávali svůj majetek i při nástupu do funkce, dnes odmítla vláda. Vyplývá to z předběžných výsledků jednání kabinetu. Ten předloze už v předběžném stanovisku vytkl údajně příliš nízké limity majetku, nejasné určování hodnoty nebo legislativní nedostatky. V nejbližší době hodlá předložit zákonodárcům vlastní novelu zákona o střetu zájmů, v němž řešení nabídne.
13.07.2015 12:56 |

podobné články

Soud dnes rozhodne o nástupu bývalého senátora Nováka do vězení

 
Chomutovský okresní soud dnes rozhodne o nástupu bývalého senátora Alexandra Nováka (dříve ODS) do vězení. Novák má jít za mříže na čtyři roky kvůli přijetí třiačtyřicetimilionového úplatku, ale požádal o odklad nástupu trestu ze zdravotních důvodů.
02.04.2013 06:30 |

podobné články

Komentář: Kde vlastně vzaly církve majetek?

 
Desítky miliard církvím a k tomu majetek za další desítky miliard. To je téma, které budí v posledních týdnech velké emoce nejen mezi politiky, ale také mezi samotnými občany ČR. Na toto téma bylo napsáno již mnoho článků a příspěvků včetně jak a kdy byl tento majetek zestátněn. Nikde však nezaznělo, kde vlastně církve zmíněný majetek získaly.
16.08.2012 15:55 |

podobné články

Komentátor Šídlo rýpe: Chce TOPka opravdu majetková přiznání?

 
Komentátor Jindřich Šídlo se opírá do politiků, kteří nyní prosazují zákon, který by politiky nutil přiznávat veškerý majetek. Podle něj se nyní ukáže, zda to skutečně mysleli vážně, nebo se jednalo jen o politickou rétoriku.
09.07.2012 17:40 |

podobné články