Článek

Policisté míří do Bulharska

 
Aktivní účast České republiky v rámci zvládání migrační krize se prohlubuje.
12.10.2016 12:45 |

podobné články

Podobné články

Autobus z Prahy vezl bombu: Nálož v trubce a kanystr benzínu dal někdo do zavazadlového prostoru

 
V autobuse z Prahy do bulharské Varny nalezla v neděli maďarská policie nálož. Dnes to oznámila bulharská televize bTV s tím, že pyrotechnici trhavinu zlikvidovali. Maďarský portál Blikk.hu o incidentu informoval již v neděli, kdy uvedl, že o nebezpečnosti nalezeného zařízení není oficiálně nic známo. Případu se prý společně věnují policisté z Česka, Maďarska a Bulharska, uvedla bTV. České úřady a ani bulharská autobusová společnost, která linku provozuje, dnes ČTK žádné informace neposkytly.
18.05.2015 13:55 |

podobné články

Bulharská prokuratura doporučí odebrání licence Skupině ČEZ

 
Bulharská prokuratura navrhne ukončení platnosti licence české společnosti ČEZ na distribuci elektřiny v Bulharsku. Oznámila to dnes bulharská agentura Focus s odvoláním na slova prokurátora Georgije Kamburova na tiskové konferenci v Sofii. Kamburov se údajně zúčastnil prověrky aktivit Skupiny ČEZ, kterou prováděl bulharský regulátor. Vyjádření ČEZ ČTK shání. 
19.02.2013 11:25 |

podobné články

Celá bulharská vláda podá demisi kvůli vysokým cenám elektřiny

 
Bulharská vláda v čele s premiérem Bojkem Borisovem do dnešního poledne podá demisi. V projevu k poslancům bulharského parlamentu to oznámil předseda vlády. Odchod kabinetu je podle médií reakcí na masové demonstrace vyvolané vysokými cenami za odběr elektrické energie, jejichž terčem je i bulharská pobočka české energetické firmy ČEZ. 
20.02.2013 09:35 |

podobné články

Bulharská vláda odchází, premiér Borisov podá demisi

 
Bulharská vláda v čele s premiérem Bojkem Borisovem do dnešního poledne podá demisi. V projevu k poslancům bulharského parlamentu to oznámil předseda vlády. Odchod kabinetu je podle médií reakcí na masové demonstrace vyvolané vysokými cenami za odběr elektrické energie, jejichž terčem je i bulharská pobočka české energetické firmy ČEZ.
20.02.2013 09:35 |

podobné články

Válka v ulicích Bulharska: Předražená elektřina vyvolala chaos! Problémy má i ČEZ

 
V bulharských ulicích se strhla pořádná mela, lidé vyšli do ulic kvůli vysokým cenám elektřiny. Bulharský vládní kabinet premiéra Borisova zareagoval tak, že podal demisi. Z českého pohledu bulharská situace zajímavá i proto, že terčem nenávistných reakcí je i bulharská pobočka energetické firmy ČEZ.
20.02.2013 11:00 |

podobné články

Objevte jižní pobřeží Bulharska: Na jemném písku si budete připadat jako na obláčku

 
Jemný písek mají snad všechny bulharské pláže. Ale nejměkčí je podle znalců na jihu země, a čím jižněji, tím hebčí je. Prý to souvisí s geologickým vývojem, pravda ale je, že jižní pláže Bulharska si zaslouží obzvláštní. Sever a jih Bulharska se pomyslně střetávají u Burgasu. Dělicí čára na mapě není, ale směrem k tureckým hranicím se poznenáhlu a nenápadně mění jak ráz krajiny, tak i pobřeží. Začne převládat takřka subtropické rostlinstvo, výrazně se otepluje a moře je o poznání tyrkysovější, klidnější i čistší. Jih země je z hlediska turistického ruchu pořád ještě v mnoha ohledech panenskou oblastí. Podívejte se proto spolu s námi na nejzajímavější města a pláže, které tam lze navštívit. pozornost.
16.08.2016 20:45 |

podobné články

Čeští SUPI MÍŘÍ DO BULHARSKA! Dočkají se svobody

 
Několikahodinová cesta do Bulharska čeká v úterý mladou samici supa bělohlavého ze zlínské zoo, na konci svého putování bude vypuštěna do volné přírody v bulharských horách. Agentuře Mediafax to za zoologickou zahradu řekl Pavel Shromáždil.
08.02.2011 12:10 |

podobné články

Václav Klaus míří do Bulharska. Bude jednat i představovat své knihy

 
Prezident Václav Klaus dnes zamíří do Bulharska na jednodenní pracovní návštěvu. V Sofii bude jednat se svým protějškem Rosenem Plevnelievem, premiérem Bojkem Borisovem a dalšími politiky. V rámci cesty také představí bulharské vydání svých knih Evropská integrace bez iluzí a Kde začíná zítřek.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Trolejbusy ze Škody Electric míří do bulharské Sofie

 
V ulicích Plzně se na začátku prosince při zkušebních jízdách objevil první z flotily nových trolejbusů, které vyrábí pro hlavní město Bulharska společnost Škoda Electric. Plzeňská společnost bude nové vozidlo expedovat do Sofie po dokončení testovacích jízd - transport do Bulharska se odehraje ještě před Vánoci. V příštím roce bude premiérový trolejbus následovat dalších 49 vozidel.
05.12.2013 17:05 |

podobné články

V autobuse z Prahy do Bulharska se prý našla bomba

 
V zavazadlovém prostoru dálkového autobusu z Prahy do bulharské Varny se v neděli našla bomba. Podle bulharské televize bTV ji pyrotechnici zlikvidovali a případu se společně věnují policisté z Česka, Maďarska a Bulharska. 
18.05.2015 13:05 |

podobné články

Dara Rolins odletěla do Bulharska, chce dopřát klid své dceři

 
Zpěvačka Dara Rolins se rozhodla náhle opustit Českou republiku. V den pohřbu muže, který zemřel pod koly jejího vozu, odletěla s dcerou a svou manažerkou do Bulharska. "Chce dostat dceru ze stresu," řekla iDNES.cz manažerka zpěvačky.
03.06.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2197 článků) , Lily Allen (188 článků)

Rolins v den pohřbu utekla do Bulharska!

 
Zpěvačka Dara Rolins (37) se už nevydržela déle skrývat v Česku, proto i se svou dcerou Laurou, manažerkou Evou Skallovou a její dcerou Charlottou odletěla do Bulharska. Letadlo startovalo z Ruzyně těsně předtím, než na nebušickém hřbitově proběhl pohřeb Jindřicha Rotrekla (†63), který zemřel po srážce s Darininým vozem.
17.07.2010 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2197 článků)

Klaus odjíždí do Bulharska na pracovní návštěvu

 
Prezident Václav Klaus dnes zamíří do Bulharska na jednodenní pracovní návštěvu. V Sofii bude jednat se svým protějškem Rosenem Plevnelievem, premiérem Bojkem Borisovem a dalšími politiky. V rámci cesty také představí bulharské vydání svých knih Evropská integrace bez iluzí a Kde začíná zítřek. Informuje ČTK.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Šéf CIA byl v Praze, píše deník. Poté zřejmě pokračoval do Bulharska

 
Ředitel americké tajné služby CIA David Petraeus se zastavil na jednání v Praze. Informuje o tom dnešní Právo s tím, že v pondělí 6. června z Česka opět odletěl a pokračoval do Bulharska.
08.06.2012 07:00 |

podobné články

Německo má pochybnosti o připojení Rumunska a Bulharska k schengenské zóně

 
Německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich vyjádřil pochybnosti o brzkém připojení Rumunska a Bulharska k schengenské zóně volného pohybu osob. V rozhovoru s deníkem Hamburger Abendblatt zmínil i poslední politický vývoj v Rumunsku, kde se vláda levého středu snaží sesadit prezidenta Traiana Baseska.
08.08.2012 12:30 |

podobné články

Kuba zuří nad vypráskáním ČEZu z Bulharska: Alarmující, bezprecedentní

 
Postup Bulharska, které dnes oznámilo záměr odebrat Skupině ČEZ licenci na distribuci elektřiny, je bezprecedentní, řekl v Bruselu český ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Situace v Bulharsku, které je stejně jako Česko členem Evropské unie, je podle něj alarmující.
19.02.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (394 článků)

Bulharská prokuratura chce stíhat společnost ČEZ

 
Bulharská prokuratura chce po provedeném energetickém auditu zahájit pět trestních stíhání, z nichž dvě se týkají české distribuční společnosti ČEZ Bulgaria. Prokuratura chce prověřit rozdělování dividend ČEZ, při němž místní ministerstvo hospodářství jako zástupce státu údajně neplnilo své pravomoci.
03.04.2013 14:00 |

podobné články

Východ Bulharska bojuje s velkou vodou. Zemřelo nejméně 12 lidí

 
Východ Bulharska je silně zasažen záplavami. Po čtvrtku zahynulo nejméně dvanáct obětí, mezi nimi dvě děti, další lidé se pohřešují. Závažná je situace v černomořském letovisku Varna, kde způsobila výpadky elektřiny a zablokovala silnice. Na několika místech země včetně Varny byl vyhlášen stav nouze. 
20.06.2014 14:55 |

podobné články

Bulharská konzervativní opozice chce vládnout menšinově

 
Vítěz bulharských předčasných parlamentních voleb středopravá strana Občané za evropský rozvoj Bulharska(GERB), chce zkusit menšinovou vládu, a zabránit tak prodloužení politické krize v zemi s dalšími předčasnými volbami.
07.10.2014 20:00 |

podobné články

Zapomeňte na to, co bylo... Skvělá dovolená v Bulharsku

 
Starší ročníky možná ještě pamatují, jak se za socialismu jezdilo do Bulharska k moři vlakem, těm mladším takové vzpomínky nic neříkají. Bulharsko je pro ně moderní přímořskou destinací, kam se létá a kde je možné užít si zlatavé pláže, azurové moře, vynikající kuchyni a kvalitní služby. Z Bulharska je módní hit, který láká turisty z celé Evropy, Čechy nevyjímaje.
24.06.2015 06:10 |

podobné články