Článek

Policie zveřejní výsledky prověrky migračních demonstrací v Praze

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní představitelé dnes oznámí výsledky prověrky bezpečnostních opatření při nedávných migračních demonstracích, které se konaly v Praze. Policejní prezident Tomáš Tuhý se už dříve svých kolegů zastal. Ministr vnitra Milan Chovanec v sobotu prohlásil, že policie situaci zvládla. Objevily se podle něj jen „drobné excesy“.
22.02.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků)
Podobné články

Policie zveřejní výsledek prověrky policistů, kteří přijeli k nehodě Janouška

 
Policie v úterý zveřejní výsledky prověrek týkajících se postupu policistů při vyšetřování páteční nehody vlivného podnikatele a lobbisty Romana Janouška, který v opilosti srazil ženu. Policejní prezident Petr Lessy v pondělí uvedl, že prověrka odhalila pochybení a "vysoce nestandardní" postup. Postupem vyšetřovatelů se už zabývá také Generální inspekce bezpečnostních sborů, na kterou se Lessy i šéf pražské policie Martin Vondrášek obrátili. Informuje ČTK.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Roman (285 článků)

Vzkaz Kovářové prezidentovi: Kancléř bez prověrky je jako řidič bez řidičáku. Zbavte se ho

 
„Kancléř bez bezpečnostní prověrky je ve stejné pozici jako člověk, který chce řídit autobus, ale nemá příslušné řidičské oprávnění,“ okomentovala poslankyně Věra Kovářová fakt, že hradní kancléř Vratislav Mynář stále nemá bezpečnostní prověrku. Připomněla také prezidentovi Miloši Zemanovi jeho slib, že bez bezpečnostní prověrky Mynáře ve funkci nenechá.
03.08.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (935 článků)

Zemanův Mynář dnes zřejmě podá rozklad k NBÚ proti neudělení prověrky

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář dnes zřejmě podá k Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ) rozklad proti neudělení prověrky na stupeň přísně tajné. Podání rozkladu avizoval hned poté, co koncem září dostal od NBÚ k udělení prověrky záporné rozhodnutí. Dnešní termín podání ohlásil prezident Miloš Zeman. Prověrku Mynář potřebuje, aby mohl přistupovat k některým utajovaným dokumentům.
07.10.2015 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20945 článků) , Vratislav Mynář (935 článků)

Mynářův právník žaluje Národní bezpečnostní úřad kvůli neudělení bezpečnostní prověrky

 
Právník hradního kancléře Vratislava Mynáře dnes podal žalobu kvůli neudělení bezpečnostní prověrky. Napadá v ní třeba proceduru projednání věci Národním bezpečnostním úřadem (NBÚ). ČTK to dnes řekl právní zástupce Mynáře Lukáš Trojan. O neudělení bezpečnostní prověrky NBÚ rozhodl v září, Mynář následně neuspěl ani s rozkladem.
15.01.2016 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (935 článků)

Odboráři zveřejní podrobnosti o listopadové demonstraci

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) dnes zveřejní podrobnosti o chystané demonstraci, která se v Praze uskuteční v den výročí sametové revoluce 17. listopadu. Heslem dne by se mělo podle odborářů stát sousloví "Demokracie vypadá jinak".
30.10.2012 06:50 |

podobné články

Prověřování postupu policistů u Janouškova případu skončilo. Výsledky zítra!

 
Policie již skončila prověrku postupu policistů týkající se páteční nehody podnikatele Romana Janouška. Výsledky prověrky zveřejní v úterý, sdělila dnes mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká. Policie vlivného lobbistu, který podle ní svým vozem srazil v opilosti ženu, v neděli obvinila z těžkého ublížení na zdraví, což je úmyslný trestný čin, a ohrožení pod vlivem návykové látky.
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (284 článků)

Seminář zaměřený na rybí přechody představil pilotní projekt využití šnekových turbín

 
Postup prací při zprůchodňování migračních bariér na vodních tocích, metodické postupy hodnocení funkčnosti realizovaných rybích přechodů, nové zahraniční přístupy, nové technologie a výzkumné projekty – to vše bylo tématem letošního V. ročníku semináře zaměřeného na problematiku zprůchodnění migračních překážek ve vodních tocích, který se konal 10. listopadu v Praze.
18.11.2016 07:35 |

podobné články

Povodí Moravy: Seminář, zaměřený na rybí přechody, představil pilotní projekt využití šnekových turbín

 
Postup prací při zprůchodňování migračních bariér na vodních tocích, metodické postupy hodnocení funkčnosti realizovaných rybích přechodů, nové zahraniční přístupy, nové technologie a výzkumné projekty – to vše bylo tématem letošního V. ročníku semináře zaměřeného na problematiku zprůchodnění migračních překážek ve vodních tocích, který se konal 10. listopadu v Praze.
18.11.2016 11:50 |

podobné články

Zásahová jednotka muslimskou modlitbu nenarušila, vyplývá z prověrky

 
Dubnový zásah policistů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v pražském islámském centru byl proveden před začátkem modlitby, tudíž ji nemohl narušit, jak v úterý oznámil ministr vnitra Milan Chovanec poté, co dostal od policie předběžné výsledky prověrky zásahu. Zásah kritizovali muslimové a stěžovali si na něj diplomaté. Konečné hodnocení bude k mání do konce týdne. 
06.05.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků)

Tomáš Břicháček: Zlostné dupnutí Komise na pozadí fiaska migračních kvót

 
Zahájení řízení o nesplnění povinnosti proti České republice, Maďarsku a Polsku kvůli nedodržování migračních kvót ze strany Komise lze vnímat jako zlostné dupnutí tváří v tvář žalostnému selhání prvních pokusů o zavedení přerozdělování migrantů mezi členskými státy.
05.07.2017 19:50 |

podobné články

Vláda podpořila projekt správy hranic a migračních toků v Libyi a diskutovala o novele zákona o EET

 
Vláda Andreje Babiše schválila ve středu 24. ledna 2018 financování projektu v Libyi zaměřeného na správu hranic a migračních toků, odsouhlasila cestu předsedy vlády na Světové ekonomické fórum v Davosu, oficiální cestu do Maďarska a pracovní jednání v Bruselu s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem. Kabinet se také věnoval třem poslaneckým návrhům.
25.01.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13063 článků)

Člověk v tísni zveřejní výsledky studentských voleb ihned

 
Společnost Člověk v tísni v pátek zveřejní celkové výsledky studentských voleb, které se ve školách konaly na konci dubna. Sdělil to vedoucí projektu Karel Strachota.
13.05.2010 15:35 |

podobné články

Člověk v tísni zveřejní výsledky studentských voleb

 
Společnost Člověk v tísni zveřejní v pátek 14. května výsledky studentských voleb.
13.05.2010 15:55 |

podobné články

VV odpoledne zveřejní výsledky auditu svého financování

 
Věci veřejné dnes odpoledne zveřejní výsledky forenzního auditu svého financování. Prověrku peněžních toků si strana zadala na konci května poté, co finančně-analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí začal vyšetřovat jejich poslance Michala Babáka kvůli podezření z praní špinavých peněz.
26.08.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

VZP zveřejní výsledky hospodaření za letošní rok

 
Vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v pondělí zveřejní dosavadní výsledky letošního hospodaření. Informovat chce o výdajích na zdravotní péči. Minulý týden se v médiích objevily zprávy o tom, že největší zdravotní pojišťovně v Česku došly její finanční rezervy.
17.10.2011 08:40 |

podobné články

Ministerstvo školství zveřejní výsledky státních maturit

 
Ministerstvo školství dnes zveřejní výsledky státních maturit. Ministr Petr Fiala zároveň řekne, kolik studentů se proti známkám odvolalo.
20.06.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1341 článků)

Ministerstvo zveřejní výsledky testování alkoholu na metanol

 
Ministerstvo dnes zveřejní výsledky bezplatného testování tvrdého alkoholu na přítomnost metanolu. Hygienici přijímali vzorky od občanů od 7. do 28. prosince 2012. Z průběžných zpráv z krajů vyplývá, že akce pomohla zachránit mnoho lidských životů. První otrava metanolem byla 3. září, v nemocnici skončilo 101 lidí, čtyři desítky zemřely.
28.02.2013 07:05 |

podobné články

Ministerstvo školství zveřejní výsledky mezinárodního průzkumu žáků

 
Ministerstvo školství spolu s Českou školní inspekcí dnes zveřejní výsledky mezinárodního průzkumu znalostí žáků PISA 2012 (Programme for International Student Assessment). V minulém šetření v roce 2009 se čeští žáci propadli nejvíc ze všech sledovaných zemí, podprůměrné byly hlavně jejich čtenářské dovednosti.
03.12.2013 07:05 |

podobné články

Výsledky studentských voleb budou v pátek zveřejněny

 
Společnost Člověk v tísni se rozhodla zveřejnit výsledky Studentských voleb 2010. Učiní tak v pátek na svém webu. Původně měly být výsledky uveřejněny krátce po hlasování koncem dubna. Jelikož se však ze strany Asociace krajů zvedla proti tomuto termínu vlna kritiky, dohodla se společnost s hejtmany, že výsledky zveřejní až po konání voleb do Sněmovny. Kraje však tento týden obrátily a požádaly o okamžité zveřejnění kompletních výsledků.
13.05.2010 15:00 |

podobné články