Článek

Policie viní 2 200 lidí z organizovaného zločinu. Velká část podezřelých jsou Afričané

 
Policie v Düsseldorfu vyšetřuje přes dva tisíce lidí kvůli kapesním krádežím, loupežným přepadením a obchodu s drogami. Souvislost s novoročními zločiny v nedalekém Kolíně zatím policie nepotvrdila.
07.01.2016 13:45 |

podobné články

Podobné články

Vnitro: Vláda schválila novou Koncepci boje proti organizovanému zločinu

 
Ministr vnitra předložil vládě Koncepci boje proti organizovanému zločinu na období let 2011–2014. Na základě analýzy současné situace v oblasti organizovaného zločinu koncepce navrhuje celou řadu opatření s cílem vytvořit dlouhodobě podpůrné podmínky pro práci orgánů veřejné správy v oblasti prevence, odhalování a postihování organizovaného zločinu na území České republiky.
12.08.2011 10:25 |

podobné články

Vyšetřovatelé OSN zveřejní jména podezřelých ze zločinů v Sýrii

 
Vyšetřovatelé OSN zveřejní jména osob podezřelých ze spáchání válečných zločinů během téměř čtyřleté války v Sýrii. S odvoláním na nejmenované diplomatické zdroje o tom informovala agentura Reuters. Jde údajně o zásadní změnu strategie vyšetřovací komise vedené Brazilcem Paulem Pinheirem. Seznamy se stovkami podezřelých osob byly dosud tajné, nyní by měly být zveřejněny během zasedání Rady OSN pro lidská práva 17. března.
20.02.2015 18:11 |

podobné články

Němec (LEV21): Důvěřujte Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

 
Včerejší noční zásah elitního policejního útvaru – ÚTVARU PRO ODHALOVÁNÍ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU – na Úřadu vlády České republiky v Praze a zatčení několika vlivných politických představitelů zcela jasně ukazuje, že Policie České republiky dnes skutečně bojuje proti organizovanému zločinu důsledně, tedy i v nejvyšších patrech české politické scény, kde se, bohužel, řada zločineckých struktur uchytila.
14.06.2013 10:05 |

podobné články

Němec (LEV21): Důvěřujte Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

 
Včerejší noční zásah elitního policejního útvaru – ÚTVARU PRO ODHALOVÁNÍ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU – na Úřadu vlády České republiky v Praze a zatčení několika vlivných politických představitelů zcela jasně ukazuje, že Policie České republiky dnes skutečně bojuje proti organizovanému zločinu důsledně, tedy i v nejvyšších patrech české politické scény, kde se, bohužel, řada zločineckých struktur uchytila.
14.06.2013 17:05 |

podobné články

Válka policajtů. Lidé od Šlachty zatýkají, přišli si i pro velké zvíře z konkurenčního útvaru

 
Ve středu odstartovala velká operace Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), která skončila zatčením desítky lidí. Byli mezi nimi i policisté či státní zástupci a jedním z hlavních podezřelých z „rozsáhlého vynášení informací organizovanému zločinu“ je kriminalista Pavel Klučka. Informuje týdeník Respekt.
11.05.2016 16:50 |

podobné články

Detektivové z ÚOOZ zadrželi 6 lidí podezřelých z podvodů

 
Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi šest lidí, podezřelých z podvodného jednání v souvislosti s obchodováním s uměleckými předměty.
20.09.2010 10:10 |

podobné články

Africká mládež musí dostat novou naději, míní Merkelová. Jenže ...

 
Německá kancléřka Angela Merkelová pronesla na summitu lídrů EU a Afriky slova o tom, že mladí Afričané musí dostat novou naději na lepší život. Zbyněk Petráček si však v pátečních Lidových novinách klade otázku, zda by se o blaho Afriky měla starat Evropa. Neměli by tak činit spíše sami Afričané?
13.11.2015 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2076 článků)

Vraždili uprchlické děti a prodávali je na orgány: Itálie zatkla pašeráky lidí

 
Italská policie zatkla 38 lidí podezřelých z toho, že se podíleli na pašování migrantů přes Středozemní moře. Neštítili se ani zabíjet dlužníky, a to včetně dětí, jejichž orgány pak prodávali do Evropy. Mezi zatčenými jsou převážně Afričané, obviněni budou z obchodování s lidmi, praní špinavých peněz a drogových deliktů.
05.07.2016 13:20 |

podobné články

Zpráva o činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) vznikla 1. srpna 2016 sloučením dvou útvarů s celorepublikovou působností - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu SKPV a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV.
14.08.2017 14:15 |

podobné články

Šéf ÚOOZ: S politiky se nekamarádíčkuju. Jít proti mým lidem, zaútočím

 
NA HRANĚ S XAVEREM I když plukovník Robert Šlachta stojí v čele elitního policejního útvaru, který bojuje s nejvlivnějšími bossy organizovaného zločinu, bydlí skromně na policejní ubytovně. Rautům s politiky se rovněž obloukem vyhýbá. Kdyby však došlo na cílené útoky proti jeho lidem, neváhal by přistoupit k nestandardním metodám obrany. To však nyní prý nehrozí a jediné, co by si nyní šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pro sebe a svůj tým přál, je klid na práci.
22.01.2012 17:05 |

podobné články

Vysocí úředníci berou úplatky. A dokonce si o ně sami říkají, zjistili kriminalisté

 
Zpráva policistů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu uvádí, že k rozpínavosti chapadel organizovaného zločinu v ČR významně přispívá korupce úředníků, a to i z nejvyšších pater státní správy. Ti prý přitom úplatky nejen berou, ale navíc si o ně i sami říkají.
25.08.2012 09:00 |

podobné články

Babiš: Kalousek je hlavou organizovaného zločinu! Potřebuješ obklad, vzkázal mu exministr

 
Bouřlivá diskuse ve sněmovně o státním rozpočtu přinesla nejedno ostré vyjádření. O nejvíc šokující se zřejmě postaral předseda hnutí ANO Andrej Babiš, když někdejšímu ministrovi financí  Miroslavu Kalouskovi přisoudil roli „hlavy organizovaného zločinu“. Zdatný rétor Kalousek ale ostře kontroval.
06.12.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11978 článků) , Miroslav Kalousek (6343 článků)

Pekelně ostrý Andrej Babiš: Kalouska považuji za hlavu organizovaného zločinu. Co říká, mě nezajímá

 
Zatímco bývalý ministr státní pokladny a nynější předseda poslanců strany TOP 09 Miroslav Kalousek burcoval poslance, aby odmítli dvoutýdenní limit pro projednávání státního rozpočtu, předseda hnutí ANO Andrej Babiš novinářům sdělil, že Kalouska považuje za hlavu organizovaného zločinu.
06.12.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11978 článků) , Miroslav Kalousek (6343 článků)

Centrum všech leváren, hlava organizovaného zločinu. Noviny píší o pekelné sněmovní přestřelce lídrů

 
O vyostření atmosféry ve Sněmovně při schvalování státního rozpočtu na rok 2014 se včera postarali Miroslav Kalousek a Andrej Babiš. Šéf ANO označil bývalého ministra financí za hlavu organizovaného zločinu a podle informací MfDnes Kalousek zase zaspekuloval, o tom, kdo řídí Babiše a jeho případnou účast ve vládě komentoval tvrzením, že pak už bude Babiš sám sobě kmotrem.
07.12.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11978 článků) , Miroslav Kalousek (6343 článků)

Pamatujete na Kubiceho zprávu? Je to přesně deset let, co vyšla

 
Velký rozruch na české politické scéně vyvolala v roce 2006 takzvaná Kubiceho zpráva. Tehdejší šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice před deseti lety, 29. května 2006, předložil sněmovnímu brannému výboru zprávu, která upozorňovala na sílící vliv organizovaného zločinu v Česku. Výročí připomíná ČTK.
28.05.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Jeden z autorů Kubiceho zprávy po 10 letech: Příběh vražd kolem Mrázka jsme znali už my

 
Před 10 lety byl Hynek Vlas coby náměstek policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu jedním z autorů tzv. Kubiceho zprávy o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Lovci mafiánů si tehdy ve Sněmovně pár dní před parlamentními volbami stěžovali poslancům, že jim někdo mimo jiné znemožňuje vyšetřovat vraždu šéfa podsvětí Františka Mrázka. Svým pokračovatelům drží Vlas palce, podle něj rozhodnou nová svědectví.
30.05.2016 04:15 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (133 článků)

Zadrželi jsme všechny, které jsme chtěli, tvrdí policie

 
Policie spustila v noci ze středy na čtvrtek akci, která vyústila obviněním sedmi lidí včetně šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, protože jeden z podezřelých chtěl odcestovat. Novinářům to dnes řekl ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. Podle něho se po zadržení tohoto člověka akce rozjela. Detektivové prý zadrželi všechny podezřelé, které chtěli. 
14.06.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1538 článků) , Petr Nečas (9257 článků) , Jana Nagyová (1531 článků)

Část hlavního nádraží v Praze byla evakuována kvůli nálezu podezřelých batohů

 
Policie odpoledne evakuovala část hlavního nádraží v Praze kvůli nálezu dvou podezřelých batohů. Bezpečnostní opatření trvala asi hodinu a půl. Pyrotechnik zhruba v 16:00 konstatoval, že žádné nebezpeční nehrozí. Nádraží znovu funguje bez omezení. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
15.04.2017 18:10 |

podobné články

Policie vnikla do budovy dotačního úřadu. Zatkla několik lidí

 
Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ráno provedli razii v budově dotačního úřadu Regionální rady Severozápad (ROP) v Ústí nad Labem. Zatýkají zde hned několik lidí podezřelých ze zneužití evropských dotací a pravomocí úřední osoby.
03.07.2012 08:50 |

podobné články