Článek

Policie v Brně zajistila při prvomájové akci 57 odpůrců radikálů

 
Policie kvůli dnešním protestům proti pochodu extremistické Dělnická mládeže Brnem zadržela 57 jejich odpůrců, v cele zůstává jeden. Zadržení vesměs blokovali trasu ohlášeného prvomájového pochodu extremistů na rohu ulic Koliště a Lidická.
01.05.2015 19:31 |

podobné články

Podobné články

Prvomájové oslavy v Rusku: Demonstrace za práva homosexuálů a zatýkání

 
Několik aktivistů skončilo v poutech na prvomájové akci v Petrohradu. Ti se rozhodli demonstrovat za práva homosexuálů v reakci na článek o jejich pronásledování v autonomním Čečensku. Protestující na prvomájových oslavách rozvinuli duhovou vlajku a skandovali „(čečenský vůdce Ramzan) Kadyrov do Haagu“. Informoval o tom ruský deník Novaja gazeta, který stál i za článkem o pronásledování gayů v Čečensku.
01.05.2017 17:25 |

podobné články

Demonstrace proti imigrantům v Ostravě: Odpůrci řečnili, zastánci jedli, tančili a četli si

 
Demonstrace odpůrců i zastánců imigrantů, které se odpoledne konaly v Ostravě, proběhly v poklidu. Akce se rozpustila okolo 16 hodin. Poté však desítky odpůrců přistěhovalců  pochodovaly do ostravské části Přívoz, kde žije mnoho Romů. Tam je zajistila policie a akci rozpustila.
25.07.2015 22:05 |

podobné články

Rušný 1. máj v Brně, střetu nacionalistů a jejich odpůrců zabránily kordony těžkooděnců

 
Potlesk, pískot, jásot a nadávky. Prvomájové shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti v Brně provázela řada protikladů. Mítink se pokusila narušit početná skupina neomarxistů, což vedlo k třenicím a někdy i pěstním soubojům. Obě znepřátelené skupiny od sebe oddělil až rázný zásah těžkooděnců.
01.05.2017 16:35 |

podobné články

Při prvomájových oslavách pekli u ANO chleba, u ČSSD zase pili pivo

 
Hnutí ANO v pátek uspořádalo prvomájové oslavy v pražské Troji, kam se někteří členové hnutí dopravili na parníku. ANO organizuje své prvomájové oslavy především pro děti, ty si tak například mohli zkusit upéct chléb od firmy Penam. Zatímco ANO slavilo chlebem, ČSSD slavila hudbou, pivem a klobásami.
01.05.2015 14:40 |

podobné články

ČSSD zve na prvomájové shromáždění ve Vyškově

 
ČSSD zve na neděli 1. května 2016 do Vyškova na prvomájové shromáždění ČSSD.
29.04.2016 17:25 |

podobné články

ČSSD Olomouc pořádá prvomájové setkání ve Smetanových sadech

 
Městská organizace ČSSD již tradičně pořádá prvomájové setkání ve Smetanových sadech v Olomouci. Bohatý program bude probíhat v pondělí 1. května od 14 do 17 hodin u restaurace Fontána.
29.04.2017 11:00 |

podobné články

Pochod radikálů Jihlava ustála

 
Devět osob vzbudilo zvýšený zájem policie kvůli pochodu Dělnické mládeže, který proběhl v sobotu odpoledne v Jihlavě. Oficiálně ohlášená akce přivedla do horácké metropole až sedmdesát pravicových radikálů, proti nimž hodlal protestovat více než dvousethlavý dav odpůrců. Ty však dokázali policisté sevřít v jedné z ulic v sousedství plánované trasy.
18.02.2012 19:55 |

podobné články

Po sobotních střetech radikálů s policií je v Ostravě klid

 
Po sobotních střetech policie s radikály, kteří se účastnili protiromské demonstrace a následného pochodu, byl v Ostravě v noci klid a policie nezaznamenala výrazné narušení veřejného pořádku. Policisté nyní vyslýchají zadržené demonstranty, mezi nimiž byly kromě podnapilých osob i mladistvé dívky, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policie zadržela celkem 62 lidí, při akci bylo zraněno 21 policistů a několik radikálů.
25.08.2013 10:25 |

podobné články

Recesisté v Brně parodovali sešlost národovců. Neuvěříte, jak to skončilo

 
Z brněnské prvomájové akce, avizované jako setkání národní domobrany, se dnes odpoledne vyklubala akce desítky recesistů. Ti myšlení pravicových radikálů vystupujících proti migraci parodovali, odjeli nakonec nazí na kolech.
01.05.2016 15:00 |

podobné články

Na ústeckou akci DSSS dohlédnou stovky policistů

 
Mimořádná bezpečnostní opatření budou provázet dnešní prvomájové shromáždění a následný pochod, který do Ústí nad Labem svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Do města má dorazit několik set radikálů, protiakci chystají i antifašisté.
01.05.2014 06:20 |

podobné články

V Praze se sešly stovky odpůrců migrantů i jejich podporovatelů

 
Na Václavském náměstí v Praze se dnes odpoledne střetly názory odpůrců migrace z islámských zemí a odpůrců xenofobie. Sešly se tam na dvou souběžných demonstracích stovky lidí. Oba hlavní tábory oddělovala nejen magistrála, ale i policejní jednotky. Díky nim nenastaly závažné střety ani při následných pochodech Prahou.
12.09.2015 18:45 |

podobné články

Plzní pochoduje na sto pravicových radikálů

 
Do centra Plzně se dnes ve 14:45 vydalo na pochod asi 90 pravicových radikálů. Jejich akce je ohlášená jako pochod za „dodržování práv všech slušných občanů této země a proti financování rasistického a protičeského o.s. Romea vládou České republiky". Více než 200 odpůrců pochodu se sešlo na Husově náměstí, tedy v těsné blízkosti trasy pochodu, kde hrají kapely a tancuje se, zjistila na místě ČTK.
01.03.2014 15:45 |

podobné články

Ministr Dienstbier: Rasismus a neonacismus není jen v Brně...

 
Vyjádření ministra pro menšiny a lidská práva k prvomájové poklidné akci "Brno blokuje", která je zaměřena proti pochodu neonacistické Dělnické mládeže (stoupenci krajní pravice včetně Vlastimila Pechance, odsouzeného za rasově motivovanou vraždu), naplánovaného na 1. května v Brně:
28.04.2015 11:31 |

podobné články

V centru Prahy se sešlo několik stovek odpůrců a zastánců konvoje

 
Odpůrci i zastánci průjezdu amerického vojenského konvoje Českou republikou se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze, aby vyjádřili své názory. Na demonstrace podle zpravodajů ČTK dorazilo několik stovek lidí. Oba tábory se promíchaly, někteří účastníci si hlasitě vyměňovali své názory. Několik stovek "odpůrců odpůrců konvoje" pak přišlo na náměstí Míru, část z nich se sem přesunula z Václavského náměstí.
28.03.2015 17:06 |

podobné články

Dva migranty s padělanými doklady zajistila policie na Břeclavsku

 
Policie ve středu večer na D2 na Břeclavsku zajistila dva migranty s padělanými doklady. Od začátku roku jich na jihu Moravy odhalila 14. Za celý rok 2017 jich bylo 96. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth.
08.03.2018 13:10 |

podobné články

Dýchánek odpůrců islámu mění lokál. Zemanovec Veleba ze Senátu spěšně ucukl

 
Senátor Jan Veleba (SPO) nakonec neuspořádá akci odpůrců islámu, kterou plánoval přímo v horní komoře parlamentu. Těsně před tím, než o jeho žádosti měla ve čtvrtek rozhodovat senátní komise, ucukl a žádost stáhl. Akci chce uspořádat na jiném místě v Praze.
22.10.2015 14:30 |

podobné články

Hejtman Zimola: Máj by nás měl varovat

 
Májové, respektive prvomájové oslavy, se už desítky let tradičně nesou po celé Evropě v duchu střetů „levicových“ a „pravicových“ radikálů. Létá kamení a zápalné láhve, policisté na koních rozhání demonstranty vodními děly, obušky a slzným plynem. Na začátku léta se podobně dramatické scény přesunuly z máje na Máj, největší sídliště v Českých Budějovicích.
11.07.2013 18:35 |

podobné články

Vandas si trvá na svém, čelíme "tsunami Romů a Vietnamců." Pokutu platit nemusí

 
S pocitem vítěze. Tak mohl odejít od Krajského soudu v Brně šéf nacionalistické strany Tomáš Vandas, kterého ještě jako předsedu nyní již zakázané Dělnické strany Městský soud v Brně potrestal za extrémistické výroky na prvomájové demonstraci v roce 2009. Soudci totiž jemu a dalším pěti potrestaným nacionalistům podmíněné tresty tím, že jim odpustili při odvolání uložené pokuty ve výši od 20 do 30 tisíc korun. Vandas , kterého doprovázelo asi desítka věrných soukmenovců však zdaleka spokojený nebyl. Naopak.
05.01.2012 20:10 |

podobné články

Sraz pravicových radikálů se obešel bez incidentů

 
Žádné incidenty ani zásah policie nenarušily vzpomínkovou akci asi 200 pravicových radikálů, kteří se v sobotu odpoledne sjeli do Mostu. V Mostě a poté v Litvínově si připomněli jedenácté výročí násilné smrti svého kamaráda Miloše Reha. Na pořádek dohlíželo na 300 policistů.
16.05.2010 09:20 |

podobné články