Článek

Policie navrhuje obžalovat exministryni obrany Parkanovou

 
Protikorupční policie navrhla podat obžalobu v kauze nákupu letadel CASA pro českou armádu. Mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej to dnes uvedl na webu. V případu figuruje exministryně obrany Vlasta Parkanová a bývalý šéf resortní sekce vyzbrojování Jiří Staněk. Vyšetřovatelé je viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Nákupem letounů údajně vznikla státu škoda 818,8 milionu korun. Obviněným hrozí až deset let vězení.
04.03.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Jiří Staněk (26 článků)
Podobné články

Kauza letadel CASA nekončí. Policie chce obžalovat Parkanovou

 
Protikorupční policie navrhla v kauze nákupu letadel CASA pro českou armádu podat žalobu na exministryni obrany Vlastu Parkanovou a bývalého šéfa ministerské sekce vyzbrojování Jiřího Staňka. Viní je z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele.
04.03.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Nečas: Sněmovna by měla vydat Parkanovou kvůli kauze CASA

 
Sněmovna by měla vydat svoji místopředsedkyni a exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) vydat policii. Prohlásil to v neděli v ČT premiér Petr Nečas (ODS) s tím, že k tomuto názoru ho vede i telefonát ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) vyšetřovateli, který chce stíhat Parkanovou kvůli údajně předraženým letadlům CASA.
01.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Imunitní výbor doporučí sněmovně, zda vydat Parkanovou ke stíhání

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor by měl dnes doporučit poslancům, zda mají vydat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) k trestnímu stíhání. Policisté podezírají nynější místopředsedkyni sněmovny ze dvou trestných činů v souvislosti s nákupem vojenských dopravních letadel CASA. Parkanová tvrdí, že nepochybila a že se trestný čin ani stát nemohl. Ve výboru má většinu opozice, očekává se proto, že doporučí Parkanovou vydat. Informuje ČTK.
10.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Policie obvinila Parkanovou

 
Protikorupční policie ve středu obvinila exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) kvůli údajně předraženému nákupu letounů CASA. Usnesení o zahájení trestního stíhání poslankyni zároveň předala.
18.07.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Omnipol stojí za Parkanovou: U jednání nebyla, předražení strojů CASA je nesmysl

 
Společnost Omnipol, která pro armádu zprostředkovala nákup letounů CASA, tvrdí, že zakázka nebyla předražená, neboť u letounů nelze určit obvyklou cenu. Kvůli údajné škodě při nákupu letounů chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), o jejíž vydání požádala Sněmovnu. Podle Omnipolu se ale Parkanová vyjednávání miliardového kontraktu neúčastnila.
19.06.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Padlo rozhodnutí. Poslanci vydali Parkanovou

 
Poslanci dnes podle očekávání vydali exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09) k trestnímu stíhání. Policie ji podezřívá ze dvou trestných činů v souvislosti s nákupem dopravních letadel CASA pro armádu. Parkanová následně oznámila, že rezignuje na funkci místopředsedkyně sněmovny.
11.07.2012 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Bezpečnostní výbor vyzval Parkanovou, aby se vzdala všech funkcí

 
Sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost vyzval místopředsedkyni Sněmovny a exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), aby odstoupila ze všech veřejných funkcí. Učinil tak poté, co si vyslechl bývalého šéfa vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka, který před poslanci hovořil o zakázkách na obraně během jejího působení v čele resortu.
03.03.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Tak nám doporučili vydat Parkanovou... Osud zpívající Vlasty řešil imunitní výbor

 
Sněmovní imunitní výbor doporučil poslancům, aby vydali k trestnímu stíhání exministryni obrany Vlastu Parkanovou. Politička, která proslula svou lásku ke zpěvu, by měla před soudem dostat možnost zanotovat, jak to bylo s předraženou zakázkou při nákupu armádních letadel.
10.07.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Ochránci dat podezírají exministryni Parkanovou z přestupku

 
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zahájil přestupkové řízení s bývalou ministryní obrany Vlastou Parkanovou kvůli tomu, že zveřejnila na internetu výslechy v kauze údajně předraženého nákupu vojenských letadel CASA. Ochránci dat očekávají rozhodnutí koncem října, řekl mluvčí ÚOOÚ David Pavlát. 
17.09.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Kolegové zřejmě Parkanové "srazí vaz". Spis je prý závažný

 
Bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou zřejmě kolegové nepodpoří. Mandátní a imunitní výbor má už v rukách policejní spis, prostřednictvím kterého chce policie Parkanovou trestně stíhat. A podle některých, kteří jsou již se spisem obeznámeni, to pro Parkanovou nedopadne dobře.
22.06.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Kauza letí dál: Dobrá a špatná zpráva pro Vlastu Parkanovou

 
Za dobrou zprávu pro exministryni Vlastu Parkanovou lze považovat, že v její prospěch hovoří všechna tři odborná stanoviska, která dnes Mandátovému a imunitnímu výboru předal ministr financí Miroslav Kalousek. Na druhé misce vah budou mít poslanci bez soutěže nakoupená letadla CASA, navíc podle aktuálního posudku o více než půl miliardy předražená, ke všemu poruchová a pro armádu nevhodná a nepotřebná, což shrnuje dnešní Respekt.
25.06.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Kauza letí dál: Dobrá a špatná zpráva pro Vlastu Parkanovou

 
Za dobrou zprávu pro exministryni Vlastu Parkanovou lze považovat, že v její prospěch hovoří všechna tři odborná stanoviska, která dnes mandátovému a imunitnímu výboru předal ministr financí Miroslav Kalousek. Na druhé misce vah budou mít poslanci bez soutěže nakoupená letadla CASA, navíc podle aktuálního posudku o více než půl miliardy předražená, ke všemu poruchová a pro armádu nevhodná a nepotřebná.
25.06.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Další politik za mříže? Policie jde po Parkanové!

 
Protikorupční policie požádala poslance, aby zbavili imunity exministryni obrany, nyní místopředsedkyni Sněmovny Vlastu Parkanovou (TOP 09). Je podezřelá v kauze nákupu předražených letadel CASA. Státu tak měla způsobit škodu 658 milionů Kč.
14.06.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Policie obvinila Parkanovou, hrozí jí až 10 let vězení

 
Protikorupční policie dnes předala exministryni obrany Vlastě Parkanové (TOP 09) usnesení o zahájení trestního stíhání kvůli údajně předraženému nákupu letounů CASA. Poslankyně čelí obvinění z trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele, sdělil Právu bez dalších podrobností mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Jaroslav Ibehej.
18.07.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Státní zástupce navrhuje obžalovat 13 členů komanda ČEZ

 
Státní zástupce navrhuje obžalovat třináct lidí z kontroverzního útvaru kontrolorů společnosti ČEZ z útisku, u dalších 17 stíhání zastavil. O obžalobě by mělo rozhodnout Okresní státní zastupitelství v Olomouci.
05.03.2010 13:55 |

podobné články

Předražení letounů CASA je nesmysl, tvrdí Omnipol a chce vidět posudek

 
Společnost Omnipol, která pro armádu zprostředkovala nákup letounů CASA, tvrdí, že zakázka nebyla předražená, neboť u letounů nelze určit obvyklou cenu. Kvůli údajné škodě při nákupu letounů chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), o jejíž vydání požádala Sněmovnu.
19.06.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Expremiér: Nevím, zda si členové mé vlády nechávali posvětit ceny posudkem

 
Bojí se bývalí premiéři české vlády, že jejich ministry mohou potkat podobné problémy jako exministryni obrany Vlastu Parkanovou, o jejíž vydání žádá policie kvůli předraženému nákupu letadel CASA? Někdejší předseda vlády Jiří Paroubek je přesvědčen, že u kabinetu, v jehož čele stál, je to „prakticky vyloučeno.“ Přitom si myslí, že Parkanová nebude zřejmě poslední poslanec, který bude obviněn policií.
26.06.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Vlasta Parkanová (695 článků)

Výbor Sněmovny o Parkanové (TOP 09): Vydejte ji! Ať si to s ní vyřídí policie!

 
Mandátový a imunitní výbor Sněmovny včera ráno doporučil poslancům, aby vydali exministryni obrany a současnou místopředsedkyni komory Vlastu Parkanovou (60, TOP 09) k trestnímu stíhání. Pro bylo deset členů výboru včetně dvou koaličních, proti byl jen jeden a čtyři se zdrželi hlasování.
11.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Kalousek mi do telefonu vyhrožoval, řekl policejní prezident Lessy

 
Policejní prezident Petr Lessy ve čtvrtek na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny uvedl, že mu ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v telefonickém rozhovoru vyhrožoval. Telefonát měl souviset s vyšetřováním kauzy nákupu letounů CASA, kvůli níž chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou.
12.07.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Vlasta Parkanová (695 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Petr Lessy (799 článků)