Článek

Policie: Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zadrželi údajného „Vora v zakoně“

 
Na případu s krycím názvem Morbus začali pracovat detektivové ÚOOZ SKPV na začátku roku 2015. V té době se však již delší čas zajímali o aktivity konkrétní skupiny cizinců ze zemí bývalého Sovětského svazu. Podle informací, které postupně nashromáždili, měla v Praze a Karlových Varech působit organizovaná skupina osob původem z Gruzie, Ukrajiny, Arménie a Ruské federace už od roku 2013.
21.03.2016 15:41 |

podobné články

Podobné články

Policie: Detektivové z útvaru na odhalování organizovaného zločinu zadrželi údajného "Vora v zakoně"

 
Na případu s krycím názvem MORBUS začali pracovat detektivové ÚOOZ SKPV na začátku roku 2015. V té době se však již delší čas zajímali o aktivity konkrétní skupiny cizinců ze zemí bývalého Sovětského svazu. Podle informací, které postupně nashromáždili, měla v Praze a Karlových Varech působit organizovaná skupina osob původem z Gruzie, Ukrajiny, Arménie a Ruské federace už od roku 2013.
21.03.2016 15:21 |

podobné články

Němec (LEV21): Důvěřujte Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

 
Včerejší noční zásah elitního policejního útvaru – ÚTVARU PRO ODHALOVÁNÍ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU – na Úřadu vlády České republiky v Praze a zatčení několika vlivných politických představitelů zcela jasně ukazuje, že Policie České republiky dnes skutečně bojuje proti organizovanému zločinu důsledně, tedy i v nejvyšších patrech české politické scény, kde se, bohužel, řada zločineckých struktur uchytila.
14.06.2013 10:05 |

podobné články

Němec (LEV21): Důvěřujte Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

 
Včerejší noční zásah elitního policejního útvaru – ÚTVARU PRO ODHALOVÁNÍ ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU – na Úřadu vlády České republiky v Praze a zatčení několika vlivných politických představitelů zcela jasně ukazuje, že Policie České republiky dnes skutečně bojuje proti organizovanému zločinu důsledně, tedy i v nejvyšších patrech české politické scény, kde se, bohužel, řada zločineckých struktur uchytila.
14.06.2013 17:05 |

podobné články

Soud osvobodil údajného vora v zakoně z organizování dvou vražd

 
Městský soud v Praze ve čtvrtek podruhé zprostil obžaloby z organizování vražd na území Prahy údajného vora v zakoně Andranyka Sohoyana a další čtyři spoluobžalované cizince. Nové projednávání nepřineslo žádné nové důkazy o jejich vině, verdikt není pravomocný.
26.04.2012 12:00 |

podobné články

Policie obvinila advokáta Kramariče z podplácení!

 
AKTUALIZOVÁNO: Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili advokáta Julia Kramariče z podplácení. Za to, že údajně svědkovi nabídl za změnu výpovědi 500 tisíc korun, mu hrozí až šest let vězení. Podplácení se údajně Kramarič dopustil jako obhájce takzvaného vora v zakoně Andranika Soghojana. O vazbě zatím nebylo rozhodnuto. Kramarič je v Česku už delší dobu stíhán kvůli údajnému vydírání uprchlého Radovana Krejčíře.
17.09.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (707 článků)

Detektivové zadrželi kuplíře, dívky nutili k prostituci a braní pervitinu

 
Mezinárodní gang kuplířů zadrželi při zátahu minulý týden detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Desetičlenná organizovaná skupina nutila ženy k prostituci na silnici E55, řekl v sobotu agentuře Mediafax mluvčí útvaru Pavel Hanták.
07.04.2012 13:40 |

podobné články

Zpráva o činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) vznikla 1. srpna 2016 sloučením dvou útvarů s celorepublikovou působností - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu SKPV a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV.
14.08.2017 14:15 |

podobné články

Soud se začne zabývat případem "vora v zakoně"

 
Pražský městský soud se v pondělí začne zabývat případem údajného "vora v zakoně" Andranika Soghojana a dalších pěti obžalovaných z bývalého Sovětského svazu. Podle spisu je Soghojan kriminální autoritou, která v Česku urovnává spory jednotlivých zločineckých skupin.
20.06.2010 14:25 |

podobné články

Policisté v šoku! Soud osvobodil údajného vora v zákoně

 
Městský soud v Praze v pondělí zprostil viny šestici údajných členů ruskojazyčné mafie, včetně takzvaného vora v zakone Andranyka Sohoyana, obžalovaných z organizování několika vražd v Praze.
18.10.2010 14:55 |

podobné články

Detektivové obvinili tři muže z nelegálního obchodu se zbraněmi

 
Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi a obvinili tři muže, které podezírají z nelegálního obchodu se zbraněmi. Hlavou údajného gangu byl prý bývalý policista.
11.11.2011 11:00 |

podobné články

Detektivové zasahovali na pražském magistrátu kvůli Opencard, obvinili celou radu

 
Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahují od ranních hodin na pražském magistrátu. Provádíme úkony trestního řízení, které je na našem útvaru vedeno od konce října loňského roku v souvislosti s Opencard, řekl Mediafaxu mluvčí útvaru Pavel Hanták.
26.03.2013 11:45 |

podobné články

Detektivové z ÚOOZ zadrželi 6 lidí podezřelých z podvodů

 
Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi šest lidí, podezřelých z podvodného jednání v souvislosti s obchodováním s uměleckými předměty.
20.09.2010 10:10 |

podobné články

ZÁTAH BOLERO! Detektivové zadrželi tři muže, dodávali ženy do britských bordelů

 
Takzvané náboráře mladých žen do britských nevěstinců zadrželi v minulých dnech na Liberecku detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Jednalo se o tři muže ve věku od 28 do 41 let, informoval v úterý Mediafax Pavel Hanták, mluvčí ÚOOZ.
19.07.2011 09:50 |

podobné články

Reorganizace policie: Spor o protidrogovou centrálu i nelogické postupy

 
Spojení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) vyvolává řadu otázek a má mnoho odpůrců. V tajnosti a narychlo připravená změna vedení strategických policejních útvarů navíc obsahuje řadu nelogičností. Pod Národní centrálu proti organizovanému zločinu, jak by se od srpna měly sloučené policejní jednotky jmenovat, by měla spadat také Národní protidrogová centrála (NPC), na tu se ale podle Českého rozhlasu zapomnělo.
16.06.2016 09:00 |

podobné články

ÚOOÚ: Evidence obyvatel a rodná čísla

 
Technicky předloha obsahuje nepříliš obsáhlé novelizační návrhy k celkem sedmi zákonům, jimiž však dochází ke změnám v zákoně č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), zákoně č. 119/2009 Sb., o základních registrech, zákoně č. 325/1999 Sb., o azylu, zákoně č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, zákoně č. 221/2003 Sb., o dočasné ochraně cizinců a zákoně č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech.
20.04.2016 07:05 |

podobné články

Vora v zakoně chytili až v Arménii: Trest za objednání vraždy si v Česku neodpyká!

 
Arménská policie v Jerevanu ve čtvrtek zadržela Andranika Soghojana, takzvaného vora v zakoně odsouzeného v České republice na 22 let za objednávku vraždy. Arménská prokuratura hodlá prý českým úřadům navrhnout, aby si zločinec odpykal trest ve vlasti. Soghojan měl nastoupit do vězení v září, evropský zatykač na něj vydal pražský městský soud.
31.10.2014 08:05 |

podobné články

Obhájce "vora v zakoně" údajně nabídnul svědkovi půlmilionový úplatek

 
V průběhu středečního jednacího dne v kauze "vora v zakoně" svědek vypověděl, že mu advokát hlavního obžalovaného nabídnul úplatek za nepravdivou výpověď. Informace zjistila agentura Mediafax ve čtvrtek na pražském Vrchnímu soudu.
05.08.2010 10:35 |

podobné články

Rána pro gruzínskou mafii: V poutech skončilo 32 vorů v zakoně

 
Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v úterý zadrželi v Česku šestačtyřicetiletého muže, který je podle nich považován za jednoho z nejvýše postavených v gruzínském zločineckém klanu Kutaisi.
19.06.2013 11:30 |

podobné články

Policejní skandál! Ředitel pražské policie údajně přijal úplatek

 
AKTUALIZOVÁNO. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes zadrželi ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše kvůli podezření z přijetí úplatku, uvedl server Lidovky.cz. Mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták zásah útvaru potvrdil, ke konkrétním jménům se však vyjádřit odmítl.
25.11.2011 17:05 |

podobné články