Článek

Policie ČR: Vyjádření k personálním změnám v souvislosti s kauzou Vidkun

 
Náměstek policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR na tiskové konferenci uvedl první personální změny, které se odehrály u Policie ČR v souvislosti s kauzou Vidkun.
18.10.2015 18:16 |

podobné články

Podobné články

Černochová (ODS): Prohlášení k personálním změnám v resortu Ministerstva obrany

 
K dnešnímu dni došlo na Ministerstvu obrany k personálním změnám na postech náměstků. Jedná se o v pořadí již pátou změnu na pozici náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic za uplynulé tři roky, kdy rezort obrany vede ministr Martin Stropnický.
01.02.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1493 článků)

Svědek v kauze Vidkun: Byl jsem nezákonně vyslýchán 45 hodin v kuse

 
Bývalý šéf olomoucké pobočky Generální inspekce bezpečnostních sborů Tomáš Uličný dnes předal sněmovní vyšetřovací komisi ke sporné reorganizaci policie písemné podklady. Figuruje jako svědek v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po vystoupení před poslanci novinářům řekl, že byl v této souvislosti nezákonně vyslýchán 45 hodin v kuse. Podle předsedy komise Pavla Blažka (ODS) tato informace členy komise zaujala. Jde o to, jestli byly důkazy k případu získávané zákonným způsobem.
31.10.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (544 článků) , Tomáš Blažek (22 článků)

Vyber peníze, jde po tobě policie, varovali prý politika obvinění v kauze Vidkun

 
V kauze Vidkun, která se týká úniků informací a ovlivňování trestních kauz, se vedle doposud obviněných osob objevilo další jméno. Jde o Martina Majora (ODS), který je náměstkem olomouckého hejtmana. Vyšetřující policisté jej prověřují kvůli vazbám na dvojici obviněných - náměstka ředitele olomoucké krajské policie Karla Kadlece a podnikatele Ivana Kyselého. Upozornil na to server Neovlivní.
20.10.2015 14:00 |

podobné články

Policii na Olomoucku zasáhla kauza Vidkun. Ale jinak má nejlepší čísla

 
Kriminalita v Olomouckém kraji byla loni podle policejních statistik nejnižší za posledních pět let. V uplynulém krajském volebním období se policii dařilo udržet laťku objasněnosti, která loni dosáhla 54 procent, což je v porovnání s ostatními kraji průměr. Zároveň se zvýšil počet policistů. Podle statistik v regionu ale přibylo za poslední čtyři roky obětí dopravních nehod. V oblasti kriminality kraj v uplynulé době nejvíce poznamenala údajná korupční kauza Vidkun.
26.06.2016 11:40 |

podobné články

Ústavní soud zamítl stížnosti Rozbořila a dalších v kauze Vidkun

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) a dalších dvou mužů obviněných v takzvané kauze Vidkun. Stížnosti směřovaly proti usnesení o zahájení stíhání, objevila se v nich řada argumentů. Některé výhrady soud označil za předčasné, jiné za nedůvodné, celkově stížnosti odmítl jako zjevně neopodstatněné, zjistila dnes ČTK z usnesení.
22.07.2016 16:50 |

podobné články

Miliony za hlavu Ivana Langera, kauza Vidkun... Bývalý policejní náměstek se rozpovídal

 
Bývalý policejní náměstek Olomouckého kraje Karel Kadlec se rozhovořil o kauze Vidkun, v níž je obviněn. Mimo jiné uvedl, že Útvar pro odhalování organizovaného zločinu mu nabízel miliony za hlavu exministra vnitra Ivana Langera. Rozhovor s ním přinesl časopis Týden.
31.10.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (645 článků)

Seďa (ČSSD): K personálním změnám na MPSV

 
Paní ministryně práce a sociálních věcí na základě naakumulovaných problémů v tomto resortu přistoupila k personální změnám.
02.05.2013 11:40 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Ve velení armády a v jejím zastoupení v aliančních strukturách dojde k personálním změnám

 
Dne 1. srpna 2017 dojde ke změnám na pozicích dvou zástupců náčelníka Generálního štábu AČR a zároveň k vystřídání klíčových osob v národním zastoupení v aliančních strukturách a strukturách EU.
28.06.2017 19:55 |

podobné články

Devět miliónů a podepsanou fotku z Langrovy svatby, to chce Kalousek po Babišovi

 
Sázka mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem má další pokračování. Kalousek Novinkám řekl, že Babišovi navrhne alternativu. Má poslat devět miliónů místo původních deseti, ale musí dodat fotografii ze svatby Ivana Langra - bývalého významného politika ODS. Právě jeho vyslýchala nedávno policie v souvislosti s olomouckou korupční kauzou Vidkun.
22.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9370 článků) , Miroslav Kalousek (6061 článků)

Komise k reorganizaci policie dnes bude pokračovat ve výsleších

 
Sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci celostátních policejních útvarů dnes bude pokračovat ve výsleších. Při devátém jednání před poslanci promluví ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který patřil mezi kritiky reformy. Dál budou vypovídat bývalý ministr vnitra Martin Pecina a bývalý ředitel olomoucké pobočky Generální inspekce bezpečnostních sborů Tomáš Uličný, o něhož se zajímali policisté v souvislosti s korupční kauzou Vidkun.
31.10.2016 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (406 článků) , Robert Pelikán (316 článků)

Langer chce 5 milionů!

 
Sázky u Fortuny, které vypsala v souvislosti s kauzou Vidkun, rozzlobily exministra vnitra Ivana Langera (49).
29.11.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (645 článků)

Exšéfa GIBS vyslýchali poslanci čtyři hodiny. Kvůli změnám v policii

 
Celkem čtyři hodiny vypovídal Ivan Bílek, bývalý ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), před sněmovní komisí ke kritizované reorganizaci policie. Sám poslance požádal o slyšení kvůli údajným dezinformacím, které se objevily v médiích nebo je říkali politici. Rozpovídal se mimo jiné o olomoucké korupční kauze Vidkun, v níž byl obviněn hejtman za ČSSD Jiří Rozbořil.
20.10.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílek (16 článků) , Ivan Ivan (588 článků)

Matušovská (KSČM): Vyřeší situaci noví „krizoví“ manažeři?

 
Vyjádření poslankyně PČR a zastupitelky Pardubického kraje Květy Matušovské k personálním změnám ve vedení nemocnic v kraji
14.02.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Maršíček (KSČM): Kubice podléhá různým politickým tlakům

 
Vyjádření stínového mnistra KSČM pro resort vnitra Zdeňka Maršíčka k personálním změnám v resortu vnitra.
01.05.2012 09:55 |

podobné články

Sobotka: Žádám premiéra, aby vrátil Buriana do funkce ředitele Národního divadla

 
Vyjádření předsedy ČSSD B.Sobotky k odvolání ředitele Národního divadla a k dalším personálním změnám, které provádí členové vlády Jiřího Rusnoka
01.08.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1815 článků)

Profesor Pafko promluvi o krizovém personálním stavu nemocnic i kde ušetřit

 
Centralizace nemocnic je nutná, ale špatně politicky průchodná, naznačil v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes přední český chirurg Pavel Pafko. Svěřil se taky s tím, že letos na jaře provedl anonymní výzkum mezi nemocnicemi, ze kterého vyplývá, že většina z nich je v zoufalém personálním stavu.
16.04.2016 13:05 |

podobné články

Profesor Pafko promluvil o krizovém personálním stavu nemocnic i kde ušetřit

 
Centralizace nemocnic je nutná, ale špatně politicky průchodná, naznačil v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes přední český chirurg Pavel Pafko. Svěřil se taky s tím, že letos na jaře provedl anonymní výzkum mezi nemocnicemi, ze kterého vyplývá, že většina z nich je v zoufalém personálním stavu.
16.04.2016 13:15 |

podobné články

Opozice křičí: Lessy, nechoďte pryč. Policisté by byli manipulováni

 
Policejní prezidente, neodcházejte! Takto nabádají policejního prezidenta Petra Lessyho jak politici z Věcí veřejných, tak i sociální demokracie. Lessy totiž prý podle deníku Právo slíbil, že ve své funkci skončí v září. Jenže je tu problém - sám to popírá. „Považoval bych za velkou chybu, kdyby teď odstoupil a uvolnil průchod sešněrování policie a personálním změnám, které by vedly k manipulovatelnosti policie,“ reagoval pak na situaci pro ParlamentníListy.cz poslanec z ČSSD Jeroným Tejc.
17.07.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jeroným Tejc (636 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Nový šéf pražských strážníků chystá změny. Klemu, kterého vyšetřuje policie, zatím hájí

 
Nový šéf pražské městské policie Eduard Šuster připravuje změny. Má dojít k personálním změnám i nákupu nové techniky. Spolupracuje však s Ludvíkem Klemou, který je podezřelý z předraženého nákupu stříbrných cihliček. S jeho prací je Šuster spokojen, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
27.04.2013 20:25 |

podobné články