Článek

Policie ČR: Vyjádření k personálním změnám v souvislosti s kauzou Vidkun

 
Náměstek policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR na tiskové konferenci uvedl první personální změny, které se odehrály u Policie ČR v souvislosti s kauzou Vidkun.
18.10.2015 18:16 |

podobné články

Podobné články

Vyber peníze, jde po tobě policie, varovali prý politika obvinění v kauze Vidkun

 
V kauze Vidkun, která se týká úniků informací a ovlivňování trestních kauz, se vedle doposud obviněných osob objevilo další jméno. Jde o Martina Majora (ODS), který je náměstkem olomouckého hejtmana. Vyšetřující policisté jej prověřují kvůli vazbám na dvojici obviněných - náměstka ředitele olomoucké krajské policie Karla Kadlece a podnikatele Ivana Kyselého. Upozornil na to server Neovlivní.
20.10.2015 14:00 |

podobné články

Policii na Olomoucku zasáhla kauza Vidkun. Ale jinak má nejlepší čísla

 
Kriminalita v Olomouckém kraji byla loni podle policejních statistik nejnižší za posledních pět let. V uplynulém krajském volebním období se policii dařilo udržet laťku objasněnosti, která loni dosáhla 54 procent, což je v porovnání s ostatními kraji průměr. Zároveň se zvýšil počet policistů. Podle statistik v regionu ale přibylo za poslední čtyři roky obětí dopravních nehod. V oblasti kriminality kraj v uplynulé době nejvíce poznamenala údajná korupční kauza Vidkun.
26.06.2016 11:40 |

podobné články

Ústavní soud zamítl stížnosti Rozbořila a dalších v kauze Vidkun

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) a dalších dvou mužů obviněných v takzvané kauze Vidkun. Stížnosti směřovaly proti usnesení o zahájení stíhání, objevila se v nich řada argumentů. Některé výhrady soud označil za předčasné, jiné za nedůvodné, celkově stížnosti odmítl jako zjevně neopodstatněné, zjistila dnes ČTK z usnesení.
22.07.2016 16:50 |

podobné články

Seďa (ČSSD): K personálním změnám na MPSV

 
Paní ministryně práce a sociálních věcí na základě naakumulovaných problémů v tomto resortu přistoupila k personální změnám.
02.05.2013 11:40 |

podobné články

Devět miliónů a podepsanou fotku z Langrovy svatby, to chce Kalousek po Babišovi

 
Sázka mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem má další pokračování. Kalousek Novinkám řekl, že Babišovi navrhne alternativu. Má poslat devět miliónů místo původních deseti, ale musí dodat fotografii ze svatby Ivana Langra - bývalého významného politika ODS. Právě jeho vyslýchala nedávno policie v souvislosti s olomouckou korupční kauzou Vidkun.
22.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7384 článků) , Miroslav Kalousek (5800 článků)

Exšéfa GIBS vyslýchali poslanci čtyři hodiny. Kvůli změnám v policii

 
Celkem čtyři hodiny vypovídal Ivan Bílek, bývalý ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), před sněmovní komisí ke kritizované reorganizaci policie. Sám poslance požádal o slyšení kvůli údajným dezinformacím, které se objevily v médiích nebo je říkali politici. Rozpovídal se mimo jiné o olomoucké korupční kauze Vidkun, v níž byl obviněn hejtman za ČSSD Jiří Rozbořil.
20.10.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílek (16 článků) , Ivan Ivan (321 článků)

Matušovská (KSČM): Vyřeší situaci noví „krizoví“ manažeři?

 
Vyjádření poslankyně PČR a zastupitelky Pardubického kraje Květy Matušovské k personálním změnám ve vedení nemocnic v kraji
14.02.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Maršíček (KSČM): Kubice podléhá různým politickým tlakům

 
Vyjádření stínového mnistra KSČM pro resort vnitra Zdeňka Maršíčka k personálním změnám v resortu vnitra.
01.05.2012 09:55 |

podobné články

Sobotka: Žádám premiéra, aby vrátil Buriana do funkce ředitele Národního divadla

 
Vyjádření předsedy ČSSD B.Sobotky k odvolání ředitele Národního divadla a k dalším personálním změnám, které provádí členové vlády Jiřího Rusnoka
01.08.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1770 článků)

Profesor Pafko promluvi o krizovém personálním stavu nemocnic i kde ušetřit

 
Centralizace nemocnic je nutná, ale špatně politicky průchodná, naznačil v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes přední český chirurg Pavel Pafko. Svěřil se taky s tím, že letos na jaře provedl anonymní výzkum mezi nemocnicemi, ze kterého vyplývá, že většina z nich je v zoufalém personálním stavu.
16.04.2016 13:05 |

podobné články

Profesor Pafko promluvil o krizovém personálním stavu nemocnic i kde ušetřit

 
Centralizace nemocnic je nutná, ale špatně politicky průchodná, naznačil v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes přední český chirurg Pavel Pafko. Svěřil se taky s tím, že letos na jaře provedl anonymní výzkum mezi nemocnicemi, ze kterého vyplývá, že většina z nich je v zoufalém personálním stavu.
16.04.2016 13:15 |

podobné články

Opozice křičí: Lessy, nechoďte pryč. Policisté by byli manipulováni

 
Policejní prezidente, neodcházejte! Takto nabádají policejního prezidenta Petra Lessyho jak politici z Věcí veřejných, tak i sociální demokracie. Lessy totiž prý podle deníku Právo slíbil, že ve své funkci skončí v září. Jenže je tu problém - sám to popírá. „Považoval bych za velkou chybu, kdyby teď odstoupil a uvolnil průchod sešněrování policie a personálním změnám, které by vedly k manipulovatelnosti policie,“ reagoval pak na situaci pro ParlamentníListy.cz poslanec z ČSSD Jeroným Tejc.
17.07.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jeroným Tejc (560 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Nový šéf pražských strážníků chystá změny. Klemu, kterého vyšetřuje policie, zatím hájí

 
Nový šéf pražské městské policie Eduard Šuster připravuje změny. Má dojít k personálním změnám i nákupu nové techniky. Spolupracuje však s Ludvíkem Klemou, který je podezřelý z předraženého nákupu stříbrných cihliček. S jeho prací je Šuster spokojen, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
27.04.2013 20:25 |

podobné články

Důkazy o „brutálním“ úniku informací: Je Tuhý v odposleších „kamarád z Ostravy“?

 
Propletení policejního šéfa Tomáše Tuhého s kauzou Vidkun, která se točí kolem olomouckých policistů a vlivného podnikatele spřáteleného s exministrem vnitra Ivanem Langerem, souvisí podle internetového deníku Neovlivní s odposlechy. Tuhý v nich má vystupovat jako „kamarád z Ostravy“ a citlivé informace putovaly směrem k ČSSD. Důkazy ale nejsou přesvědčivé.
22.06.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (628 článků)

Zasvěcený hlas: Robert Šlachta je dobrý policajt, i když...

 
ROZHOVOR Některá vyjádření ze strany Vrchního státního zastupitelství v Olomouci vůči změnám a rozhodování u vedení policie jsou už také „přes čáru“, myslí si bývalý policejní prezident, generál Martin Červíček. V zamýšleném spojení obou elitních policejních útvarů pak nevidí žádnou konspiraci. „Vůbec se nedivím, že se uvažuje o změnách, neboť se o tom dlouhodobě diskutuje a současný systém činnosti celorepublikových útvarů musí doznat změn, zejména s ohledem na vývoj bezpečnostní situace a měnícím se problémům v kriminalitě. Čas určitě uzrál na to, aby se zásadně vyhodnotila činnost jednotlivých celorepublikových útvarů a našla se odvaha k potřebným změnám,“ říká.
13.06.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (295 článků)

Erdogan: Může dojít ke změnám v ústavě i prodloužení výjimečného stavu

 
Pokud naleznou politické strany shodu, může dojít k omezeným změnám v turecké ústavě. V rozhovoru poskytnutém agentuře Reuters to ve čtvrtek uvedl prezident Recep Tayyip Erdogan. Případnému prodloužení výjimečného stavu, který ve čtvrtek schválil parlament, i po prvních třech měsících podle něj nestojí nic v cestě. V souvislosti se zmařeným pokusem o puč z minulého týdne podle prezidenta ve vazbě skončilo již 10 400 lidí. Dalších 4060 policie zatkla, a to včetně 103 armádních generálů.
21.07.2016 23:25 |

podobné články

Ministerstvo tiše rozšířilo povolení pro Fortunu a Chanci

 
Šéf lidovců Cyril Svoboda v pátek upozornil na "tiché" vydání povolení k rozšířenému působení některých sázkových kanceláří ministerstvem financí a požádal šéfa resortu Eduarda Janotu, aby žádná povolení již nevydával. Janota potvrdil, že se jednalo o Fortunu a Chanci. Stalo se tak bez jeho vědomí a hodlá sáhnout k personálním změnám na ministerstvu.
05.02.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (316 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Odchod Topolánka je jen kosmetická úprava, tvrdí Stejskal

 
Členové ODS vyzývají k dalším personálním změnám ve straně. Langer, Bém nebo Bendl. Politici, kteří by měli následovat Topolánkova příkladu a odejít.
08.04.2010 12:05 |

podobné články

Bendl se ohradil proti odvolání generálního ředitele ČD Cargo

 
Poslanec za ODS a bývalý ministr dopravy Petr Bendl, se ve čtvrtek ohradil proti personálním změnám ve společnosti ČD Cargo. Upozornil na to, že o těchto změnách ministr dopravy nevěděl.
17.06.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (483 článků)