Policie ČR: Gentlemanem silnic se stal motocyklový závodník z Liberce

Na půdě Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku se uskutečnilo ocenění tzv. Gentlemana silnic, a to v rámci projektu České pojišťovny, na kterém se podílí také Policie České republiky. V pořadí již 116 gentlemanem silnic se stal motocyklový závodník z Liberce, který v polovině června zachránil život cyklistovi v obci Pstruží na Frýdeckomístecku.
22.08.2016 07:40 |

Česká pojišťovna: Šedesátiletá žena se stala prvním pražským Gentlemanem silnic

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si v březnu odnesla Daniela Kutilová. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.
28.03.2016 21:26 |

Gentlemanem podle Peroutky zřejmě nebyl Hitler, ale německý velvyslanec

Tím, koho spisovatel a novinář Ferdinand Peroutka nazval "gentlemanem" podle Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR zřejmě nebyl Adolf Hitler, ale německý velvyslanec v Československu. Upozornil na to deník Právo.
09.05.2015 15:01 |

Osobnosti: Adolf Hitler (581 článků) , Ferdinand Peroutka (179 článků)

Ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera: Zrušil zásnuby!

To byl týden jako na kolotoči! Ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera (19) se minulé úterý pokusil o sebevraždu, pak se svým blízkým omluvil básní, v brněnské nemocnici se zasnoubil s přítelkyní Simonou a... v pondělí slib zrušil!
05.09.2012 12:05 |

Osobnosti: Lukáš Šembera (31 článků)

Jednou pojedu Dakar v autě, plánuje motocyklový závodník Pabiška

Motocyklový závodník David Pabiška, který letos pošesté úspěšně zvládl slavnou Rallye Dakar, byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři tn.cz.
28.01.2013 22:40 |

Lukáš Šembera: Nový život! Bývalý závodník začal studovat, má novou přítelkyni a pořídil si motorku!

Tak tomu se říká proměna! Z osudem zdeptaného Lukáše Šembery (19) se stal usměvavý Lukáš Šembera. Vypadá to, že bývalý motocyklový závodník, který skončil na vozíčku, začíná zbrusu nový život. Má novou přítelkyni, účes, začal studovat, a pořídil si dokonce i motorku!
08.10.2012 12:15 |

Motocyklový závodník Kornfeil byl osmý ve Velké ceně Malajsie

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Malajsie v kategorii do 125 ccm osmou pozici, což je jeho třetí nejlepší výsledek v sezoně po dvou sedmých místech z Jerezu a Brna. Vyhrál Španěl Maverick Viňales.
23.10.2011 09:15 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Hrůza otřásla obcí: Motocyklový závodník upálil svou spící matku

Kdysi slavný motocyklový šampion Otakar Toman (64) skončil u soudu. A ne kvůli nějaké maličkosti. Před třemi roky zavraždil svou vlastní matku!
01.07.2012 15:40 |

Závodník Macek v base! Ukradl lokomotivu a sedí!

Čapli ho! Motocyklový závodník Martin Macek (43) sedí od včerejška za katrem kvůli milionovým podvodům. Lumpa, který se více než starty na rallye PařížDakar proslavil obřími dluhy, šoupla policie za mříže vazební věznice v Liberci.
04.11.2011 12:10 |

Ochrnutý závodník Šembera už myslí na to, až se zase posadí na motorku

Neuvěřitelné pokroky udělal v posledních dnech v rehabilitačním centru v Kladrubech zraněný motocyklový závodník Lukáš Šembera.
25.03.2010 19:40 |

Závodník Kornfeil: Je fantastické, že se mi to povedlo doma

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil byl hostem on-line rozhovoru na tn.cz a přiznal, že z pátého místa je nadšený.
15.08.2010 17:10 |

Ochrnutý závodník Šembera se představí v exhibici na čtyřkolce

Po roce od nešťastné havárie v exhibičním závodě pitbiků se ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera vrátí na akci, která ukončila jeho závodní kariéru a obrátila mu život naruby.
29.09.2010 13:35 |

Motocyklové eso Karel Abraham: Ohoz za 1,084 mil.!

Je největším lákadlem a podstatným důvodem, proč se o víkendu vypravit na Masarykův okruh. Motocyklový závodník Karel Abraham (21) se představí ve třídě MotoGP v seriálu MS a chce konečně zajet pořádný závod. „Loni jsem spadl, tak letos se nám snad závod povede,“ doufá český závodník.
13.08.2011 12:05 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Sedmnáctiletý závodník: Zabil se na motorce!

Neskutečná tragédie. Teprve sedmnáctiletý motocyklový závodník Oscar McIntyre se zabil při nehodě během doprovodného závodu úvodního podniku MS superbiků na australském Phillip Islandu.
26.02.2012 12:20 |

Velkou cenu Nizozemska vyhrál Stoner, Abraham nestartoval

Australský motocyklový závodník Casey Stoner vyhrál GP Nizozemska silničních motocyklů v Assenu ve třídě MotoGP. Český závodník Karel Abraham v závodě kvůli zranění nestartoval.
30.06.2012 16:35 |

Osobnosti: Casey Stoner (46 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Ochrnutý závodník Šembera (19): Pokusil se o sebevraždu!

"Nenávidím všechno," napsal na svůj profil na Facebooku kdysi nadějný motocyklový závodník Lukáš Šembera (19), který je po nehodě upoutaný k invalidnímu vozíku. A pokusil se patrně o sebevraždu.
30.08.2012 11:45 |

Ochrnutý závodník (19) po pokusu o sebevraždu: Omluvil se básní a zasnoubil se!

Chtěl spáchat sebevraždu, ale chuť do života se mu vrátila! Ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera (19) se zasnoubil a napsal omluvnou báseň svým blízkým.
01.09.2012 16:05 |

Takhle se ochrnutý závodník Šembera (19) zasnoubil: Nechci nic víc, než ji!

To je pořádný obrat! Zatímco v úterý se ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera (19) pokusil o sebevraždu, teď je šťastný. Za vším jeho pohledná přítelkyně Simona. Takhle probíhaly zásnuby!
02.09.2012 13:20 |

Smrt v Macau! Portugalský závodník Carreira se zabil v kvalifikaci

Portugalský motocyklový závodník Luis Carreira havaroval v kvalifikaci na Velkou cenu Macau a po převozu do nemocnice svým zraněním podlehl.
15.11.2012 14:45 |

Arnika: Stromy kolem silnic nejsou příčinou nehod

Stromy řidiče nezabíjejí, na vině je příliš rychlá jízda a špatný stav silnic. Sdružení Arnika ostře odmítá návrhy k dalšímu kácení alejí podél silnic. S těmi přišel ředitel dopravní policie Tomáš Lerch poté, co policie zveřejnila statistiky dopravních nehod za loňský rok. U českých silnic zemřelo v loňském roce 583 osob a 2 782 lidé byli těžce zraněni. Místo kácení stromů by se úřady měly zaměřit na bezpečnostní prvky na silnicích a osvětu řidičů.
03.04.2014 19:05 |