Článek

Policie chce obžalovat aktéry kauzy Mostecká uhelná. Po 12 letech

 
Po letech vyšetřování se zřejmě před soud postaví šestice aktérů v rozsáhlé kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Protikorupční policie navrhla obžalovat pět bývalých manažerů z podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti a bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru z přijetí úplatku.
14.10.2016 19:00 |

podobné články

Podobné články

Policisté navrhli obžalovat šest mužů v kauze Mostecké uhelné

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat po několika letech vyšetřování aktéry rozsáhlé kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS). Před soud chce postavit kvůli podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti pět bývalých manažerů a kvůli údajnému přijetí úplatku také bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru. Žalobce se nyní seznamuje se spisem, řekl dnes ČTK Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.
14.10.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Sýkora (99 článků) , Petr Sýkora (99 článků)

Ano, byl to podvod. V kauze Mostecká uhelná došlo k velkému přiznání

 
Ve švýcarské Bellinzoně pokračuje soud s aktéry privatizace Mostecké uhelné společnosti. Jako první z obžalovaných odpovídal belgický obchodník Jacques de Groote, který v té době působil v čele společnosti Appian, jež akcie těžařského koncernu kupovala.
12.06.2013 12:30 |

podobné články

Mostecká ODS požaduje rezignaci Topolánka i celého vedení strany

 
Mostecká oblastní ODS žádá rezignaci současného vedení strany. Listopadový kongres by podle členů ODS z Mostecka měl být volební. Předseda ODS Mirek Topolánek podle vedení mosteckého oblastního sdružení oslabil šance strany na úspěšný výsledek ve volbách zejména svou rezignací na poslanecký mandát. Oznámil to v pátek předseda oblastního sdružení Václav Janout.
16.10.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Sobotka je přesvědčen, že se koalice shodne na kompenzaci pro horníky z Mostecka

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že se koalice shodne na kompenzacích pro propuštěné horníky z Mostecka. Předseda vlády to řekl na závěr své návštěvy v Ústeckém kraji. S příspěvky nesouhlasí vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra je vnímáno nespravedlivě, že příspěvky dostanou propuštění horníci z OKD, ale horníci z Mostecka nikoliv. Materiál by měla na konci července projednat vláda.
12.07.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12400 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Bradáčová, Drábkův průšvih i Mostecká uhelná. Elitní policista hořce vykládá, proč musel odejít

 
Vysoký důstojník Václav Němec opouští řady protikorupčních policistů. Tvrdí, že se ho nové vedení útvaru chtělo zbavit, raději proto sám odešel z postu zástupce šéfa odboru pro vyšetřování korupce a po patnácti letech u policie končí. Němec řídil například obnovené vyšetřování kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS).
11.11.2013 07:41 |

podobné články

Policie navrhla obžalovat Ratha i v druhé větvi korupční kauzy

 
Policie ve středu navrhla obžalovat exhejtmana Davida Ratha v druhé větvi korupční kauzy, uvedl dozorující státní zástupce Jiří Pražák. Tento případ se týká údajné manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, konkrétně rekonstrukcí či výstavby pavilonů nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu. Celkem šlo o zakázky za více než 700 milionů korun.
11.04.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Policie navrhla obžalovat Ratha i v druhé větvi korupční kauzy

 
Policie ve středu navrhla obžalovat bývalého hejtmana Davida Ratha v druhé větvi korupční kauzy. Na dotaz ČTK to uvedl dozorující státní zástupce Jiří Pražák. Tento případ se týká údajné manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, konkrétně rekonstrukcí či výstavby pavilonů nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu. Celkem šlo o zakázky za více než 700 milionů korun.
11.04.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Olomoucký soud zprostil aktéry korupční kauzy obžaloby

 
Olomoucký okresní soud dnes zprostil obžaloby všechny čtyři aktéry fotbalové korupční kauzy. Podle něj se neprokázalo, že by se mezi kluby Sigmou Olomouc a Bohemians Praha podplácelo. Neměl pro to dostatek jednoznačných důkazů. Přispělo k tomu i to, že údajná korupce byla nahlášena až po tři čtvrtě roku.
25.10.2011 11:50 |

podobné články

Policie navrhla po osmi letech obžalovat Krejčíře kvůli kauze Čepro

 
Protikorupční policie navrhla po osmi letech obžalovat uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře a dalších 10 lidí z kauzy, kvůli které před lety uprchl. Obžaloba se bude týkat několikamiliardového podvodu na státní firmu Čepro a přípravy vraždy celníka.
23.05.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (704 článků)

Nové důkazy v kauze MUS by nás mohly vrátit do hry, myslí si Mečl

 
Podle šéfa Vrchního státního zastupitelství v Praze Stanislava Mečla se objevily nové důkazy v rámci kauzy Mostecká uhelná, s nimiž členové vyšetřovacího týmu brzy zamíří do Švýcarska. Podle Mečla by se mohlo úsilí vyplatit a případ by ještě mohl být znovuotevřen.
09.02.2012 18:20 |

podobné články

Pražští lídři se do sebe pustili kvůli Mostecké uhelné i financování stran

 
Téma Mostecká uhelná působilo na pražské volební lídry jako rozbuška. V předvolební debatě České televize vysílané v pondělí večer skákali jeden druhému do řeči, odbíhali od tématu, došlo i na osobní invektivy. Zatímco levicoví politici házeli odpovědnost především na pravicové vlády, zástupkyně ODS Miroslava Němcová vinila z kauzy kabinet Miloše Zemana.
14.10.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Policie navrhla žalobu za přípravu teroristického útoku

 
Policie ukončila vyšetřování kauzy, která souvisí s loňskou razií proti levicovým extremistům. Navrhla obžalovat tři lidi z přípravy teroristického útoku na vlak. V případě prokázání viny jim hrozí 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, tedy až doživotí. Další dva lidi policie navrhla obžalovat kvůli tomu, že trestný čin nepřekazili. Soud je může potrestat až třemi roky vězení. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.
06.04.2016 13:40 |

podobné články

Barbora Snopková po letech: A pak přišel prodej IPB, Mostecká uhelná a jiné věci, které Ivo Svoboda chtěl řešit jinak. Seděli jsme, protože jsme překáželi

 
Překáželi prý různým lobbistům a podnikatelům, kteří se chtěli dostat ke státním bankám a podnikům. Samozřejmě co nejvýhodněji, na úkor státu. To dnes říká Barbora Snopková o případu mělnické Liberty, za jejíž tunelování si museli ona i tehdejší ministr financí Ivo Svoboda odpykat několikaletý trest ve vězení. Ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz je i konkrétnější. „Jakmile nás v roce 1999 policie obvinila, Ivo Svoboda musel rezignovat na post ministra financí a já samozřejmě s ním. A ihned poté začaly kolotoče kolem Mostecké uhelné společnosti a dalších privatizací…“
09.02.2015 08:01 |

podobné články

Protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého Drábkova náměstka Šišku

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku v souvislosti s miliardovou zakázkou na kontrolu sociálních dávek, kterou měla bez výběrového řízení získat firma IBM. Informaci o ukončení vyšetřování kauzy dnes na dotaz ČTK sdělil dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. Vedle Šišky čelí obvinění i soudní znalec, který k zakázce zpracoval posudek.
11.11.2014 16:51 |

podobné články

Policie vyslýchala Zemana a členy jeho vlády kvůli MU

 
Česká policie a státní zástupci vyslechli expremiéra Miloše Zemana a členy jeho někdejší sociálnědemokratické vlády v souvislosti s podezřelou privatizací těžařské společnosti Mostecká uhelná.
16.09.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Policisté navrhují obžalovat čtyři aktéry kauzy Bohemians-Olomouc

 
Olomoučtí policisté uzavřeli vyšetřování v případu korupční aféry mezi fotbalovými kluby Sigma Olomouc a Bohemians Praha. Čtyři aktéři by měli podle policie skončit před soudem.
27.01.2011 12:40 |

podobné články

Soud obvinil 4 aktéry korupční kauzy mezi Sigmou a Bohemians

 
Případ korupční aféry mezi fotbalovými kluby Sigma Olomouc a Bohemians Praha míří k soudu. Státní zástupce všechny čtyři aktéry obžaloval.
22.02.2011 10:45 |

podobné články

Konec korporátní bitvy: ČEZ prodá elektrárnu v Tisové firmě Sokolovská uhelná

 
Společnosti ČEZ a Sokolovská uhelná se dohodly na řešení svých dlouhodobých obchodních sporů, firmy uzavřou novou kupní smlouvu na dodávku sokolovského hnědého uhlí a ČEZ zároveň prodá Sokolovské uhelné svoji elektrárnu v Tisové u Sokolova. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
20.10.2016 17:05 |

podobné články

ČEZ: Hosty z Kazachstánu zajímalo, jak se modernizuje uhelná elektrárna a jak funguje bez komína

 
Na návštěvu Elektrárny Tušimice zavítala zahraniční skupina hostů z Kazachstánu. Tamní přední odborníky přes energetiku a také velvyslance Republiky Kazachstán v ČR Serzhana Abdykarimova zajímalo hlavně to, jak funguje zmodernizovaná uhelná elektrárna, aniž by měla jediný do nebe se tyčící komín.
18.03.2017 20:35 |

podobné články