Článek

Policie by podle branného výboru neměla mít právo zabavit legálně drženou zbraň

 
Policisté by podle sněmovního výboru pro obranu neměli mít právo zadržet zbraň někomu, kdo ji má legálně. Výbor ve čtvrtek podpořil pozměňovací návrh opoziční poslankyně Jany Černochové (ODS), který s tím počítá. Vláda novelou zákona o zbraních reaguje na tragické události v Uherském Brodě.
31.03.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (414 článků)
Podobné články

Jak zabavit malé dítě při cestování

 
Zdlouhavé cestování bývá mnohdy otrava i pro dospělého natož, pro malého caparta. Proto je vhodné se předem na takovou cestu připravit. Velmi také záleží na tom, jak malé či velké dítě máme. Jestliže je dítě schopno komunikace a hrát s vámi různé hry, jako je slovní fotbal, kolik červených aut uvidíš, máte to snadnější. Mnohem horší je to s úplně malými dětmi. O tom jak zabavit naše nejmenší bude dnešní článek. Naplánujte si předem trasu Při delším cestování je vhodné naplánovat cestu tak, abychom mohli dělat přestávky. Naštěstí kolem cesty existují větší čerpací stanice, kde mají přebalovací pulty, můžete se projít, osvěžit a chvíli oddychnout. Malá změna rozptýlí nejen vás, ale i vaše dítě. Prvním krokem tedy je pořádně naplánovat trasu a přestávky. V případě, že pojedete autobusem, vlakem nebo dokonce poletíte, tento krok samozřejmě přeskočíte. Zjistěte si přepravní podmínky Jestliže budete cestovat jiným způsobem, je vhodné znát své možnosti. Jak a kde přebalit dítě. Kolik prostoru budu mít k dispozici, zda je možné využít vlastní autosedačku a jiné podrobnosti. Na cestu sebou vezměte hračky, které dítě zabaví. Pomoci může i uklidňující hudba, kterou má rádo, pokud již dokáže sledovat pohádky – nezapomeňte na ně. Malé děti zabaví i lízátko Malým dětem přibalte deku, aby byl jejich spánek příjemný, polštářek a oblíbené plyšové zvířátko, budou tak klidnější. Zabavit malé dítko může i obyčejné lízátko, lahvička s pitím a žužlání nějakého jídla (křupky, rohlík). Na tyto věci jsou mrňouskové nenároční a jeho pozornost přitáhnou i obyčejné klíče, zkrátka to, co máte zrovna po ruce. S přepravou jídla až tak velký problém není, ale tekutiny do letadla pouze v uzavíratelných nádobách. Je vhodné mít sebou vlhčené utěrky na utření pusinky a ručiček. Přiberte i barevné knížečky s říkankami, omyvatelné hračky, náhradní dudlíky. Příspěvek Jak zabavit malé dítě při cestování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

BABIČKA se zastřelila legálně drženou ZBRANÍ!

 
Seniorka spáchala v pražské Hostivaři sebevraždu legálně drženou zbraní.
17.07.2011 14:40 |

podobné články

Každý má právo se legálně bránit, zdůrazňuje expert na zbraně. Naši policisté vědí, jak na Nováka nebo Lakatoše, ale jak na parchanta z pouště, který vraždí, aby se zalíbil Mohamedovi?

 
ROZHOVOR Budeme se v obavě o své bezpečí ozbrojovat? A co případná domobrana, o níž se začíná mluvit mimo jiné v souvislosti s uprchlíky? ParlamentníListy.cz požádaly o rozhovor plzeňského milovníka zbraní, novináře portálu Krimi Plzeň, majitele country salonu Michala Kindla. Pro někoho možná kontroverzního člověka, který několikrát použil svoji legálně drženou zbraň při ochraně ostatních. Jeho názory ke zvyšování kriminality nejen u nás, ale v celé Evropě jsou jednoznačné.
04.07.2015 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Michal Kindl (5 článků)

Veleba (SPO): Novela branného zákona - mandát na to vláda má, ale odvody během míru nemají smysl

 
Včera jsem dostal na svém profilu na tomto serveru k připravené vládní novele branného zákona následující otázku: „Dobrý den, vážený pane senátore, – mají v současné době k tak závažnému kroku jako zavedení povinných odvodů pro české holky a kluky starší 18 let vládní strany mandát od českých voličů? Dle mého názoru k této novele nemá ani jedna ze zúčastněných vládních stran mandát občanů vzešlý z minulých voleb !? Pokud žijeme v parlamentní demokracii, nemělo by proběhnout celostátní referendum s diskuzí na téma novely branného zákona, stejně jako otázky setrvání ČR v současné útočné formě NATA, nebo vypsání předčasných parlamentních voleb, kde by měly strany a hnutí soutěžit o získání tohoto mandátu vedle mandátů jiných!?“
14.04.2015 08:31 |

podobné články

Muž ze Šumperska čistil na zahradě zbraň. Teď leží v nemocnici s prostřelenou tváří

 
Muž se Šumperska (37) si prostřelil tvář, když na zahradě čistil svou legálně drženou zbraň. Lékaři ho odvezli do nemocnice v Olomouci, kde leží s vážným zraněním, ale mimo ohrožená života. Případ vyšetřuje policie
17.06.2014 13:00 |

podobné články

Noční přestřelka v domě herce Milana Kňažka: Zbraň má už od devadesátých let!

 
Takové drama nezažil ani ve filmu! Do vily Milana Kňažka (71) se v noci vloupal zloděj. Herec a bývalý politik po něm vypálil dvě rány a zasáhl ho do nohy. Legálně drženou zbraň má prý Kňažko už od devadesátých let…
12.01.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (58 článků)

Petr doma nechal mobil a vzal si zbraň: Zmizel před pěti dny, rodina má strach o jeho život

 
Policisté pátrají po čtyřiačtyřicetiletém Petrovi Kaščákovi z Čáslavi na Kutnohorsku, kterého pohřešuje jeho rodina. V poslední době byl ve špatném psychickém stavu, u sebe má legálně drženou zbraň. Rodina se obává o jeho život.
13.03.2017 13:20 |

podobné články

Policie bude moci zabavit i malé množství drog

 
V budoucnu bude moci policie zabavit i malé množství drogy za účelem jejího zničení. Novelu zákona ve čtvrtek odsouhlasil i senát, normu ještě musí podepsat prezident. Nové ustanovení umožní policii zabavit omamné látky i v množství, které nenaplňuje podstatu trestného činu, řekl ministr vnitra Jan Kubice.
28.04.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Uniklo: Nechat lidi, aby se bránili? Ne! Stropnický a Pelikán mají totiž strach, co by s nimi dělali. Mohli by prý dokonce...

 
Plán ministra Chovance rozšířit právo použít legálně drženou zbraň například proti teroristům byl sice kvitován poslanci, je však možné, že do Sněmovny vůbec nedojde. Bouří se proti němu totiž ministerstva a další připomínková místa, takže možná bude zastaven ještě předtím, než vůbec dorazí do Parlamentu.
04.01.2017 07:40 |

podobné články

Uniklo: Nechat lidi, aby se bránili? Ne! Stropnický a Pelikán mají totiž strach, co by dělali. Mohli by prý dokonce...

 
Plán ministra Chovance rozšířit právo použít legálně drženou zbraň například proti teroristům byl sice kvitován poslanci, je však možné, že do Sněmovny vůbec nedojde. Bouří se proti němu totiž ministerstva a další připomínková místa, takže možná bude zastaven ještě předtím, než vůbec dorazí do Parlamentu.
04.01.2017 11:35 |

podobné články

Sněmovna zpřísnila zákon o zbraních. Kterou svobodu vezmete příště? zlobí se opozice

 
Pokud bude mít policie podezření, že je některý držitel zbraně nebezpečný, bude moci zadržet legálně drženou zbraň přímo u něj doma. Poslanci to v pátek schválili v rámci vládní novely zákona o zbraních a střelivu. Opozice si stěžuje na omezení individuální svobody.
06.05.2016 11:00 |

podobné články

Našli mrtvé manžele, zřejmě jde o vraždu a sebevraždu

 
V malé obci na Rychnovsku v úterý tragicky zemřeli manželé ve věku 37 a 42 let. Zřejmě šlo o vraždu a sebevraždu. U jednoho z těl policie našla mužem legálně drženou krátkou zbraň. Kdo měl vraždit ale policie nesdělila.
29.12.2010 14:15 |

podobné články

Muž bránil svůj majetek pistolí, zadržel zloděje do příjezdu policie

 
Legálně drženou střelnou zbraň použil ve čtvrtek na ochranu svého majetku muž z Dolního Částkova na Chebsku.
02.11.2012 15:55 |

podobné články

Tento strážník zabíjel v Mýtě! Radka zabil, Lukáš bojuje o život

 
Před diskotékou ve Vysokém Mýtě střílel v noci tento muž. Strážník Městské policie Pavel Koblížek vytáhl v noci před klubem svou legálně drženou zbraň, jednoho muže zabil, a minimálně jednoho dalšího se pokusil zabít.
21.12.2014 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (51 článků)

Tři roky od sebevraždy Karla Svobody (†68) - Vdova Vendula o nevěře: Kdo ho neznal, nepochopí...

 
Dnes je to přesně 1096 dnů od chvíle, kdy depresemi pronásledovaný hudební skladatel Karel Svoboda (†68) přiložil legálně drženou zbraň k pravému spánku a zastřelil se. I když doteď jsou příčiny jeho skonu zahaleny tajemstvím, jedno je jasné: česká populární hudba za něj nedokázala najít náhradu. Jeho žena Vendula (37) poprvé dala najevo, proč s ním zůstávala přesto, že jí měl častokrát zahýbat. „Byla jsem pro něj vždy ta první. Život je takovej. Neznala jste Karla, proto to nemůžete pochopit,“ reagovala na dotazy čtenářek diskusního chatu Blesk.cz.
28.01.2010 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (501 článků)

Tři roky od sebevraždy Karla Svobody (†68): Vendula promluvila o nevěře!

 
Dnes je to přesně 1096 dnů od chvíle, kdy depresemi pronásledovaný hudební skladatel Karel Svoboda (†68) přiložil legálně drženou zbraň k pravému spánku a zastřelil se. I když doteď jsou příčiny jeho skonu zahaleny tajemstvím, jedno je jasné: česká populární hudba za něj nedokázala najít náhradu. Jeho žena Vendula (37) poprvé dala najevo, proč s ním zůstávala přesto, že jí měl častokrát zahýbat.
28.01.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (501 článků)

Muž (†82) zabil manželku (†77) z lítosti, měla Alzheimera!

 
AKTUALIZOVÁNO: Rodinná tragédie otřásla brněnskou čtvrtí Jundrov. Senior (†82) tam v činžáku v Dubové ulici pravděpodobně zavraždil manželku (†77). Poté obrátil legálně drženou zbraň proti sobě a zastřelil se! Zřejmě tak vyřešil zdravotní potíže, kterými prý oba důchodci trpěli.
06.09.2010 11:45 |

podobné články

Mach (Svobodní): Zločinec nikdy nebude používat legálně drženou zbraň

 
Ministr vnitra Chovanec by měl vysvětlit, jestli jeho zástupce dnes v Bruselu hlasoval pro návrh na radikální omezení legálního držení zbraní.
21.12.2016 21:00 |

podobné články

Zbraň na obranu vlasti. Chovanec chce měnit kvůli teroristům ústavu

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chystá kvůli teroristickým útokům změnu ústavy. Ještě do voleb chce prosadit, aby se proti případným útokům mohl bránit každý Čech svou legálně drženou zbraní. Reaguje tak například na loňské útoky v Nice i v Berlíně, když teroristé zaútočili nákladními auty. Návrh vychází z americké ústavy.
02.01.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)