Článek

Policejní donašeči by měli být placení, zaznělo od Bradáčové. A ozval se křik ze všech stran

 
Prezident Unie státních zástupců Zdeněk Matula si posteskl, že strážci zákona nemají moc možností k rozkrývání organizovaného zločinu. Blízký spolupracovník Lenky Bradáčové vidí v podstatě jedinou cestu, a to totiž platit peníze těm, kteří policii pomohou. Lze si však rozkrývání zločinu kupovat?
02.02.2016 21:25 |

podobné články

Podobné články

Kubice: Spolupráci Bradáčové s Martincem si už neumím představit

 
Ministr vnitra Jan Kubice si neumí představit další spolupráci pražské vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové a šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. Důvodem je tvrzení Bradáčové o tom, že na ni policie připravuje kauzu, což šéf útvaru popírá. Kubice to dnes řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Sporem se zabývá policejní prezident Martin Červíček a jeho vnitřní kontrola, do případu se již dříve vložil také ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který se Bradáčové zastal.
21.04.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (678 článků) , Pavel Blažek (544 článků) , Martin Červíček (298 článků) , Jan Blažek (40 článků) , Tomáš Blažek (22 článků) , Martin Blažek (38 článků)

Bradáčové prý nevadilo vyšetřování manžela, ale únik

 
Slova Lenky Bradáčové o vyrábění kauzy, která zachytily mikrofony rádia Frekvence 1, dala podle serveru Novinky.cz diskusi o situaci na protikorupční policii falešný směr. Bradáčové zřejmě nevadilo vyšetřování manžela, ale cílený únik informací.
23.04.2013 11:15 |

podobné články

Exšéf protikorupční policie chce od Bradáčové omluvu a 200 tisíc

 
Bývalý šéf protikorupční (ÚOKFK) policie Tomáš Martinec požaduje od pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové omluvu a odškodné 200 000 korun za její tvrzení, že proti ní měl vykonstruovat kauzu. Ve středu to oznámil Martincův advokát Jiří Vyvadil s tím, že již Bradáčové zaslal předžalobní výzvu. Martinec na post šéfa ÚOKFK loni rezignoval. Bradáčová nehodlá věc komentovat.
26.11.2014 15:07 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (105 článků)

Exšéf protikorupční policie vyrukoval proti Bradáčové. Chce 200 tisíc a omluvu

 
Omluvu ve sdělovacích prostředcích a 200 tisíc korun požaduje po pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové exšéf protikorupční politicie Tomáš Martinec za její tvrzení, že proti ní vykonstruoval kauzu. Slova, která Martinec nemůže Bradáčové zapomenout, padla v březnu 2013 na Frekvenci 1.
26.11.2014 19:58 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (105 článků)

Byli prominenti či donašeči. Ale pěkné důchody jim vláda ponechá

 
Když to jde v Maďarsku, proč ne v Česku? Tak se mohou oprávněně ptát české oběti minulého režimu po rozhodnutí maďarského parlamentu odebrat důchodové příplatky prominentům minulého režimu a donašečům tajné policie.
12.07.2012 22:30 |

podobné články

České dráhy: V době krize bere 7 manažerů 150 miliónů

 
Dobře placeni, lépe placeni, placeni Českými drahami! Jedině takovéto stupňování přesně popisuje platovou situaci vedení Českých drah – tedy podniku, který je dotován státem a stále v neskutečné ztrátě. Jejich sedm topmanažerů bere ročně dohromady neuvěřitelných sto padesát milionů korun.
08.04.2009 17:59 |

podobné články

Češi v Chorvatsku prchali bez placení

 
Chorvatská policie zadržela v pátek dva mladé Čechy, kteří bez placení opustil apartmán ve městečku Pirovac. Píše to portál deníku 24sata, podle kterého dvojice neutíkala bez placení poprvé.
13.07.2012 16:35 |

podobné články

Tento muž odjíždí od pump bez placení! Neviděli jste ho?

 
Ujíždět bez placení od čerpacích stanic je na jihu Čech zřejmě koníček. V krátké době se totiž objevil už třetí případ řidiče, který po natankování bez placení ujel. Jeho dva předchůdce už policisté dopadli a to díky záznamu bezpečnostních kamer.
09.05.2014 13:00 |

podobné články

Vsadit Sportku už můžete i při placení za nákup. Zatím ale jen v Penny

 
Loterii Sazky můžete nyní vsadit i při placení v obchodech Pennymarket. Sportku a Šťastných 10 s Euromiliony lze vsadit při placení nákupu přímo u pokladny. S dalšími řetězci o zavedení služby tzv. Lottery Inside společnost jedná.
19.06.2014 14:10 |

podobné články

Soukromý dopravce spouští placení bezkontaktními platebními kartami přímo v autobusech

 
Společnosti MasterCard, Busline a ČSOB zahájily novinku na deseti linkách. Společnost MasterCard, lídr v inovativním placení, a BusLine, třetí největší dopravce v České republice zaměřující se na autobusovou dopravu, dnes společně spustily možnost placení za jednotlivé jízdné pomocí bezkontaktních platebních karet přímo v autobusech. Na projektu se rovněž podílejí ČSOB a EM TEST.
01.03.2016 22:05 |

podobné články

Rath mluvil o Bradáčové na VSZ už v projevu ve sněmovně. Prý je zkorumpovaná

 
Nově jmenovanou vrchní státní zástupkyni v Praze vzpomněl ve svém projevu ve sněmovně také poslanec David Rath. Před hlasováním o jeho vydání k trestnímu stíhání měl projev o tom, jak se parlamentní demokracie posouvá k demokracii policejní. Kritizoval také podmínky ve vazebních věznicích, označil to za novodobou torturu. Kritizoval také postup policie a Lenky Bradáčové, která tehdy působila na ústeckém státním zastupitelství.
30.07.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Noviny píší: Velký den Lenky Bradáčové

 
Lidové noviny ve středečním vydání píší o dni Lenky Bradáčové. Právě pod jejím dozorem proběhly totiž dvě razie. Tato vrchní státní zástupkyně podle deníku v úterý zasadila hned dva údery ve svém tažení proti kriminalitě. Její úřad dohlížel na policejní zatýkaní v kauze IT zakázek Lesů ČR i na akci protimafiánského útvaru, který navštívil energetický podnik ČEZ.
11.12.2013 07:25 |

podobné články

Pospíšil vstupuje do odposlechu kmotrů. Odhalil, co se dělo před jmenováním Bradáčové

 
Se zveřejněním policejních odposlechů Romana Janouška už není zřejmě nejmenších pochyb o tom, že se vlivní lobbisté snažili a stále snaží ovlivnit nejvyšší stupně justice. Jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze nepříjemně zamíchalo kartami, které měli politici i kmotři v české justici rozdány. To mimo jiné potvrdil ParlamentnímListům.cz exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
23.04.2014 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1690 článků) , Jiří Pospíšil (1690 článků)

Komentátor: Konkurs v případu Bradáčové je pouze taktizování, Blažek se ODS bojí

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) poprvé veřejně přiznal, že v nejmenování Lenky Bradáčové na pozici vrchní státní zástupkyně v Praze může figurovat vnitřní tlak strany. Proto by mohlo být zmíněné výběrové řízení na tuto pozici jakýmsi prozatímním řešením. Bradáčovou by tak neodmítl, a zároveň by si proti sobě nepoštval spolustraníky.
22.07.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (544 článků)

Slyšel jsem, že existují tlaky, řekl o jmenování Bradáčové exnáměstek

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek vyjádřil obavy, že návrhem na jmenování Lenky Bradáčové novou vrchní státní zástupkyní mohlo být "hrubě manipulováno". To ale odmítá jeho předchůdce Jiří Pospíšil. Bývalý náměstek na ministerstvu Filip Melzer si tak už jistý není.
30.07.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1690 článků) , Jiří Pospíšil (1690 článků) , Pavel Blažek (544 článků) , Filip Blažek (85 článků)

V protikorupční policii to vře a odchází klíčoví důstojníci: Kvůli Bradáčové?

 
Lenka Bradáčová se značně zviditelnila díky kauze Rath a ujala se pevné vlády nad vrchním státním zastupitelstvím v Praze. Ačkoli se říká, že nové koště dobře mete a Bradáčová si vydobyla pověst rázné a úspěšné ženy, deník Právo spekuluje, že to nemusí být vždy úplně pravda. Právě kvůli Bradáčové prý totiž panuje chaos na protikorupční policii, ze které odcházejí klíčoví důstojníci.
09.09.2013 09:15 |

podobné články

Pohřešovaný taxikář se ozval rodině! Kam zmizel?

 
Hledaný devětadvacetiletý taxikář Miloš Novák, po kterém od úterý pátrali policisté, se v noci na dnešek ozval svým blízkým a sdělil, že odjel do Francie. Detektivové tak okamžitě prostřednictvím Interpolu začali ověřovat jeho totožnost. ČTK to sdělila policejní mluvčí Hana Jeřábková.
12.07.2014 10:05 |

podobné články

Pohřešovaný taxikář se ozval rodině a sdělil, že odjel do Francie

 
Hledaný devětadvacetiletý taxikář Miloš Novák, po kterém od úterý pátrali policisté, se v noci na dnešek ozval svým blízkým a sdělil, že odjel do Francie. Detektivové tak okamžitě prostřednictvím Interpolu začali ověřovat jeho totožnost. ČTK to sdělila policejní mluvčí Hana Jeřábková.
12.07.2014 10:05 |

podobné články

Byl jsem za carevnou a Nečas je houba, zaznělo v odposleších kmotra Janouška

 
Nově zveřejněné odposlechy kmotra Romana Janouška neřeší jen pozici vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Janoušek v nich probírá i další lidi - expremiéra Nečase, jeho pravou ruku a nyní manželku Janu Nagyovou, a také někdejšího elitního žalobce Libora Grygárka, se kterým se prý měli rádi. Jako kamarádi.
23.04.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1496 článků) , Jana Nagyová (1489 článků)