Článek

Pokuta pro KSČM za neuskutečněný prodej sídla platí

 
Čtyřicetimiliónová pokuta pro KSČM za to, že nesplnila smlouvu a neprodala italské společnosti Poste Re své sídlo v pražské ulici Politických vězňů, je platná. Na prodeji se obě strany v minulosti dohodly, ale komunisté si ho posléze rozmysleli. Strana pokutu zaplatila již koncem roku 2011 a soudní verdikt je pouze formální dohrou celého sporu.
19.05.2015 10:06 |

podobné články

Podobné články

Rebelie v KSČM. Na vedení strany útočí radikální Ostrava

 
Členové jedné ze základních organizací KSČM v Ostravě, která si dala přízvisko "revoluční", vyzvali politiky odpovědné za neuskutečněný prodej sídla strany k odchodu z funkcí. A pokud jsou také poslanci, aby dali straně plat a nechali si jen životní minimum.
26.10.2011 06:05 |

podobné články

Česká obchodní inspekce zaznamenala další prodej padělků, tentokrát přes sociální sítě

 
Internetový prodej a sociální sítě se stávají frekventovanou obchodní platformou pro nabízení a prodej zboží. Ne vždy je však spotřebiteli doručeno v požadované kvalitě. Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu zaměřenou na nabídku a prodej zboží přes internet a sociální sítě Facebook a LetGo. Na začátku května prověřili čtyři prodávající a ve třech případech zjistili nezákonný prodej padělků.
04.06.2017 20:40 |

podobné články

KSČM musí zaplatit 40 miliónů za to, že zrušila prodej svého sídla

 
Za zrušení smlouvy o prodeji sídla KSČM v centru Prahy musí strana zaplatit 40 miliónů korun italské firmě Poste Re, která od ní chtěla budovu koupit. Rozhodl o tom ve středu pravomocně odvolací pražský městský soud. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 z října loňského roku. Komunisté firmě sídlo sami nabídli, ale pak si obchod rozmysleli jako nevýhodný.
12.10.2011 12:25 |

podobné články

Soud projedná odvolání KSČM kvůli pokutě za zrušený prodej sídla

 
Pražský městský soud projedná odvolání ve sporu Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) a italské firmy Poste Re, která se domáhá zaplacení pokuty za zrušení smlouvy o prodeji sídla strany v centru Prahy. Komunisté firmě sídlo sami nabídli, ale pak si obchod rozmysleli jako nevýhodný.
12.10.2011 07:00 |

podobné články

Kvůli ukrajinské krizi zablokovaný kontrakt s Mistraly může Francii přinést miliardové ztráty

 
Neuskutečněný obchod na dodávku dvou výsadkových lodí Mistral pro Rusko přinese Francii místo zisku ztrátu několika miliard eur, což je v přepočtu několik desítek miliard korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnil francouzský týdeník Le Point. Prodej vrtulníkových plavidel zablokoval prezident François Hollande kvůli postupu Ruska v ukrajinské krizi.
14.05.2015 11:24 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (207 článků)

Filip: K převedení milosti se musí změnit Ústava, jinak je to jen Zemanovo přání

 
Prezident Miloš Zeman převedl svou pravomoc udělovat milosti na Ministerstvo spravedlnosti, bude pouze malé množství výjimek, například humanitární důvody. Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa je ale tento krok reálně neuskutečněný.
30.11.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1060 článků) , Miloš Zeman (20967 článků)

Za zrušení smlouvy o prodeji sídla zaplatí KSČM 40 milionů

 
Za zrušení smlouvy o prodeji sídla Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) v centru Prahy musí strana zaplatit 40 milionů korun italské firmě Poste Re, která od ní chtěla budovu koupit. Rozhodl o tom dnes pravomocně odvolací pražský městský soud. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 z října loňského roku. Komunisté firmě sídlo sami nabídli, ale pak si obchod rozmysleli jako nevýhodný.
12.10.2011 13:15 |

podobné články

Prodej i nepatrného množství drog dětem se bude trestat přísněji

 
Prodej i nepatrného množství drog dětem mohou české soudy hodnotit přísněji. Umožňuje to nové sjednocující stanovisko Nejvyššího soudu (NS), podle kterého lze brát prodej jakéhokoliv množství drog lidem mladším 15 let jako prodej ve větším rozsahu.
28.02.2011 11:15 |

podobné články

Odpůrci komunistů polili okna sídla KSČM v Praze červenou barvou

 
Skupina umělců v úterý ráno polila červenou barvou okna a dveře sídla KSČM v Praze. Aktéři ČTK sdělili, že důvodem bylo to, aby připomněli, že se strana "nikdy nedistancovala od zločinů, vražd a devastace" české společnosti v letech 1948 až 1989.
18.05.2010 09:10 |

podobné články

TO JE PÁLKA! KSČM musí zaplatit italské firmě 40 MILIONŮ za zrušení prodeje svého sídla!

 
Městský soud v Praze ve středu v odvolacím řízení rozhodl, že Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) musí zaplatit 40 milionů korun italské firmě Poste Re za zrušení smlouvy o prodeji svého sídla v pražské ulici Politických vězňů. Rozsudek je pravomocný.
12.10.2011 14:30 |

podobné články

Servilní vláda jde na ruku EU i USA. Populista Babiš nic pozitivního nepřinesl. Hrozí nám nárůst fašismu. Hovoří poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Čekají českou i evropskou politickou scénu v novém roce nějaké turbulence? Podle poslance Parlamentu ČR Karla Šidla (KSČM) to nebude vůbec jednoduché. „Hnědnutí“ starého kontinentu prý poroste v souvislosti se zvyšující se imigrací, a ani EU to nebude mít snadné. Stávající vláda, která se podle Šidla příliš nevyznamenala, by další rok své existence měla udržet, záleží však také na hnutí ANO.
28.12.2014 15:56 |

podobné články

Albertu hrozí pokuta 5 milionů. Podle inspekce šidil s eidamem

 
Obchodní řetězec Albert by se mohl pořádně zapotit. Hrozí mu totiž až pětimilionová pokuta. Lidé, kteří si chtěli nakoupit vážený eidam, totiž u pokladny zaplatili mnohem víc peněz, než měl obchod uvádět. Podle České obchodní inspekce je to jasné porušení zákona. Pro Ahold by to ale nebyla první pokuta. V žebříčku těch, kteří je dostávají, si drží třetí místo.
03.11.2017 12:00 |

podobné články

Únik dat o Romech vyjde ministerstvo na 450 tisíc. Pokutu prý zaplatí

 
Ministerstvu školství byla uložena pokuta 450 tisíc korun za to, že z jeho internetových stránek loni unikly údaje o romských žácích, kteří dostávali dotace na studium. Pokuta je již pravomocná a mluvčí ministerstva ujistila, že pokuta bude zaplacena.
11.07.2012 19:45 |

podobné články

Asociace podnikatelů a manažerů: Pokuta sem, pokuta tam, pokuta všude, kam se podívám

 
Stačí mnohdy málo, aby podnikatel musel „vytáhnout z kapsy" mnohdy desítky tisíc korun. Podle dostupných informací úřady podnikatele nešetří a vysoké pokuty rozdávají jako politici sliby před volbami. Víte, jaké sankce nám, podnikatelům, hrozí za porušení mnohdy banálních pravidel?
21.09.2017 19:45 |

podobné články

Soudruzi, máte tam krysu. Někdo vynesl interní komunikaci vedení KSČM

 
Místopředseda Ústředního výboru KSČM pro ideologii, propagandu a mediální činnost Josef Skála prý nemluvil pravdu, když serveru Novinky.cz tvrdil, že zveřejnění ceníku restaurace U Fleků z roku 1963 na facebooku KSČM byl jen názor jednoho ze správců sociálních sítí. Server to konstatuje na základě interní komunikace, kterou někdo vynesl ze sídla KSČM.
18.01.2017 11:20 |

podobné články

Zeptali jsme se úředníků, proč nefunguje ochrana turistů. Takto to dopadlo

 
ROZHOVOR Dovolená je za námi. Některým výletníkům ale zbyly jen oči pro pláč a nedostanou ani celou náhradu za neuskutečněný zájezd. Jejich cestovky totiž zkrachovaly. Podle některých z nich a dle představitelů velkých pojišťoven za to mohou úředníci ministerstva pro místní rozvoj (MMR), protože nezpřísnili zákon o podnikání v cestovním ruchu.
02.09.2012 20:35 |

podobné články

Klímek (KSČ 21): Filip "odklonil" 100 miliónů korun. Bude dále předsedou KSČM?

 
Když jsem 9. února 2015 v kulturním domě v Ostravě na setkání s občany poslouchal Filipa, jak se chlubí, jak chtěli soudruzi z Komunistické strany Číny poslat na účet KSČM 100 miliónů Kč a jak jim to Filip vymluvil, že se nenechá zavřít za vlastizradu, nechápal jsem, proč takové nesmysly plácá. Dnes už to vím. Filip poučen problémy s tunelováním při prodeji neprodeji sídla KSČM na Politických vězňů, kde KSČM přišla o desítky miliónů, zvolil jinou taktiku.
14.05.2016 06:10 |

podobné články

První cestovní pojištění pro případ neuskutečnění zájezdu

 
V případě úpadku cestovní kanceláře vyřídí veškerou agendu a zajistí rychlé vyplacení peněz za neuskutečněný zájezd
25.06.2012 13:40 |

podobné články

Stehlíková, Kocáb, Dienstbier... Komentátor se rozepsal o „ministerstvu perel"

 
Komentátor Miroslav Korecký v dnešní MF Dnes píše o ministru pro lidská práva Jiřím Dienstbierovi (ČSSD) jako o „Baronovi Prášilovi". Jeho nápady jsou podle něj často jen okrajováním osobních svobod a návrhy, které nabízí, prý zůstanou většinou neuskutečněny.
02.08.2014 10:21 |

podobné články