Článek

Pojďte si přečíst alespoň jednu dobrou zprávu

 
Česká republika má nejnižší úmrtnost novorozenců do prvního týdne života v Evropě; loni činila 4,7 promile. Je to hlavně díky funkční síti specializovaných center, ve kterých se rodí přes 90 procent dětí z rizikových těhotenství a nedonošených dětí, jež jsou kvůli nízké váze ohroženy úmrtím nejvíc. ČTK to řekl vědecký sekretář České gynekologické a porodnické společnosti Petr Velebil, který zpracovává pro Světovou zdravotnickou organizaci data za ČR a je členem vědeckého výboru projektu Europeristat.
27.04.2015 12:56 |

podobné články

Podobné články

Buďte dobrou tchyní!

 
Snad každá z nás touží stát se jednou dobrou tchyní, ke které si její děti i jejich drahé polovičky budou chodit pro radu a nad jejich návštěvou nebudou otráveně protáčet panenky. Určitě si i vy vybavíte alespoň jeden nejapný vtípek směřovaný právě na hlavy maminek našich partnerů a partnerek, kterých po světě koluje tolik, že bychom je snad ani všechny vyjmenovat nemohli. Ne všechny vtipy jsou ale mířené dobře a ne všechny se setkávají s pravdou. Některé ženy totiž vědí, jak být dobrou tchyní a takové nemůžeme házet do jednoho pytle… A v čem tedy tkví ten úžasný postup, který vás naučí být dobrou tchyní, ke které budou děti i jejich dítka jezdit s nadšením, kterou budou zvát na všechny oslavy i vánoční svátky a na kterou se budou otáčet v případě, že budou potřebovat radu? Na to se teď společně s námi můžete podívat! Chcete se stát dobrou tchyní? Víme, jak na to! Možná i vám hlavou pobíhají myšlenky, které vás nutí přemýšlet nad tím, jak se stát tchyní, kterou má každý rád. Přeci jen možná i na vás tlak společnosti působí natolik, že se bojíte svého selhání a máte strach, že i v očích dětí nebudete taková, jaká byste chtěla být. Nebojte se, není to až taková věda! Výchova vnoučat je pro vás tabu! Velice často se tchyně pletou do výchovy vnoučat, což jejich rodiče opravdu vidí velmi neradi. Jestliže tedy někdy budete mít nutkání poučovat snachu nebo zetě o tom, jak by své potomky měli vychovávat, raději se kousněte do jazyku. Radu dejte jen v případě, kdy vás o to někdo požádá, jinak mlčte. Buďte po ruce, když to bude potřeba! Úkolem babiček je pohlídat vnoučátka, když o to budou rodiče žádat. Tím samozřejmě nechceme říci, že jim musíte vyhovět pokaždé, to určitě ne – mějte i... Čtěte více Příspěvek Buďte dobrou tchyní! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.12.2016 19:55 |

podobné články

Vtípek se sexy Marjánou

 
Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Připluje k němu člun požárníků: „Pojďte, otče, odvezeme vás.” Farář na to odpoví: „Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání.” Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Připluje k němu loď domobrany: „Pojďte, otče, odvezeme vás.” „Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání.” Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: „Pojďte, otče, hodíme vám lano.”
03.04.2014 06:10 |

podobné články

Sexy Monika s vtípkem

 
Tatínek si jde poslechnout, jak se jeho syn modlí před spaním. Když synáček odříká modlitbu až po amen, tak dodá: „Dobrou noc, mami, dobrou noc, tati, sbohem, babičko.” To tatínkovi leží celý den v hlavě a když přijde z práce, jeho žena mu oznamuje: „Zemřela babička.” Otec tedy opět poslouchá večer synovu modlitbu: „Dobrou noc, mami, dobrou noc, tati, sbohem, dědo.”
15.03.2014 06:05 |

podobné články

Přírodní odstíny vlasů začínají být pěkná nuda. Odvažte se a pojďte do růžové!

 
Nebudeme si nic nalhávat. Nejvíc teď letí vlasy, které se alespoň trochu podobají barvě přírodní. Prostě přirozenost forever. Ale co když vás přestane bavit "střídat věčně čtyři různé odstíny":http://www.extra.cz/krasna-bagarova-ostrihala-dlouhou-hrivu-a-je-blond-jak-se-vam-ted-libi hnědé? Pojďte do růžové!
21.11.2014 21:26 |

podobné články

Harry Potter má pokračování! Rowling ho zveřejnila na internetu a přečíst si ho můžete i vy!

 
Jestli jste fanoušky "slavné série Harry Potter":http://www.extra.cz/fanousci-harryho-pottera-jasejte-kouzelny-svet-zase-miri-na-platna-a-my-vime-vic, máme pro vás dobrou zprávu! Spisovatelka "J. K. Rowling":http://www.extra.cz/tema/j-k-rowling napsala novou povídku, která se datuje daleko do budoucnosti. Harry Potter už má 34 let a je trochu šedivý. Setkává se se svými přáteli na finále Světového poháru v kouzelnické hře zvané famfrpál v roce 2014. Více se můžete dočíst na pottermore.com poté, co se zdarma zaregistrujete.
09.07.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1210 článků)

VIDEO: Nový objev! Slepec dokáže přečíst text. Díky implantátům...

 
Slepý muž z Finska dokázal díky speciálním implantátům přečíst krátký text. Lidé s vadou zraku mají dobré vyhlídky.
03.11.2010 11:55 |

podobné články

Další průšvih sKaret: Úřady práce neumí přečíst karty

 
Údaje o příjemcích dávek z sKaret, které mají povinně sloužit jako identifikační průkazy, neumějí úřady práce prý zatím přečíst. Chybí jim k tomu čtecí zařízení, která bude nutné pořídit. Novinářům to dnes řekla poslankyně ODS a expertka strany na sociální problematiku Lenka Kohoutová. Ministerstvo práce zatím neupřesnilo, kolik čteček bude potřeba a kolik by ho stály. 
01.02.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Kohoutová (105 článků)

Rath musel přečíst denně pět tisíc stránek spisu. Advokát už se jen hořce usmívá

 
David Rath, který čeká ve vazební věznici na soudní proces, se v rozhovoru pro server Lidovky.cz podivil nad tím, že na prostudování trestního spisu mu policie vyhradila jen dvanáct dnů, což pak kvůli rozsahu spisu znamenalo přečíst zhruba pět tisíc stránek denně. ParlamentnímListům.cz to jeho advokát Roman Jelínek potvrdil, navíc ale prozradil, že původně dostal Rath na spis jen pět dní.
22.04.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4327 článků)

Tak to je gól: Josef Rychtář tajně chystá knihu o životě s Ivetou Bartošovou. A už ví, jak naloží s výdělkem!

 
Toužíte snad poslední dva měsíce po tom, přečíst si tklivé vyprávění Josefa Rychtáře  (56) , jaké to bylo žít po boku zpěvačky Ivety Bartošové  (✝48) ? Pán uren a nositel řádu Vdovec roku vás pravděpodobně nezklame. O společných procházkách kolem rybníka za ručičku, o lásce bez jediného mráčku na obzoru (všichni ti, co tvrdili a tvrdí opak, jim ji určitě jen nepřáli) si pravděpodobně nejpozději na Vánoce budete moci přečíst v jeho knize.
03.07.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6640 článků) , Josef Rychtář (1290 článků)

Vyhoďte encyklopedie! Do třiceti let vstřebáme informace pozřením pilulky!

 
Přečíst celého Shakespeara či Čechova byl doteď úkol na řadu měsíců či let. Jenže za třicet roků by mohl člověk dostat do hlavy informace obsažené v dílech těchto velkých literátů během pár hodin. A navíc by nemusel přečíst ani písmeno. Stačila by k tomu sklenice vody a! Informační pilulka. Americký vědec Nicholas Negroponte skutečně věří, že už za tři dekády budou lidé schopni učit se konzumací informací.
15.07.2014 08:00 |

podobné články

Tenhle inzerát je HITEM internetu. Musíte si ho prostě přečíst!

 
Tenhle inzerát na aukčním portálu se za pár dní stal hitem internetu. Jeho text si prostě musíte přečíst. A určitě se neubráníte smíchu. Takhle se prodává staré pořádně ojeté auto!
25.10.2014 15:05 |

podobné články

Pád Berlínské zdi začal poznámkou 'Přečíst text ustanovení o cestování'

 
Za legendární slovy "Platí to...pokud vím...je to ihned, neprodleně", která odstartovala pád Berlínské zdi, stojí lístek s poznámkami. Člen politbyra východoněmecké komunistické strany (SED) Günter Schabowski si na něj poznamenal: "Přečíst text ustanovení o cestování". Nyní lístek považovaný za ztracený získalo Bonnské muzeum.
17.04.2015 17:15 |

podobné články

Panika v Bílém domě: Ruští hackeři si mohli přečíst soukromou poštu Barracka Obamy!

 
Ruští hackeři, kteří loni pronikli do počítačového systému Bílého domu, si mohli přečíst neutajované e-maily amerického prezidenta Baracka Obamy. Uvedl to americký list The New York Times s odvoláním na své zdroje mezi americkými představiteli.
26.04.2015 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2389 článků)

Za komunistů lépe nebylo! Kdo to tvrdí, tomu dejte přečíst tenhle článek! Čísla hovoří jasně

 
Za komunistů bylo líp. Ačkoliv se zdálo, že lidé, kteří tento nesmysl tvrdí, už vymřeli, pořád pár oddaných fanoušků socialismu a komoušů mezi námi přežívá. Tak jim dejte přečíst tento článek, třeba je to vyvede z bludu, ve kterém žijí.
03.01.2016 17:26 |

podobné články

Pojďte konečně utrácet, vyzval lidi nejvyšší český bankéř. A schytává to

 
Dobrá zpráva pro všechny, kdo uvažují o koupi bytu. Situace na trhu je podle odborníků vhodná pro nákup, protože ceny nemovitostí už jsou na samém dně. A druhou dobrou zprávou je naděje, že hypotéky ještě zlevní. Guvernér České národní banky Miroslav Singer totiž naznačil, že Česká národní banka ještě sníží základní úrokovou sazbu. Určitě se alespoň podle jeho ujištění nezvýší.
19.09.2012 12:50 |

podobné články

Petr K. si může oddechnout: Konečně jedna dobrá zpráva!

 
Egyptský vězeň Petr K. zoufale vyhlíží jakékoli zprávy z Česka i od egyptských úřadů. Blíží se okamžik, kdy vyprší lhůta, po kterou mu Egypťané zakázali odcestovat. Petrovi docházejí peníze a hrozí mu, že pokud bude muset zůstat v severní Africe dál, stane se z něj bezdomovec. Po dlouhé době se však může těšit alespoň na jednu dobrou zprávu!
26.09.2013 13:15 |

podobné články

Nastal den D Petra K.: Bojím se odletět!

 
K dnešnímu datu se upínal celých 60 dní. Věřil a doufal, že v obrovském neštěstí, které ho potkalo, uslyší alespoň jednu dobrou zprávu a dostane se konečně domů. Jenže situace je mnohem komplikovanější, než si Petr K. myslel. Ukázalo se, že v dokumentu, který policii podepsal, žádný termín ukončení egyptského "vězení" není.
03.10.2013 15:00 |

podobné články

Psychiatr Jan Cimický o Petru K.: Hrozí mu vážná duševní porucha

 
Celé dny tráví na hotelovém pokoji, bez přátel a bez rodiny, o kterou přišel. Petr K. v jeho egyptském vězení živí už jen naděje, že v obrovské bolesti, kterou trpí po ztrátě manželky a dcery, uslyší alespoň jednu dobrou zprávu a bude se moci vrátit domů. Co podle psychiatra Jana Cimického prožívá člověk v takové situaci?
10.10.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (100 článků)

Ani po třech dnech se stav Michaela Schumachera nezlepšil, doktoři ale mají alespoň jednu malou dobrou zprávu

 
V kómatu leží už od neděle a jeho stav je pořád velmi kritický. "Michael Schumacher":http://www.extra.cz/tema/michael-schumacher (44), muž, který přežil několik děsivých nehod ve svém monopostu, doplácí na svou nerozvážnost během lyžování, kdy ve francouzském Méribelu sjel ze sjezdovky a uhodil se do hlavy o kámen.
01.01.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (450 článků)