Pohroma pro Šarapovovou! Ruská tenistka dostala kvůli dopingu dvouletý trest

Pětinásobná grandslamová šampionka a bývalá světová jednička Maria Šarapovová dostala za porušení antidopingových dvouletý zákaz startu, jenž platí zpětně od 26. ledna letošního roku. Ruská tenistka se proti trestu hodlá odvolat k Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS).
08.06.2016 20:00 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků)

Branislav Fabry: Ciele a nedostatky McLarenovej správy o ruskom dopingu

Jednou z hlavných tém roku 2016 boli otázky vzťahu športu, dopingu a politiky. Tieto otázky sa začali rozoberať najmä po tom, čo 12. mája 2016 publikoval americký denník New York Times rozhovor s bývalým ruským antidopingovým funkcionárom G. Rodčenkovom o dopingu v ruskom športe. Dňa 19. mája 2016 poverila Svetová antidopingová agentúra (WADA) kanadského právnika Richarda McLarena, aby pripravil správu o organizácii dopingu v ruskom športe.
03.01.2017 12:30 |

Tenistka Šafářová v Madridu vyřadila bývalou jedničku Šarapovovou

Česká tenistka Lucie Šafářová na úvod turnaje v Madridu vyřadila bývalou světovou jedničku Mariu Šarapovovou. Jedenáctou nasazenou Rusku porazila 6:4, 6:3 a postoupila do druhého kola.
09.05.2010 16:35 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků)

Česká tenistka Lucie Šafářová na úvod turnaje v Madridu vyřadila bývalou světovou jedničku Mariu Šarapovovou.
09.05.2010 16:45 |

Azarenková zničila Šarapovovou a v Miami ovládla ženskou dvouhru

Běloruská tenistka Victoria Azarenková porazila ve finále turnaje v Miami Marii Šarapovovou z Ruska 6:1, 6:4 a získala titul.
02.04.2011 21:30 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků) , Victoria (261 článků)

Litevka přijde kvůli dopingu o evropský titul v maratonu

Litevská běžkyně Živile Balčiunaiteová přijde kvůli dopingu o titul mistryně Evropy v maratonu a musí si odpykat dvouletý zákaz startů. Oznámil to v úterý šéf litevské atletiky Eimantas Skrabulis.
05.04.2011 17:30 |

Záhlavová-Strýcová se po dalším vítězství těší na Šarapovovou

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová je přesvědčená, že favorizovanou Slovenku Danielu Hantuchovou dnes porazila ve druhém kole Wimbledonu díky tomu, že překonala nervozitu z vítězství a byla v rozhodujícím setu aktivnější. Těší se na další utkání s Ruskou Marií Šarapovovou, kterou porazila jako juniorka, ale v jediném utkání na okruhu WTA s ní prohrála.
25.06.2010 13:20 |

Osobnosti: Daniela Hantuchová (37 článků) , Barbora Strýcová (186 článků)

Benešová na US Open dohrála, nestačila na Šarapovovou

Tenistka Iveta Benešová skončila na US Open ve druhém kole. Česká hráčka byla v souboji s čtrnáctou nasazenou Marií Šarapovovou daleko od překvapení a Rusce podlehla 1:6, 2:6. Posledním českým zástupcem zůstává Petra Kvitová.
03.09.2010 08:10 |

Osobnosti: Iveta Benešová (167 článků) , Petra Kvitová (1475 článků)

Tenista Benešová prohrála na US Open s Šarapovovou

Tenistka Iveta Benešová skončila na US Open v druhém kole. Česká hráčka byla v souboji s čtrnáctou nasazenou Marií Šarapovovou daleko od překvapení a Rusce podlehla 1:6, 2:6.
03.09.2010 09:10 |

Osobnosti: Iveta Benešová (167 článků)

Li Na je v Paříži nezastavitelná, v semifinále porazila Šarapovovou

Čínská tenistka Li Na si zahraje i ve finále druhého grandslamu v sezoně. V semifinále Roland Garros ve čtvrtek porazila Rusku Mariu Šarapovovou 6:4, 7:5 a o titul se v Paříži utká s vítězkou zápasu mezi obhájkyní Franceskou Schiavoneovou z Itálie a domácí Marion Bartoliovou.
02.06.2011 16:40 |

Osobnosti: Marion Bartoli (32 článků)

Vyhrála jsem vše! Serena deklasovala Šarapovovou, má olympijské zlato

Americká tenistka Serena Williamsová poprvé v kariéře získala zlatou olympijskou medaili ve dvouhře. Nasazená čtyřka a nedávná wimbledonská vítězka v dnešním finále v Londýně vyhrála úvodních devět gamů a Rusku Marii Šarapovovou smetla 6:0 a 6:1. Šlo o nejjednoznačnější ženské finále v olympijské historii.
05.08.2012 00:05 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků) , Serena Williams (293 článků)

Li Na zdolala Šarapovovou. Ve finále vyzve Azarenkovou

Čínská tenistka Li Na si zahraje o titul na grandslamovém Australian Open. Šestá nasazená v dnešním prvním semifinále zaskočila v Melbourne dosud suverénní Rusku Marii Šarapovovou a turnajovou dvojku porazila dvakrát 6:2. Druhá finalistka vzejde ze souboje obhájkyně titulu Victorie Azarenkové z Běloruska a Američanky Sloane Stephensové z USA.
25.01.2013 11:17 |

Šanci na semifinále zachrání jen vítězka: Kvitová vyzve Šarapovovou

Situace Petry Kvitové před jejím druhým zápasem na Turnaji mistryň je jasná. Pokud si chce česká tenistka uchovat šanci na postup do semifinále, musí ve čtvrtek porazit v rámci Bílé skupiny Rusku Marii Šarapovovou. I ta ale bude hrát o všechno.
22.10.2014 20:46 |

Osobnosti: Maria Šarapovová (163 článků) , Petra Kvitová (1475 článků)

Skvěle! Kvitová smetla Šarapovovou a udržela naději na postup

Petra Kvitová zůstává na Turnaji mistryň ve hře o postup do semifinále. Ve svém druhém utkání předvedla skvělý výkon, po kterém porazila světovou dvojku Rusku Marii Šarapovovou hladce 6:3, 6:2. V Bílé skupině tak má česká tenistka na kontě výhru a porážku.
23.10.2014 11:20 |

Serena smetla i Šarapovovou. Slaví šestý titul z Australian Open

Americká tenistka Serena Williamsová se raduje z šestého triumfu na Australian Open. Světová jednička porazila ve finálovém souboji dvou nejlepších hráček žebříčku WTA Rusku Marii Šarapovovou ve dvou setech 6:3 a 7:6.
31.01.2015 17:21 |

Tenistka Maria Sharapova. Po dopingu začne studovat

Ruská tenistka Maria Sharapova dopovala. V lednu letošního roku měla výsledky testů na zakázané látky pozitivní, a tím pádem se na dva roky vyřadila z vrcholné sportovní kariéry. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Získala tím totiž prostor konečně rozvinout své akademické vzdělání. A míří na jednu z nejprestižnějších univerzit planety. Podnikání a byznys začne navštěvovat od podzimního semestru na Harvardově univerzitě v Massachusetts.
29.06.2016 09:05 |

Šarapovová uspěla. Komise jí snížila trest o devět měsíců

Ruská tenistka Maria Šarapovová uspěla u Sportovního arbitrážního soudu, který jí zkrátil dvouletý distanc za pozitivní test na meldonium na 15 měsíců. Trest vyprší 26. dubna 2017 a bývalá světová jednička tak stihne grandslamový Roland Garros.
04.10.2016 17:45 |

Lyžařka Marková byla po dopingu diskvalifikována z olympiády

Polská běžkyně na lyžích Kornelia Marková měla ve Vancouveru pozitivní test na krevní doping EPO a od národního svazu už dostala dvouletý trest.
29.04.2010 19:00 |

Koulař Machura dostal dvouletý trest za doping

Koulař Remigius Machura dostal dvouletý trest zákazu startů kvůli pozitivnímu dopingovému testu na růstový hormon.
23.09.2010 20:05 |

Osobnosti: Remigius Machura (1 článek)

Tenis ŽIVĚ: Kvitová vyřídila Šarapovovou a vyhrála Wimbledon!

Sledujte online reportáž z finálového zápasu ženské dvouhry na letošním Wimbledonu mezi Marií Šarapovovou a Petrou Kvitovou.
02.07.2011 14:10 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1475 článků)