Článek

Podvodníci s tituly mají problém. Vysokoškolské diplomy lze zrušit

 
Nejvyšší správní soud rozhodl, že vysokoškolský diplom je osvědčení, které lze v případě porušení podmínek pro vydání diplomu zrušit. Škola může sebrat titul, pokud bude postupovat podle správního řádu a pouze, když byl vydán v rozporu s vysokoškolským nebo jiným zákonem.
22.06.2016 17:45 |

podobné články

Podobné články

Gang padělal výuční listy, maturitní vysvědčení a vysokoškolské diplomy!

 
Velký podvod organiízovaného gangu, který padělal vysvědčení, vysokoškolské diplomy a výuční listy, odhalili policisté na severu Čech. Podvodníkům prokázali kolem stovky případů!
03.07.2014 21:05 |

podobné články

Pákistánci kšeftovali s falešnými diplomy fiktivních univerzit

 
Problémy s falešnými diplomy netrápí jenom Česko. Americký list The New York Times (NYT) ve svém úterním vydání obvinil pákistánskou společnost Axact, která po celém světě kšeftovala s falešnými vysokoškolskými diplomy. Firma, která oficiálně působí v pákistánské metropoli Karáčí, si dokonce najímala placené herce, kteří propagovali neexistující americké univerzity a prokazovali se přitom padělanými potvrzeními s podpisem amerického ministra zahraničí Johna Kerryho. 
19.05.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)

Rychlostudenti mohou jásat, tituly jim zůstanou. Zatím

 
I přesto, že řada studentů získala vysokoškolské diplomy a tituly neoprávněně, prozatím jim zůstanou.
16.03.2011 14:25 |

podobné články

VÝSMĚCH: Podvodníci o tituly nepřijdou! Sněmovna to odmítla!

 
Podvodem získané vysokoškolské tituly zatím nebude možné odebrat. Návrh sociálně demokratických poslanců totiž ve středu sněmovna zamítla po prvním čtení, koaliční poslanci jej považují za nekoncepční.
16.03.2011 12:25 |

podobné články

Lékaři by měli mít v ordinacích vyvěšeny diplomy

 
Sdružení ambulantních specialistů chce přesvědčit lékaře, aby v ordinacích vyvěšovali své diplomy.
26.03.2010 10:55 |

podobné články

ZČU ruší další diplomy z plzeňských práv, tentokrát 4 magistry

 
Zatímco nedávno nově zvolený akademický senát plzeňské právnické fakulty volil svého předsedu, místopředsedu a tajemníka, připravovala rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová k odeslání další čtyři usnesení, kterými univerzita ruší prokazatelně problematickým studentům diplomy z právnické fakulty, jež získali nestandardním způsobem studia. Celkem už vedení ZČU odeslalo osm usnesení o zrušení diplomů, řekla pro ParlamentniListy.cz rektorka Mauritzová.
17.05.2011 11:30 |

podobné články

Dopadli českého podvodníka, který falšoval diplomy: Vydělával tak desítky tisíc!

 
Muž (36) ze Znojemska si chtěl vydělat peníze díky falšování diplomů. I přes jeho velkou opatrnost jej dokázala odhalit policie a momentálně je stíhán. Diplomy prý vyráběl i pro cizince.
23.07.2013 23:10 |

podobné články

Prezident vyhodil na 10 tisíc úředníků. Za falešné diplomy jim hrozí i vězení

 
Prezident Tanzanie John Magufuli dal v pátek výpověď téměř 10 tisícům úředníků. Podle výsledků kontroly falšovali své školní diplomy, aby získali zaměstnání ve státní správě, odejít by měli do 15 dnů. Pokud tak neučiní, hrozí jim až sedmileté vězení. Informovala o tom agentura AP.
29.04.2017 09:10 |

podobné články

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Bývalý Rathův spolupracovník Bušina padělal své maturitní vysvědčení, může přijít o tituly

 
Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina prý padělal své maturitní vysvědčení. Pokud by se podezření potvrdilo, mohl by přijít o vysokoškolské tituly.
09.10.2011 08:50 |

podobné články

Školy často nic nenaučí, tituly jsou k ničemu. Odborník nelichotivě o českém školství

 
Vysokoškolské tituly jsou už zbytečné a chození do školy často nemá vůbec cenu, řekl na radiu Impuls ředitel společnosti SCIO Ondřej Šteffl. Jednou z cest je podle něho individualizace školství.
26.06.2014 20:00 |

podobné články

Váhalová (ČSSD): Dotační tituly ovlivňují venkov

 
Často jsem slýchávala, že zemědělci mají čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zimu. Poslední roky se k nim přidávají další dva- vylidňování venkova a dotační tituly. Myslím, že proti všem nepřátelům je náš venkov schopný obstát, pokud budou lidé žijící na venkově chtít a pokud budou dotační tituly komplexní a efektivní.
04.03.2017 12:20 |

podobné články

Vysokoškolákem bez učení za 50 tisíc. Policie odhalila padělatele diplomů

 
Ústecká policie odhalila skupinu, která padělala maturitní vysvědčení a vysokoškolské diplomy. Klíčovými osobami byl manželský pár z Teplic, který už před lety vyráběl falešná školní vysvědčení a stojí kvůli tomu před soudem, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Falešný doklad o vzdělání si koupilo víc než 20 lidí.
13.09.2016 09:30 |

podobné články

Tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Průša

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Západočeské univerzity Josef Průša. Ve středu se na tom dohodl s děkanem fakulty Jiřím Pospíšilem (ODS). Konečně se tak podařilo vyřešit několikatýdenní spor o to, kdo má tituly vlastně odebírat.
24.03.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1814 článků) , Jiří Pospíšil (1814 článků)

Tituly ze sporné bratislavské školy mají i elitní čeští policisté

 
Už měsíc otřásá slovenskou policejní akademií v Bratislavě skandál kolem udílení titulů a také údajně zmanipulovaných výběrů uchazečů o studium. Přitom právě na této vysoké škole dostala své diplomy i celá řada českých policistů včetně nejvyšších funkcionářů prezidia a krajských ředitelství.
19.07.2012 03:35 |

podobné články

Noviny: Lidé jako Stanislav Gross budou mít problém. Chystá se na to zákon

 
Připravovaná novela zákona o vysokých školách počítá s možností odebírat pochybně získané vysokoškolské tituly. Umožnila by přezkumné řízení u státních zkoušek, klasifikačních prací nebo i problematických docentur. Tím by univerzity získaly zbraň proti nepoctivcům, píší Lidové noviny.
16.06.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (715 článků)

Reformy ministerstva školství: vysokoškolský titul za pouhé dva roky

 
Budou vysokoškolské rychlokvašky po vzoru některých absolventů plzeňských práv pro příště pravidlem? Univerzity se obávají, že k tomu ministr školství Josef Dobeš (VV) otevírá dveře. A jsou ostře proti. Návrh zákona o vysokých školách, který Dobeš připravil, nahrává lidem, kteří chtějí v krátké době a pokud možno bezpracně získat vysokoškolské vzdělání.
24.04.2011 08:15 |

podobné články

Na Dobešovu ministerstvu končí jeden z tvůrců vysokoškolské reformy

 
Z ministerstva školství odešel Jiří Nantl, který připravoval vysokoškolské reformy. Za důvod své rezignace uvádí reorganizaci úřadů. Odmítá, že by to nějak souviselo s čtvrtečním protestem Univerzity Karlovy proti chystané reformě.
20.01.2012 20:55 |

podobné články

SVĚTELNÁ SHOW: Stovky světel rozzářily vysokoškolské koleje v Brně

 
Vysokoškolské koleje VUT v Brně se včera večer rozzářily pestrobarevnou světelnou show. Gradovaly tak oslavy toho, že se jim podařilo získat titul kolej roku a studenti to pořádně rozjeli.
17.04.2014 21:10 |

podobné články