Článek

Podle AI byl rok 2014 pro civilisty v konfliktech katastrofální

 
Uplynulý rok 2014 byl kvůli novým i pokračujícím válečným konfliktům katastrofou pro miliony civilistů, kteří se ocitli v jejich dosahu, a vlády ani mezinárodní organizace tomu nedokázaly nijak účinně zabránit. V čerstvé výroční zprávě to uvádí organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI). Situace je kritická zejména v Sýrii a Iráku, násilí v masovém měřítku ale zažívali i obyvatelé Izraele, Palestiny, Ukrajiny či Nigérie. Ve shrnutí týkajícím se České republiky AI znovu kritizovala nerovný přístup romských žáků ke vzdělání. Informuje o tom ČTK
25.02.2015 07:31 |

podobné články

Podobné články

Podle Human Rights Watch ukrajinští povstalci mučí civilisty

 
Proruští povstalci na východě Ukrajiny zadržují civilisty a podrobují je mučení, ponižujícímu zacházení a nucené práci. Informovala o tom dnes organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Separatisté, kteří v oblasti bojují proti ukrajinské armádě, prý rovněž civilisty zadržují kvůli tomu, aby jim mohli posloužit jako rukojmí.
29.08.2014 13:02 |

podobné články

Čech, který chtěl k ISIS: Byl jsem připraven zabíjet civilisty

 
Jako první Čech se chtěl přidat k nechvalně proslulé teroristické organizaci ISIS. Jenže při cestě do Sýrie Jan Š. (21) zpanikařil, prozradil se a později byl dopaden. Mladík ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku přiznal podle zjištění Českého rozhlasu – Radiožurnálu, že byl připraven v řadách radikálů zabíjet. A to jak vojáky, tak nevinné civilisty. U soudu mu toto prohlášení jistě nepomůže.
13.10.2016 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (192 článků)

Nejhorší bombardování v Sýrii: Vojsko připravuje únikové trasy pro civilisty

 
Syrská armáda zahajuje novou velkou ofenzivu proti části Halabu, kterou mají pod kontrolou povstalci. Uvedla to ve čtvrtek agentura Reuters. Armáda podle ní vyzvala civilisty, aby se drželi stranou povstaleckých pozic. Východní Halab, který je v rukou opozice, zažil v noci na dnešek jedno z nejtěžších bombardování. Podle ředitele halabské nemocnice Al-Kuds Hamzy Chatíba zahynulo při bombardování nejméně 45 lidí.
22.09.2016 22:40 |

podobné články

Pro prchající civilisty na východě Ukrajiny jsou určené humanitární koridory

 
Bezpečnostní složky na Ukrajině zřídily na východě země humanitární koridor pro evakuaci civilistů z bojových zón. Informoval o tom mluvčí armádní "protiteroristické operace" Alexij Lebeď prostřednictvím ukrajinské televize. Armáda podle něj na kontrolních postech prohledává soukromé automobily a linkové autobusy a prchající civilisty doprovází dál do vnitrozemí. Povstalci existenci koridorů popřeli. 
15.06.2014 10:10 |

podobné články

Americký voják vraždil civilisty! Pro zábavu

 
Za nejhorší válečný zločin americké armády v Afghánistánu dnes padl tvrdý trest. Velitel týmu, kterému už světová média neřeknou jinak než komando zabijáků, byl odsouzen na doživotí. Seržant Kelvin Gibbs si vybíral oběti mezi civilisty. Své podřízené pak nutil vykonávat popravy.
11.11.2011 21:35 |

podobné články

Ukrajinská vládní vojska prý střílí i na civilisty a raněné. Britský reportér varuje před „znepokojivými záběry"

 
Situace v přístavu Mariupol na jihu Ukrajiny je po pátečních střetech stále napjatá, v noci na sobotu vyhořela městská radnice. Podle reportéra britské televize Channel Four News ukrajinská armáda střílela i na civilisty.
10.05.2014 16:25 |

podobné články

„Civilisty zcela opovrhují,“ kritizují Lékaři bez hranic nálety na nemocnice

 
Letecké útoky koalice vedené Saudskou Arábií na severu Jemenu, které zasáhly i nemocnici, jsou podle Lékařů bez hranic ukázkou opovrhování civilisty. GPS souřadnice byly totiž koalici pravidelně oznamovány a střecha nemocnice byla zřetelně označena logem.
29.10.2015 05:55 |

podobné články

Policisté popravují civilisty. VIDEO pro otrlé

 
Televizní stanice Al-Džazíra odvysílala záběry, na kterých muži v uniformách popravují na veřejnosti neozbrojené civilisty.
09.02.2010 21:05 |

podobné články

Žoldák zabíjel pro zábavu civilisty! Kvůli trofejím

 
Americký vojenský soud uznal vinným velitele "jednotky smrti", která zabíjela afghánské civilisty kvůli trofejím, a potrestal ho doživotím. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
11.11.2011 08:35 |

podobné články

Afghánský voják v Kábulu zabíjel: Vybral si tři americké civilisty

 
Patrně člen afghánských bezpečnostních sil dnes na kábulském letišti zastřelil tři americké civilisty pracující pro ministerstvo obrany.
30.01.2015 07:50 |

podobné články

Policisté v Praze zkontrolovali devět řidičů UBER. Výsledek je katastrofální

 
Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber předběžným opatřením provozovat v Brně taxislužbu za podmínek, za jakých ji nyní nabízí. Podle soudu porušuje několik ustanovení zákona, který provoz taxi upravuje. Nesmí poskytovat službu v případech, že řidiči k tomu nebudou mít oprávnění, auto není označené jako taxi a nenese název společnosti či nemá taxametr. Po Brně se do kontrol pustila také Praha. Výsledky jsou podle našich zjištění katastrofální.
27.04.2017 13:00 |

podobné články

Primátor Onderka: Pokud projde Kalouskův návrh, pro Brno to bude katastrofální

 
ROZHOVOR Pakliže v rámci novely zákona o rozpočtovém určení daní z dílny ministra financí přijde Brno každoročně o více než 900 milionů korun, dopady pro život ve městě budou katastrofální a tomu je třeba jednoznačně zabránit, konstatoval pro ParlamentníListy.cz brněnský primátor roman Onderka (ČSSD).
12.09.2011 14:10 |

podobné články

Farmáři v Peru unesli 13 policistů a čtyři civilisty: Výkupné? Hnojivo!

 
Peruánští farmáři zajali 13 policistů a čtyři civilisty u vodní elektrárny na přehradě v andském regionu Peru. Za jejich propuštění prý požadují hnojivo. Napsala to v neděli agentura AP.
16.08.2009 09:25 |

podobné články

Armáda USA přiznala, že útočila na afghánské civilisty

 
Americká armáda přiznala, že v únoru zaútočila na afghánské civilisty, které pokládala za konvoj povstalců z hnutí Taliban. Zabili 23 lidí a 12 dalších utrpělo zranění.
29.05.2010 13:35 |

podobné články

Střelecké cvičení slovenské pohraniční policie ohrozilo civilisty

 
Cvičení slovenské pohraniční policie na střelnici v Michalovcích na východě země ohrozilo civilisty. Mimo areál totiž vyletěly čtyři střely a za frekventovanou silnicí zasáhly budovy stavebních firem a zaparkovanou Avii. Informoval o tom ve středu zpravodajský server Pravda.sk.
23.02.2011 09:25 |

podobné články

USA: V celé Libyi civilisty chránit nelze. Velení převezme NATO

 
Spojencům se navzdory dosavadním úspěchům v Libyi stále nedaří zcela ochránit civilisty. Řekl to v úterý admirál Samuel Locklear, který velí námořním silám USA v Evropě a Africe. Klíčovou roli v operaci Odyssey Dawn by mělo brzy převzít NATO.
22.03.2011 17:45 |

podobné články

Taliban zahájí jarní ofenzívu proti Západu, k pomoci vyzval i civilisty

 
Afghánské hnutí Taliban dnes oznámilo, že v neděli zahájí jarní ofenzívu proti mezinárodní vojenské koalici. Její součástí prý budou útoky na zahraniční i domácí vojáky. V prohlášení Taliban vyzývá civilisty, aby se drželi stranou a nevyhledávali početnější shromáždění.
30.04.2011 12:00 |

podobné články

Bezpilotní letoun v Afghánistánu zabil čtyři civilisty

 
Britský bezpilotní letoun zabil čtyři afghánské civilisty a další dva zranil při útoku na jednoho z velitelů radikálního hnutí Taliban. Informovala o tom ve středu agentura AFP.
06.07.2011 07:50 |

podobné články

Talibanci, nevražděte civilisty, Afghánci, držte se dál od Američanů, vyzval Umar na webu

 
Šéf afghánského radikálního islámského hnutí Taliban mulla Muhammad Umar dnes vyzval své bojovníky, aby se snažili nezabíjet civilisty v Afghánistánu.
04.11.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)