Článek

Podívejte se, co také může zaznít u ruského soudu. Byli jsme na výstavě komiksů k procesu s Chodorkovským

 
REPORTÁŽ "Smích v soudní síni mě ruší!" Podobné výroky je možné číst na výstavě Proces, kde jsou komiksy z druhého soudního procesu s Michailem Chodorkovským. Pořadatelé tím chtějí ukázat absurdnost ruského justičního systému. Advokátka Klára Samková to přirovnala k soudu s Davidem Rathem. Kreslíř Štěpán Mareš po telefonu sdělil, že se Rusům nelíbí, jak maluje Vladimira Putina.
31.07.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Štěpán Mareš (45 článků) , David Rath (4394 článků)
Podobné články

Lavrov: Němci by neměli kritizovat nový proces s Chodorkovským

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek při jednání s německým protějškem Guidem Westerwellem varoval před kritikou nového procesu s bývalým miliardářem Michailem Chodorkovským.
20.11.2009 15:20 |

podobné články

Medveděv nařídil revizi procesu s Chodorkovským

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv v pondělí nařídil prokuratuře, aby přezkoumala proces s někdejším majitelem ropné společnosti Jukos Michailem Chodorkovským. Informuje o tom agentura AFP.
05.03.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (324 článků)

Expremiér Kasjanov: Za obviněními Chodorkovského je Kreml

 
Významný svědek v pondělí v Moskvě vypovídal v procesu s bývalým šéfem ruského ropného gigantu Jukos Michailem Chodorkovským. Jako svědek obhajoby v procesu promluvil expremiér Michail Kasjanov.
24.05.2010 12:35 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (27 článků)

Superhrdinové měli sraz v Holešovicích. Crwecon přilákal fanoušky komiksu

 
Superhrdinové, přednášky ze světa komiksu, knihy a setkání s umělci, kteří se věnují komiksové tvorbě. Takové menu přilákalo v sobotu milovníky komiksu do pražských Holešovic do klub Cross. Na festival Crwecon.
12.06.2016 13:50 |

podobné články

Herec Mark Strong bude hrát v novém filmu podle komiksu Shazam!

 
Filmy podle komiksů teď vedou, není se čemu divit, že je v plánu další takový, tentokrát podle komiksu Shazam!
03.11.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Mark Strong (3 články) , Mark Strong (3 články)

Připomeňte si Pinďu a Fifinku! Devadesát let českého komiksu na jedné výstavě

 
Baví Vás komiksy? Pokud je Vaše odpověď kladná, nenechte si ujít výstavu v pražském Centru pro současné umění DOX, která mapuje 90 let vývoje českého komiksu.
09.03.2013 15:30 |

podobné články

Ve filmu Velký Gatsby měla zaznít píseň Prince, bohužel to nevyšlo, lituje režisér Luhrmann

 
Na filmovém festivalu v newyorské Tribece režisér Baz Luhrmann zavzpomínal na zesnulého zpěváka Prince. Řekl, že s ním pracoval na předělávce jeho písně "Love… Thy Will Be Done", která měla zaznít ve filmu Velký Gatsby (2013) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Luhrmann s Princem na písni pracoval, avšak nakonec nemohla být zveřejněna, protože spoluautorkou původní verze je zpěvačka Martika. Režisér tak musel píseň nahradit a zkontaktoval Lanu Del Rey, která pro film nazpívala song "Young and Beautiful". Režisér však použil ve svém filmu Romeo a Julie (1996) jinou Princeovu píseň, a to upravenou verzi "When Doves Cry", která se objevila při svatební scéně.
28.04.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Baz Luhrmann (10 článků)

Co včera nesmělo zaznít: Přinášíme hodně drsný protiuprchlický projev poslance, kterému zabránili mluvit ve Sněmovně

 
ROZHOVOR Poslanec Zdeněk Soukup z ANO, který je zakladatelem Platformy zákonodárců na obranu evropské kultury a jejího dědictví, byl navrhovatelem zařazení bodu „Informace premiéra o skutečném postoji k migrační krizi a k dohodě EU s Tureckem“ do programu Poslanecké sněmovny. Přesto však v rozpravě nemohl promluvit. V rozhovoru vysvětluje, co se stalo, a redakci poskytl projev, který nemohl ve Sněmovně zaznít.
14.09.2016 10:15 |

podobné články

Kauza Čapí hnízdo se protáhne. Verdikt má zaznít až před volbami do Poslanecké sněmovny

 
Policie měla do konce března pokročit v kauze Andreje Babiše a jeho firmy Čapí hnízdo. Strážci zákona měli do konce března rozhodnout, zda případ odloží, nebo někoho obžalují. Verdikt má však nakonec zaznít až v září. Tedy v období těsně kolem voleb do Poslanecké sněmovny. Informovala o tom Česká televize.
31.03.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků)

Paroubková neuspěla s odvoláním kvůli komiksu

 
Manželka bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra Paroubková v úterý u Vrchního soudu v Praze neuspěla s odvoláním proti rozsudku městského soudu, jenž zamítl její žalobu na vydavatelství Ringier kvůli komiksu Zelený Raul.
20.07.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Petra Paroubková (488 článků)

Proběhne rekonstrukce politického procesu z 50. let s pilotem RAF

 
V den výročí komunistického puče z roku 1948 se v sobotu v budově Vrchního soudu v Praze na Pankráci uskuteční rekonstrukce politického procesu z 50. let. Půjde o soud s válečným pilotem Britského královského letectva (RAF) Josefem Bryksem, který byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen do vězení, kde také v roce 1957 zemřel.
25.02.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bryks (2 články)

Smrt Zdeňka M. táhne Zaorálek k soudu, chce zvrátit Britovo osvobození

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce zpochybnit u Evropského soudu pro lidská práva rozsudek, jímž britský soud osvobodil muže, který ubil Čecha Zdeňka M. Jinak nejde rozsudek zvrátit. Zaorálek o tom informoval po jednání českých právníků s britskou prokuraturou. Je to podle něj jediný způsob, jak dosáhnout revize procesu. V britském soudním systému rozsudek zvrátit nelze. Podání k soudu musí podle ministra podat sestra zabitého, Česko je připraveno ji v procesu podpořit.
21.04.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Česká rodina v Thajsku: Moskyti a pokusní králíci

 
Jsme na ostrově Koh Chang. Když jsme se na cestu připravovali, hledali jsme informace na internetu. Nejvděčnější jsme byli za osobní postřehy lidí, kteří tu byli i s dětmi. A tak jsme se dočetli, že tu nejsou komáři. Byli jsme nadšení!
08.12.2013 07:05 |

podobné články

Nový svět, mistrovský komiks beze slov

 
Nový svět australského výtvarníka, spisovatele a režiséra Shauna Tana (1974) je jistě jedním z nejzajímavějších komiksů vůbec. Nemůžeme o něm ovšem říct, že jsme ho četli, neboť jde o grafický příběh bez dialogů, přesněji dialogů v takové formě, jak je známe z tradičních komiksů.
23.10.2012 11:30 |

podobné články

MK: Neuvěřitelný skandál okolo rozsudku nad Chodorkovským

 
Skandál je to neuvěřitelný. Asistentka soudce Danilkina, který odsoudil ke 14 letům Michaila Chodorkovského a Platona Lebeděva, prohlásila, že rozsudek nesepsal soudce, ale kdosi jiný a že poslední část verdiktu mu doručili, až když jej začal vynášet, napsal dnes list Moskovskij komsomolec.
15.02.2011 10:10 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovský hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším "Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:40 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovskij hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším „Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (36 článků)

Údajný únik z počítače Putinova nepřítele: Mělo by nás to zajímat, týká se to Česka

 
Na internetu se objevil přepis korespondence mezi bývalým ruským oligarchou a dnes jedním z nejviditelnějších kritiků Kremlu Michailem Chodorkovským a jeho tiskovou mluvčí Kulle Pispanenovou, ze které vyplývá, že Chodorkovskij má investovat do ruskojazyčné televize s centrálou v Praze.
08.04.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (36 článků)