Článek

Podívejte se, co také může zaznít u ruského soudu. Byli jsme na výstavě komiksů k procesu s Chodorkovským

 
REPORTÁŽ "Smích v soudní síni mě ruší!" Podobné výroky je možné číst na výstavě Proces, kde jsou komiksy z druhého soudního procesu s Michailem Chodorkovským. Pořadatelé tím chtějí ukázat absurdnost ruského justičního systému. Advokátka Klára Samková to přirovnala k soudu s Davidem Rathem. Kreslíř Štěpán Mareš po telefonu sdělil, že se Rusům nelíbí, jak maluje Vladimira Putina.
31.07.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2730 článků) , Štěpán Mareš (43 článků) , David Rath (4290 článků)
Podobné články

Lavrov: Němci by neměli kritizovat nový proces s Chodorkovským

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek při jednání s německým protějškem Guidem Westerwellem varoval před kritikou nového procesu s bývalým miliardářem Michailem Chodorkovským.
20.11.2009 15:20 |

podobné články

Medveděv nařídil revizi procesu s Chodorkovským

 
Ruský prezident Dmitrij Medveděv v pondělí nařídil prokuratuře, aby přezkoumala proces s někdejším majitelem ropné společnosti Jukos Michailem Chodorkovským. Informuje o tom agentura AFP.
05.03.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (310 článků)

Expremiér Kasjanov: Za obviněními Chodorkovského je Kreml

 
Významný svědek v pondělí v Moskvě vypovídal v procesu s bývalým šéfem ruského ropného gigantu Jukos Michailem Chodorkovským. Jako svědek obhajoby v procesu promluvil expremiér Michail Kasjanov.
24.05.2010 12:35 |

podobné články

Superhrdinové měli sraz v Holešovicích. Crwecon přilákal fanoušky komiksu

 
Superhrdinové, přednášky ze světa komiksu, knihy a setkání s umělci, kteří se věnují komiksové tvorbě. Takové menu přilákalo v sobotu milovníky komiksu do pražských Holešovic do klub Cross. Na festival Crwecon.
12.06.2016 13:50 |

podobné články

Připomeňte si Pinďu a Fifinku! Devadesát let českého komiksu na jedné výstavě

 
Baví Vás komiksy? Pokud je Vaše odpověď kladná, nenechte si ujít výstavu v pražském Centru pro současné umění DOX, která mapuje 90 let vývoje českého komiksu.
09.03.2013 15:30 |

podobné články

Ve filmu Velký Gatsby měla zaznít píseň Prince, bohužel to nevyšlo, lituje režisér Luhrmann

 
Na filmovém festivalu v newyorské Tribece režisér Baz Luhrmann zavzpomínal na zesnulého zpěváka Prince. Řekl, že s ním pracoval na předělávce jeho písně "Love… Thy Will Be Done", která měla zaznít ve filmu Velký Gatsby (2013) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Luhrmann s Princem na písni pracoval, avšak nakonec nemohla být zveřejněna, protože spoluautorkou původní verze je zpěvačka Martika. Režisér tak musel píseň nahradit a zkontaktoval Lanu Del Rey, která pro film nazpívala song "Young and Beautiful". Režisér však použil ve svém filmu Romeo a Julie (1996) jinou Princeovu píseň, a to upravenou verzi "When Doves Cry", která se objevila při svatební scéně.
28.04.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Baz Luhrmann (10 článků)

Co včera nesmělo zaznít: Přinášíme hodně drsný protiuprchlický projev poslance, kterému zabránili mluvit ve Sněmovně

 
ROZHOVOR Poslanec Zdeněk Soukup z ANO, který je zakladatelem Platformy zákonodárců na obranu evropské kultury a jejího dědictví, byl navrhovatelem zařazení bodu „Informace premiéra o skutečném postoji k migrační krizi a k dohodě EU s Tureckem“ do programu Poslanecké sněmovny. Přesto však v rozpravě nemohl promluvit. V rozhovoru vysvětluje, co se stalo, a redakci poskytl projev, který nemohl ve Sněmovně zaznít.
14.09.2016 10:15 |

podobné články

Kauza Čapí hnízdo se protáhne. Verdikt má zaznít až před volbami do Poslanecké sněmovny

 
Policie měla do konce března pokročit v kauze Andreje Babiše a jeho firmy Čapí hnízdo. Strážci zákona měli do konce března rozhodnout, zda případ odloží, nebo někoho obžalují. Verdikt má však nakonec zaznít až v září. Tedy v období těsně kolem voleb do Poslanecké sněmovny. Informovala o tom Česká televize.
31.03.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9086 článků)

Paroubková neuspěla s odvoláním kvůli komiksu

 
Manželka bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra Paroubková v úterý u Vrchního soudu v Praze neuspěla s odvoláním proti rozsudku městského soudu, jenž zamítl její žalobu na vydavatelství Ringier kvůli komiksu Zelený Raul.
20.07.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3202 článků) , Petra Paroubková (430 článků)

Proběhne rekonstrukce politického procesu z 50. let s pilotem RAF

 
V den výročí komunistického puče z roku 1948 se v sobotu v budově Vrchního soudu v Praze na Pankráci uskuteční rekonstrukce politického procesu z 50. let. Půjde o soud s válečným pilotem Britského královského letectva (RAF) Josefem Bryksem, který byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen do vězení, kde také v roce 1957 zemřel.
25.02.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bryks (2 články)

Smrt Zdeňka M. táhne Zaorálek k soudu, chce zvrátit Britovo osvobození

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce zpochybnit u Evropského soudu pro lidská práva rozsudek, jímž britský soud osvobodil muže, který ubil Čecha Zdeňka M. Jinak nejde rozsudek zvrátit. Zaorálek o tom informoval po jednání českých právníků s britskou prokuraturou. Je to podle něj jediný způsob, jak dosáhnout revize procesu. V britském soudním systému rozsudek zvrátit nelze. Podání k soudu musí podle ministra podat sestra zabitého, Česko je připraveno ji v procesu podpořit.
21.04.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2030 článků)

Česká rodina v Thajsku: Moskyti a pokusní králíci

 
Jsme na ostrově Koh Chang. Když jsme se na cestu připravovali, hledali jsme informace na internetu. Nejvděčnější jsme byli za osobní postřehy lidí, kteří tu byli i s dětmi. A tak jsme se dočetli, že tu nejsou komáři. Byli jsme nadšení!
08.12.2013 07:05 |

podobné články

Nový svět, mistrovský komiks beze slov

 
Nový svět australského výtvarníka, spisovatele a režiséra Shauna Tana (1974) je jistě jedním z nejzajímavějších komiksů vůbec. Nemůžeme o něm ovšem říct, že jsme ho četli, neboť jde o grafický příběh bez dialogů, přesněji dialogů v takové formě, jak je známe z tradičních komiksů.
23.10.2012 11:30 |

podobné články

MK: Neuvěřitelný skandál okolo rozsudku nad Chodorkovským

 
Skandál je to neuvěřitelný. Asistentka soudce Danilkina, který odsoudil ke 14 letům Michaila Chodorkovského a Platona Lebeděva, prohlásila, že rozsudek nesepsal soudce, ale kdosi jiný a že poslední část verdiktu mu doručili, až když jej začal vynášet, napsal dnes list Moskovskij komsomolec.
15.02.2011 10:10 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovský hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším "Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:40 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovskij hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším „Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (35 článků)

Údajný únik z počítače Putinova nepřítele: Mělo by nás to zajímat, týká se to Česka

 
Na internetu se objevil přepis korespondence mezi bývalým ruským oligarchou a dnes jedním z nejviditelnějších kritiků Kremlu Michailem Chodorkovským a jeho tiskovou mluvčí Kulle Pispanenovou, ze které vyplývá, že Chodorkovskij má investovat do ruskojazyčné televize s centrálou v Praze.
08.04.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (35 článků)

RECENZE: Soudní proces jako akční komiks

 
Výstava, kterou je možné vidět v pražském Centru současného umění DOX, není typickou uměleckou expozicí. Je inspirována druhým soudním procesem s Michailem Chodorkovským a jeho společníkem Platonem Lebeděvem.
26.08.2015 13:46 |

podobné články

Rusko: Začíná boj o Kreml. Už teď. Je zde nový projekt

 
Nad tím, zda volbami do ruské Státní dumy začíná další boj o směřování federace, se na webu Literarky.cz zamyslel komentátor Mirko Raduševič. „O boji lze mluvit podle několika symptomů. Jedním z nich je známka toho, že opozice vedená bývalým šéfem Gazpromu Chodorkovským se právě nyní již pustila do boje o prezidentství, přestože se volby konají až v roce 2018,“ zmiňuje úvodem.
13.09.2016 11:10 |

podobné články