Článek

Podepsáno. V Tichomoří vznikne obří zóna volného obchodu

 
Dvanáctka významných zemí včetně Spojených států, Japonska či Austrálie podepsala po pětiletém jednání rozsáhlou obchodní dohodu. Pakt, který pokrývá téměř polovinu světové ekonomiky, má uvolnit vzájemný obchod a stanovit společné standardy, například v otázkách duševního vlastnictví. Začne fungovat ale až za několik let.
04.02.2016 09:35 |

podobné články

Podobné články

Jan Urbach: Zóna volného obchodu mezi Evropou a Ruskem?

 
Mnichovský Institut ekonomických výzkumů navrhl, aby byla vytvořena zóna volného obchodu mezi Evropou a Ruskem, s cílem zahlazení ekonomické škody, způsobené protiruskými sankcemi.
23.02.2017 08:35 |

podobné články

Největší zóna volného obchodu vznikne na ose Soul, Peking, Tokio

 
Asijské mocnosti plánují vznik vůbec největší zóny volného obchodu na světě. Jižní Korea, Čína a Japonsko se dohodly, že společně vytvoří největší regionální ekonomické partnerství. 
01.11.2015 16:25 |

podobné články

Michek: Evropská unie a TTIP

 
Evropská unie a USA již delší dobu, de facto několik roků (jednání o TTIP bylo zahájeno v červenci roku 2013), více méně v utajení, připravují uzavření obchodní dohody o zóně volného obchodu, známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP). Cílem dohody je plně liberalizovat obchod a investice. Připravovaná zóna volného obchodu by měla být největší na světě a měla by obsáhnout cca 46 % světového HDP a třetinu světového obchodu. Očekávaný přínos pro ekonomiky EU je deklarován částkou 3,24 bil. korun. Ale věřte tomu!? Od smlouvy se očekává, že zároveň nastaví globální standardy. Utajená jednání ovšem vzbuzují podezření spotřebitelů, odborů i majitelů malých a středních firem, že pravým účelem smlouvy je posílení vlivu nadnárodních korporací a na druhé straně, že jde o omezení ochranářského vlivu národních vlád.
13.08.2016 10:15 |

podobné články

Kolem místa pádu malajsijského letounu vznikne bezpečná zóna. Doposud se tam prý i střílelo

 
Kolem místa, kde se ve čtvrtek na východě Ukrajiny zřítil malajsijský boeing, vznikne dvacetikilometrová bezpečná zóna. Podle agentury AFP se na jejím vytvoření dohodli s proruskými separatisty zástupci Ukrajiny, Ruska a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.
19.07.2014 10:25 |

podobné články

V Karviné vznikne průmyslová zóna za miliardu, nabídne až 2000 míst

 
Na místě bývalého Dolu Barbora v Karviné vznikne rozsáhlá průmyslová zóna za 1,2 miliardy korun. Její vznik dnes schválila vláda, která slíbila, že do ní do roku 2018 vloží až 750 milionů korun. Nová zóny by měla přilákat zahraniční investory, umožnit vznik až 2000 pracovních míst a snížit tak vysokou nezaměstnanost v oblasti. 
22.07.2015 15:46 |

podobné články

Europoslanec Mach vyslovil podezření kvůli kontroverzní smlouvě s USA. Přinesl jednoduchý důkaz

 
Předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach si ve svém prvním projevu na půdě Evropského parlamentu vzal na paškál připravovanou smlouvu o volném obchodu mezi Spojenými státy americkými a Evropskou unií. Místo skutečně volného obchodu má údajně přinést nové regulace, které se hodí do krámu Evropské komisi. V projevu zaznělo rovněž varování, že by státy mohly dát před členstvím v EU přednost jiné formě evropské integrace – Evropskému sdružení volného obchodu (EFTA).
17.07.2014 15:25 |

podobné články

Kolem místa pádu malajsijského boeingu bude bezpečná zóna

 
Kolem místa, kde se ve čtvrtek na východě Ukrajiny zřítil malajsijský boeing, vznikne dvacetikilometrová bezpečná zóna. Na jejím vytvoření dohodli s proruskými separatisty zástupci Ukrajiny, Ruska a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
19.07.2014 10:15 |

podobné články

Malá Strana úplně bez aut nebo jako pěší zóna. V Praze kývli na redukci dopravy

 
Překvapivá shoda hned několika organizací panuje ohledně plánu, aby se v oblasti Újezdu na Praze 1 omezila automobilová doprava. Další jednání se teď povedou už jen o dvou návrzích. Buď se zakáže vjezd autům úplně, nebo vznikne zóna, v níž mají chodci před auty absolutní přednost.
18.08.2015 18:40 |

podobné články

Obří zemětřesení vyděsilo Tichomoří. Na Srí Lance evakuovali 80 Čechů

 
Už druhé silné zemětřesení zasáhlo ve středu krátce po sobě oblast Indonésie u ostrova Sumatra. Poprvé naměřili geologové magnitudo 8,9 a podruhé 8,6. V důsledku zemětřesení byl v Tichomoří vyhlášen stav varování před vlnou tsunami. Po 16. hodině seismologové varování odvolali.
11.04.2012 11:10 |

podobné články

Vích (SPD): Přistoupení k TTIP je jen další posílení nadnárodních koncernů

 
Transatlantická zóna volného obchodu se zkratkou TTIP, je navrhovaná smlouva o volném obchodu mezi EU a USA. Smlouva posílí pozici nadnárodních korporací, omezí demokracii a ztíží úlohu národních vlád při regulaci trhu ve prospěch vlastních občanů.
19.07.2016 09:15 |

podobné články

Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti je podepsáno

 
Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti bylo dnes podepsáno poslední stranou, tedy předsedkyní Okresního soudu v Uherském Hradišti. V minulých dnech memorandum podepsali ministři financí Andrej Babiš, kultury Daniel Herman a spravedlnosti Robert Pelikán, dále generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Návrh memoranda zpracoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
07.09.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12380 článků) , Daniel Herman (596 článků) , Daniel Herman (1052 článků) , Robert Pelikán (414 článků)

USA souhlasí se zapojením Tokia do přípravy zóny volného obchodu

 
Japonsko a Spojené státy se dohodly, že Tokio se bude moci připojit k jednáním o chystané pacifické zóně volného obchodu. Oznámil to dnes japonský premiér Šinzó Abe, který o zapojení do zóny opírá svou strategii oživení japonské ekonomiky. O vytvoření takzvaného Transpacifického partnerství (TPP) Spojené státy jednají prozatím s deseti dalšími zeměmi.
12.04.2013 12:55 |

podobné články

Tichomoří zasáhlo silné zemětřesení. Hrozba tsunami odvolána

 
Zemětřesení o síle 7,6 stupně Richterovy škály udeřilo v jižním Tichomoří, severovýchodně od Austrálie, informuje ve čtvrtek agentura Reuters.
27.05.2010 20:20 |

podobné články

Za nedělním zatměním Slunce vyrážejí Češi do Tichomoří

 
V Tichomoří bude v neděli k vidění zatmění Slunce. Měsíc naši hvězdu zcela zakryje.
09.07.2010 09:30 |

podobné články

Jižní Tichomoří i část Jižní Ameriky sledovaly zatmění Slunce

 
Jižní Tichomoří a jižní cíp Jižní Ameriky v neděli zažily úplné zatmění Slunce, na nějž se do regionu vypravily stovky vědců i obyčejných zvědavců.
12.07.2010 11:00 |

podobné články

V Tichomoří hrozila kvůli zemětřesení vlna tsunami

 
Dvě silná zemětřesení udeřila v neděli u Papuy-Nové Guineje, ostrovní země v jihozápadním Tichomoří. Informuje o tom agentura Reuters.
18.07.2010 16:45 |

podobné články

Silné zemětřesení v Tichomoří vyvolalo jen menší tsunami

 
Sobotní podmořské zemětřesení o síle 7,6 stupně Richterovy škály v jihozápadním Tichomoří způsobilo menší vlnu tsunami.
25.12.2010 18:45 |

podobné články

Jižní Tichomoří zasáhlo silné zemětřesení. Bez tsunami

 
Silné zemětřesení zasáhlo v sobotu Šalamounovy ostrovy v jižním Tichomoří. Podle agentury AP ale zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Vydáno nebylo ani varování před tsunami.
23.04.2011 10:45 |

podobné články