Článek

Podařený Hymelův debut

 
Cyklus Hvězdy světové opery přinesl v neděli v zaplněné pražské Smetanově síni Obecního domu další gala koncert. Poprvé se u nás představil americký tenorista Bryan Hymel. Loni natočil s PKF-Prague Philharmonia v Praze i album a repertoár z něho přednesli nedávno s PKF i na koncertě v arabském Ománu.
16.02.2016 10:45 |

podobné články

Podobné články

Hezká Keri a její smutně prázdný debut

 
Debut americké zpěvačky Keri Hilsonové In a Perfect World, který prošel rukama producenta Timbalanda, nese všechny znaky zbytečné masové rádoby R & B produkce. Hrany obroušeny, osobitost setřena, rytmus z počítače a tradá plnou parou na MTV.
05.06.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Timbaland (3 články) , Keri Hilson (1 článek)

Česko-slovensko-irské Lištičky budou soutěžit na filmovém festivale v Benátkách

 
Česko-slovensko-irský film Lištičky, debut režisérky Miry Fornay, která studovala režii na pražské FAMU, se probojoval na mezinárodní filmový festival v Benátkách. Žádný český nebo slovenský filmový debut se do Benátek nedostal už 20 let.
24.07.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Mira Fornay (3 články)

Angelinin režijní debut se bude jmenovat V zemi krve a medu

 
Režijní debut herečky Angeliny Jolie půjde do kin už letos v prosinci. Snímek odehrávající se v Bosně a Hercegovině devadesátých let dostal už i finální podobu názvu. Anglicky zní In The Land of Blood and Honey a v češtině znamená V zemi krve a medu.
16.05.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2029 článků)

Slzy za Sarajevo: Angelina Jolie byla oceněná za režisérský debut

 
Americká herečka Angelina Jolie (36) se dojala k slzám. Stalo se tak na filmovém festivalu v Sarajevu, kde si převzala ocenění za svůj režisérský debut "In The Land Of Blood and Honey". Děj filmu pojednává o válce v Bosně a byl natáčen právě v Sarajevu.
31.07.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2029 článků)

Reedice se dočkala raná Viklického alba s Frisellem i debut v Holomóci městě

 
Reedicí se dočkala na CD raná alba Emila Viklického. Poprvé vyšel v digitální podobě jeho debut V Holomóci městě, v remasterované podobě se ale objevilo i album Okno, které natočil s legendárním americkým jazzovým kytaristou Billem Frisellem. Doplňují ho nahrávky, která s ním pořídil ve stejné době, ale vyšly na první straně alba Dveře.
11.05.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Frisell (3 články)

Podívejte na herecký debut dcery Whitney Houston Bobbi Kristiny. Nepřehrává trochu?

 
Devatenáctiletá dcera Whitney Houston  (✝48) Bobbi Kristina Brown, která tento rok přišla o svou milovanou maminku a svět zároveň s ní o jednu z nejlepších zpěvaček všech dob, se začala věnovat herectví. Svůj debut si zkusila v novém sitcomu režiséra Tylera Perryho s názvem For Better or Worse. Přestože se má jednat o komediální dílo, z fotografií z natáčení se může zdát, že Bobbi zatím trochu přehrává a působí poněkud afektovaně. Na skutečné posouzení si však američtí televizní diváci budou muset ještě počkat.
24.07.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (469 článků) , Tyler Perry (4 články)

Dcera Whitney Houston má za sebou herecký debut. A neskutečně přehrává

 
Devatenáctiletá Bobbi Kristina Brown (19), dcera tragicky zesnulé zpěvačky Whitney Houston (†48), se rovnýma nohama vrhla na herectví. Svůj debut si odbyla v televizním sitcomu For Better Of Worse. Příliš se to však nepovedlo.
25.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (469 článků)

Ondřej Sokol začal natáčet s Rodenem filmový debut Krásno

 
Dva kamarádi z dětství se scházejí v rodném městě, aby se pokusili po mnoha letech objasnit tajemnou smrt matky jednoho z nich. To je výchozí situace částečně autobiografického filmu s názvem Krásno, který začal o víkendu natáčet v Šumperku jako svůj celovečerní debut režisér Ondřej Sokol. Objeví se v něm i jako herec a spolu s ním spoluautor scénáře a další rodák z tohoto severomoravského města Martin Finger.
06.05.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (295 článků) , Martin Finger (8 článků)

Jiří Mádl začíná točit svůj režijní debut Pojedeme k moři

 
Jiří Mádl začal v Českých Budějovicích natáčet podle vlastního scénáře svůj režijní filmový debut nazvaný Pojedeme k moři. Dnes to sdělila Mária Dufková z produkční společnosti Bio Illusion Miloslava Šmídmajera. 
09.07.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (396 článků) , Miloslav Šmídmajer (19 článků)

Úspěšný pražský debut Pretty Yende

 
Málokdy se stane, aby český debut mladé, u nás neznámé pěvkyně skončil takovým triumfem, jako tomu bylo v pondělí večer v pražské Smetanově síni, kde vystoupila jihoafrická sopranistka Pretty Yende.
29.01.2014 14:00 |

podobné články

RECENZE: Mádlův režijní debut neurazí

 
Jiří Mádl si splnil svůj sen a poprvé režíroval film. Bývalá teenagerská hvězdička míří výše, debut Pojedeme k moři je i přes některé neobratnosti posunem směrem nahoru.
03.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (396 článků)

Perníkový táta Bryan Cranston má za debut divadelního Oscara

 
Bryan Cranston získal prestiční cenu Tony za svůj debut na Broadwayi v roli amerického prezidenta Lyndona Johnsona v inscenaci All The Way, která si odnesla ocenění za nejlepší divadelní hru.
09.06.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lyndon Johnson (4 články) , Bryan Cranston (8 článků) , Tony Way (2 články)

Perníkový táta Bryan Cranston má za debut divadelního Oscara

 
Bryan Cranston získal prestiční cenu Tony za svůj debut na Broadwayi v roli amerického prezidenta Lyndona Johnsona v inscenaci All The Way, která si odnesla ocenění za nejlepší divadelní hru.
09.06.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lyndon Johnson (4 články) , Bryan Cranston (8 článků) , Tony Way (2 články)

Mádl dostal v Rusku ocenění za svůj filmový debut

 
Po třech oceněních na festivalech Finále Plzeň a MFF ve Zlíně si přivezl Jiří Mádl za svůj režijní debut Pojedeme k moři i první zahraniční cenu, a to z ruské Vologdy. Konkrétně tam na přehlídce debutujících filmařů Voices získal Cenu filmového studia Maxima Gorkého za nejlepší rodinný film, oznámila Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion. Podle ní uvedl Mádl v Rusku svůj snímek osobně.
10.07.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (396 článků)

Festival Fresh Film Fest vyhrál debut Skoro jako láska

 
Jedenáctý ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest zaměřeného na mladé tvůrce vyhrál debut americké režisérky Elizy Hittmanové Skoro jako láska o dospívání mladé dívky během prázdnin v Brooklynu. Cenu za nejlepší studentský dokument získala česká režisérka, herečka a hudebnice Johana Švarcová.
21.09.2014 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Johana Švarcová (1 článek)

RECENZE: O čem a proč. Český debut Slobodanky Radunové MY 2 jde do kin

 
Pro svůj celovečerní hraný debut My 2 si třiačtyřicetiletá rodačka z bývalé Jugoslávie a absolventka pražské FAMU Slobodanka Radunová napsala scénář společně se spisovatelkou Radkou Denemarkovou.
20.11.2014 14:26 |

podobné články

Plekanec zářil, Mazanec prožil nešťastný debut

 
Útočník Tomáš Plekanec prožil v NHL jeden z nejlepších zápasů kariéry. K vítězství Montrealu nad NY Islanders přispěl dvěma góly a dvěma nahrávkami. Debut ve slavné soutěži si připsal gólman Marek Mazanec. Prohře Nashvillu ale nezabránil.
18.01.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Plekanec (275 článků) , Marek Mazanec (22 článků)

Koza se uchází o Cenu pro nejlepší debut

 
Již dvě želízka v ohni má na letošním ročníku Berlínského mezinárodního filmového festivalu koprodukční snímek České televize s názvem Koza. Po přijetí do soutěžní sekce Forum je tato road movie nominována i na Cenu pro nejlepší debut.
23.01.2015 11:47 |

podobné články

Jiří Mádl má podle kritiků nejlepší filmový debut: Proč mu ale neblahopřála jeho holka Eva Josefíková?

 
O filmovém debutu Jiřího Mádla  (28) coby režiséra jsme neslyšeli jediné křivé slovo. A snímek Pojedeme k moři byl také oceněn jako nejlepší debut na Cenách české filmové kritiky. "Mám radost, protože je to většinou špatná známka, když se něco zalíbí všem, asi tam má být nějaká vyhraněnost, ale rozhodně nenadávám, když slyším chválu," byl nadšený Jirka.
25.01.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (396 článků) , Eva Josefíková (89 článků)