Počáteční radost vyprchala. Češi zachraňovali výhru nad Lotyši až v nájezdech

Nebylo to oddechové utkání, i když to tak zprvu vypadalo. Čeští hokejisté ve svém druhém vystoupení na MS vedli nad Lotyšskem brzy 2:0, ale soupeř se nevzdal. Ba co víc, 3 brankami otočil skóre a s výběrem Vladimíra Vůjtka to vypadalo zle. Pouhých 59 vteřin před koncem však vynutil prodloužení mistrnou tečí Michal Řepík a výhru si tým vybojoval v následujících nájezdech.
07.05.2016 19:30 |

Osobnosti: Tomáš Plekanec (270 článků) , Dominik Furch (16 článků) , Pavel Francouz (22 článků)

Lotyši poprvé v historii porazili Finy. Byli jsme líní, přiznali poražení

Hokejisté Lotyšska dokázali při prvním vystoupení obou celků na světovém šampionátu v Minsku zaskočit Finsko a po výhře 3:2 ho obrali o všechny body. Držitelé bronzu z olympiády v Soči a zároveň 4. celek loňského MS sice dvakrát vedl, ale Lotyši ve 3. třetině výsledek dvěma góly v přesilovkách otočili. Výhru trefil obránce Arturs Kulda.
10.05.2014 23:10 |

Pardubice rozstřílely Zlín, Litvínov udolal Slavii

Středeční zápasy hokejové extraligy přinesly jednoznačnou výhru Pardubic nad Zlínem, vítězství Litvínova nad Slavií po samostatných nájezdech a výhru Liberce na Karlovými Vary také po samostatných nájezdech.
02.11.2011 21:10 |

Furch, Francouz… A dál? Nemůžu ani naznačit, ošívá se Francouz

Na šampionátu se v českém dresu představili ve 2 zápasech už 2 gólmani. Dominik Furch v pátek famózně vychytal výhru 3:0 nad Rusy, o den později stanul v brankovišti Pavel Francouz a přispěl k úspěchu s Lotyši v nájezdech. Po dnešním volnu čeká národní tým zítra večer duel s neoblíbenými Švédy. Kdo bude chytat proti nim? Toť otázka… Otázka, na níž od nikoho kompetentního z české reprezentace nedostanete odpověď.
08.05.2016 16:40 |

Osobnosti: Dominik Furch (16 článků) , Pavel Francouz (22 článků)

Čeští hokejisté nestačili na Dány, padli po nájezdech. Sledovali jsme ONLINE

Česká hokejová reprezentace ztratila na MS v Minsku 2 důležité body. Bez Tomáše Hertla v sestavě podlehla Dánsku 3:4 po nájezdech. Češi už v 8. minutě vedli 2:0, jenže Dánové v poslední minutě dokázali vyrovnat na 3:3 a v nájezdech zkázu dokonal i neúspěch Jaromíra Jágra.
17.05.2014 15:15 |

Osobnosti: Tomáš Hertl (35 článků)

Bělorusko vykročilo k záchraně výhrou nad Rakušany, Lotyši mají namále

Hokejisté Běloruska porazili v úvodním utkání skupiny o udržení na mistrovství světa na Slovensku Rakousko vysoko 7:2. Bělorusové bez potíží dokráčeli za důležitými třemi body do tabulky. Lotyši ve druhém čtvrtečním utkání podlehli Slovinsku.
05.05.2011 19:35 |

Další překvapení z dílny Lotyšů. Po Finsku porazili na MS i hokejisty USA!

Lotyši se postarali na mistrovství světa v Minsku o další nečekaný výsledek. Po výhře nad Finskem porazili v základní skupině B i hokejisty USA. Američané dokázali v zápase třikrát vyrovnat, ale soupeři se vždy opět dostali do vedení. Vítězstvím 6:5 uspěli Lotyši v souboji o průběžné 2. místo v tabulce a jsou blízko postupu do čtvrtfinále. Zato Bělorusům nepomohl s Finy ani prezident Lukašenko v čestné lóži.
15.05.2014 23:05 |

Hokejisté vydřeli na úvod MS výhru nad Lotyši, rozhodl Havlát

Čeští hokejisté vydřeli v prvním zápase na mistrovství světa v Bratislavě výhru nad Lotyšskem 4:2. Úřadující světoví šampioni v zápase základní skupiny D dvakrát prohrávali, ale v poslední třetině dokonali obrat.
30.04.2011 23:00 |

Oshie rozhodl v nájezdech o výhře USA nad Ruskem 3:2

Hokejisté Spojených států amerických zdolali v duelu o vedení ve skupině A na olympijských hrách v Soči domácí Rusko 3:2 po samostatných nájezdech. Rozstřel rozuzlil až v osmé sérii T.J. Oshie, který se v nájezdech trefil celkem čtyřikrát ze šesti pokusů.
15.02.2014 17:00 |

Česko si bitvu s Lotyši prožilo už na olympiádě
17.05.2010 15:00 |

Hokejisté zahajují ostrou přípravu na MS. V jejím úvodu je prověří Lotyši

Česká hokejová reprezentace začíná ostrou přípravu na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku, v pátek a v sobotu se v Rize střetne ve dvou zápasech s domácími Lotyši. Jedná se o přípravné duely v rámci Euro Hockey Challenge.
05.04.2012 18:10 |

Pardubice dokázaly ve finále srovnat, v Brně uspěly v nájezdech

Hokejisté Pardubic vyhráli čtvrtý duel finále play off extraligy na ledě Brna 2:1 po samostatných nájezdech a v sérii vyrovnali stav na 2:2 na zápasy. Drama, v němž Kometa v základní hrací době sahala po třetím bodu, rozhodl útočník Jan Kolář. Hosté dokázali v nájezdech proměnit všechny tři pokusy, které jeli. Páté utkání se odehraje v úterý od 17:40 v Pardubicích.
14.04.2012 22:15 |

Osobnosti: Jan Kolář (22 článků)

Hokejová dvacítka zaskočila Kanadu, porazila ji 5:4 po nájezdech

Čeští hokejisté se postarali o první překvapení na juniorském mistrovství světa v Malmö, když porazili favorizovanou Kanadou 5:4 po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta v normální hrací době čtyřikrát vedli, soupeř ale na každý gól dokázal odpovědět. Nakonec o české výhře rozhodl v nájezdech Dominik Simon a národní tým získal první dva body do tabulky základní skupiny.
28.12.2013 21:23 |

Výhru Finů nad Rusy zajistil až v nájezdech Granlund

Hokejisté Finska porazili v úvodním duelu Švédských her, které jsou posledním dílem série Euro Hockey Tour, Rusko 5:4 po samostatných nájezdech.
29.04.2010 21:45 |

Eliáš potvrzuje formu. V nájezdech překonal Pavelce a zařídil Ďáblům výhru

Útočník Patrik Eliáš rozhodl v nedělním utkání NHL v rozstřelu o výhře New Jersey 3:2 nad Winnipegem. Český hokejista se prosadil v nájezdech jako jediný z hráčů, když ve třetí sérii překonal krajana Ondřeje Pavelce bekhendovou kličkou mezi betony.
11.03.2013 10:00 |

Osobnosti: Patrik Eliáš (247 článků)

Pandí trojčata jsou snad zázrak, přežila počáteční dny svého života

Čínská zoologická zahrada v úterý představila novorozená trojčata pandy velké, která přišla na svět koncem července. Jedná se o první známá pandí trojčata, jež přežila počáteční dny svého života. Informovala o tom agentura AFP, která vzhledem k velmi nízké reprodukční schopnosti tohoto živočišného druhu hovoří o „zázraku“.
12.08.2014 13:50 |

Češi předvedli s Ruskem další zmrtvýchvstání, ale nakonec padli

Čeští hokejisté prohráli ve závěrečném utkání na Channel One Cupu v Moskvě s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech. Češi dvakrát dotáhli náskok soupeře, ale v nájezdech rozhodl Mozjakin.
20.12.2009 15:35 |

Channel One Cup: Češi zdolali Rusko v nájezdech

Češi sice dali rychlý gól, ale poté se Rusové dostali do vedení 3:2, ale český tým nakonec rozhodl v nájezdech.
18.12.2011 14:00 |

Češi porazili Švýcary 2:1 až po nájezdech

Český tým porazil Švýcary 2:1 po samostatných nájezdech. Češi se museli v utkání opět dotahovat na svého soupeře, ale v poslední třetině vyrovnal na 1:1 Martin Zaťovič. Zápas bohužel nedohrál útočník Jaromír Jágr, který v první třetině musel odstoupit kvůli svalovému zranění. Rozhodující nájezd proměnil Michal Vondrka.
12.05.2015 21:03 |

Nejerotičtější Dívka léta 2010: Takhle si vychutnala výhru

Nejerotičtější Dívka léta 2010 Klára Riznerová (19) si přišla pro svou výhru přímo do redakce Blesku. Počáteční nervozita opadla a focení ji bavilo, což bylo vidět na první pohled.
28.09.2010 21:40 |