Článek

Počasí se zklidnilo, dnes bude deštivo, ale téměř bez bouřek

 
Po včerejších bouřkách a krupobitích bude úterní počasí o poznání klidnější. Na celém území bude zataženo a můžeme čekat přeháňky, ale bouřky se vyskytnou jen výjimečně. Do večera se pak obloha částečně vyjasní. V předpovědi to uvádí Český hydrometeorologický ústav.
24.05.2016 07:20 |

podobné články

Podobné články

PODROBNÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Budeme se opalovat, nebo se neobejdeme bez deštníků?

 
Počasí nám v posledních dnech přichystalo nejedno překvapení. Celý týden spousta z nás řeší následky deštivého počasí a silných bouřek. Zajímá vás, jak bude tento víkend? Dočkáme se konečně bezchybného počasí, modré oblohy a vysokých teplot, nebo nadále budeme potřebovat deštníky?
01.06.2016 19:45 |

podobné články

VÝSTRAHA! Českem se žene vlna bouřek, bude ale ještě hůř!

 
Krásné slunečné počasí s letními teplotami už moc dlouho nevydrží. Do Česka totiž opět přijde vlna pořádných bouřek. Největší budou podle meteorologů v úterý, ale na Moravě a ve Slezsku bouří už teď.
26.05.2014 11:15 |

podobné články

Počasí v Evropě se zklidnilo, jen na horách hrozí laviny

 
Počasí v západní a střední Evropě se po několika bouřlivých dnech, které měl na svědomí úder orkánu Andrea, umoudřilo. Problémy už způsobuje pouze sníh, a to zejména řidičům v horských oblastech, což ovšem v zimních měsících není nic neobvyklého. Na horách v Rakousku, na Slovensku i v Česku trvá v některých oblastech lavinové nebezpečí.
07.01.2012 16:50 |

podobné články

Celý týden bude deštivo, ale připravte si trička

 
Počasí by mělo být po celý týden teplotně nadprůměrné a ve středu a ve čtvrtek se dočkáme až téměř letních třiadvaceti stupňů. Dobrou zprávu má počasí i pro zemědělce a vodáky. Pršet by mělo také nadprůměrně, na Moravě až intenzivně, a hladiny řek se tak dostanou k normálu.
21.04.2014 10:30 |

podobné články

Další varování meteorologů. Česko si od prudkých bouřek a deště neodpočine

 
Meteorologové s ohledem na vývoj počasí ve středu upřesnili varování před bouřkami. Zvýšili výstrahu pro Vysočinu a Zlínský kraj a prodloužili výskyt bouřek v krajích na severu a severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Přidali i výstrahu na vydatný déšť pro Plzeňský a Jihočeský kraj. V Plzeňském kraji platí navíc povodňové ohrožení.
28.05.2014 12:36 |

podobné články

V Česku bude v týdnu teplo, ale mokro. V Chorvatsku tropy. Kde přesně?

 
Pokud jste si nahlásili dovolenou na tento týden, nebyla to úplně nejlepší volba, tedy pokud nejste vášniví houbaři… Pro ty bude doma ideálně. Celý týden teplo, ale deštivo. Vybrali jsme pro vás proto i tipy na místa v Chorvatsku, kde bude jasno a vedro. Počasí v Česku bude ovlivňovat tlaková výše, po její zadní straně k nám bude proudit teplejší vzduch od jihozápadu, ale od středy dál jí bude konkurovat studená fronta. Tak trochu mokré léto, podívejte se, jak bude od pondělí do víkendu, den po dni, u nás a v Chorvatsku:
18.07.2016 05:45 |

podobné články

Celý týden bude zataženo s deštěm

 
Ačkoli před pár dny začalo meteorologické léto, nadcházející týden příliš letní počasí nenabídne. Teploty se budou pohybovat převážně kolem dvacítky, přičemž rána budou chladná. Až do konce týdne bude navíc spíše zataženo a deštivo. „Kdo čekal léto, ještě si bude muset počkat,“ komentovala počasí v nadcházejícím týdnu Dagmar Honsová z Meteopressu.
04.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Českem se přehnaly bouřky: Nebyla to taková mela, ale druhé kolo přijde dnes!

 
Meteorologové varovně zdvihali prsty, ale nakonec to nebyla taková hrůza, jak jsme se báli. Českem se v noci přehnala vlna bouřek. Napáchala jen menší škody. Druhé kolo bouřek má přijít dnes.
04.08.2013 11:10 |

podobné články

Noční smršť bouřek. Nejsilnější budou na jihu a západě Čech, sledujte radar

 
Přes jižní a západní Čechy se v noci na neděli přežene další vlna velmi silných bouřek. Dorazí z Německa a Rakouska a postupovat bude k severu. Bouřky se očekávají na Prachaticku, Strakonicku, Klatovsku a Domažlicku. Dnes večer to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V sobotu bouřky zasáhly kromě jižních Čech i Vysočinu a Liberecký kraj. Provázely je kroupy velikosti až tři centimetry, přívalové deště a nárazový vítr.
25.06.2016 21:35 |

podobné články

POČASÍ: Oblačno, déšť i bouřky, ale vysoké teploty až 32 °C

 
Dnešní počasí příliš změn proti posledním dnům nepřinese. Znovu očekáváme bude deštivo a opět se objeví bouřky. Ty zasáhnou zejména Moravu a Slezsko.
04.07.2012 06:10 |

podobné články

Počasí udělalo řádný kotrmelec: Nečekají nás tropy, ale lijáky!

 
Po pátečních teplotních rekordech, které přesahovaly 28 °C a jež nám mohla závidět o dost chladnější jižní Evropa, nám počasí nastavuje opět svou chladnější tvář. Meteorology slibované léto v příštím týdnu se nejspíš konat nebude. Bude deštivo a teploty se vyšplhají maximálně ke 20 °C!
28.04.2013 12:05 |

podobné články

Do půlky listopadu nás čekají nadprůměrné teploty, pršet bude spíš méně

 
Na konci října a v první polovině listopadu budou teploty v Česku vyšší, než je v tomto období obvyklé. Srážek bude v nadcházejících čtyřech týdnech průměrně až slabě podprůměrně. Výrazně teplejší, než je běžné, bude příští týden, kdy bude také nejméně deštivo. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
19.10.2013 16:20 |

podobné články

O Velikonocích nás čeká sluníčko a vysoké teploty

 
Velikonoční svátky by měly být slunečné a teplé, slibují meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí. Před svátky by mělo být sice chladno a deštivo, na Velikonoce se ale počasí umoudří a teplotně by měly sváteční dny být dokonce nadprůměrné. Pohybovat by se měly mezi 16 až 18 °C.
21.03.2015 15:05 |

podobné články

Meterologové hlásí: Konec bouřek a veder!

 
Lidé v zaplavených oblastech, ale i ti kteří jsou v přímém ohrožení velkou vodou si můžou alespoň na pár dní oddechnout. Meterologové předpovídají konec vydatných bouřek, které v posledních dnech způsobily povodně. Zmizí i nepřijemné dusno.
05.07.2009 16:20 |

podobné články

Lovci bouřek mají žně, slota a blesky jsou pro ně koníček

 
Většina lidí před bouřkou utíká. Ale pro meteorologické nadšence, takzvané lovce bouřek, je to chvíle, kdy balí brašny s kamerami a vyrážejí ven. Bouřky však „neloví” jen pro svoji potěchu a hezké obrázky, mají znalosti profesionálů a ve skutečnosti působí spíš jako předvoj a zpětná vazba meteorologů, kteří se tolik nedostanou do terénu.
06.08.2013 19:35 |

podobné články

Červen skončí neobvyklým vedrem i deštěm. Bude 35 stupňů

 
Zbytek června bude nadprůměrně horký a deštivý. Příští týden teploty vystoupají až na 35 stupňů. V červenci se teploty vrátí k dlouhodobému průměru, ale aspoň z počátku bude dále velmi deštivo. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.
24.06.2017 15:05 |

podobné články

Skotská vesnice obvinila BBC, že jí předpovídá špatné počasí

 
Zástupci skotské vesničky Carrbridge údajně přišli na to, proč k nim nejezdí žádní turisté. Jedním ze stěžejních důvodů by měla být konstantně nepříznivá předpověď počasí, kterou BBC pro jejich vesnici neustále přináší. Jejich tvrzení jsme ověřili a musíme jim dát za pravdu. V době, kdy mělo být podle BBC deštivo, tak na webkamerách z bezprostředního okolí je jasno a po dešti ani vidu.
05.05.2009 16:50 |

podobné články

Velikonoce pod mrakem, přijdou teplotní šoky

 
Poslední týden před Velikonocemi nás čeká aprílové počasí. Slunečné počasí s teplotami až 19 stupňů Celsia vystřídá deštivo a nižší teploty.
28.03.2010 17:10 |

podobné články

Počasí na pátek hlásí Pája: Mlha a deštivo

 
Předpověď počasí pro dnešní den s holkami Pikantu
02.03.2012 10:10 |

podobné články