Článek

Po útoku zemřel vojenský vůdce luhanských povstalců Mozgovoj

 
Přední vojenský vůdce proruských povstalců ve východoukrajinské Luhanské oblasti Alexej Mozgovoj zahynul v autě u města Alčevsk po útoku neznámých atentátníků. Spolu s ním zemřelo šest dalších lidí. Oznámila to v sobotu podle agentury Reuters tisková služba luhanských separatistů LIT.
24.05.2015 08:26 |

podobné články

Podobné články

Zabili vůdce luhanských povstalců! Odpálili jeho auto, pak ho ještě rozstříleli!

 
Přední vojenský vůdce proruských povstalců ve východoukrajinské Luhanské oblasti Alexej Mozgovoj zahynul v autě u města Alčevsk po útoku neznámých atentátníků. Spolu s ním zemřelo šest dalších lidí. Při lítém útoku nejdřív odpálili jeho vůz, který pak pro jistotu ještě rozstříleli.
24.05.2015 11:25 |

podobné články

Paroubek: Klikatá a nekonečná je cesta teroristických útoků

 
Velitel tzv. luhanských separatistů A. Mozgovoj se stal obětí teroristů.
26.05.2015 14:46 |

podobné články

Velitele proruských povstalců zabila nastražená bomba v autě

 
Alexej Mozgovoj, velitel proruských povstalců bojujících v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, byl zabit. Neznámí atentátníci dali do jeho vozu bombu, která explodovala. Útočníci pak ještě vůz zasypali dávkou z automatických zbraní. Společně s ním zahynulo dalších šest lidí. Atentát se odehrál kousek od města Alčesvk. 
24.05.2015 09:06 |

podobné články

Ukrajina: Po smrti velitele separatistů kolují divoké řeči

 
O víkendu byl v ukrajinském Alčevsku společně s dalšími členy své skupiny zastřelen velitel luhanských separatistů Alexej Mozgovoj. Ukrajinský deník Kyiv Post konstatuje, že jeho smrt se stala vítanou podporou pro propagandu šířící se na územích kontrolovaných separatisty.
27.05.2015 11:36 |

podobné články

Zástupci ukrajinské armády, povstalců a OBSE se dnes sejdou v Luhansku

 
Ještě dnes se mají v Luhansku na východní Ukrajině sejít zástupci ukrajinské armády, proruských povstalců a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Podle ruské agentury TASS to dnes prohlásil vyjednavač luhanských rebelů Vladislav Dejněgo. Dnešní schůzka naváže na obdobné pondělní setkání z Doněcka, tématem mají být vojenské záležitosti související se sjednaným příměřím.
31.12.2014 12:47 |

podobné články

Armáda obsadila jednu z luhanských čtvrtí, dobyla i město Jasynuvata

 
Ukrajinské armádě se v neděli podařilo obsadit jednu z luhanských čtvrtí, oznámil mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. Vojáci na znamení úspěšnosti operace vztyčili na obvodní policejní stanici ukrajinskou vlajku a dále pokračují v obsazování oblasti. V neděli armáda dobyla i důležité město Jasynuvata nedaleko Doněcka.
17.08.2014 14:45 |

podobné články

Povstalci na Ukrajině sestřelili další letadlo! Vojenský Su-25

 
Ukrajinští povstalci dnes oznámili sestřelení dalšího ukrajinského letadla. Stroj Su-25 prý protivzdušná obrana luhanských separatistů sestřelila nad obcí Irmino, která leží západně od Luhansku. Pilot se katapultoval. Kyjev zatím informaci povstalců nepotvrdil.
03.02.2015 14:30 |

podobné články

Rusové zase zabili vůdce severokavkazských povstalců. Už potisící

 
Moskva opět hlásí, že vůdce severokavkazských rebelů Doku Umarov byl zabit během protiteroristické operace. Pokud by všechny zprávy o smrti Umarova za posledních několik let měly být pravdivé, muselo by existovat celkem slušné množství jeho klonů. Tentokrát ale o zabití Umarova informoval jako první Kavkazcenter, informační servis severokavkazských povstalců, a teprve nyní to potvrdila ruská rozvědka. Umarov tak možná zemřel naposledy. 
08.04.2014 13:50 |

podobné články

Libye: Velitel povstalců je prý spojen s americkou CIA

 
Vojenský velitel libyjských povstalců Chalífa Haftár je arabský nacionalista, původně spolubojovník a nakonec protivník libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, který žil dlouho v USA a měl podporu americké tajné služby CIA.
01.04.2011 20:10 |

podobné články

Při útoku povstalců zemřelo na jihu Afghánistánu šest koaličních vojáků

 
Šest vojáků mise Severoatlantické aliance zahynulo v neděli při útoku povstalců na jihu Afghánistánu. Jde o jeden z nekrvavějších útoků za poslední měsíce, informuje agentura AFP.
12.12.2010 12:30 |

podobné články

Kvůli útoku povstalců na radar narušen letecký provoz v Kolumbii

 
Kvůli útoku povstalců z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC)na radarové zařízení byly zpožděny vnitrostátních lety na jihu země a některé mezinárodní lety do sousedního Ekvádoru a Panamy. Informoval o tom v sobotu úřad pro civilní letectví. Při útoku byl zabit policista, který zařízení hlídal.
22.01.2012 11:10 |

podobné články

Vůdce luhanských separatistů Bolotov rezignoval

 
Šéf nikým neuznané povstalecké Luhanské lidové republiky na východě Ukrajiny Valerij Bolotov ze zdravotních důvodů rezignoval. Dnes o tom informovala ruská zpravodajská stanice Rossija 24. Bolotovův odchod přichází týden poté, co odstoupil vůdce doněckých separatistů Alexandr Borodaj.
14.08.2014 13:21 |

podobné články

Sever Doněcku je čistý, tvrdí ukrajinská vláda. Padlo na 500 povstalců

 
Tři padlí vojáci, 500 mrtvých povstalců. Takové ztráty uvádí ukrajinská vláda. Prý "zcela vyčistila" sever Doněcké oblasti od separatistů a opět ji ovládá. Základna vzbouřenců v Semenivce u Slavjanska byla zničena. Daších 1 500 povstalců bylo zraněno. Zraněných vojáků je prý 50.
03.06.2014 21:26 |

podobné články

Ve štábu luhanských povstalců vybuchla letecká puma

 
Silná exploze dnes otřásla sídlem luhanského gubernátora. Na místě bylo nalezeno 7 mrtvých těl. Podle proruských radikálů zásáhla budovu, kde momentálně sídlí vedení "Luhanské lidové republiky", letecká puma, která po dopadu vybuchla ve čtvrtém patře. Na místě museli zasahovat hasiči a vozy záchranné služby.
02.06.2014 19:36 |

podobné články

Ukrajina napjatě očekává další jednání o ukončení krveprolití

 
Na Ukrajině se dnes očekává pokračování rozhovorů mezi emisary kyjevské vlády a zástupci doněckých a luhanských povstalců. Po pondělním prvním kole jednání, které v Doněcku vyústilo ve vyhlášení oboustranného příměří, navrhli údajně radikálové uspořádat další rozhovory v poničeném Slavjansku, místě nejtvrdších bojů.
24.06.2014 09:00 |

podobné články

Lídři vyzvali k respektování minských dohod, povstalci prý zastavili palbu

 
Lídři Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie vyzvali k respektování minských dohod a co nejrychlejšímu podepsání dohody o stažení tanků a lehkých dělostřeleckých zbraní z frontové linie. Oddíly luhanských povstalců zatím dostaly příkaz neopětovat palbu. Dohoda by se měla podepsat v nejbližších dnech. 
24.07.2015 14:45 |

podobné články

V Pákistánu bylo při útoku zabito 18 povstalců

 
Bezpečnostní síly v Pákistánu při útoku na povstalecké pozice na severozápadě země poblíž Péšávaru dnes zabily 18 povstalců. Oznámila to zatím bez dalších podrobností agentura AP.
24.11.2009 12:10 |

podobné články

Nejméně šestnáct mrtvých při útoku povstalců v Pákistánu

 
Šestnáct osob zahynulo při dnešním útoku povstalců na kolonu civilních vozidel v severozápadním Pákistánu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na místní úřady.
17.07.2010 09:00 |

podobné články

Údajně šestnáct mrtvých při útoku povstalců v Pákistánu

 
Šestnáct osob zahynulo při sobotním útoku povstalců na kolonu civilních vozidel v severozápadním Pákistánu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na místní úřady.
17.07.2010 09:35 |

podobné články