Článek

Po oblevě se vrátil sníh i s ledovkou. Na horách hrozí sesuvy lavin

 
Po oblevě se na hory vrátila zima. V Jeseníkách sněží a teploty se pohybují kolo pěti stupňů nad nulou. Pro lyžaře ideální podmínky, záchranáři ovšem varují před ledovkou. Na některých horách navíc stále platí varování před lavinovým nebezpečím.
04.02.2016 14:45 |

podobné články

Podobné články

V Beskydech napadlo přes půl metru, hrozí laviny

 
V Beskydech hrozí sesuvy sněhu. Hrozbu lokálních lavin podle horských záchranářů zavinilo silné sněžení. V horách totiž v posledních dnech napadlo až 60 centimetrů.
17.03.2010 14:40 |

podobné články

Na horách hrozí laviny. Nově i v Beskydech

 
V Beskydech hrozí sesuvy sněhu. Hrozbu lokálních lavin podle horských záchranářů zavinilo silné sněžení.
17.03.2010 15:10 |

podobné články

V Alpách hrozí laviny, v Afghánistánu zabíjely

 
Ve francouzských Alpách hrozí velké nebezpečí lavin. Francouzská meteorologická služba vydala zvláštní varování pro departmenty Savojsko a Horní Savojsko na východě země, uvedla dnes místní média. Přívaly sněhu a riziko lavin podle agentury AFP sužují také rakouské Alpy.
21.01.2012 14:45 |

podobné články

Kvůli oblevě se rozvodní řeky na západě Čech, hrozí až 3. stupeň

 
Rozvodněné hladiny řek pomalu klesají, kvůli oblevě v příštích dnech ale meteorologové očekávají hlavně na západě Čech až 3. stupeň povodňové aktivity. Ve středu dopoledne bylo však povodňové ohrožení jen na Ohři u Loun, toky v povodí Berounky a dolního Labe vykazují poklesy.
12.01.2011 10:45 |

podobné články

Sesuvy půdy zabily 13 lidí!

 
Tropická deprese Fernand, před níž varovaly americké a mexické úřady, způsobila dnes v Mexiku sesuvy půdy, které zabily 13 lidí. Ničivé sesuvy za sebou zanechala deprese poté, co v průběhu dneška zeslábla z dřívější bouře a zamířila z Mexického zálivu na severozápad k centrálním oblastem Mexika.
26.08.2013 23:05 |

podobné články

Lavinové nebezpečí na horách, sníh zablokoval silnice i železnici

 
Husté sněžení způsobilo v sobotu na severu Rakouska problémy s dodávkami proudu a přerušilo silniční i železniční dopravu. Na horách je vyhlášeno nebezpečí lavin, informuje o tom webový portál televize ORF a deníku Kurier.
07.01.2012 23:40 |

podobné články

Na horách chybí sníh, vlekaři snižují ceny permanentek

 
Sněhu ve východních Krkonoších a v Orlických horách kvůli dlouhotrvající oblevě stále ubývá a podmínky k lyžování se zhoršují. Některá střediska na to reagovala snížením ceny skipasů.
05.01.2014 16:50 |

podobné články

Vědci vyřešili problém s tenisovými míčky. Pomůže jim to předpovídat pády lavin

 
Britským vědcům stačilo k vyřešení složitého fyzikálního problému 128 tenisových míčků a speciální počítačový program, který spočítal množství jejich možných uspořádání. K výsledku nebylo možné se dobrat bez potřebné technologie, běžnému vědci by nestačil k výpočtům ani celý život. Počet možností totiž převyšuje počet částic ve vesmíru. Vědci jsou teď schopni předpovídat možná uspořádání zdánlivě nahodilých částic a doufají, že do budoucna budou schopni predikovat například pohyb lavin nebo písečných dun v poušti.
03.02.2016 18:55 |

podobné články

Krizový štáb: Hrozí další povodně, pády stromů a sesuvy půdy

 
Na celém území Čech hrozí podle Ústřední povodňové komise další záplavy. Podle předpovědi má znovu pršet a území zasáhne také silný vítr, který může vyvracet stromy. Krizový štáb varuje, že půda je již nasycená vodou a hrozí sesuvy půdy. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Nečas po jednání štábu a komise.
08.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9235 článků)

V Krušných horách a na Šumavě padal první sníh

 
Letošní počasí dělá opravdové divy. V Krušných horách v Karlovarském kraji se k zemi už snesl první sníh. Smíšené přeháňky se objevily už v pondělí a brzy nad úterním ránem v Krušných horách v oblasti Božího Daru a Přebuzy, tedy ve výšce kolem 1000 metrů nad mořem. V pondělí krátce sněžilo i na Šumavě.
31.08.2010 12:20 |

podobné články

STRACH NA ÚSTECKU: Hrozí sesuvy půdy, desítky silnic jsou zavřené

 
Silničáři zprovoznili v Ústeckém kraji po povodni 50 úseků silnic, dalších asi 30 je uzavřených. V regionu hrozí kvůli bouřkám sesuvy půdy.
10.06.2013 20:10 |

podobné články

Sníh a mráz sužuje Evropu a zabíjí, přibývá obětí lavin

 
Sníh a mráz nadále trápí Evropu. Ve Švýcarsku byly objeveny další tři oběti nedělní laviny v údolí Diemtigtal. Obětí neštěstí už je sedm. Pod sněhovou peřinou se v úterý ocitly Británie a Bulharsko.
05.01.2010 19:10 |

podobné články

Život v Česku komplikuje ledovka a náledí! Řeky hrozí záplavami

 
Výstraha před ledovkou a náledím platí v celém Česku. V Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji platí navíc varování před ledovkou.
26.02.2012 14:25 |

podobné články

Tělo pohřešované ženy zasypal u domu sníh, našli ho až po oblevě

 
V Čisté na Rakovnicku našli tělo čtyřiasedmdesátileté ženy, která byla od konce listopadu pohřešována. Leželo na jejím vlastním pozemku a zakrýval ho sníh.
14.01.2011 14:05 |

podobné články

Pozor na sníh na silnicích! Na horách hrozí laviny

 
Vítr, déšť, déšť se sněhem, takové počasí nás čeká o víkendu v nížinách. Na horách bude padat mokrý sníh. Horská služba nedoporučuje hřebenové túry, kvůli hrozícím lavinám.
06.01.2012 16:05 |

podobné články

Reportéři TV Nova sledují povodňovou vlnu i místa ohrožená sesuvy

 
Velká voda na Moravě opadá, na dolním toku Moravy se ale obávají povodňové vlny a na mnoha místech hrozí další sesuvy půdy.
20.05.2010 20:10 |

podobné články

Meteorologové varují před ledovkou

 
Po brzké sněhové nadílce z pátečního večera a sobotního dne jsou silnice na území České republiky v neděli ráno sjízdné. Řidiči by ale měli být opatrní, teploty kolem nuly a čerstvý vítr mohly místy dát vzniknout náledí a sněhovým jazykům. Meteorologové nově varovali před ledovkou, která přetrvá až do úterního dopoledne.
28.10.2012 13:25 |

podobné články

Na Vysočině komplikuje řidičům jízdu mlha a padající jinovatka

 
Při jízdě Vysočinou musejí i dnes řidiči počítat s mlhou, mrznoucí jinovatkou a také s ledovkou v lesních úsecích. Po ránu byly u Hladova na Třebíčsku i sněhové jazyky. Nejhorší je situace na Žďársku, kde od středy musí hasiči a cestáři z vozovek odstraňovat na zem spadlé stromy a větve, které neunesly tíhu jinovatky. Také na dálnici D1 místy snižuje viditelnost mlha. Výstraha meteorologů před silnou námrazou a ledovkou platí do pondělního dopoledne. 
22.12.2013 15:02 |

podobné články

Meteorologové varují před ledovkou

 
Meteorologové v pondělí doplnili a upřesnili výstrahu před ledovkou, která se může tvořit od pondělního večera zejména na jihozápadě republiky. Varování má podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platit až do úterního večera.
04.01.2016 11:15 |

podobné články