Článek

Po oblevě se vrátil sníh i s ledovkou. Na horách hrozí sesuvy lavin

 
Po oblevě se na hory vrátila zima. V Jeseníkách sněží a teploty se pohybují kolo pěti stupňů nad nulou. Pro lyžaře ideální podmínky, záchranáři ovšem varují před ledovkou. Na některých horách navíc stále platí varování před lavinovým nebezpečím.
04.02.2016 14:45 |

podobné články

Podobné články

V Beskydech napadlo přes půl metru, hrozí laviny

 
V Beskydech hrozí sesuvy sněhu. Hrozbu lokálních lavin podle horských záchranářů zavinilo silné sněžení. V horách totiž v posledních dnech napadlo až 60 centimetrů.
17.03.2010 14:40 |

podobné články

Na horách hrozí laviny. Nově i v Beskydech

 
V Beskydech hrozí sesuvy sněhu. Hrozbu lokálních lavin podle horských záchranářů zavinilo silné sněžení.
17.03.2010 15:10 |

podobné články

V Alpách hrozí laviny, v Afghánistánu zabíjely

 
Ve francouzských Alpách hrozí velké nebezpečí lavin. Francouzská meteorologická služba vydala zvláštní varování pro departmenty Savojsko a Horní Savojsko na východě země, uvedla dnes místní média. Přívaly sněhu a riziko lavin podle agentury AFP sužují také rakouské Alpy.
21.01.2012 14:45 |

podobné články

MZV: V italských i francouzských Alpách hrozí v těchto dnech laviny

 
Úřad civilní ochrany Itálie vyhlásil, v souvislosti s pokračujícím silným sněžením a větrem, zvýšené riziko vzniku lavin v regionu Piemonte a v centrální části regionu Veneto (třetí stupeň z pěti). Mimořádně vysoké riziko vzniku lavin je v těchto dnech podle francouzské meteorologické služby i ve Francouzských Alpách.
10.01.2018 08:10 |

podobné články

Kvůli oblevě se rozvodní řeky na západě Čech, hrozí až 3. stupeň

 
Rozvodněné hladiny řek pomalu klesají, kvůli oblevě v příštích dnech ale meteorologové očekávají hlavně na západě Čech až 3. stupeň povodňové aktivity. Ve středu dopoledne bylo však povodňové ohrožení jen na Ohři u Loun, toky v povodí Berounky a dolního Labe vykazují poklesy.
12.01.2011 10:45 |

podobné články

Sesuvy půdy zabily 13 lidí!

 
Tropická deprese Fernand, před níž varovaly americké a mexické úřady, způsobila dnes v Mexiku sesuvy půdy, které zabily 13 lidí. Ničivé sesuvy za sebou zanechala deprese poté, co v průběhu dneška zeslábla z dřívější bouře a zamířila z Mexického zálivu na severozápad k centrálním oblastem Mexika.
26.08.2013 23:05 |

podobné články

Lavinové nebezpečí na horách, sníh zablokoval silnice i železnici

 
Husté sněžení způsobilo v sobotu na severu Rakouska problémy s dodávkami proudu a přerušilo silniční i železniční dopravu. Na horách je vyhlášeno nebezpečí lavin, informuje o tom webový portál televize ORF a deníku Kurier.
07.01.2012 23:40 |

podobné články

Na horách chybí sníh, vlekaři snižují ceny permanentek

 
Sněhu ve východních Krkonoších a v Orlických horách kvůli dlouhotrvající oblevě stále ubývá a podmínky k lyžování se zhoršují. Některá střediska na to reagovala snížením ceny skipasů.
05.01.2014 16:50 |

podobné články

Vědci vyřešili problém s tenisovými míčky. Pomůže jim to předpovídat pády lavin

 
Britským vědcům stačilo k vyřešení složitého fyzikálního problému 128 tenisových míčků a speciální počítačový program, který spočítal množství jejich možných uspořádání. K výsledku nebylo možné se dobrat bez potřebné technologie, běžnému vědci by nestačil k výpočtům ani celý život. Počet možností totiž převyšuje počet částic ve vesmíru. Vědci jsou teď schopni předpovídat možná uspořádání zdánlivě nahodilých částic a doufají, že do budoucna budou schopni predikovat například pohyb lavin nebo písečných dun v poušti.
03.02.2016 18:55 |

podobné články

Krizový štáb: Hrozí další povodně, pády stromů a sesuvy půdy

 
Na celém území Čech hrozí podle Ústřední povodňové komise další záplavy. Podle předpovědi má znovu pršet a území zasáhne také silný vítr, který může vyvracet stromy. Krizový štáb varuje, že půda je již nasycená vodou a hrozí sesuvy půdy. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Nečas po jednání štábu a komise.
08.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

V Krušných horách a na Šumavě padal první sníh

 
Letošní počasí dělá opravdové divy. V Krušných horách v Karlovarském kraji se k zemi už snesl první sníh. Smíšené přeháňky se objevily už v pondělí a brzy nad úterním ránem v Krušných horách v oblasti Božího Daru a Přebuzy, tedy ve výšce kolem 1000 metrů nad mořem. V pondělí krátce sněžilo i na Šumavě.
31.08.2010 12:20 |

podobné články

Život v Česku komplikuje ledovka a náledí! Řeky hrozí záplavami

 
Výstraha před ledovkou a náledím platí v celém Česku. V Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji platí navíc varování před ledovkou.
26.02.2012 14:25 |

podobné články

STRACH NA ÚSTECKU: Hrozí sesuvy půdy, desítky silnic jsou zavřené

 
Silničáři zprovoznili v Ústeckém kraji po povodni 50 úseků silnic, dalších asi 30 je uzavřených. V regionu hrozí kvůli bouřkám sesuvy půdy.
10.06.2013 20:10 |

podobné články

Geologové: Víme, kde hrozí v Česku sesuvy půdy. Nikdo se podle údajů ale neřídí

 
Kde hrozí sesuvy svahů, máme v Česku dobře zmapované, ale při stavbách se tím neřídíme, shodli se odborníci na úterní konferenci v Senátu. Znalosti získané z výzkumů by se podle nich měly projevit hlavně při plánování silnic a dálnic. Dosud k tomu projektanty a stavební firmy nic nenutí, opatření navrhovaná geology jsou pro ně jen doporučující. Nevýhody tohoto postupu se projevily při stavbě dálnice D8. Konferenci pořádal senátní výbor spolu se dvěma ústavy Akademie věd.
21.11.2017 18:10 |

podobné články

Sníh a mráz sužuje Evropu a zabíjí, přibývá obětí lavin

 
Sníh a mráz nadále trápí Evropu. Ve Švýcarsku byly objeveny další tři oběti nedělní laviny v údolí Diemtigtal. Obětí neštěstí už je sedm. Pod sněhovou peřinou se v úterý ocitly Británie a Bulharsko.
05.01.2010 19:10 |

podobné články

Tělo pohřešované ženy zasypal u domu sníh, našli ho až po oblevě

 
V Čisté na Rakovnicku našli tělo čtyřiasedmdesátileté ženy, která byla od konce listopadu pohřešována. Leželo na jejím vlastním pozemku a zakrýval ho sníh.
14.01.2011 14:05 |

podobné články

Pozor na sníh na silnicích! Na horách hrozí laviny

 
Vítr, déšť, déšť se sněhem, takové počasí nás čeká o víkendu v nížinách. Na horách bude padat mokrý sníh. Horská služba nedoporučuje hřebenové túry, kvůli hrozícím lavinám.
06.01.2012 16:05 |

podobné články

Meteorologové varují před ledovkou

 
Po brzké sněhové nadílce z pátečního večera a sobotního dne jsou silnice na území České republiky v neděli ráno sjízdné. Řidiči by ale měli být opatrní, teploty kolem nuly a čerstvý vítr mohly místy dát vzniknout náledí a sněhovým jazykům. Meteorologové nově varovali před ledovkou, která přetrvá až do úterního dopoledne.
28.10.2012 13:25 |

podobné články

Na Vysočině komplikuje řidičům jízdu mlha a padající jinovatka

 
Při jízdě Vysočinou musejí i dnes řidiči počítat s mlhou, mrznoucí jinovatkou a také s ledovkou v lesních úsecích. Po ránu byly u Hladova na Třebíčsku i sněhové jazyky. Nejhorší je situace na Žďársku, kde od středy musí hasiči a cestáři z vozovek odstraňovat na zem spadlé stromy a větve, které neunesly tíhu jinovatky. Také na dálnici D1 místy snižuje viditelnost mlha. Výstraha meteorologů před silnou námrazou a ledovkou platí do pondělního dopoledne. 
22.12.2013 15:02 |

podobné články