Článek

Po obavách z vraždy prý přišly výhrůžky. Dohry Klausovy amnestie?

 
Na Lidovky.cz vyšel rozhovor se šéfem Nadačního fondu proti korupci Petrem Soukenkou. Mluvil o tom, jak mu vyhrožoval bývalý Mrázkův muž, jak měl ochranku, i o údajné připravě likvidace miliardáře Karla Janečka, na které se měl podílet lobbista Peter Kovarčík.
25.08.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Peter Kovarčík (64 článků)
Podobné články

Po hrozbě vraždy prý přišly výhrůžky. Dohry Klausovy amnestie?

 
Na Lidovky.cz vyšel rozhovor se šéfem Nadačního fondu proti korupci Petrem Soukenkou. Mluvil o tom, jak mu vyhrožoval bývalý Mrázkův muž, jak měl ochranku, i o údajné připravě likvidace miliardáře Karla Janečka, na které se měl podílet lobbista Peter Kovarčík.
25.08.2015 14:02 |

podobné články

Osobnosti: Peter Kovarčík (64 článků)

Když zločinci z Havlovy amnestie vraždí: Mezi obětmi byly ženy i miminko

 
Prezident Václav Havel je pro Česko i dnes ikonou. „Černým puntíkem“ v jeho pověsti ale stále zůstává lednová amnestie v roce 1990. Z 31 000 tehdejších věznů jich bylo propuštěno 23 000. Amnestie se vztahovala pouze na lidi odsouzené na méně než tři roky, pachatelům násilných trestných činů byl však z trestu odpuštěn rok, čímž došlo i na propuštění násilníků a vrahů. Havel k amnestii přistoupil, protože normalizační odsouzení, které „zabásnutí“ za odpor režimu byli kriminalizováni za běžné zločiny - těžko se pak dalo odlišovat skutečné lumpy od těch, které se jen znelíbili vedení státu. Na svobodu se nakonec dostalo několik zločinců, kteří spáchali ty nejhorší zločiny. „Znalci říkají, že ta amnestie byla smysluplná. Samozřejmě, že v té pohnuté době vznikl bezpočet rozmanitých bludů – například, že kriminalita vinou této amnestie rapidně stoupla,“ prohlásil tehdy sám Havel.
27.11.2016 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4683 článků)

O důsledcích Klausovy amnestie se bude mluvit na slyšení v Senátu

 
Motivy, okolnosti a důsledky kontroverzní amnestie, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, budou dnes předmětem veřejného slyšení v Senátu. Vyústit by mělo minimálně ve změnu Ústavy, která by mohla omezit právo hlavy státu zastavovat trestní stíhání. Právě kvůli této části amnestie se už část senátorů obrátila na Ústavní soud s žádostí, aby byla zrušena.
21.02.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Hasenkopf není autorem Klausovy amnestie, soud skončil smírem

 
Spor o autorství textu loňské amnestie exprezidenta Václava Klause v pondělí skončil u pražského městského soudu smírem. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf se shodl s právním zástupcem prezidentské kanceláře, prezidenta Miloše Zemana a kancléře Vratislava Mynáře na textu, který „uvede na pravou míru", že Hasenkopf není autorem amnestie. Celý text musí být podle dohody zveřejněn na internetových stránkách Hradu a prostřednictvím ČTK.
25.08.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Miloš Zeman (18578 článků) , Vratislav Mynář (860 článků)

Dva roky od Klausovy amnestie: Zpátky za mřížemi je čtvrtina vězňů!

 
Václav Klaus tímhle krokem potěšil tisícovky vězňů, souzených a odsouzených. Vyhlášením své amnestie však také popudil řadu občanů. Amnestie přitom osvobodila šest a půl tisíce vězňů. Kvůli dalšímu páchání trestné činnosti se jich už téměř čtvrtina vrátila zpátky za mříže.
27.12.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Kolem Klausovy amnestie je tajemno, nedá se zjistit prakticky nic. Vypovídá právník z bohnické léčebny

 
Právník Psychiatrické léčebny v Bohnicích a bývalý novinář Tomáš Němeček se už roky snaží zjistit, co vedlo exprezidenta Klause k vyhlášení kontroverzní amnestie. Překvapuje ho, jak je obtížné dostat se v této věci k určitým informacím, když si uvědomíme, že se spekulovalo i o korupčním pozadí celé amnestie.
10.10.2015 21:51 |

podobné články

Klaus dal Zemanovi brožuru o amnestii, ten ji zatím nečetl

 
Zvolený prezident Miloš Zeman si v úterý po schůzce s prezidentem Václavem Klausem odnášel dar v podobě Klausovy brožury Spor o amnestii. Jedná se o sborník textů týkající se právě Klausovy novoroční amnestie, která se dostala pod palbu kritiky.
08.02.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Miloš Zeman (18578 článků)

Kolem Klausovy milosti bude brzy jasno: Zeman práskne autory amnestie!

 
Už brzy budeme znát skutečné autory nenáviděné amnestie exprezidenta Václava Klause (71). O nich se totiž v uplynulých dnech vedly spory. Na Hradě už ale prý leží důkazy o tom, kdo novoroční milosti připravil.
06.05.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Městský soud: Amnestie je v rozporu s ústavou, zrušte ji!

 
Odpůrci Klausovy amnestie mohou slavit první úspěch. Městský soud v Praze navrhne Ústavnímu soudu, aby ji zrušil. Vadí mu to, že ji prezident Klaus a premiér Nečas neprojednali s celou vládou. Poputují vězni zpátky za mříže?
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Kdo stojí v pozadí Klausovy amnestie? Hrad stále mlčí

 
Karlovarský krajský zastupitel Jiří Kotek žádal v souladu se zákonem k informacím detaily amnestie udělené Václavem Klausem, avšak nepochodil. Prezidentův tajemník Ladislav Jakl je totiž toho názoru, že hlava státu nemusí nic zdůvodňovat.
12.02.2013 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Václav Kotek (8 článků)

Dopady Klausovy amnestie: 50 tisíc amnestovaných, 316 zločinů propuštěnců!

 
Kontroverzní amnestie, kterou před odchodem z funkce prezidenta vyhlásil Václav Klaus, se dotkla více než 50 tisíc odsouzených či obviněných a stála přitom již skoro čtyři a půl milionu korun. Nejde přitom o konečná čísla. Vyplývá to z aktuální zprávy ministerstva spravedlnosti.
11.03.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Ještě jedno překvapení Klausovy amnestie. Ukázal na něj ministr

 
Právníky překvapila slova ministra - šéfa legislativní rady Petra Mlsny v sobotním Právu. Prohlásil, že u prezidentské amnestie ho mnohem víc než abolice zarazila poměrně nízká kritéria pro vymazání záznamu z trestního rejstříku. „Nyní se někteří lidé budou moci ucházet o funkce, kde je podmínkou bezúhonnost. A překvapuje mě, že toto odbornou veřejnost nezajímá,“ prohlásil člen Nečasovy vlády, jako kdyby amnestovaní masově nastupovali na významná místa na ministerstvech.
03.04.2013 04:40 |

podobné články

Zemanův kancléř Mynář odhalil deníku autory Klausovy amnestie

 
Již v předvolební kampani prezident Miloš Zeman sliboval, že občanům odkryje autory amnestie exprezidenta Václava Klause, která notně pobouřila značnou část společnost. Prezident Zeman tedy plní svůj slib. Jeho kancléř Vratislav Mynář zjistil, že mimo Klause se na amnestii podíleli také tehdejší šéf politického odboru Hradu Ladislav Jakl, vicekancléř Petr Hájek a právník Pavel Hasenkopf. Informuje o tom sobotní Právo.
27.04.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků) , Miloš Zeman (18578 článků) , Vratislav Mynář (860 článků) , Petr Václav (723 článků)

Mynář: Autorem amnestie je Klaus. Hasenkopf pracoval na zadání Jakla

 
EXKLUZIVNĚ Hradní kancléř Vratislav Mynář pro sobotní Právo uvedl, že tvůrci novoroční Klausovy amnestie jsou Petr Hájek, Ladislav Jakl a prezidentův někdejší poradce, právník Pavel Hasenkopf. K dokumentu se nyní nikdo nechce znát a právník Hasenkopf dokonce vyhrožuje kancléři podáním žaloby.
28.04.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (860 článků)

Výsledky Klausovy amnestie: Ke konci května se vrátilo za mříže 459 vězňů

 
Za pět měsíců od vyhlášení novoroční prezidentské amnestie se za mříže vrátilo 459 amnestovaných vězňů. Vyplývá to ze zprávy ministerstva spravedlnosti, kterou ve středu projedná vláda a kterou má ČTK k dispozici. Podle dokumentu vynaložila Vězeňská služba v souvislosti s amnestií 4,7 milionu korun.     
18.06.2013 19:10 |

podobné články

Vyšetřování korupce u Klausovy amnestie: Slavný právník napsal, co zjistil při výslechu

 
Protikorupční kriminálka začala vyšetřovat pozadí vzniku novoroční amnestie Václava Klause. Prozradil to prezidentův bývalý právní poradce Pavel Hasenkopf, který na svém Facebooku napsal, že jej v červenci detektivové předvolali k podání vysvětlení kvůli amnestii. Hasenkopf věří, že se při vyšetřování ukáže, že všechny řeči o koupené spravedlnosti byly nesmysly.
01.08.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Přesná čísla Klausovy »dílčí amnestie«: Pardon pro 111 tisíc lidí!

 
Až nyní ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo, kolika lidí se dotkla amnestie exprezidenta Václava Klause (72). Pardon dostalo neuvěřitelných 111 tisíc osob!
19.12.2013 05:07 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Údajný spoluautor Klausovy amnestie odchází ze státního zastupitelství

 
Zdeněk Koudelka, který byl údajně spoluautorem kontroverzní amnestie exprezidenta Václava Klause, k poslednímu lednovému dni přestává být státním zástupcem. Informoval o tom deník Právo.
14.01.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8848 článků)

Údajný spoluautor Klausovy amnestie jako žalobce končí

 
Údajný spoluautor loňské kontroverzní prezidentské amnestie Zdeněk Koudelka koncem ledna přestane být státním zástupcem. Právu to v pondělí sdělila Helena Markusová, mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ), kde Koudelka od loňského listopadu opět působí.
14.01.2014 21:55 |

podobné články