Článek

Po nebezpečných mývalech řeší EU další zvířata. Tygry a slony chce chránit

 
Po mývalech severních a dalších nežádoucích invazivních druzích, které se v Evropě ideálně nesmí dál množit, řeší Evropská unie zvířata znovu. Tentokrát jde ale o jejich úbytky kvůli pytlákům a nelegálním obchodům, které jdou ročně do miliard eur.
14.10.2016 06:25 |

podobné články

Podobné články

Indičtí farmáři plaší slony plyšovými tygry: Bojí se jich ale jen opice

 
Farmáři v jihoindickém státě Karnátaka nakoupili plyšové tygry v životní velikosti, aby s jejich pomocí plašili slony, kteří jim drancují úrodu. Plyšoví strašáci se ale zatím příliš neosvědčili - sice se jim daří děsit opice, ale sloni se k nim přibližují beze strachu.
15.11.2014 14:45 |

podobné články

Exotická zvířata milují Kladno: Po krokodýlovi tu strážníci chytali slony!

 
Kladenští strážníci se opravdu nenudí! V říjnu loňského roku chytali 1,5 metru dlouhého krokodýla, kterého tu zapomněli cirkusáci. Ve středu zase vyjížděli do lesoparku chytat tři velké slony!
08.03.2013 12:05 |

podobné články

Exotická zvířata milují Kladno: Po krokodýlovi tu strážníci chytali slony!

 
Kladenští strážníci se opravdu nenudí! V říjnu loňského roku chytali 1,5 metru dlouhého krokodýla, kterého tu zapomněli cirkusáci. Ve středu zase vyjížděli do lesoparku chytat tři velké slony!
08.03.2013 23:20 |

podobné články

Blízká setkání s tygry aneb Co vidí jejich kořist těsně před smrtí

 
Představitelé anglického safari parku Longleat využili velkého množství napadaného sněhu a postavili z něho sněhuláky. Do jednoho z nich schovali kameru, poté vypustili tygry a čekali, co budou zvířata dělat. Jednu z tygřic zaujala kamera, kterou se pokusila sníst, čímž vznikly výjimečné záběry vnitřku tlamy. Informovala o tom internetová verze deníku The Telegraph.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Zvrácený akciový kapitalismus a konec globalizace. Donald Trump chystá zásadní přeměnu světa a toto nám k tomu řekli čeští politici...

 
ANKETA Předseda ODS Petr Fiala v Týdeníku Echo napsal, že Donald Trump vyhlásil omezení globálního obchodu, přihlásil se k ochranářství a chce chránit americký trh a americká pracovní místa. Dle Fialy je potřeba chránit především vlastní podnikatele, pracovní místa pro domácí zaměstnance a bránit nekontrolovatelnému odlivu kapitálu a je třeba chránit některá národní odvětví před konkurencí jiných mocností a nadnárodních společností. Globalizace dle něj končí a trhy se začínají chránit.
04.01.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (1756 článků) , Petr Fiala (955 článků)

Pražská zoo slavnostně představuje nový obrovský pavilon pro slony

 
Do budovaného pavilonu pro slony v pražské zoo se už tento měsíc přestěhují tři sloni, které zahrada v současnosti má. V květnu by k nim měli přibýt další dva, které zoo získá z nizozemského Rotterdamu. Novinářům to při dnešní prohlídce areálu řekl ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.
11.04.2012 17:25 |

podobné články

Premiéry – Kazatel, Voda pro slony i Banksy

 
Tento týden přeje nejen zamilovaným, ti ostatní mohou vyrazit na post-katastrofickou sci-fi Kazatel, mystifikační dokument Banksy: Exit Through the Giftshop nebo drama Tetro. Na romantiky myslí melodrama Voda pro slony nebo komedie Tvůj snoubenec, můj milenec.
12.05.2011 08:55 |

podobné články

Indie: Tři slony zabil elektrický proud

 
Tři volně žijící slony zabil elektrický proud v severní Indii, když strhli sloup s vysokým napětím. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní ochránce přírody.
10.07.2011 09:15 |

podobné články

Žena při procházce v kladenském parku narazila na tři slony

 
Kladenští strážníci přijali ve středu odpoledne kuriózní oznámení, žena v lesoparku potkala tři slony. TN.cz to ve čtvrtek sdělila mluvčí strážníků Markéta Fröhlichová.
07.03.2013 12:20 |

podobné články

Žena (46) usíná ve stejné posteli s gepardy, lvy a tygry!

 
Riana Van Nieuwenhuizen (46) miluje mazlení s chlupatými šelmičkami v posteli. Pracovnice z jihoafrické rezervace sdílí svůj domov se čtyřmi osiřelými gepardy, pěti lvi a dvěma tygry.
29.06.2009 05:15 |

podobné články

Hokejisté Bostonu rozstříleli v Liberci Bílé Tygry 7:1

 
Hokejisté Bostonu Bruins porazili v úterní generálce na sobotní start NHL extraligové Bílé Tygry Liberec na jejich ledě vysoko 7:1.
05.10.2010 22:20 |

podobné články

Šok v Talentu: Tihle desetiletí chlapci, co si hrají s tygry, jsou strýček a synovec

 
Dva desetileté chlapce, kteří si od malička hrají se sibiřskými tygry, přihlásili jejich rodiče do show Česko Slovensko má talent. Hoši, ba a Jaromír, kteří si dali přezdívky Tarzan a Mauglí, nastoupili před porotu ve sporých oblečcích inspirovaných stylem odění obyvatel džungle. Tím ale tolik nepřekvapili.
18.09.2011 15:35 |

podobné články

Border kolii chybí ovce, místo nich nahání tygry

 
V přírodní rezervaci poblíž města Port Elizabeth v Jižní Africe chovají opravdu světovou raritu, border kolii jménem Solo. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem Solo nenaháněla místo stáda ovcí tygry.
19.06.2012 12:45 |

podobné články

Útočník Falcao dostal nebezpečný dárek. Mohl si pohrát s tygry

 
Útočníkovi španělského Atlétika Madrid Radamelu Falcaovi se pro jeho dravost a smrtící gólový instinkt přezdívá El Tigre. Pro Falcaa uspořádal klub speciální akci, při níž se útočník potkal se skutečnými tygry. Na stadionu v Madridu se s nimi Falcao vyfotil a jednoho z nich si dokonce pohladil.
19.07.2012 19:45 |

podobné články

Pavelec má chytat za Bílé Tygry, už trénuje pod Ještědem

 
Brankář Ondřej Pavelec posílí během výluky NHL liberecké Bílé Tygry, gólman hokejistů Winnipegu už na severu Čech trénuje a nastoupit v extralize by mohl už v pátek.
20.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Pavelec (233 článků)

Číňan jedl tygry. Dostal 13 let vězení

 
Na 13 let do vězení poslal čínský soud muže, který kupoval a jedl ohrožené tygry, a z jejich krve vyráběl nápoj.
31.12.2014 13:02 |

podobné články

S kým se mazlí slavní? Zvířata českých celebrit

 
Slavní Češi milují zvířata. Mají jich doma spousty: od neškodných rybiček až po tygry.
21.01.2011 01:00 |

podobné články

V jihlavské zoo zbrusu nový druh - Panda červená

 
Od 17. června se mohou návštěvníci jihlavské zoo těšit ze zbrusu nového druhu – pandy červené (Ailurus fulgens). Roční sameček byl přivezen v pátek z německé Zoo Krefeld a začal se zabydlovat v upravené expozici po mývalech severních.
23.06.2011 10:30 |

podobné články

METEODNY: Chatujte s expertem! Jak zvířata chránit před vedrem a před bouřkami?

 
Zvířata vycítí změnu počasí přesněji než meteorologické modely. Přesně vědí, že se blíží bouřka. Zejména psi jsou na hromy obzvláště citliví. Co dělat se zvířaty, aby se při bouřkách nebála? A jak se o ně starat v letních vedrech? O tom, jak zvířata ovlivňuje počasí, bude se čtenáři Blesk.cz chatovat RNDr. Evžen Kůs z pražské ZOO. Odpovídat bude v pondělí 14. července od 13 hodin, ale vy vaše dotazy můžete posílat už nyní.
09.07.2014 12:20 |

podobné články