Článek

Po knižním přichází audiočtvrtek

 
Rostoucímu zájmu o audioknihy vycházejí jejich producenti dnes vstříc akcí Velký audioknižní čtvrtek. Na pulty knihkupectví dorazí osm novinek.
05.11.2015 11:00 |

podobné články

Podobné články

Turistické putování s Knižním klubem

 
Knižní klub působí na českém knižním trhu již 18 let a každým rokem nabízí svým členům více možností.
29.08.2010 09:15 |

podobné články

Radka Denemarková bude číst ve Frankfurtu na knižním veletrhu

 
Vrcholem české účasti na Mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná ode středy do 10. října, bude čtvrteční večerní čtení české prozaičky a překladatelky Radky Denemarkové z knihy Peníze od Hitlera.
06.10.2010 11:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o balíček dvou knih od Fragmentu!

 
Erebos Hra, která zabíjí. Na knižním veletrhu ve Frankfurtu Erebos získal prestižní cenu za literaturu na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů. Thriller, při kterém vám v žilách tuhne krev. Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Spící město Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých. Samotného autora příběh bavil, dokonce se občas o své hrdiny bál. A už teď píše pokračování s názvem Spící spravedlnost. Erebos - hra, která zabíjí. Na knižním veletrhu ve Frankfurtu Erebos získal prestižní cenu za literaturu na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů. Thriller, při kterém vám v žilách tuhne krev. Erebos je počítačová hra s přísnými pravidly. Toho, kdo je poruší, čeká krutý trest nebo smrt. Erebos ale dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Spící město - vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých. Samotného autora příběh bavil, dokonce se občas o své hrdiny bál. A už teď píše pokračování s názvem Spící spravedlnost.
07.12.2011 00:05 |

podobné články

Knižním bestsellerům vládnou omalovánky

 
Knižním bestsellerům letos vládnou antistresové omalovánky. Přestože psychologové o terapeutické metodě soustředění se na konkrétní motorickou činnost vědí už dávno, antistresové omalovánky zažívají obrovský boom.
18.12.2015 12:50 |

podobné články

Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni aspoň připravte! I to zaznělo na velké konferenci o bezpečnosti Evropy

 
REPORTÁŽ Iluze o bezpečné a svobodné Evropě jsou pryč. „Válka přichází. A když už přichází, tak se na ni, proboha, alespoň připravte,“ vyzval evropské země Peretz Gurel z Athena GS3 Security Implementations na mezinárodní konferenci Duha nestability a bezpečnost Evropské unie, která se konala v pátek v Praze. Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek na ní připustil, že Evropská unie i NATO budou muset přehodnotit své bezpečnostní strategie, aby mohly lépe reagovat na bezpečnostní hrozby současného světa.
13.06.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Zcela nová Kia pro_cee'd přichází na český trh

 
Po své premiéře na Pařížském autosalonu 2012 přichází třetí člen zcela nové řady Kia cee'd - třídveřový model pro_cee'd - do prodeje v Evropě včetně České republiky. Nový sofistikovaný pro_cee'd disponuje veškerými vylepšeními sesterského modelu, pětidveřového hatchbacku cee'd, a přichází s výrazným sportovním vzhledem, který přinesl velkou popularitu jeho předchůdci.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

ŽEBŘÍČKY: Na vrcholu stále trůní Jackson, Potter a Francisové

 
Ani v dalším týdnu nepadá obliba Michaela Jacksona, jeho alba se jen posunují v žebříčku. Na knižním trhu se na prvním místě drží detektivka Dicka a Felixe Francisových Talár a dres a z prvního místa v kinech se nechystá sestoupit ani Harry Potter a Princ dvojí krve.
06.08.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , Harry Potter (1235 článků)

Kniha o Karlu IV. - česká ostuda na pokračování

 
Německé nakladatelství Deutscher Kunstverlag na nedávném frankfurtském knižním veletrhu hrdě představilo knihu Kunst als Herrschaftsinstrument, bohatě ilustrovaný mezinárodní sborník z pražské konference k umění doby Karla IV.
06.11.2009 11:20 |

podobné články

Čeští nakladatelé sázejí na Harryho Pottera a Dana Browna

 
Mezi největší komerční taháky na knižním trhu v Česku patří příběhy o čarodějném učni Harrym Potterovi a knihy o záhadách od Američana Dana Browna. Svědčí o tom i přístup nakladatelů, kteří právě tyto knihy vydávají v rekordních nákladech. Brownovu novinku Ztracený symbol nyní vydalo nakladatelství Argo v počtu 100 000 kusů, žádnou jinou knihu toto nakladatelství v tak vysokém prvním nákladu zatím nevydalo, řekla Marcela Turečková z Arga. V prvních nákladech se knihy vydávají v počtech zhruba desetkrát nižších.
06.02.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Dan Brown (89 článků) , Harry Potter (1235 článků)

Na knižním veletrhu v Lipsku se představí i čeští autoři

 
Hlavním tématem letošního mezinárodního knižního veletrhu v Lipsku jsou knihy pro mládež spolu s literaturou střední a východní Evropy. Mezi 1500 pozvanými autory nebudou chybět němečtí nositelé Nobelovy ceny za literaturu Günter Grass a Hertha Müllerová a také desítka literátů z České republiky.
18.03.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Günter Grass (13 článků)

Klub globálních bezdomovců je humornou prózou o nás všech

 
Sametová grosteska zní podtitul humoristické prózy Jeronýma Dubského Klub globálních bezdomovců, která v knižním vydání dává najevo, že její dosavadní publikování v internetové knihovně digizdat.cz zaujalo čtenáře opravdu mimořádně.
23.06.2010 08:00 |

podobné články

Experimenty Lundiakové v knižním vydání

 
Literární debut Hany Lundiakové, který pod názvem Vrhnout vydalo v letošním roce nakladatelství Kniha Zlín, shrnuje krátké prózy od roku 2000 do současnosti. Mladá autorka (1978, Broumov) svou tvorbu publikovala dosud převážně v tisku nebo v antologiích a příležitostně se věnuje kulturní publicistice.
12.08.2010 09:55 |

podobné články

Tomský (Svobodní): Pod terorem řecké symetrie

 
Jak je to možné, ptají se mě teď často mí humanitně vzdělaní přátelé a známí, že nás dnes smrtelně ohrožuje další daň na knihy, jako by nestačila ta desetiprocentní, v Evropě neobvyklá, která se už o krizi na našem českém knižním trhu docela zasloužila.
02.03.2011 20:40 |

podobné články

Vyšla nová kniha Cesta černých ovcí

 
Úspěch trilogie Milénium Stiega Larssona vyvolal na knižním trhu vlnu překladů severských krimi románů. Jak ovšem ukazuje unylé dílko Harriho Nykänena, ne každý Seveřan je geniálním vypravěčem příběhů z podsvětí.
12.08.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Stieg Larsson (45 článků)

Potomci tajemných šamanů z finských hvozdů na českém knižním trhu

 
Staré vikingské ságy, v nichž tkví kořeny skandinávské literatury, jsou pokladnicí bohatýrských historek. Správný severský rek měl mít pro strach uděláno, a bál-li se kdy, pak jen jediného: nevyzpytatelných šamanů z hlubokých finských hvozdů. Podobně vydělená se dodnes jeví i finská literatura; světové trendy do sebe vstřebává jen pozvolna a s výhradami.
19.08.2011 15:05 |

podobné články

Vyšly luxusní knihy o dvou skvostech české gotiky

 
Na knižním trhu se během jednoho týdne objevily dvě reprezentativní publikace věnované významným památkám českého umění – Svatovítské katedrále na Pražském hradě, dílu Matyáše z Arrasu a Petra Parléře i jejich následovníků, a pražskému Anežskému klášteru, který byl i pohřebištěm a svatyní Přemyslovců.
06.10.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Parléř (8 článků)

Zloděj na veletrhu ve Frankfurtu ukradl knihu ze 16. století za půl milionu

 
Zloděj ukradl na knižním veletrhu ve Frankfurtu jeden z nejcennějších exponátů, portugalskou knihu ze 16. století. Informuje o tom ve středu agentura AFP.
02.11.2011 15:05 |

podobné články

Havlovy knihy jdou na dračku. Došly výtisky, pláčou knihkupci

 
Prodeje Havlových knih stoupají. Na několika místech se podle prodejců poptávka zvýšila po úmrtí bývalého prezidenta až o 100 procent. Ještě vyšší prodeje ale paradoxně brzdí nedostatek výtisků těchto knih na tuzemském knižním trhu. Řada titulů, které Václav Havel napsal i těch, které se jeho osobnosti týkají, totiž teprve čeká na dotisk či nové vydání.
20.12.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Mynář (SPOZ): Rath má smůlu

 
David Rath nemá takové štěstí jako kdysi Miroslav Macek. Jeho kauzu se zpronevěrou v Knižním velkoobchodu tehdy zakryl útok na obchodní centrum v New Yorku.
26.05.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)