Článek

Po Klausových vládách to tu jde od desíti k pěti. Berou svobodu a dělají z nás montovnu. Promlouvá Čech, zvolený do čela strany v Německu

 
ROZHOVOR Petra Bystroně, který odešel s rodiči v roce 1987 z Československa a nedávno byl zvolen do čela euroskeptické strany Alternativa pro Německo, až bolí sledovat, do jak negativní nálady se společnost u nás dopracovala. Podle jeho názoru to jde od deseti k pěti i s českými vládami. Nelíbí se mu ani, že se v ekonomické oblasti vracíme zpět k řízenému hospodářství a ve svobodě projevu se sami svazujeme do kazajky politické korektnosti.
02.11.2015 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1064 článků)
Podobné články

Drsná předpověď: Vláda ČSSD vyžene bohaté a udělá z nás montovnu

 
Chvíli se zdálo, že předčasné volby jsou na spadnutí. Definitivní odpověď dostaneme zřejmě ve středu. Každopádně průzkumy volebních preferencí hovoří poměrně jasně, vládla by zřejmě ČSSD. A co na to ekonomika? Udělají z nás montovnu a přistoupí-li ČSSD k fiskální unii, je to lístek na Titanic, řekl pro ParlamentníListy.cz ekonom společnosti Partners Pavel Kohout.
05.04.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (223 článků)

Faux pas na přehlídce: zástupkyně fondu Klausových upadla

 
Udržet se na přehlídkovém molu bývá občas problém i pro profesionální modelky. Na přehlídce Natali Ruden šla nedobrovolně k zemi i zástupkyně Nadačního fondu Livie a Václava Klausových Růžena Kabilková.
06.02.2010 00:05 |

podobné články

Nadace Klausových a Lukoil daly dětským obětem nehod 300 000 korun

 
Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových a ruská ropná společnost Lukoil v úterý představily charitativní projekt na podporu dětských obětí dopravních nehod. V rámci projektu už bylo poskytnuto dětem a mladým lidem do 26 let celkově 309 tisíc korun. Pořadatelé akce mají ambici do konce roku dosáhnout celkové částky jeden milión.
27.09.2011 13:30 |

podobné články

Nadace Klausových bude fungovat dál. Odchod Livie Klausové na Slovensko nevadí

 
Chystaný odchod manželky exprezidenta Livie Klausové do diplomacie nebude mít dopad na chod Nadačního fond manželů Livie a Václava Klausových, soudí ředitelka nadace Kamila Kryštofová.
19.08.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (316 článků)

Ivan Pilip se vrací. Bude hlídat nemocnice

 
Ivan Pilip, bývalý ministr financí a školství v Klausových vládách, spoluzakladatel Unie svobody, ale i zkrachovalý podnikatel v luxusních realitách, má novou funkci. Stal se členem dozorčí rady Pardubické krajské nemocnice.
14.04.2012 13:40 |

podobné články

Exministr Dlouhý o své komunistické minulosti: Faustovská nabídka

 
Nejnovějším účastníkem prezidentských voleb je ekonom Vladimír Dlouhý. Ministr průmyslu v Klausových vládách a později úspěšný bankéř se patnáct let po odchodu z vlády považuje za nepolitického kandidáta.
23.06.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (510 článků) , Vladimír Dlouhý (510 článků)

Ruml si podal Nečasovu vládu. Tečku dal i Klausovi

 
Jan Ruml, někdejší ministr vnitra v Klausových vládách, posléze „sarajevský atentátník“ a zakladatel Unie svobody, se v rozhovoru pro magazín Týden vyjádřil k mnoha problémům současné politiky. Podle něj skutečně lze pozorovat určitý svěží vítr, měnící zatuchlé politické prostředí. Přesto však řada „zombie“ proti tomu bojuje.
13.08.2012 10:45 |

podobné články

Ruml si podal Nečasovu vládu. Tečku dal i Klausovi

 
Jan Ruml, někdejší ministr vnitra v Klausových vládách, posléze „sarajevský atentátník“ a zakladatel Unie svobody, se v rozhovoru pro magazín Týden vyjádřil k mnoha problémům současné politiky. Podle něj skutečně lze pozorovat určitý svěží vítr, měnící zatuchlé politické prostředí. Přesto však řada „zombie“ proti tomu bojuje.
13.08.2012 13:20 |

podobné články

Ekonom Munzi: Tohle je skandální. Tragicky špatné. Tito lidé nás udržují jako montovnu a obchodní kolonii. A toto může být katastrofa pro světovou ekonomiku. Uprchlíci se obrátí proti nám

 
ROZHOVOR Předseda správní rady Czech Enterprise Institute Tomáš Munzi říká, že i nesmyslná politika ČNB udržuje Českou republiku v pozici montovny a „obchodní kolonie“ a brání tomu, aby se z nás stala vyspělá, ekonomicky suverénní země. Dění kolem privatizace OKD připomíná havlovské absurdní drama. Uprchlíci mohou začít západní svět jen materiálně využívat, ale přitom v hloubi duše nenávidět.
08.01.2016 13:06 |

podobné články

S popularitou Němců to u nás jde od desíti k pěti. Podívejte se, jak jsou na tom jiné národy

 
Agentura STEM provedla v červnu výzkum vztahu českých občanů k různým zemím světa, a sice ještě před událostmi v Nice, vlně násilí v Německu a pokusem o převrat v Turecku. Nejraději máme Slováky a hned po nich Rakušany. Špatně si nevedlo ani Nizozemsko a mimo Evropu je nejoblíbenější Japonsko. O poslední příčky se dělí Čína, Rusko, Turecko a Ukrajina.
29.07.2016 13:20 |

podobné články

Bouře v TOP 09: Lidé už nám nenaslouchají. Kalousku zmiz! A předseda reaguje...

 
Od doby, kdy z čela strany odešel Karel Schwarzenberg, se TOP 09 potácí od desíti k pěti. Část členů strany je velmi nespokojena s Miroslavem Kalouskem jako předsedou a svou nespokojenost dávají hlasitě najevo. Kalousek si prý žije v pražské bublině a nevidí, jak na tom TOP 09 je. Nástupce Karla Schwarzenberga kritikům poslal vzkaz.
27.01.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3727 článků) , Miroslav Kalousek (6423 článků) , Karel Schwarzenberg (523 článků)

Hudebník, který odešel od Bobo: I ten Klaus nakonec zklamal. Jde to od desíti k pěti

 
ROZHOVOR Předseda a volební lídr Suverenity - Strany zdravého rozumu (Suverenita) Petr Hannig míní, že vývoj České republiky od roku 1989 nebyl zrovna šťastný. „Když postavíte dům na špatných základech, tak se stability domu nedočkáte. Šlo to od deseti k pěti,“ řekl k tomu v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. Naznačil také, proč vlastně existují Suverenity dvě – ta jeho a Jany Bobošíkové.
01.10.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Prouza (ČSSD): Čeká nás znovu boj o svobodu a demokracii

 
17. listopad je dnem boje za svobodu a demokracii. Bylo by hezké, kdyby to byla jen historická připomínka – ale při pohledu na svět okolo nás je jasné, že o svobodu a demokracii budeme muset začít bojovat znovu. Evropě se sice podařilo dostat pod kontrolu migrační vlnu, a umlčet tak ty, kteří chtěli povolávat vojáky, stavět vysoké zdi a rozbít úspěšnou evropskou integraci. Přesto se ale řada politiků, toužících zoufale po moci bez ohledu na následky, nevzdává a svou kariéru staví na tom, že zpochybňují naše základní hodnoty – svobodu a demokracii.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

„Já lidi nepotřebuju, oni potřebují mě.“ Julia Roberts promlouvá hlasem přírody

 
Unikátní kampaň připravila organizace Nature Is Speaking, což v překladu znamená Příroda promlouvá. Světové osobnosti propůjčily svůj hlas několika videím. Například hollywoodská herečka Julia Roberts promlouvá hlasem přírody.
11.11.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Julia Roberts (251 článků)

Předseda Sněmovny Vondráček promlouvá o specifikách české politiky: Na schůzce ODS ustoupíme a za dvacet minut slyšíme z televize, jak je válcujeme

 
Nově zvolený předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se rozhovořil pro server Novinky.cz. Vyvrátil, že by hnutí ANO válcovalo společně s SPD a s KSČM ostatní strany. Podle jeho slov rozdílnost ve vyjadřování, kdy ANO mluví o vstřícnosti a opozice o diktátu, dělají kamery.
25.11.2017 20:35 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Někdy jsme zjednodušeně a mylně považováni za montovnu, ale máme světu co nabídnout

 
Studenti, kteří uspěli v mezinárodních soutěžích, se setkali s Janem Hamáčkem.
05.01.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (805 článků)

Divadlo DISK připravuje Montovnu, společnou performanci tvůrců a diváků

 
Studenti katedry alternativního a loutkového divadla DAMU zvou všechny diváky na návštěvu Montovny do divadla DISK, kam mohou od 19. do 29. června 2018 přijít pracovat, odpočívat či si poslechnout přednášku anebo báseň od některého z performerů.
01.06.2018 11:10 |

podobné články

Sousedé si dělají ze života peklo, berou na sebe i kladivo

 
Češi si kazí život vyhrocenými sousedskými vztahy. Dělají si naschvály, napadají se, odmítají se respektovat nebo nacházet kompromisy. Na jedné straně otravují věční stěžovatelé kvůli malichernostem, na straně druhé jiní zase opravdu pouštějí nahlas hudbu a pořádají hlučné návštěvy i v noci, dělají v domě nepořádek.
29.07.2014 18:05 |

podobné články

Předvolební kulaté stoly HK ČR: Zástupci byznysu jednali s KDU-ČSL

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) uzavřela sérii předvolebních kulatých stolů diskuzí s vedoucími představiteli KDU – ČSL. Zástupci HK ČR včetně členů představenstva a zástupců živnostenských společenstev, v čele s prezidentem Petrem Kuželem, diskutovali s úřadujícím předsedou strany Pavlem Bělobrádkem, dále s prvním místopředsedou Marianem Jurečkou a dopravním expertem, členem strany Robertem Šťastným. Prezident HK ČR v úvodu diskuze ocenil odhodlání nového vedení strany ucházet se znovu o zastoupení v poslanecké sněmovně, protože jde o stranu, která již několikrát v naší historii hrála důležitou úlohu v koaličních vládách.
24.10.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1504 článků) , Petr Šťastný (15 článků)