Po Hradilkovi triumfovali v Krakově i deblkanoisté Kašpar a Šindler

Na vodní kanál v polském Krakově budou určitě v dobrém vzpomínat čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. V jeho vodách si totiž dojeli pro první vítězství ve Světovém poháru.
28.06.2015 16:21 |

Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem si v Pau připsali suverénní vítězství

Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem se ve francouzském Pau dočkali svého druhého vítězství v letošní edici Světového poháru a celkově skončili druzi. Jen o příčku níže se v konečném pořadí umístila další česká posádka Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, které dnes stupně vítězů těsně unikly.
16.08.2015 13:35 |

'Brambory' pro českou deblkanoi, Hilgertové uniklo finále o dvě setiny

Blízko ke stupňům vítězů měli deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně ve čtvrtém závodu Světového poháru ve španělském Seu d'Urgell . Skončili čtvrtí se ztrátou 1,52 sekundy na bronz. Jejich kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler byli šestí.
09.08.2015 13:56 |

Šindler s Jeřábkem budou pískat olympijský turnaj v Soči

Čeští hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek a Vladimír Šindler budou v únoru řídit zápasy hokejového turnaje na olympijských hrách v Soči.
02.12.2013 15:05 |

20 let od povodní: Soused seděl dva dny za komínem, vzpomíná Karel Šindler (82)

Dodneška se nemůže vzpamatovat z ničivých povodní v roce 1997 Karel Šindler (82) z Vrbna pod Pradědem. Velká voda mu chtěla vzít dům a fabriku, kde dlouhá léta pracoval.
05.07.2017 05:50 |

Kašpar nastřílel v KHL hattrick a pomohl k výhře nad obhájcem

Český útočník Lukáš Kašpar nastřílel v utkání Kontinentální hokejové ligy hattrick. Mistr světa z letošního šampionátu v Německu tak přispěl k vítězství Astany 5:2 na ledě obhájců mistrovského titulu z Kazaně. Kašpar otevřel skóre už po 32 sekundách, v polovině utkání přidal vítězný gól a v závěru se trefil do prázdné branky domácího mužstva.
05.11.2010 07:10 |

Osobnosti: Lukáš Kašpar (21 článků)

Zemřel člen Divadla Járy Cimrmana Jan Kašpar (†60)

Ve věku 60 let zemřel v úterý herec Jan Kašpar, dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana. Uvedl to server Tn.cz, kterému informaci potvrdil Kašparův kolega z divadla Zdeněk Svěrák. Kašpar v Divadle Járy Cimrmana pracoval od roku 1975, nejprve jako kulisák, ale postupně se vypracoval na stálého člena souboru.
12.06.2013 08:40 |

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (219 článků) , Jára Cimrman (266 článků) , Jan Kašpar (42 článků) , Jan Kašpar (42 článků)

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem byli na MS čtvrtí a kvalifikovali se na olympiádu

Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák obsadili v sobotním finále MS v rychlostní kanoistice v maďarském Szegedu čtvrté místo a kvalifikovali se přímo na olympijské hry v Londýně. Českou loď dělilo od bronzu jen necelých sedm desetin sekundy.
20.08.2011 16:55 |

Osobnosti: Jaroslav Filip (26 článků)

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem jsou mistry Evropy na 500 metrů

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vyhráli nedělní finále mistrovství Evropy v Záhřebu na trati 500 metrů.
24.06.2012 12:20 |

Nestárnoucí Hilgertová postoupila do semifinále. Stejně tak deblkanoisté

Kajakářka Štěpánka Hilgertová i deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem a Vavřinec Hradilek se Stanislavem Ježkem postoupili do čtvrtečního semifinále olympijského závodu ve vodním slalomu. Dvaačtyřicetiletá Hilgertová startující na šesté olympiádě byla v kvalifikaci pátá. Volf se Štěpánkem dnes obsadili osmé místo a pro londýnské hry speciálně složená dvojice Hradilek, Ježek byla devátá.
31.07.2012 09:35 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (61 článků) , Jaroslav Volf (14 článků) , Štěpánka Hilgertová (36 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků) , Stanislav Ježek (23 článků) , Jaroslav Ježek (52 článků) , Jaroslav Ježek (52 článků)

Salát si čeští deblkanoisté neudělají, ale bronz je přece jen lepší!

Jak moc je podpora fanoušků důležitá, potvrdili v neděli čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří na Světovém poháru v Praze vybojovali bronz. Za medaili podle svých slov vděčí právě fanouškům, kteří je hnali do cíle. Kdyby dojeli o pouhou desetinu sekundy později, skončili by zase čtvrtí.
04.09.2016 19:10 |

Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem druzí ve finále světového poháru!

Skvělá sezona Marka Šindlera s Jonášem Kašparem pokračuje. Po medailích z MS a ME U23 se mladí deblkanoisté prosadili na stupně vítězů i mezi seniory. Ve finále světového poháru dojeli v Bratislavě druzí za domácími legendami bratry Hochschornerovými.
27.08.2013 16:10 |

Kvalifikaci deblkanoistů na MS v Praze ovládly české posádky

Čeští deblkanoisté ukázali v kvalifikaci na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji slibnou formu. Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek vyhráli, Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem byli druzí a čtvrtou pozici obsadila dvojice Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Jejich dominanci narušili pouze třetí bratranci Ladislav a Peter Škantárovi ze Slovenska.
13.09.2013 14:35 |

Osobnosti: Jaroslav Volf (14 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků) , Ladislav Ondřej (54 článků) , Jakub Štěpánek (62 článků)

Protektor získal další ocenění, hlavní cenu na festivalu v Krakově

Český film Protektor režiséra Marka Najbrta vyhrál na třetím ročníku festivalu nezávislého filmu Off Plus Kamera v Krakově hlavní cenu. Pro samotného režiséra je to velké překvapení, s šancí na cenu nepočítal.
26.04.2010 12:20 |

Osobnosti: Marek Najbrt (46 článků)

Snímek Protektor získal hlavní cenu na festivalu nezávislého filmu Off Plus Kamera v Krakově

Český snímek Protektor režiséra Marka Najbrta si ze třetího ročníku festivalu nezávislého filmu Off Plus Kamera v Krakově odvezl hlavní cenu.
26.04.2010 12:40 |

Nahotinky útočí: Hanbatou ženu vyfotili v Bratislavě i na benzince v Krakově!

Potěšení pro mužské oči, pohoršení pro ženy. Vypadá to, že se v Evropě roztrhl pytel s nudistkami. Nahá žena se procházela ulicemi Bratislavy a stejně odhalenou Polku natočili na benzince v Krakově.
16.07.2014 12:00 |

Americký vojenský konvoj se zastavil v Krakově a Varšavě

Americký vojenský konvoj, který se nyní přes Polsko přesunuje na domovskou základnu v Německu, se ve čtvrtek zastavil ve Varšavě a Krakově. V polské metropoli si vojáci prohlédli muzeum Varšavského povstání, informují polská média. Do České republiky má konvoj dorazit v neděli 29. března.
27.03.2015 09:01 |

Vavřinec Hradilek si podmanil divokou vodu v Krakově

Dva roky nevyhrál Vavřinec Hradilek závod Světového poháru ve vodním slalomu. Čekání je u konce - český kajakář nenašel přemožitele v polském Krakově.
27.06.2015 14:51 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (61 článků)

Trávit advent v Krakově usnadní ČD BUS

Advent v kouzelném historickém Krakově usnadní ČD BUS, který mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit od 27. listopadu do 23. prosince. Strávit adventní víkend v metropoli malopolského vojvodství může být v současné hektické době příjemnou alternativou k cestám do jiných evropských velkoměst.
28.11.2015 13:41 |

Režisér Wajda bude pohřben v Krakově. Místo věnců a květin chce rodina pomoc pro hospic

Na přání rodiny bude mít pohřeb soukromý charakter, veřejnost se může s režisérem rozloučit o den dříve ve Varšavě, nebo po pohřbu v Krakově. Rodina si nepřeje žádné věnce ani květiny, místo nich dává přednost peněžitým darům, které budou určeny hospicům pro onkologické pacienty
11.10.2016 18:45 |