Článek

Po čtrnácti letech žití „na hromádce“ se rozešli, teď třou bídu

 
Stále více dvojic žije v Česku bez formálně uzavřeného manželství. Pokud se ale tento svazek rozpadne, hrozí partnerům řada problémů a ze dne na den se mohou ocitnout i v pásmu chudoby.
25.06.2015 17:31 |

podobné články

Podobné články

Jak se žije samoživitelkám? Třou bídu s nouzí a každý na ně kašle, vyznívá z ankety

 
Co trápí české samoživitelky? Mají málo peněz. Otec dítěte nezřídka uteče, pracuje načerno, nebo má vyměřeny nízké alimenty. Ženy tak často svým dětem nemohou dopřát například ovoce, zeleninu, nebo volnočasové aktivity jako kroužky a podobně. Průměrný příjem samoživitelky je asi 10 až 20 tisíc korun a nejčastěji se stará o jedno nebo 2 děti. Velký průzkum o tom, „Jak se žije matkám samoživitelkám v Česku“, udělala nezisková organizace Klub svobodných matek ve spolupráci s Blesk.cz. Jedna z maminek si například postěžovala na to, že cokoli udělala, bylo pro manžela špatně. Navíc, ačkoli on peníze měl, žena třela bídu.
11.05.2018 05:10 |

podobné články

Jsme jen přátelé, vyvrací Scherzingerová návrat k Hamiltonovi

 
Vztah zpěvačky Nicole Scherzingerové a závodníka formule 1 Lewise Hamiltona je léta jako na houpačce. Rozešli se už několikrát, aby se k sobě znovu vrátili. Tentokrát už je ale rozchod podle zpěvačky definitivní. Nedávno se přitom sešli v londýnském hotelu. Další články k tématu: Lewis Hamilton a Nicole Scherzingerová se znovu rozešli Scherzingerová má zpět Hamiltona, ale rozpadá se jí skupina McLaren, nebo Mercedes? Hamilton si popletl box a pobavil krásnou Nicole Hamilton a Scherzingerová se rozešli kvůli práci Hvězdný pár Hamilton a Scherzingerová se rozešli VIP může být i pes. Svět formule 1 ozdobí miláček Lewise Hamiltona
13.11.2013 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Scherzinger (152 článků) , Lewis Hamilton (501 článků)

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1418 článků) , Michal Hrdlička (646 článků)

Australan se oženil se svou fenkou, aby s ní nežil "na hromádce"

 
S pětiletou fenkou labradora jménem Honey se oženil mladý muž ze západoaustralského města Toowoomba. Jak napsal místní list The Chronicle, mladík, který je věřící, prý na sebe nechtěl dál brát vinu za to, že s labradorkou žije "na hromádce".
31.12.2010 07:15 |

podobné články

Pozor na to, s kým sdílíte byt. „Žití na hromádce“ vás může přijít draho

 
Mladí lidé spolu stále častěji žijí bez toho, aby byli manželé. A často neřeší ani majetek, který společně pořizují. Vztahový poradce Petr Šmolka varuje před riziky „nemanželské“ domácnosti, jakým může být snadný vyhazov z bytu. Nevázané soužití ale podle něj stát podporuje nízkými finančními příspěvky do budoucích rodin.
10.10.2016 22:15 |

podobné články

Bída v SuperStar

 
5:00 – Semifinalisté pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar nemají ani vindru. Přestože je produkce soutěže odtrhla od rodin a odstěhovala do nuzného hotelu Incheba v metropoli Slovenska, nedává jim žádné kapesné na mimořádné výlohy. A co soutěžící? Třou bídu. Kromě snídaně, oběda a večeře, které mají v hotelu zaplaceny, si nemůžou nic víc dovolit! Bratislava je totiž díky euru mnohem dražší než Praha…
11.10.2009 02:30 |

podobné články

Slavia: Bravo, liga zachráněna!

 
V Edenu třou bídu s nouzí, někteří hráči nemají ani na jídlo a půjčují si peníze po rodinách, přesto svoji práci dělají, jak nejlíp mohou. Platy nechodí od prosince, přesto se jim včera podařilo udržet klub v nejvyšší soutěži. Slávisté v 26. ligovém kole rozstříleli nováčka z Ústí 3:0.
02.05.2011 12:00 |

podobné články

Každý desátý Čech žije na hranici bídy

 
Téměř milion Čechů žije na hranici chudoby! Statisíce lidí si tak například nemůžou dovolit jíst každý den maso, dopřát si dovolenou nebo si v bytě pořádně zatopit. A bude ještě hůř. Bídu s nouzí třou především důchodci. A nejenže jich bude přibývat, ale jejich důchody budou kvůli legislativním změnám klesat.
06.09.2011 16:35 |

podobné články

Zdeněk Pohlreich narazí na šílence a začnou se dít věci

 
Zdeněk Pohlreich  (54) se v restauraci nedaleko Litomyšle znovu přesvědčí o tom, že je pořád potřeba dělat pro majitele stravovacích podniků osvětu. Pan Kuře vede knajpu s manželkou a dcerou, ale přesto třou bídu s nouzí. "Jsem vyučený obráběč kovů," překvapí vyhlášeného šéfkuchaře majitel restaurace. Podívejte se na video, ve kterém se Pohlreich jako vždy pohoršuje nad úrovní personálu i podniku.
27.10.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (466 článků)

Doktorka Samková: Budou mě volit obyčejní lidé, kteří třou bídu. To kníže nezná

 
Klára Samková se rozhodla kandidovat na prezidentku republiky. Od členky TOP 09, která má jasného prezidentského favorita ve svém předsedovi, to může vypadat jako velmi odvážné. Advokátka Samková však nikdy neměla problém jít do kontroverze.
07.08.2012 07:35 |

podobné články

Doktorka Samková: Budou mě volit obyčejní lidé, kteří třou bídu. To kníže nezná

 
Klára Samková se rozhodla kandidovat na prezidentku republiky. Od členky TOP 09, která má jasného prezidentského favorita ve svém předsedovi, to může vypadat jako velmi odvážné. Advokátka Samková však nikdy neměla problém jít do kontroverze.
07.08.2012 07:45 |

podobné články

Velké srovnání výdajů důchodců! Statistiky potvrzují: Čeští senioři hladoví!

 
Senioři třou bídu s nouzí a mají hlad! Nejnovější údaje ministerstva práce, které srovnávají výdaje seniorů v roce 1993 a v roce 2011, poukazují na to, že důchodci utrácejí čím dál tím menší část svých příjmů za potraviny. Před devatenácti lety to totiž bylo 55 % jejich rozpočtu, loni to bylo už »jen« 48 %.
19.08.2012 05:05 |

podobné články

Velké srovnání výdajů důchodců! Čeští senioři hladoví!

 
Senioři třou bídu s nouzí a mají hlad! Nejnovější údaje ministerstva práce, které srovnávají výdaje seniorů v roce 1993 a v roce 2011, poukazují na to, že důchodci utrácejí čím dál tím menší část svých příjmů za potraviny. Před devatenácti lety to totiž bylo 55 % jejich rozpočtu, loni to bylo už »jen« 48 %.
19.08.2012 10:10 |

podobné články

Jiří Mádl: Kdepak miliony, herci třou bídu s nouzí!

 
Říká se sice, že řemeslo má zlaté dno, ale to herecké má podle Jiřího Mádla k zlatému dolu pěkně daleko.
18.11.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (400 článků)

Lidé třou bídu, tenkrát bylo lépe. Semelová bez cenzury k Vítěznému únoru

 
ROZHOVOR Komunistická poslankyně Marta Semelová patří k přesvědčeným obhájcům komunistických hodnot, které jak říká, otevřely cestu k tomu, aby se lidé měli lépe. V předvečer 65. výročí únorových událostí v roce 1948, požádaly ParlamentníListy.cz Martu Semelovou, aby uplynulé období okomentovala.
24.02.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (263 článků)

Dolinová ve výslužbě: Televize o ni už nemá zájem!

 
Jako hub po dešti vyrostlo v poslední době mlaďounkých a půvabných moderátorek. Zato jejich zkušenější kolegyně »třou bídu s nouzí«. Ještě před pár lety se o ně televize praly, dnes pláčou: „Nemáme práci!“ Problémy má Martina Gavriely (34) i Michaela Dolinová (49).
28.07.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Dolinová (149 článků)

Co nám před smrtí sdělil Egon Lánský: Sabina Slonková mě očernila, důchodci tady třou bídu

 
Novinář a někdejší místopředseda Zemanovy vlády Egon Lánský zemřel. ParlamentníListy.cz s ním hovořily možná jako úplně poslední. Ke konci života se nejvíce zastával důchodců a před Úřadem vlády chtěl na to konto uskutečnit posměšný happening. Stěžoval si na investigativní novináře, kteří mu prý ničili pověst.
27.11.2013 07:47 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (134 článků)

Policisté prý třou bídu s nouzí. A už to začíná být i bezpečnostní problém

 
Mnozí policisté se potýkají s finanční tísní. Jak uvedl server Týden.cz, v současné době je na tři stovky policistů v insolvenci a podle odborářů je dokonce až 40 procent členů policejního sboru na hraně finančních problémů.
18.05.2014 06:35 |

podobné články

Česká bída: Špatná auta, špatné byty, malé platy, drahé jídlo. 90 procent chudých. No a Německo...

 
„Jsou Češi chudí, anebo třou bídu?“ ptá se server Britské listy. Všímají si totiž komentáře Pavla Erbena, jenž jej připojil k statistickým údajům Eurostatu. Zde vyšlo najevo, že Česko má nejmenší míru chudoby ve všech zemích obyvatelstva a nejmenší příjmové rozdíly obyvatelstva.
28.02.2017 09:35 |

podobné články