Článek

Plukovník Štícha: Utekl z koncentráku a pak bojoval v Pražském povstání

 
Když propuklo Pražské povstání, bylo Antonínovi Štíchovi (91) 21 let. Už v té době měl za sebou přeškolení v Německu, útěk z koncentračního tábora a právě se schovával v pražských Vysočanech. Pro Blesk zavzpomínal na dobu před 70 lety…
09.05.2015 17:30 |

podobné články

Podobné články

Zemřel válečný veterán Antonín Štícha, bylo mu 93 let

 
Zemřel válečný veterán Antonín Štícha, bylo mu 93 let. Na svém webu to dnes oznámilo ministerstvo obrany. Štícha za druhé světové války spolupracoval s odbojem a zapojil se do Pražského povstání. Do armády se přihlásil po válce, v roce 1968 mu byl kvůli nesouhlasu se vstupem vojsk Varšavské smlouvy zastaven služební postup. Hodnost plukovníka získal při rehabilitaci v roce 1990, připomněla ČTK.
16.10.2017 20:15 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Zemřel plukovník Antonín Štícha, člen Českého svazu bojovníků za svobodu

 
Ve věku 93 let zemřel účastník národního boje za osvobození a respektovaný místopředseda Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu plukovník Antonín Štícha, který byl nositelem Záslužného kříže ministra obrany třetího a druhého stupně.
16.10.2017 20:30 |

podobné články

Zemřel válečný veterán Antonín Štícha. Odbojář a účastník Pražského povstání

 
Ve věku 93 let zemřel účastník odboje a Pražského povstání Antonín Štícha. V pondělí to oznámilo ministerstvo obrany na svém webu. Po druhé světové válce vstoupil do armády. V roce 1968 mu byl zastaven služební postup, protože nesouhlasil se vstupem vojsk Varšavské smlouvy. Hodnost plukovníka tak dostal až po rehabilitaci v roce 1990.
16.10.2017 19:40 |

podobné články

Skonal herec malých rolí Stanislav Štícha

 
Ve věku 68 let zemřel 31. ledna herec Stanislav Štícha. Oznámil to v pátek pražský Činoherní klub, kde Štícha od roku 1975 pracoval jako spolehlivý inspicient, precizní organizátor divadelních zkoušek a nadšený herec malých rolí. Několikrát se objevil také na filmovém plátně.
04.02.2011 13:40 |

podobné články

Exmluvčí ČT Šticha: Musím si vyčistit hlavu

 
ROZHOVOR: Po čtyřech letech opustil na vlastní žádost post mluvčího veřejnoprávní televize Ladislav Šticha. Nový generální ředitel ČT Petr Dvořák na jeho místo jmenoval bývalou mluvčí z Novy Michaelu Fričovou. S jakými pocity Šticha odchází a co teď bude dělat?
04.01.2012 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků)

Senátoři chtějí přejmenovat květnové povstání na České národní

 
Senátoři se rozhodli ocenit zásluhy účastníků povstání v květnu 1945 a zákonem je chtějí postavit na roveň účastníků národního boje za osvobození. Povstání pak chtějí přejmenovat na České národní povstání.
24.05.2012 07:10 |

podobné články

KSČM navrhla měsíc po senátorech uznat aktéry květnového povstání

 
Komunisté navrhli podobné ocenění účastníků protifašistického povstání z května 1945, které před měsícem předložili senátoři ČSSD, ODS nebo KDU-ČSL v rámci zákona o Českém národním povstání. Komunisti v čele s Josefem Šenfeldem chtějí doplnit zákon o válečných veteránech z roku 2002 tak, aby za ně byli považováni všichni účastníci povstání, kteří získali potřebné potvrzení od ministerstva obrany.
10.06.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šenfeld (9 článků)

Mezi poslanci není shoda na přejmenování povstání z května 1945

 
Poslanci dnes postoupili do závěrečného schvalování senátní novelu, která by přejmenovala protifašistické povstání z května 1945 na České národní povstání a ocenila jeho účastníky. Nad přejmenováním tehdejších událostí není ve Sněmovně shoda. Zákonodárci budou v závěrečném schvalování hlasovat i o návrhu, podle kterého by zůstal nynější název Květnové povstání českého lidu. 
20.03.2013 12:30 |

podobné články

Zaměstnanci DPP se podíleli na květnovém povstání v roce 1945, jejich oběť připomínají památníky

 
Odpoledne 5. května 1945 se v rozhlase ozvalo volání o pomoc, které je považováno za začátek květnového protifašistického povstání. Zapojili se do něj také zaměstnanci Elektrických podniků hlavního města Prahy, předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Podle dobových dokumentů šlo o 1480 provozních zaměstnanců Elektrických drah a 239 pracovníků Elektráren. Někteří z nich během povstání padli. Tyto hrdinné oběti povstání dodnes připomínají četné pamětní desky a památníčky.
04.05.2017 18:20 |

podobné články

Plukovník Šlachta se brání: Nečas lže, vždyť mě odvolat vůbec nesměl

 
Ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu plukovník Robert Šlachta odmítl slova někdejšího předsedy vlády Petra Nečase, podle nichž zásah jeho útvaru na Úřadu vlády ČR předcházel připravovanému Šlachtovu odvolání z funkce. „Jsou to naprosto nepravdivá slova. Já to beru, že je to asi jeho způsob obhajoby,“ řekl doslova plukovník Šlachta.
16.03.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Nás veterány bolí, co teď slyšíme! Jsme Slované. Plukovník Skácel o Rusku, Zdeně Mašínové, konci války a propagandě

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Co bylo pozitivní, chceme jen zadupat. „Současnost válečné veterány bolí!“ vzkazuje plukovník Pavel Skácel, vedoucí projektu Péče o válečné veterány, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Skácel popsal i to, že u hrobů obětí nejsme schopni válečné veterány ani slušně přivítat. Ruku jim přijeli podat Rusové. „Měli bychom si vzpomenout na to, že jsme Slované a těmi zůstaneme,“ říká plukovník v záloze.
29.04.2015 10:51 |

podobné články

Plukovník Skácel: Naši vnuci nás proklejou za invazi vetřelců. Homosexuální ožralové a narkomani

 
ROZHOVOR „Naši vnuci nás budou muset, za hloupost a pasivitu, proklít.“ Plukovník Pavel Skácel, bývalý účastník misí OSN opět „pálí ostrými“, tentokrát i na adresu neziskových organizací, které působí u břehů Itálie: „Někdo je přirovnal k žíznivým telátkům přisátým na štědré struky kravičky státu, kterou média šlehají bičem, aby lépe žrala a více jim dojila. Naprostý souhlas,“ říká. Plukovník, který už před dvěma lety v souvislosti s migrační krizí vzbudil velký rozruch svým konstatováním, že uprchlíci jsou vlastně „vetřelci“ a jde o „řízenou invazi“, také reagoval na slova zlínského senátora Jiřího Čunka o tom, že Prague Pride je „pochod smrti naší civilizace“: „Pan Čunek vůbec nic nepřehnal. Je pragmatik a střízlivě vidí společnost ne jako entitu heterosexuálních ožralů a narkomanů.“
06.08.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků)

Rusko bude náš spojenec proti muslimům, kteří chtějí vládnout světu, říká plukovník Dubec, který prošel RAF

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Je třeba zachovat klid a vše brát s nadhledem. Rusko sice jde na ostří nože, ale stane se velkým spojencem Evropské unie a USA ve chvíli, kdy pochopí hrozbu radikálního islámu. To říká veterán druhé světové války, plukovník Alois Dubec, který bojoval s italskými partyzány a pak prošel výcvikem u Royal Air Force (RAF).
29.04.2015 08:31 |

podobné články

Zemřel herec Stanislav Štícha. Hrál v Okresním přeboru

 
Ve věku 68 let zemřel 31. ledna herec Stanislav Štícha. Herec Činoherního klubu, který se objevil i v seriálu Okresní přebor.
04.02.2011 12:00 |

podobné články

Zemřel herec Okresního přeboru Štícha

 
Ve věku 68 let zemřel v pondělí 31. ledna herec Stanislav Štícha, který již od roku 1975 působil v Činoherním klubu. Několikrát se objevil také na filmovém plátně, například v Okresním přeboru.
05.02.2011 14:35 |

podobné články

Brutální válka o StarDance: Nahradí decentního Ebena drsňák Kraus?

 
Podle informací Super.cz se další série populární taneční show StarDance na České televizi možná nedočkáme. "Je pravda, že České televize vypršela licence na soutěž," potvrdil mluvčí ČT Ladislav Šticha. Možnosti získat show, která měla milionovou sledovanost, se chopily komerční televize. "Víme o tom," potvrdil Šticha.
15.05.2011 12:00 |

podobné články

Mluvčí České televize Ladislav Šticha končí ve funkci

 
Čerstvý generální ředitel České televize Petr Dvořák se rozloučil s tiskovým mluvčím Ladislavem Štichou, ten ve funkci tento měsíc skončí. „Ano, je to tak,“ potvrdil Médiáři Šticha, „k 30. lednu toho roku končím ve funkci tiskového mluvčího, ale podrobnosti oznámí ČT v tiskové zprávě.“
02.01.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků)

Mluvčí ČT Šticha po čtyřech letech končí

 
Mluvčí České televize Ladislav Šticha skončí v lednu po více než čtyřech letech ve funkci. Řekl to serveru Mediář.cz. Z veřejnoprávní televize odchází několik měsíců poté, co se jejím generálním ředitelem stal Petr Dvořák. Kdo Štichu nahradí, není zatím jasné.
02.01.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků)

V prosinci informoval o vyhazovech v ČT, teď končí taky

 
Po čtyřech letech končí ve funkci mluvčího veřejnoprávní České televize Ladislav Šticha. Podle informací serveru Mediář by jej měla nahradit bývalá mluvčí Českých aerolinií Daniela Němcová. Šticha, stejně jako ČT, hodlají o změnách informovat v úterý.
02.01.2012 20:15 |

podobné články