Plíšková vyšoupla Šafářovou a je 13. na světě

Zisk titulu na turnaji v Praze posunul českou tenistku Karolínu Plíškovou v žebříčku WTA na 13. místo, odkud vyšoupla Lucii Šafářovou. Do elitní desítky jí chybí 210 bodů.
04.05.2015 11:45 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Plíšková opět vyzrála na Šafářovou a je v semifinále

Karolína Plíšková znovu ovládla čtvrtfinálový souboj s Lucií Šafářovou, krajanku porazila 3:6, 7:6 a 6:1. Na turnaji v Dubaji s dotací 2,5 milionu dolarů pro čtveřici nejlepších si tak zahraje semifinále.
19.02.2015 15:45 |

Finále Fed Cupu zahájí Kvitová, Plíšková dostala přednost před Šafářovou

Česká nominace na sobotní zápasy finále Fed Cupu nabídla jedno překvapení. Ve dvouhrách se totiž na kurtu představí Petra Kvitová, jejíž zápas s Anastasií Pavljučenkovovou zahájí víkendový program, a Karolína Plíšková. Ta dostala v nominaci přednost před očekávanou dvojkou českého týmu Lucií Šafářovou.
13.11.2015 14:55 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Kvitová opět přehrála Šafářovou. Další český souboj ovládla Strýcová

Tenistka Petra Kvitová dokázala i v devátém vzájemném utkání porazit svoji krajanku Lucii Šafářovou a po výhře 6:3 a 6:2 postoupila na turnaji v Birminghamu do druhého kola. V dalším českém souboji nepotvrdila roli papírové favoritky Karolína Plíšková, loňská finalistka turnaje a čerstvá vítězka z Nottinghamu podlehla Barboře Strýcové 4:6 a 6:7.
14.06.2016 15:05 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Barbora Strýcová (174 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Kvitová, Plíšková a Záhlavová-Strýcová jsou ve 3. kole US Open

Tři české tenistky dnes napodobily Lucii Šafářovou a postoupily do 3. kola US Open. O osmifinále si v New Yorku zahrají wimbledonská vítězka Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Záhlavová-Strýcová.
29.08.2014 09:50 |

Celkem tři české tenistky budou v TOP 10 světového žebříčku

Tenistka Karolína Plíšková se v příštím vydání světového žebříčku posune poprvé v kariéře do elitní desítky. Premiérově od zavedení pořadí WTA v roce 1975 tak budou v Top-10 dvouhry zároveň tři Češky. Plíšková doplní mezi elitou dnes čtvrtou Petru Kvitovou a osmou Lucii Šafářovou.
05.08.2015 16:55 |

Plíšková první finále přetavila v zisk titulu!

Tenistka Karolína Plíšková získala první titul na okruhu WTA. Dvacetiletá česká hráčka dnes otočila ve finále v Kuala Lumpuru duel s Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Američanku porazila 1:6, 7:5 a 6:3. V pondělním žebříčku se Plíšková posune ze 127. místa poprvé do první stovky.
03.03.2013 17:30 |

Osobnosti: Karolína Plíšková (292 článků)

Mizerný začátek US Open: Končí Cetkovská, Plíšková i Hradecká

České tenistky Petra Cetkovská, Lucie Hradecká a Karolína Plíšková se rozloučily s grandslamovým turnajem US Open v prvním kole. Hradecká prohrála s osmou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa dvakrát 1:6, zatímco Plíšková proti Kanaďance Eugenii Bouchardové neudržela vedení po první sadě a prohrála 6:4, 4:6 a 5:7.
27.08.2013 11:30 |

Osobnosti: Petra Cetkovská (68 článků) , Lucie Hradecká (217 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Plíšková a Šafářová tentokrát nezaváhaly, v Cincinnati jsou v osmifinále

Karolína Plíšková a Lucie Šafářová napravily nezdar z turnaje v Torontu a obě postoupily do osmifinále podniku v Cincinnati. Plíšková porazila Timeu Babosovou z Maďarska 6:4, 7:5 a stejným poměrem zdolala Šafářová Američanku Coco Vandewegheovou.
19.08.2015 22:25 |

Berdych, Kvitová a Plíšková postoupili do druhého kola Australian Open

Čeští tenisté Petra Kvitová, Tomáš Berdych a Kristýna Plíšková postoupili do druhého kola Australian Open. Kvitová si po setech 6:3 a 6:1 s přehledem poradila s Thajkou Luksiku Kumkhumovou, pozici favorita potvrdil i Berdych, který zdolal Inda Yukiho Bhambriho 7:5, 6:1 a 6:2. O překvapení se postarala Kristýna Plíšková, která po velké bitvě porazila domácí Samanthu Stosurovou 6:4 a 7:6.
18.01.2016 14:15 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1379 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Samantha Stosurová (46 článků) , Kristýna Plíšková (44 článků)

'Druhá' Plíšková dál ničí soupeřky. K titulu jí chybí poslední krok

Kristýna Plíšková si poprvé v kariéře zahraje finále WTA. Doposud méně úspěšná sestra Karolíny porazila v semifinále turnaje v Taškentu Ukrajinku Katerynu Kozlovovou 7:6, 6:0. Ve finále ji čeká Japonka Nao Hibinová, která si poradila s českou tenistkou Denisou Allertovou ve dvou setech. Plíšková se může na finále těšit, svoji soupeřku vždy porazila.
30.09.2016 13:00 |

Osobnosti: Kristýna Plíšková (44 článků) , Denisa Allertová (18 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Berdych a Kristýna Plíšková jsou ve třetím kole, čekají je Kerberová a Federer

Tomáši Berdychovi i Kristýně Plíškové vyšlo i druhé kolo Australian Open. Plíšková přešla přes Rumunku Irinu Beguovou 6:4, 7:6 a desátý nasazený Berdych porazil Američana Ryana Harrisona 6:3, 7:6, 6:2. V boji o osmifinále je ale čekají tvrdí soupeři - Plíšková vyzve světovou jedničku a obhájkyni titulu Angelique Kerberovou z Německa a Berdych si bude muset poradit s bývalým prvním hráčem světa Švýcarem Rogerem Federerem.
18.01.2017 09:40 |

Osobnosti: Roger Federer (474 článků) , Kristýna Plíšková (44 článků)

V semifinále Fed Cupu nastoupí Kvitová se Šafářovou

Dvě nejlepší české tenisky Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou a loňské vítězky Roland Garros ve čtyřhře Lucii Hradeckou s Andreou Hlaváčkovou nominoval kapitán Petr Pála na semifinále Fed Cupu proti Itálii. Utkání se uskuteční 21. a 22. dubna na rychlém povrchu v ostravské ČEZ areně.
11.04.2012 18:30 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Lucie Hradecká (217 článků) , Andrea Hlaváčková (132 článků)

Kvitová si poradila se Šafářovou a v New Havenu je v semifinále

Ve čtvrtfinále turnaje v New Havenu na sebe narazily dvě české hráčky. Petra Kvitová v generáce na poslední grandslam sezony porazila Lucii Šafářovou dvakrát 6:3 a je mezi posledním čtyřmi hráčkami amerického podniku.
24.08.2012 08:45 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků)

České derby zvládla v Torontu lépe Zakopalová. Vyřadila Šafářovou

České derby na tenisovém turnaji v Torontu vyhrála Klára Zakopalová. Krajanku Lucii Šafářovou v prvním kole porazila 5:7, 6:3 a 6:1 a v dalším zápase narazí na pátou nasazenou Saru Erraniovou z Itálie.
06.08.2013 08:20 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Klára Zakopalová (148 článků)

Zakopalová v Torontu porazila Šafářovou a čeká ji Erraniová

06.08.2013 09:35 |

Kvitová přehrála Šafářovou a vyhrála 300. zápas. O finále se utká s Pironkovovou

Petra Kvitová porazila na turnaji v Sydney v souboji českých tenistek Lucii Šafářovou i podruhé v kariéře a v generálce na Australian Open postoupila po výhře 7:6, 6:2 do semifinále. Do čtvrtfinále mužské dvouhry prošel na smíšeném podniku Radek Štěpánek, Lukáš Rosol naopak ve 2. kole skončil.
08.01.2014 11:05 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Radek Štěpánek (815 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Lukáš Rosol (565 článků) , Petr Štěpánek (562 článků) , Radek Petr (165 článků) , Petr Štěpánek (562 článků)

Kvitová porazila Šafářovou i na trávě a v Eastbourne je v dalším kole

Petra Kvitová i popáté vyhrála souboj nejlepších českých tenistek nad Lucií Šafářovou, v Eastbourne se však hodně nadřela.
17.06.2014 20:00 |

Šafářovou skolila infekce, pátá tenistka světa leží v nemocnici

Smůla provází poslední dny tenistku Lucii Šafářovou. Na US Open vypadla v 1. kole, když ji trápilo zranění. Nyní leží ve Fakultní nemocnici v Brně s bakteriální infekcí a zatím neví, kdy se na kurty vrátí.
16.09.2015 08:30 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků)

Šafářovou a Mattekovou po prohře v Singapuru čeká boj o postup

Lucie Šafářová se svou americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou podlehla na Turaji mistryň tchajwanským sestrám Chan Hao-ching, Chan Yung-jan dvakrát 2:6. Turnajové dvojky budou muset v Singapuru zabojovat o postup z Bílé skupiny. Pro Šafářovou to byla na turnaji druhá prohra.
27.10.2015 10:05 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Yung Chan (3 články) , Lucie Bílá (2147 článků)